Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a matejxx So nov 01, 2014 8:52 am

Pa si siguren, da je tale airbag še vedno normalno delujoč. Jaz se sam nebi s tem igral, ker je lahko napačno sprožen airbeg še bolj nevaren, kot pa da ga sploh nimaš.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So nov 01, 2014 12:09 pm

srcnik je napisal/-a:Izgleda bolje, samo kaj pa funkionalnost?


Funkcionalost je ista ne vem od vam ideje da ni več funkcionalnosti? :huh:
www.obnovi-volan.si
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a AssKicker So nov 01, 2014 12:14 pm

Tiste črte na airbagu, to so zato da tam plastika poči, ko se airbag sproži, in se sprašujemo, če bo sedaj plastika počila tam, glede na to da je čez nekaj nalepljeno.. :?:
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a Cefizelj So nov 01, 2014 12:27 pm

bunny01 je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Izgleda bolje, samo kaj pa funkionalnost?


Funkcionalost je ista ne vem od vam ideje da ni več funkcionalnosti? :huh:


Glede na to da imajo precej natančno izračunano kako mora počit plastika in kakšen odpor mora dajat da se airbag sproži in sprosti v takem času kot je predviden. Poskusi z roko strgati alkantaro in boš vidu koliko sile je potrebno in toliko sile bo potreboval airbag da bo prebil alkantaro.

Izgleda ne kritiziram ker zgleda super, samo mislim da bi blo vseeno če airbaga v avtu ne bi imel, ker je sedaj neuporaben :)
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a NoF3ar So nov 01, 2014 12:28 pm

Plastika poči, v tem ni problem. V kolikor ni naretih zarez na tem področju bo tekstilijo preprosto sunkovito snelo iz plastike pri tem nastalo nekaj ms zaostanka (kar pa seveda ni dobro). V kolikor so narejene zareze v tekstilijo nebo problema.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So nov 01, 2014 12:31 pm

Cefizelj je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Izgleda bolje, samo kaj pa funkionalnost?


Sem tudi jest o tem razmišljal.... kako naj bi se sedaj airbag odprl?


Tako da vi primeru če se mora sprožiti bog ne daj se bo sprožil, saj se v airbagu nahaja eksploziv, ki se sproži in poči. Pok je močan in ne razumem zakaj nebi raztrgal alkanatare, ki je dosti dosti tanjša od usnja :!:

Sej obstajajo tudi usnjene armaturke z vgrajenimi airbagi pa se sprožijo. Obstajajo tudi usnjeni airbagi pa airbagi iz alkantare pri luxuznih avtomobilih pa se vse sproži.

to je neka splošna prepričanost, da če se airbag obleče v nekaj je to fertik. Isto kot je splošna prepričanost, da je potrebno pred menjavo airbaga odklopit napajanje ker se bo sprožil. To ni res ker se airbag ne sproži. Tudi airbag se ne sproži če se pošlje po pošti kljub tresljajem.
Vse to so stvari rekla, slišala nekje od nekoga in se sedaj prenašajo naprej.

V tem konkretnem primeru je airbag od bmw e39 ob strani nalomljen torej nekako diha če se ga pritisne, prav tako diha po celotni liniji, ki sem jo poudaril z alkantaro. Tam na tem mestu se airbag sproži, prelomi na dva dela. Tudi sedaj če pritisnem airbag diha.
Mogoče bi bila težavja res večja, če bi na sredini zašil z močnimi šivi. Te je težko raztrgat. Tako pa je alkantara res tanka kot navadno blago mogoče res malo debelejša od tega primerjavo nisem dal pravo ampak je dosti bolj mehka in tanjša od usnja.

Navdih sem dobil pri dražjih avtomobilih in nekaterih res profesionalnih tapetnikih, ki so celo armaturko oblekli v svetlešje alkantare itd....
Sam sem se pa odloči, zato kolikor sem že na drugi strani napisal. s tem sem rešil še zadnjo večjo obrabo v mojem avtu ob enem pa se bo aribag, manšeta ročne in ročice menjalnika ujemala z detajlni na tapetah in armaturki na zgornjem delu.

Nakup novega airbaga bi bil zelo drag, nakup rabljenega pa nima smisla ker se morajo videti sledovi obrabe na rabljenem to pa mi ni v interesu ker potem bi imel svojega takšnega kot je.

Na mojem airbagu pred oblačenjem je na desni manjkala polovica trobente (emblem na vrhu desno in levo, kjer se pritisne troblja) potem poleg trobente desno pa je bil airbag zlizan od prstov, torej od pritiskanja na tipke tempomata se je zlizal še airbag.

Airbag je v celoti nekoliko grob, ima takšne vzorce kot človeška koža, pore. In ko se ta sloj izrabi potem spodaj postane gladko kot ogledalo in se zelo grdo vidi. V mojem primeru je poleg tega airbag bil še na sredini levo porisan kot da bi nekdo pred menoj z nohtom nekoč potegnil črto mogoče nehote ali namerno, ni važno. skratka nastala je poškodba. In ko še zraven prištejem orginal bmw znak na sredini, ki pa je zaradi starosti razpadel od znotraj pod steklom potem ni bilo druge kot da sem zadeve popravil, da nekako izgledajo na oko.
Vse te poškodbe ki jih opisujem niso bile vidne iz fotografij, ker nisem nikoli od blizu kot rožo fotografiral airbaga. Na razdalji iz avta se to sploh ne vidi, vidi pa se ko sem se vozil za volanom v avtu.
Ker me je to zelo motilo, čeprav nobene funkcije na vožnjo to ni imelo sem pač airbag obnovil.
Na sredini je spet nov bmw znak, ki pa ni orginal saj se orginala ne da nalepiti na airbag ampak se orginal zatakne v aribag od notranje strani, torej samo nov airbag je potrebno kupiti.

Ko bom oblekel še zgornji del armaturke v isti material in naredil nekaj fotografij bo zadeva dosti bolje izpadla kot sedaj po kosih. Pač nakazujem kako se avto sestavlja znotraj. :mrgreen:
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So nov 01, 2014 12:40 pm

Cefizelj je napisal/-a:
bunny01 je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Izgleda bolje, samo kaj pa funkionalnost?


Funkcionalost je ista ne vem od vam ideje da ni več funkcionalnosti? :huh:


Glede na to da imajo precej natančno izračunano kako mora počit plastika in kakšen odpor mora dajat da se airbag sproži in sprosti v takem času kot je predviden. Poskusi z roko strgati alkantaro in boš vidu koliko sile je potrebno in toliko sile bo potreboval airbag da bo prebil alkantaro.

Izgleda ne kritiziram ker zgleda super, samo mislim da bi blo vseeno če airbaga v avtu ne bi imel, ker je sedaj neuporaben :)



Razumem kaj želiš povedati z napisanim. To lahko preverim samo če se grem zaletet, pa poročam potem na forumu če se je odprl ali se ni odprl :mrgreen:

sicer pa imam tri takšne airbage doma in razmišljam, da si vzamem čas, ponovno enga naredim in ga zmontiram na volan ter volan pritrdim nekam ter naredimo preizkus kako to poči, pa malo posnamem. =P
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a Cefizelj So nov 01, 2014 12:44 pm

bunny01 je napisal/-a:
Cefizelj je napisal/-a:
bunny01 je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Izgleda bolje, samo kaj pa funkionalnost?


Funkcionalost je ista ne vem od vam ideje da ni več funkcionalnosti? :huh:


Glede na to da imajo precej natančno izračunano kako mora počit plastika in kakšen odpor mora dajat da se airbag sproži in sprosti v takem času kot je predviden. Poskusi z roko strgati alkantaro in boš vidu koliko sile je potrebno in toliko sile bo potreboval airbag da bo prebil alkantaro.

Izgleda ne kritiziram ker zgleda super, samo mislim da bi blo vseeno če airbaga v avtu ne bi imel, ker je sedaj neuporaben :)



Razumem kaj želiš povedati z napisanim. To lahko preverim samo če se grem zaletet, pa poročam potem na forumu če se je odprl ali se ni odprl :mrgreen:

sicer pa imam tri takšne airbage doma in razmišljam, da si vzamem čas, ponovno enga naredim in ga zmontiram na volan ter volan pritrdim nekam ter naredimo preizkus kako to poči, pa malo posnamem. =P


Hehe, no lej če si sam prepričan v to da je varno potem zadošča. Ne se pa it zaletavat, nesreča še prehitro pride :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a NoF3ar So nov 01, 2014 12:53 pm

Drugače pa, če boš potreboval popolnoma NEobrabljen airbag ga imam jaz. Za E39 FL
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So nov 01, 2014 1:07 pm

NoF3ar je napisal/-a:Drugače pa, če boš potreboval popolnoma NEobrabljen airbag ga imam jaz. Za E39 FL


Ne paše, kolega forumaš, ravno zato, ker imaš FL torej novejši airbag z dvojnim polnjenjem kar je od letnika 1999 naprej do 2003 drugačen kot od leta 1996 do 1999. Tudi volan je drugačen.

Če bi to bilo križem kražem vse kot na Renaultu potem bi jaz vzel zadnjega iz leta 2003 ko so e39 nehali proizvajati ampak ne gre. Starešji airbagi pa so vsi rabljeni in se vidi da so tako da no go :mrgreen:
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Po maj 30, 2016 8:38 am

Evo še neki novega od včeraj
Obnovljen prtljažnik v kombinaciji s stropom.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
www.obnovi-volan.si
 
AudiA6Tiptronic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Po avg 22, 2016 12:02 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a AudiA6Tiptronic To avg 30, 2016 4:12 pm

Prebral celo tvojo temo...Res sem presenečen kako je avto urejen. Tudi doma imamo E39 530d z vso možno opremo. Res cenim tvojo iznajdljivost in navdušenost nad takim avtomobilom :) Menjalnik ti lepo deluje? Večina bi rekla, da je avto za v prešo itd. itd. Če boš kdaj prodajal povej ga z veseljem odkupim za dober denar!
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov