Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a Pipita To okt 15, 2013 8:28 am

Živjo,

kolega ima omenjeni avto. Težave pa so se pojavile z zadnjimi zavornimi diski. Po pregledu so le-ti skoraj sigurno pregreti in nekoliko zviti. Izgledajo "stekleno in marogaste barve". Ko kolo zavrtiš se na desni strani sliši kot da vsak obrat nekoliko podrgne (sk sk sk...). Predvidevam, da je zvit. Avto ima cca 40k kilometrov in vožnja z njim je normalna brez kakršnih koli hitrostih presežkov.

Sedaj pa me zanima, zakaj bi prišlo do tega, da je težava le na zadnjih diskih? Morda slab material? Če bi bil problem v načinu vožnje bi se verjetno pojavile težave tudi spredaj. Avto je sicer še v podaljšani garanciji a kolikor je meni znano taka stvar ne spada pod garancijo. Ali se motim? Prvi diski so recimo OK in ni nobenih težav. Tudi ko jih vizuelno primerjaš so prvi kot novi, zadnji pa tko tko. Ploščice imajo tako spredaj kot zadaj še veliko "mesa".

Predvidevam, da glede na to, da v garanciji, ne smeš avta sam "čačkat", je pooblaščeni servis edina rešitev. Samo ali bi smel sam zamenjati kak tak del avtomobila, ki ti ga ne upoštevajo pri garanciji ali se sploh ne speš "dotikat" avtomobila?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a Fan To okt 15, 2013 8:39 am

Pozdravljeni

Ali zavorni cilindri brezhibno delujejo??
Težko je kaj pametnega svetovati, brez da se vidi v živo. Po opisu bi lahko bilo na meji, med garancijo in napačno uporabo ( vožnja s parkirno zavoro - pozimi lahko zmrzne ).
Osebno bi odšel na lokalni servis ( ne pooblaščencu ), naj pregledajo in podajo mnenje ......................... seveda ne smejo nič urejati/servisirati, samo pregled in diagnoza .............................. se vsaj ve, kje ste, o kakšni napaki/okvari se govori. Pa se hitro vidi ali je napaka/okvara zrela za reklamacijo ali ne. V koliko je narava napake/okvare same uporabe in potrošnega materiala, se lahko brez skrbi ureja/servisira na kašnem drugem servisu ( obvezen vpis in žig v knjižico ).

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a Pipita To okt 15, 2013 9:02 am

Zavroni cilindri naj bi delovali ok. Do sedaj ni nikoli nič blokiralo, se pregrevalo, smrdelo itd. Tudi z ročne se ni nikoli pozabilo odtegnit. Seveda je to beseda lastnika proti servisu. Avto je večinoma garažiran tako da tudi zmrzovalo ni. Po moji logiki je kriv material ampak to dokazat bo skoraj, če že ne, misija nemogoče. Prej sem pozabil omeniti tudi, da se poleg manjšega drsanja včasih pojavlja tudi cviljenje.

Zavore so res delikatna stvar, sploh ko moraš dokazati, da okvara ni posledica tvoje vožnje, pozabljivosti (ročna) itd. Pri 40k kilometrih bi moralo biti vse tip top. Verjetno bi bil plus le-to, da bi še kdo drug imel podobne težave.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a hippo Sr okt 16, 2013 8:27 am

Na diske je garancija pol leta, servis jih tretira kot potrošni material. Dokazati, zakaj so se zvili je praktično nemogoče.
Najbolj na jetra mi gre, ko mehaniki pri menjavi ploščic ali diskov pozabijo sčistit ali pa vsaj preverit vodila zunanjega nosilca ploščic. In največkrat se to zgodi ravno pri tako opevanih in strokovno podkovanih pooblaščencih... (to ne leti na Fan-a :) ).
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a Pipita Sr okt 16, 2013 8:50 am

Res je Hippo. Se skoraj ne bi mogel bolje strinjati s teboj. Dokazovanje tovrstnih napak je praktično nemogoče. Pri menjavi, pa ne da ti viskoko podkovani strokovnjaki pozabijo, pač tega ne naredijo ker je tak njihov standard. Seveda to ne leti na vse.

Tudi sam sem slišal neko varianto, ki pravi garancija naj bi bila pol leta oz 10k kilometrov. Posledično je menjava na lastne stroške edina opcija. Edino kar zanimivo je dejstvo, da je prvogradnja (originalni del) več kot očitno slab material. Tako bi bilo smiselno menjati s kako drugo preverjeno varianto, da se čez 2 leti ne bi soočali z isto težavo.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a hippo Sr okt 16, 2013 11:02 am

Pipita je napisal/-a:Tudi sam sem slišal neko varianto, ki pravi garancija naj bi bila pol leta oz 10k kilometrov. Posledično je menjava na lastne stroške edina opcija. Edino kar zanimivo je dejstvo, da je prvogradnja (originalni del) več kot očitno slab material. Tako bi bilo smiselno menjati s kako drugo preverjeno varianto, da se čez 2 leti ne bi soočali z isto težavo.

Kolikor sem jaz slišal je pol leta ali 6k km.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a dask Sr okt 16, 2013 12:55 pm

Očitno je res mal problem tole, tudi na moji so zadnje diske že menjali pri ca. 60.000 km. Vzrok - "raza" po celi dolžini oz. celem krogu, pa to ne vdolbina, ampak grbina :?: Bi razumel, da pride nekaj med pakno in disk in ti naredi ris, luknjo. Ampak meni je na enem mestu nastajal greben.
Plačal seveda sam.
 
hooger
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 20, 2011 7:07 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a hooger Sr okt 16, 2013 1:36 pm

Imam tut jest na svoji škodi letnik 2011 isti problem. Zadnji diski imajo prov grabne. kot da bi eni kamni zaružili vmes. Narejenih je pa 50k km. Kolk pa si dal za menjavo?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a Fan Sr okt 16, 2013 7:00 pm

Fan je napisal/-a:
Osebno bi odšel na lokalni servis ( ne pooblaščencu ), naj pregledajo in podajo mnenje ......................... seveda ne smejo nič urejati/servisirati, samo pregled in diagnoza ..............................


In s takšnim mnenjem, jeklenimi živci, se da marsikaj urediti v garanciji.
Na začetku se poskuša pametno dogovoriti, da se ve kakšno stališče ima pooblaščenec. V primeru da ne priznajo vsaj kulance, se jim razloži ( tu nastopijo jekleni živci ), da bo naprej urejala pravna služba ( odvetniška pisarna ), kar pa za servis/pooblaščenca predstavlja dosti višje stroške, kot samo servis vozila.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a Gyga Sr okt 16, 2013 7:36 pm

Zamenjava diskov (in posledično ploščic) v garancijskem roku (po 6 mesecu oz. 6kkm) ne bi smel biti problem. Govorim iz izkušenj v primeru vdolbinic po celotni dolžini - slab material.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a INFINITI Sr okt 16, 2013 7:45 pm

Saj ne bo naletel na mino zavrnitve pri pooblaščencu , sploh pa pri svojem - to mu bo zavrnil tisti kekec Snoj, ki sedi na Porsche Verovškova kot odgovoren za reklamacije za Škode in tega tipa ne premakneš, ker logika in poštenje sta mu tuja v življenju.
Meni je recimo zadeve urejal na lastni strošek trgovec, ker sva oba videla da ne bo nič od nič z unimi tipi tam. Tako da zame, pa čeprav cenim to znamko - never again, da bi njim kot glavnemu uvozniku delal promet.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a chan Če okt 17, 2013 7:54 am

hooger je napisal/-a:Imam tut jest na svoji škodi letnik 2011 isti problem. Zadnji diski imajo prov grabne. kot da bi eni kamni zaružili vmes. Narejenih je pa 50k km. Kolk pa si dal za menjavo?


dask je napisal/-a:Očitno je res mal problem tole, tudi na moji so zadnje diske že menjali pri ca. 60.000 km. Vzrok - "raza" po celi dolžini oz. celem krogu, pa to ne vdolbina, ampak grbina :?: Bi razumel, da pride nekaj med pakno in disk in ti naredi ris, luknjo. Ampak meni je na enem mestu nastajal greben.
Plačal seveda sam.


Tudi sam imam pri Seatu precej "risaste" zadnje diske, ki pa so nastali že takoj na začetku pozimi (po cca. 10.000 km). BTW, odgovor uradnega servisa - premalo zaviram ... :roll:
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a tomzzi Če okt 17, 2013 8:03 am

INFINITI je napisal/-a:Saj ne bo naletel na mino zavrnitve pri pooblaščencu , sploh pa pri svojem - to mu bo zavrnil tisti kekec Snoj, ki sedi na Porsche Verovškova kot odgovoren za reklamacije za Škode in tega tipa ne premakneš, ker logika in poštenje sta mu tuja v življenju.
Meni je recimo zadeve urejal na lastni strošek trgovec, ker sva oba videla da ne bo nič od nič z unimi tipi tam. Tako da zame, pa čeprav cenim to znamko - never again, da bi njim kot glavnemu uvozniku delal promet.


Tako je. Ni vse vedno odvisno od avtohiše. Zadnjo besedo imajo po večini v glavnem "štabu".
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a Pipita Če okt 17, 2013 8:44 am

Ja sej, poizkusili bomo z retoričnimi sposobnostmi. Kot "videno" bo to težak zalogaj ampak treba je probat. Imamo voljo in živce.

Ker pa sem že pri večih avtih videl, da so zadnji diski presej bolj "znucani" (vdolbine, risi), me zanima zakaj prihaja do tega. Čudno mi je s tega vidika, ker naj bi bili zadnji manj obremenjeni. Ali gre tu za kakšno razliko v kvaliteti? Tudi pri svojem avtu namreč opažam, da imam spredaj disk tip top, zadaj pa je nekoliko risast. Sicer nič dramatičnega ampak razlika je.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a yashica Če okt 17, 2013 8:58 am

INFINITI je napisal/-a:Saj ne bo naletel na mino zavrnitve pri pooblaščencu , sploh pa pri svojem - to mu bo zavrnil tisti kekec Snoj, ki sedi na Porsche Verovškova kot odgovoren za reklamacije za Škode in tega tipa ne premakneš, ker logika in poštenje sta mu tuja v življenju.


Oh, se raje ne razpišem :roll: Na teh kretenih sem v treh letih naredil doktorsko disertacijo :mrgreen:

Dober primer sta v rekordnem času odobrena menjav kompresorja klime in menjava sklopke, ki sledi drugi teden ;) Če ne bo uredu, jim prinesem na Porsche še menjalnik... če bom dobre volje ga bom odložil na mizo, drugače ga nekdo dobi v glavo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a dask Po okt 21, 2013 8:50 am

hooger je napisal/-a:Imam tut jest na svoji škodi letnik 2011 isti problem. Zadnji diski imajo prov grabne. kot da bi eni kamni zaružili vmes. Narejenih je pa 50k km. Kolk pa si dal za menjavo?


Se opravičujem, sem spregledal tvoj post... za menjavo sem dal pri pooblaščencu 264 eur (delo, oba zadnja diska, pakne).
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a hippo Po okt 21, 2013 12:58 pm

dask je napisal/-a:Se opravičujem, sem spregledal tvoj post... za menjavo sem dal pri pooblaščencu 264 eur (delo, oba zadnja diska, pakne).

Vsaj 120 eur si jim šenkal, pa še mal sem napisal.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a dask To okt 22, 2013 8:29 am

hippo je napisal/-a:
dask je napisal/-a:Se opravičujem, sem spregledal tvoj post... za menjavo sem dal pri pooblaščencu 264 eur (delo, oba zadnja diska, pakne).

Vsaj 120 eur si jim šenkal, pa še mal sem napisal.


Zanimivo, kako se pri ravno vsakem znesku, ki ga napišem kamorkoli na katerikoli forum, nekdo najde ki ve, kje je ful cenej :roll: Ko pa človek išče ponudbe, pa predračune, ga pa ni junaka :D Sem pa tudi človek, ki ima rad stvari pošlihtane in ravno vsakemu popoldancu in kitajski robi ne zaupa.
Ja, tolk sem dal, jbg, zdaj je kar je.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a Vikking To okt 22, 2013 8:37 am

dask je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:
dask je napisal/-a:Se opravičujem, sem spregledal tvoj post... za menjavo sem dal pri pooblaščencu 264 eur (delo, oba zadnja diska, pakne).

Vsaj 120 eur si jim šenkal, pa še mal sem napisal.


Zanimivo, kako se pri ravno vsakem znesku, ki ga napišem kamorkoli na katerikoli forum, nekdo najde ki ve, kje je ful cenej :roll: Ko pa človek išče ponudbe, pa predračune, ga pa ni junaka :D Sem pa tudi človek, ki ima rad stvari pošlihtane in ravno vsakemu popoldancu in kitajski robi ne zaupa.
Ja, tolk sem dal, jbg, zdaj je kar je.


Verjemi da hippo ve kakšne so cene materiala. Mogoče so precej zaračunali za delo.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Škoda Octavia 2.0 l 2011 zavorni diski

Napisal/-a ~toMmy~ To okt 22, 2013 8:47 am

Delo se na pooblaščenem še nekako tolerira, deli so pa tudi v kakšnih akcijah bistveno dražji od primerljivih ali celo boljših na "prostem" trgu.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov