Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a LaMike To jan 21, 2014 5:28 pm

dennisCe je napisal/-a:
LaMike je napisal/-a:
dennisCe je napisal/-a:zadeva je še vedno ista.. tudi če avto kdaj nateram na 3 do 4 je še vedno ta zmes... sedaj pa res ne vem, ali bo potrebno do mehanika :? :?


Pogovarjamo se o avtu, ki ima na ac pri 130km/h 4200rpm! Kako ga potem ti nateraš od 3-4k rpm?? Kot ti je to že reklo nekaj uporabnikov pred menoj, to je zato, ker avto voziš "ekonomično" in na kratke razdalje. Enako se je meni pojavljalo na corsi 1.2 16v, ko sem začel vozit relacije 100 in več km dnevno pa je zadeva zginila. Seveda pa ne pozabi pokrovčka obrisati, ko boš odpiral...


da te popravim.. avto ima pri 130km/h, točno 3500rpm, mogoče 3600, nikakor pa ne 4200??

me je pa vedno zanimalo, ali takšno pospeševanje oz. hitrost za tole mašinco prej škodi kot koristi?? http://www.youtube.com/watch?v=BOVWX4m-TG0 ravno iz razloga ohranjanja mašine, ga bolj ekonomično vozim in ne toliko zaradi porabe goriva.


Ajde, pripišem tvoje obrate twinport motorju... Ampak govoriš, da avto tu pa tam nateraš, a si komaj prišel v območje, ko ima avto največji navor... :DDD Teral bi ga pri 6000k obratov... ;)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a ojnica To jan 21, 2014 6:05 pm

Ta avto k se varčno vozi se mu posledično vse zamaši, sem imel že nekaj avtov od raznih dedkov in babic.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a gasolinedream To jan 21, 2014 7:00 pm

Sicer znajo bit razlog tudi kratke vožnje.
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a dennisCe To jan 21, 2014 11:44 pm

LaMike je napisal/-a:
dennisCe je napisal/-a:
LaMike je napisal/-a:
dennisCe je napisal/-a:zadeva je še vedno ista.. tudi če avto kdaj nateram na 3 do 4 je še vedno ta zmes... sedaj pa res ne vem, ali bo potrebno do mehanika :? :?


Pogovarjamo se o avtu, ki ima na ac pri 130km/h 4200rpm! Kako ga potem ti nateraš od 3-4k rpm?? Kot ti je to že reklo nekaj uporabnikov pred menoj, to je zato, ker avto voziš "ekonomično" in na kratke razdalje. Enako se je meni pojavljalo na corsi 1.2 16v, ko sem začel vozit relacije 100 in več km dnevno pa je zadeva zginila. Seveda pa ne pozabi pokrovčka obrisati, ko boš odpiral...


da te popravim.. avto ima pri 130km/h, točno 3500rpm, mogoče 3600, nikakor pa ne 4200??

me je pa vedno zanimalo, ali takšno pospeševanje oz. hitrost za tole mašinco prej škodi kot koristi?? http://www.youtube.com/watch?v=BOVWX4m-TG0 ravno iz razloga ohranjanja mašine, ga bolj ekonomično vozim in ne toliko zaradi porabe goriva.


Ajde, pripišem tvoje obrate twinport motorju... Ampak govoriš, da avto tu pa tam nateraš, a si komaj prišel v območje, ko ima avto največji navor... :DDD Teral bi ga pri 6000k obratov... ;)


ni twinport motor.. gre za 1.2 16v 80hp. torej sklepam, da naj lepo pozabim na tisto zmes pa je :D
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a Energetik81 Sr jan 22, 2014 9:05 am

Če ti ne zmanjkuje hladilne in če ni v njej oljnih madežev, potem pozabi. Če pa bo to še vedno tudi poleti ali po nekajurnih vožnjah, potem imaš mogoče problem.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a dennisCe Sr jan 22, 2014 12:57 pm

Energetik81 je napisal/-a:Če ti ne zmanjkuje hladilne in če ni v njej oljnih madežev, potem pozabi. Če pa bo to še vedno tudi poleti ali po nekajurnih vožnjah, potem imaš mogoče problem.


ja kaj pa je lahko potem narobe? glede na to, da v hladilni ni oljnih madežev, prav tako je ne zmanjkuje??
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a LaMike Sr jan 22, 2014 1:03 pm

dennisCe je napisal/-a:
Energetik81 je napisal/-a:Če ti ne zmanjkuje hladilne in če ni v njej oljnih madežev, potem pozabi. Če pa bo to še vedno tudi poleti ali po nekajurnih vožnjah, potem imaš mogoče problem.


ja kaj pa je lahko potem narobe? glede na to, da v hladilni ni oljnih madežev, prav tako je ne zmanjkuje??


1.2 16v 80 ps je twinport motor...
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a abbe Sr jan 22, 2014 1:41 pm

dennisCe je napisal/-a:
Energetik81 je napisal/-a:Če ti ne zmanjkuje hladilne in če ni v njej oljnih madežev, potem pozabi. Če pa bo to še vedno tudi poleti ali po nekajurnih vožnjah, potem imaš mogoče problem.


ja kaj pa je lahko potem narobe? glede na to, da v hladilni ni oljnih madežev, prav tako je ne zmanjkuje??


to da se voziš kot dedek in pa to da se voziš na kratke relacije.
prpel men avto pa mi ga daj za 1 teden pa nebo več te smetane na pokrovčku.
uglavnem nehaj se obrenjevat pa iskat odgovore,ker si vse odgovore že kle dobu,razn očitno tistega ki ga ti želiš.
pač to je normalno za vsak avto,pri enih je tega več pri drugih manj.
sj ko se olje segreva kondenz izhlapeva in potem gre po oddusku nazaj v sesalno cevv sam če je motor skos mrzu oz se ne ogreje za dovolj časa kondenz ne izhlapi v celoti...seveda je govora o ciklu ki se ponavalj 50x ne samo 1x in potem maš to kar maš ti.
Ni vse res kar napišem
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a luks104 Če apr 27, 2017 3:49 pm

Lep pozdrav!
Tu bom napisal našo izkušnjo z "majonezo" na pokrovčku od olja na opel corsi 1.4 2008, če bo kdo imel podobne probleme :).
Prejšni mesec, ko je na naši corsi prišel čas za menjavo olja, sem avto po zimi malo pregledal in na pokrovčku od olja opazil majonezo in v ekspanzijski posodi kapljice olja. Takoj me zaskrbi da je šlo tesnilo na glavi, zato avto odpeljemo na opel servis kjer avto preverijo (verjetno test kompresije oz. test prisotnosti CO2). Diagnoza - prebito tesnilo na pokrovu od verige, strošek 300€. Ko sem malo brskal sem ugotovil, da je to kar pogost pojav na teh avtih (citiram iz angleškega foruma: "Yes it could be the timing chain cover gasket, these are prone to leaking around where the water pump is attached..."). Če bo kdo imel podobno težavo naj preveri tudi to.
Če sem slučajno objavil v napačni temi, moderatorja lepo prosim, če moj prispevek premakne. :)
Hvala in LP
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 119 gostov