Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Fnatic To okt 24, 2017 8:22 am

No sej to mi je jasno. Sem ga parkrat že videl v živo in je čisto ok. Uporaben sem mislil v smislu koliko čutiš naše ceste. Moj prejšnji je bil tudi fajn spuščen. Ubistvu toliko, da sem po nekajdnevnem ''drajsanju'' odbijača ga enkrat končno sprednji konec izgubil na poti iz službe. Ampak mi je bilo vseeno, ker sem vse sam naredil in se dosti naučil zraven. Je pa res, da sem imel predelan sprednji odbijač in je bil že tako nizek. Potem z gewindami pa je prišel skoraj na tla. Kasneje dejansko na tla. Zato je pa tudi šel papa :)
Zdaj mi pa ornk manjka malo nižine, saj imam tega kot tovornjak pismu. Ma pride vse še na vrsto :)

SIcer pa Alen, ti samo uživaj :)
Ba-dum tssssssss =P
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Aleennn To apr 10, 2018 10:24 pm

Pa spet po dolgem času mal slik :D

Torej, OZ Racing Anniversary 35 so prišle na avto. :D

Test fit:
Slika
Slika


Vmes sem sprobal še od kolega Maseratike (BBS) :D

Slika
Slika

Ampak vseeno sem ostal pri OZjkah. Ko sem dobil gume, je blo treba še enkrat sprobat.

Slika


Ugotovil sem, da avto nikakor ni dovolj nizek, zato sem se spredaj lotil predelave vzmetenja. Torej novi adapterji (25mm nižje vpeti na amortizerju). Hkrati sem menjal še stabilizator štangice in ležaje na amortizerjih..ker je blo glih podrto

Slika


Zadaj sem zmontiral drop plate in ponovno nastavil naklone, da je šla feltna pod blatnik.

Slika

Tight fit :D
Slika



Pa vmes en kratek fotošuting, za obrisat prah s fotoaparata :D

Slika


Zmontiral pa sem še sprednji podaljšek in "sideskirt extension-e" od Maxton designa

Slika


Avto je skoraj ready za sezono. :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a xxl To apr 10, 2018 11:20 pm

Za moj okus greš že v skrajnosti. Totalno neuporabno vozilo, samo za poziranje. Dirkališča itak nimaš pri hiši, najbrž. :shock:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Doche Sr apr 11, 2018 7:33 am

Zakaj dirkalisce? Avto je da dobro zgleda, niso performance-i tu v ospredju.

Meni je super. Manjka mi mogoce samo kak FIAT znak spredaj, ker zdaj mi je mogoce res malo prevec clean.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr apr 11, 2018 8:15 am

xxl je napisal/-a:Za moj okus greš že v skrajnosti. Totalno neuporabno vozilo, samo za poziranje. Dirkališča itak nimaš pri hiši, najbrž. :shock:


Se strinjam.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a xxl Sr apr 11, 2018 8:56 am

Doche je napisal/-a:Zakaj dirkalisce? Avto je da dobro zgleda, niso performance-i tu v ospredju.

Meni je super. Manjka mi mogoce samo kak FIAT znak spredaj, ker zdaj mi je mogoce res malo prevec clean.

Sploh nisem mislil na performance. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a dask Sr apr 11, 2018 9:10 am

Lep je, clean look mi je všeč... ampak prenizek, kolesa pridejo preveč postrani, to mi pa ni všeč.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a whitee Sr apr 11, 2018 9:15 am

Meni je všeč, black on black :) Edino rdeči pokrovčki mi ne potegnejo.
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Aleennn Sr apr 11, 2018 5:41 pm

Zakaj je pa neuporaben? Zakaj bi rabil dirkališče? Lahko napišete še kak argument zraven, da se lažje razumemo, saj je avto namenjen vsakodnevni vožnji. ;)

V njemu je prostora za 4 osebe, za kar je tudi registriran. V prtlazniku je pa tud dovolj prostora za, kaj pa vem, 10 platojev piva, baje imamo slovenci alkohol v krvi.

Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Fnatic Če apr 12, 2018 6:56 am

Moje osebno mnenje: prej je bil lep, zdaj pa že malce preveč. Ne potegnejo mi toliko znižani avti. Podaljški so preveč.
Sicer vsakemu svoje in če je tebi kul, naj bo seveda :D
vem pa, da sem prejšnjega znižal, manjši ET felten, dve coli večje, gume širše z nizkim presekom. Super čez ovinke, ceste se držal kot klop. To je bil namen. Problem je bil pa takoj v ležečih. Vse sem podrajsal in posledično celo spredni odbijač polomil. V garažne hiše sploh prišel nisem, še do doma sem imel težave, ker me obdaja toliko ležečih. Pa je bil višji kot tvoj, tudi na rob nisem šel.
Še dobro, da sem pred montažo vsega vprašal mojo drago, koliko bi spustila odbijač. Je rekla, da ful dobro zgleda nizko ampak bo verjetno problem na cesti. Dvignil za 3cm pa je vseeno šel. Tako da za vsakodnevno lagano vožnjo ni problema. Za kaj več pa neuporabno žal.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Firediver Če apr 12, 2018 7:11 am

Vsaka čast, da vsaki sleherni dan žrtvujete udobnost in praktičnost v vožnji (tj., da brez dodatnih skrbi in bolečin glede grbin, lukenj na cesti, nizkega sedenja, oteženega izstopa ipd. dospete na vse cilje v dnevu) zato, da izgleda avto cool.

Če še ne razumete mojega posta, ga boste razumeli, ko boste ostareli...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a xxl Če apr 12, 2018 8:01 am

Nimam kaj dodat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Aleennn Če apr 12, 2018 8:06 am

Kar je meni zanimivo je to, da sem že napisal da je avto na blazinah, torej se višino nastavlja kadarkoli, iz avta na tipke. Oz pri meni preko aplikacije ;)
Druga zanimiva stvar je ta, da berem tukaj kako se avto pelje, pa se ne spomnim da bi koga od vas ze peljal :D
Še tretje kar je zanimivo je pa dejstvo, da nekateri mislite, da to delam zato da bi bil avto "kul". Ne, to delam zato, ker me veseli in to rad delam. ;)

P.s.: Fnatic, vsakemu ne more bit vsec, tk da jebiga :D

Aja, še eno zanimivo dejstvo :D da leta 2018, na AVTOMOBILISTIČNEM forumu nekateri še vedno ne dojamejo zračnega vzmetenja (ki je bilo že parkrat omenjeno in poslikano v tej temi).. hja, Slovenija pač :D
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Fnatic Če apr 12, 2018 8:14 am

Ah itak. Sej zato pa sem rekel, da če je tebi, pol itak kul :D Sej drugače mi je lep avto samo tko zdej ko je spuščen čisto dol mi ravno ni. To je pa vse. Samo sej moj tudi dostim ni bil všeč pa sem isto rekel, da sej je moj in naj jih ne skrbi preveč.

Moram pa priznat tudi, da v živo dosti lepše izgleda. To je tudi moja potrdila. Pa ne, ne poznamo se ampak sva ga že na šovih videla.
Ba-dum tssssssss =P
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Aleennn Če apr 12, 2018 8:18 am

Naslednjič me poišči, kakšno rečeva :)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Fnatic Če apr 12, 2018 8:33 am

Mah ponavadi si mel dosti folka okoli sebe pa nisem želel ''jajcat''. Da ne bi bilo čudno kvazi ej model iz foruma te poznam bla bla. No lej, naslednjič te pocukam za rokav.
Ba-dum tssssssss =P
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a krimič Če apr 12, 2018 8:47 am

Meni sicer black on black look ni vsec, mi je pa vseeno vsec, da objavljas tukaj kaj se dogaja. Jaz rad preberem kaj si delal, pa tudi, ce zadeva ni po mojem okusu. Tako, da kar tako naprej...kot si ze napisal je to avtomobilizem in ravno taksne teme pomoje popestrijo forum ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a xxl Če apr 12, 2018 9:53 am

No, jaz se posipam z pepelom, res ne sledim temi od začetka, zato nisem vedel da imaš nastavljivo vzmetenje, kar spremeni moje mnenje o uporabnosti avtomobila. oops
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a Aleennn Če apr 12, 2018 1:43 pm

Fnatic, kar pogumno. Nisem neka zvezda, da bi bilo folku "nerodno" pristopit :D

krimič, če priznam, na ta forum kar malo pozabim. Vsake toliko pa objavim malo novosti :)

xxl, na taki višini kot je na zadnjih slikah ni mogoče niti speljat, ker zagrabijo vse 4 gume v blatnike. ;)

Evo, pa še ena slikca, da ne bo kakšnih negotovosti o uporabnosti :D
Slika
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Fiat Grande Punto Sport, 1.9 M-jet 131hp

Napisal/-a whitee Če apr 12, 2018 6:24 pm

Čeprav so mi všeč v podnu, se mi zdi da mu takale višina na zadnji sliki še najbolj paše, mogoče zaradi tega ker so felge malo bolj enostavne in ne ravno hardcore stance. Upam da uspem na kak meet/show letos pridet pa da vidim še v živo :)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov