Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
deicide
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne sep 05, 2010 10:38 pm
Kraj: Velenje

imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a deicide To jan 28, 2014 5:29 pm

Clio 1,2 16v l.2004
problem je v blokadi motorja. Enkrat motor zalaufa drugič ne. Ob kontaktu se prižgeta in ne ugasneta rdeča led in STOP, ki ne utripata ampak konstantno gorita. Ko obrnem ključ se ne zgodi nič - Imobilizator je aktiviran in zaganjač se ne zavrti. V primeru da "na hitro" obrnem ključ(ne čakam) da bi zagnal motor se sliši zaganjač nekje 2 sekundi nato mu imobilizator vzame tok.


Po besdah prejšnjega lastika je bil ECU(Magneti Marelli :bonk ) menjan pred enim letom.
Ključa sta pregledana in sta OK. Autoelektričar je zamenjal nekaj relejev, odstranjena je bila UCH enota in pregledana(UCH-N3), pregledana je vsa napeljava in pini na konektorjih. Problem še vedno obstaja. Tako kot na samem začetku, dijagnostika še vedno kaže, da UCH občasno ne dobi kode ključa - ponavadi zjutraj, ko je zunaj mraz. Ko se segreje motorni prostor, kabina in okolica ponavadi ni problemov; do naslednjega jutra, ko grem ponavadi spet na avtobus...

je gdo že imel podoben primer, mogoče kakšen predlog?

Je mogoče premostiti/izključiti blokado motorja?

Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a Fan To jan 28, 2014 6:54 pm

Pozdravljeni

Se je mogoče spregledalo kakšen slab stik ( pod/okoli volana ), se je ključe še enkrat programiralo??
Ja, kako je z izklopom imo., je bilo že veliko napisanega, kakor tudi zakaj ga nihče ne izklopi

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a zlica22 To jan 28, 2014 11:00 pm

Fan je napisal/-a:Pozdravljeni

Se je mogoče spregledalo kakšen slab stik ( pod/okoli volana )


Res smrdi po slabem stiku....
Ja, zadevo se da "izklopit" (ni najceneje), ne naredi pa tega vsak.
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a ESX Sr jan 29, 2014 9:53 am

tole ti je najhitrejša ter najcenejša rešitev za immo off:
http://www.remotekey.co.uk/cars/renault/clio2/


Za drugo možnost, da se izklopi immo pa slikaj napisno nalepko na samem ECUju, da se prvo vidi točno za keteri ECU gre
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a lisko Sr jan 29, 2014 4:37 pm

Kako sta kjuča pregledana? Po pogovoru s parimi električarji so problemi lih v ključih.Se je meni zgodilo enako. Ampak pri starem dizlu je to sila enostavno....Mi pa zdej blinka tista lučka...Števca ne grem jemat narazen....zaboga pa noben ne ve kje pri hudiču je lučka oz. kabel za to lučko da ga cviknem.....pošteno mi že žre živce tisto blinkanje...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a zlica22 Sr jan 29, 2014 8:07 pm

lisko je napisal/-a:Kako sta kjuča pregledana? Po pogovoru s parimi električarji so problemi lih v ključih.Se je meni zgodilo enako. Ampak pri starem dizlu je to sila enostavno....Mi pa zdej blinka tista lučka...Števca ne grem jemat narazen....zaboga pa noben ne ve kje pri hudiču je lučka oz. kabel za to lučko da ga cviknem.....pošteno mi že žre živce tisto blinkanje...


Enostavna (morda komu butasta) rešitev obstaja. Števec vzemi stran, odstrani zaščitno steklo in malo dvigni folijo števca, da prideš do lučke. No, pod ta cm2 folije nalimaj 3 plasti sivega izolir traka in stvar je rešena. Lučke ne vidiš več. Ni več kot pol ure dela.
V vsakem primeru pa je treba števec odstranit, le da ti tu ni treba premikati kazalcev (predvidevam, da te to skrbi).
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a srcnik Sr jan 29, 2014 9:13 pm

problem je v blokadi motorja. Enkrat motor zalaufa drugič ne. Ob kontaktu se prižgeta in ne ugasneta rdeča led in STOP, ki ne utripata ampak konstantno gorita. Ko obrnem ključ se ne zgodi nič - Imobilizator je aktiviran in zaganjač se ne zavrti. V primeru da "na hitro" obrnem ključ(ne čakam) da bi zagnal motor se sliši zaganjač nekje 2 sekundi nato mu imobilizator vzame tok.


Podobni simptomi so tudi (oz. v prvem delu identični), če je senzor nad vztrajnikom hin oz. se poslavlja (okrog 10-20€). Kakor je meni v spominu...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a lisko Če jan 30, 2014 1:15 am

zlica22 je napisal/-a:
lisko je napisal/-a:Kako sta kjuča pregledana? Po pogovoru s parimi električarji so problemi lih v ključih.Se je meni zgodilo enako. Ampak pri starem dizlu je to sila enostavno....Mi pa zdej blinka tista lučka...Števca ne grem jemat narazen....zaboga pa noben ne ve kje pri hudiču je lučka oz. kabel za to lučko da ga cviknem.....pošteno mi že žre živce tisto blinkanje...


Enostavna (morda komu butasta) rešitev obstaja. Števec vzemi stran, odstrani zaščitno steklo in malo dvigni folijo števca, da prideš do lučke. No, pod ta cm2 folije nalimaj 3 plasti sivega izolir traka in stvar je rešena. Lučke ne vidiš več. Ni več kot pol ure dela.
V vsakem primeru pa je treba števec odstranit, le da ti tu ni treba premikati kazalcev (predvidevam, da te to skrbi).


Sem dobil stari števec in ga razmontiral.....skrbi me povezava na lcd display ,da več ne bo delovala. Po drugi strani pa sem len in se mi ne da kopat armaturke narazen. Vem da pridejo kabli iz škatlice pri varovalkah (komfortna elektronika) do števca. Če zmaknem tisti konektor je števec mrtev. Se prav v tistem konektorju bi moral cviknit eno žico....a ktero? Al je celo iz komfortne elektronike do števca BUS povezava?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
jure5j
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Pe maj 18, 2007 9:57 am

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a jure5j Če jan 30, 2014 5:00 pm

Na meganu letnik 99 sem lučko izklopil normalno z Clip-om.Imobilizator je mogoče izklopiti vendar potem avto vžge na vsak ključ. :lol: Se mi pa zdi čudno ko je napisal da mu včasih avto štarta včasih pa ne.(Tu bi lahko bila kriva tudi ključavnica)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a lisko Če jan 30, 2014 8:30 pm

jure5j je napisal/-a:Na meganu letnik 99 sem lučko izklopil normalno z Clip-om.Imobilizator je mogoče izklopiti vendar potem avto vžge na vsak ključ. :lol: Se mi pa zdi čudno ko je napisal da mu včasih avto štarta včasih pa ne.(Tu bi lahko bila kriva tudi ključavnica)



Na vsakega lih ne....more pasat v ključavnico :P
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
jure5j
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Pe maj 18, 2007 9:57 am

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a jure5j Če jan 30, 2014 8:41 pm

Točno :D
 
deicide
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne sep 05, 2010 10:38 pm
Kraj: Velenje

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a deicide Ne feb 02, 2014 7:13 pm

Mislim da je avtoelektričar rešil problem. Kriv naj bi bil slab stik v napeljavi pred varovalkami oz. v samem ohišju kjer so vstavljene le-te. Ko je premikal kable in meril je nek rele izgubljal stik.

Slika
 
deicide
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne sep 05, 2010 10:38 pm
Kraj: Velenje

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a deicide So feb 15, 2014 12:24 pm

Ponovno se javljam. težava se še kar pojavlja tu in tam. Avto sem neko deževno jutro, ko ni vžgal, "odšlepal" še na pooblaščen servis, kjer točne napake niso odkrili, dejali pa so, da je verjetno potrebno menjati električno napeljavo. Na servisu je predlagal da se najde napeljava z rabljenega avtomobila??
Zanima me če kdo ve za kakšnega clia 1,2 16v, ki se prodaja po delih?
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a sparky So feb 15, 2014 2:52 pm

Jaz osebno ti toplo priporočam, da avto odpelješ v Črnuče v avtoelektroniko, kjer so jim te težave s Clioti vsakdanje in ti bodo hitro zrihtali zadevo
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a Fan So feb 15, 2014 3:39 pm

deicide je napisal/-a:Zanima me če kdo ve za kakšnega clia 1,2 16v, ki se prodaja po delih?


Pozdravljeni

Samo okvaro niti ni problem urediti, seveda če ne obstaja kakšna druga ovira ( cena, strokovnost .................. ).

Preverite: viewtopic.php?f=38&t=100089 če ima kaj za vaše vozilo.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Ne feb 16, 2014 10:17 am

srcnik je napisal/-a:
problem je v blokadi motorja. Enkrat motor zalaufa drugič ne. Ob kontaktu se prižgeta in ne ugasneta rdeča led in STOP, ki ne utripata ampak konstantno gorita. Ko obrnem ključ se ne zgodi nič - Imobilizator je aktiviran in zaganjač se ne zavrti. V primeru da "na hitro" obrnem ključ(ne čakam) da bi zagnal motor se sliši zaganjač nekje 2 sekundi nato mu imobilizator vzame tok.


Podobni simptomi so tudi (oz. v prvem delu identični), če je senzor nad vztrajnikom hin oz. se poslavlja (okrog 10-20€). Kakor je meni v spominu...

v tem primeru ga lahko verglaš, dokler se akumulator ne sprazni.ostalo je pa res podobno
litr bencina, litr olja ;)
 
deicide
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne sep 05, 2010 10:38 pm
Kraj: Velenje

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a deicide Če mar 13, 2014 2:40 pm

Popravilo motornega racunalnika pri DTC autoelektroniki v Mozirju me je stalo 150€ pred vec kot dvema tenoma. Od takrat brez problemov
LP
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a Dawid1 Po feb 15, 2021 12:01 pm

Da ne odpiram nove teme, ima tudi sam očitno težave z imobilizatorjem na R Megane 1.6 16V, l.2000.

Da opišem na kratko, do sedaj ni bilo nikoli težave (avto imam cca 3 leta), v petek pa.... lučka na števcu utripa, v četrtek je še vse normalno delovalo.

Res da je akku.že v letih ampak to ni razlog, glede na to da tudi s polnilcem ni spremembe.

Na žalost imam samo en ključ, daljinsko zaklepanje dela normalno.

Preizkusil sem vse yt vodiče z raznimi triki ampak je stanje enako.

Ima kdo kakšno idejo, oz. kako zadevo sanirati (po možnosti bolj ugodno, saj je tretji avto pri hiši ki je bolj kot en uporabljen za prikolico in gradnjo bajte).

P.S: sem iz štajerskega konca.


Lp,
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a zidnidvojnik Po feb 15, 2021 1:58 pm

Probaj u rezervnim kljucem
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: imobilizator Clio 1,2 16V

Napisal/-a esem Po feb 15, 2021 2:01 pm

Dawid1 je napisal/-a:...Na žalost imam samo en ključ, daljinsko zaklepanje dela normalno....
:?: :roll:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 133 gostov