Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey Ne dec 22, 2013 11:31 am

Pozdravljeni, pri kontroli olja sem pazil da ga malo manjka zato sem ga hotel malo dolit in ko sem odvil pokrov za dolivanje olja sem pod pokrovom opazil neko čudno zmes! Zdaj pa nevem kaj to pomeni oz. kaj je vzrok za to! Slike povedo več :

Slika

Slika

Slika


Baje da bi to naj bil samo od kondenza zaradi kratkih relacij vožnje... Zanima me vašo mnenje oz. nasveti?

lp
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a RedBull™ Ne dec 22, 2013 11:33 am

Na odgovor si že sam odgovoril.... ob kontroli olja, preveri še količino ostalih tekočin, predvsem hladilne in če le te tudi ne manjka, se nimaš kaj sekirati.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey Ne dec 22, 2013 11:46 am

RedBull™ je napisal/-a:Na odgovor si že sam odgovoril.... ob kontroli olja, preveri še količino ostalih tekočin, predvsem hladilne in če le te tudi ne manjka, se nimaš kaj sekirati.


Hladilna tekočina ne manjka je med min in max črtico, ko je avto segret pa pride do max črtice, je to normalno? ... va kakšnem času bi jo pa začelo primanjkovat če bi bilo kaj narobe?
Zadnjič spremenil edey, dne Ne dec 22, 2013 11:50 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a ojnica Ne dec 22, 2013 11:48 am

To zgine po kakšni vožnji 100km + po AC
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a moj-avto Ne dec 22, 2013 12:03 pm

Nič to ni, samo kondens se nabira zaradi kratkih voženj. ;)
Avto, moj partner!
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey Ne dec 22, 2013 12:16 pm

Samo to se mi prejšnja leta ni pojavlalo... Je to kaj odvisno od kvaliteta olja? Sem letos menjal znamko olja...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a yashica Ne dec 22, 2013 12:31 pm

Bolj od načina vožnje in razdalje, ki jo avto prevozi. V hladnem, vlažnem vremenu je ob kratkih relacijah in nižjih obratih normalno, da se na pokrovu dela smetana, ko se motorno olje niti ne segreje na delovno temperaturo. Ob daljših turah in višjih obratih tega ni. Verjetno gre samo za kondenz.

Kakšno je stanje hladilne tekočine v ekspanzijski posodi in ali je na šipki za kontrolo opaziti "kava efekt" oz. sledi hladilne v olju?
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey Ne dec 22, 2013 12:38 pm

yashica je napisal/-a:Bolj od načina vožnje in razdalje, ki jo avto prevozi. V hladnem, vlažnem vremenu je ob kratkih relacijah in nižjih obratih normalno, da se na pokrovu dela smetana, ko se motorno olje niti ne segreje na delovno temperaturo. Ob daljših turah in višjih obratih tega ni. Verjetno gre samo za kondenz.

Kakšno je stanje hladilne tekočine v ekspanzijski posodi in ali je na šipki za kontrolo opaziti "kava efekt" oz. sledi hladilne v olju?

Hladila tekočina je med min. in max. črtico, ko je avto segret pa naraste do max., mislim da je to normalno ali?? Na šipki pa ni nič nenavadnega opazit, olje je normalne barve sledi hladilne tekočine pa tudi nisem opazil...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a yashica Ne dec 22, 2013 12:45 pm

Mislil sem, če ti zmanjkuje hladilne tekočine. Povišan nivo hladilne tekočine je ob segretem motorju normalen. Mislim, da gre samo za kondenz in nič več ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey Ne dec 22, 2013 12:52 pm

yashica je napisal/-a:Mislil sem, če ti zmanjkuje hladilne tekočine. Povišan nivo hladilne tekočine je ob segretem motorju normalen. Mislim, da gre samo za kondenz in nič več ;)

Zaenkrat ne zmankuje... Na kakšen čas pa je normalno če je kaj zmanka oz. na kakšne čas ni nimralno če je kaj manjka?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a esem Ne dec 22, 2013 1:34 pm

Je nima kaj zmanjkovat, če je vse OK. Če pa ni, je odvisno od napake in se ne da povedat (lahko deci na 1000 km, lahko takoj zatem vse spusti) - treba je najti napako.
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey Po dec 23, 2013 10:22 am

Danes šel in sem malo potegnil z prston pod rob pokorva za olje ( znotrja) in je na vrhu polno te čuden zmesi!! Kavaste barve! Drugače v notranjosti pa ni nič za videt samo na vrhu se je nabrala...
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a h4ck Po dec 23, 2013 10:29 am

Idi naredi eno turo od 100km na avtocesti in vozi na malo višjih obratih, po tistem pa preveri in tega več nebo. To je posledica kratih relacij in nič drugega. Če bi bilo karkoli bi imel tudi v hladilni tekočini tako cudno zmes in bi ti tudi verjetno manjkala hladilna.
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a sparky Po dec 23, 2013 11:15 am

Ma ne rabiš se vozit 100km, enih 20 naredi z višjimi obrati pa bo šlo stran, sicer se pa ne sekiraj ni nič narobe če se s tem voziš, edino enkrat mesečno ga malo "poteraj"
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey Po dec 23, 2013 2:02 pm

no sem se šel pelajt eno turo po avtocesti, cca. 120 km. poprevčno 120km/h, 3500 + obravot, tak da sem avto fajn segrel. Temperatura olja skoraj 110 stopinj, no vsaj tak je kazal cajger. Doma sem spet pogledal pod pokrov, tokrat ni bilo nobenega sluza na njem, tudi v notrajnjosti ni bilo nič videt...če pa potegnem z prsto po notranjosti pod pokrovom je še vedno ta "sluz"!!! Mislite da se je tega tok nabralo da zdaj pač ta ena daljša vožnja ni spravila vse dol ?? Na šbici za kontrolo olja še vedno ni videt nobenih sledi, pravtako hladilna tekočina ima pravi nivo in ni nič zmanjkalo...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a lisko Po dec 23, 2013 3:14 pm

edey je napisal/-a:no sem se šel pelajt eno turo po avtocesti, cca. 120 km. poprevčno 120km/h, 3500 + obravot, tak da sem avto fajn segrel. Temperatura olja skoraj 110 stopinj, no vsaj tak je kazal cajger. Doma sem spet pogledal pod pokrov, tokrat ni bilo nobenega sluza na njem, tudi v notrajnjosti ni bilo nič videt...če pa potegnem z prsto po notranjosti pod pokrovom je še vedno ta "sluz"!!! Mislite da se je tega tok nabralo da zdaj pač ta ena daljša vožnja ni spravila vse dol ?? Na šbici za kontrolo olja še vedno ni videt nobenih sledi, pravtako hladilna tekočina ima pravi nivo in ni nič zmanjkalo...



Odgovoril si sam....
Povej še na koliko km delaš servise?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey Po dec 23, 2013 3:24 pm

15.000 - 20.000. A obstaja kakšno sredstvo ali način da bi se to očistilo??
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a lisko Po dec 23, 2013 8:08 pm

ne jamraj in vozi dalje....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a Fan Po dec 23, 2013 10:56 pm

lisko je napisal/-a:ne jamraj in vozi dalje....

X2


Kako ste prišli do zaključka, da ima motorno olje
edey je napisal/-a: Temperatura olja skoraj 110 stopinj, no vsaj tak je kazal cajger. ..

je v vozilu vgrajen manometer za temperaturo olja? O katerem vozilu je to govora?
V primeru, da se je gledalo temperaturo hladilne tekočine, je bilo olje v motorju veliko bolj vroče.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Čudna zmes pod pokrovom olja ??!!

Napisal/-a edey To dec 24, 2013 12:44 pm

Fan je napisal/-a:
lisko je napisal/-a:ne jamraj in vozi dalje....

X2


Kako ste prišli do zaključka, da ima motorno olje
edey je napisal/-a: Temperatura olja skoraj 110 stopinj, no vsaj tak je kazal cajger. ..

je v vozilu vgrajen manometer za temperaturo olja? O katerem vozilu je to govora?
V primeru, da se je gledalo temperaturo hladilne tekočine, je bilo olje v motorju veliko bolj vroče.


Ja, imam prikazovalnik za temperaturo olja, gre pa za Alfa Romeo 159.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov