Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a the_red Po apr 04, 2016 12:11 pm

Planiran je Enkei Yamato, a bo najbrž žal odpadlo, ker s prodajalcem nikakor ne najdeva skupnega časa, sam pa že nujno rabim nove gume. Ta teden se odločim :roll:

Slika
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a Falco_ Po apr 04, 2016 1:47 pm

vem za ugodnega prodajalca, žal pa nima montaže... pa približna čakalna doba za GY Eagle F1 A2 je približno 1 teden... Če te zanima kaj več, pošlji zs, da ne delam reklame :)

p.s. lep lancer!
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a the_red To apr 05, 2016 4:28 pm

Falco_ je napisal/-a:vem za ugodnega prodajalca, žal pa nima montaže... pa približna čakalna doba za GY Eagle F1 A2 je približno 1 teden... Če te zanima kaj več, pošlji zs, da ne delam reklame :)

p.s. lep lancer!


imaš Z.S. ;)
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a the_red To apr 12, 2016 9:43 am

Ena na hitrco z novimi kolesi :D

Slika

Enkei Yamato, 18x8, ET45; Vredestein Ultrac Vorti, 235/40ZR18
Končno mi je uspelo dobiti bolj JDM stil platišč. Gume so relativno glasne, je pa tudi res, da tako širokih še nikoli nisem vozil :lol: Grip je pa fenomenalen.

Sedaj je avto dokončan, točno tak, kot sem si ga želel. Nižanje pa odpade. Mi zgleda super tako kot je; sem enkrat imel znižan avto in tega definitivno ne naredim nikoli več! ;)
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a =swen= To apr 12, 2016 11:32 am

Uf, lep je lep. 8)
Se strinjam glede nižanja, da ga pustiš kar na tej višini.
Nisem bral celotne teme, si ga kaj čipal?
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a Aleennn To apr 12, 2016 4:43 pm

Z enimi konkretnimi fedri (-35mm) pa amortizerji bi se avto peljal dosti bolje, zgledal bi bolje.. Glede pločnikov, pa cest pa nebi blo problemov :)
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a Falco_ To apr 12, 2016 6:29 pm

Aleennn je napisal/-a:Z enimi konkretnimi fedri (-35mm) pa amortizerji bi se avto peljal dosti bolje, zgledal bi bolje.. Glede pločnikov, pa cest pa nebi blo problemov :)


what he said.
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a whitee To apr 12, 2016 7:18 pm

+1 za zgornji komentar. 35 se ravno malo pozna, še vedno pa ni nobenih problemov nikjer.
Drugače pa je sedaj res všečen :clapclap
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a krimič Če apr 14, 2016 6:25 pm

Zelo lep avto! :) Ampak felge pa zgledajo majhne pa čeprav so 18...
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a ven0m Če apr 14, 2016 8:23 pm

Pravilna izbira pnevmatik in platišč, zelo lepe!
Avto je kot si sam rekel, kompleten s temi platišči. :D


Glede nižanja imam tudi sam mešane občutke.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a Nikola_Tesla Če apr 14, 2016 11:32 pm

Na iztrošenost podovzja se dostikrat pozablja.

Motor z leti ohrani kW (celo jih z modifikacijami pridobiva)... gume se še nekako menjajo a podvozje pa počasi peša (iztrošeno).

Potem pa slišiš ---> "izgubil oblast nad vozilom zaradi neprilagojene hitrosti".

lp.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a primozek68 Pe apr 15, 2016 8:43 am

Evo ga, veleum forumski.

Na iztrošenost podovzja se dostikrat pozablja.

Najmanj 1x letno preverijo to na tehničnem!

Motor z leti ohrani kW


Seveda...

"izgubil oblast nad vozilom zaradi neprilagojene hitrosti".


Neprilagojena hitrost je preveč širok pojem, da bi lahko kar takole zaključke postavljal.

Tako da, Teslo, spet si ga v kamen, kot vsakič dosedaj.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a xxl Pe apr 15, 2016 8:59 am

Meni ni všeč,ne dizajn platišč,še manj pa barva,zato delujejo kot da niso 18. :(
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a the_red So apr 16, 2016 12:16 pm

krimič je napisal/-a:Zelo lep avto! :) Ampak felge pa zgledajo majhne pa čeprav so 18...


xxl je napisal/-a:Meni ni všeč,ne dizajn platišč,še manj pa barva,zato delujejo kot da niso 18. :(


Vsake oči imajo svojega malarja ;) meni je zelo všeč, da feltne ne izstopajo preveč, ker avta ne bom znižal in nočem, da izgleda kot terenec.

Aleennn je napisal/-a:Z enimi konkretnimi fedri (-35mm) pa amortizerji bi se avto peljal dosti bolje, zgledal bi bolje.. Glede pločnikov, pa cest pa nebi blo problemov :)


Avto ne bo znižan, ker je moj daily driver. Enkrat sem že imel znižan avto, 35/30... Dovolj je bilo ;) Pozimi krempiti s "trebuhom" po snegu, paziti na vsak robnik zaradi prednjega odbijača... veliko se vozim čez Črnivec, kar pa mislim da vse razloži. Odločitev je dokončna. Izgledalo bi fantastično, a v življenju izgled ni vse hehe :D Prav tako je glede "peljal dosti bolje" lahko odpremo debato glede razdalje med roll centrom in center of gravity... Samo spustiti avto z gewindami enostavno ni dovolj (zame, ker sem dal že veliko izobraževanj na temo pnevmatika-podvozje skozi)

=swen= je napisal/-a:Uf, lep je lep. 8)
Se strinjam glede nižanja, da ga pustiš kar na tej višini.
Nisem bral celotne teme, si ga kaj čipal?


Avto naj bi bil serijski, je pa motor zanimiva sestavljanka od VWja. Šobe so navadne od 140 konjskega, oljna pumpa je gnana preko verige (nima balance shaft modula). Sesalni kolektor je kovinski, a s spremenljivo geometrijo - loputke (težava z njimi je bila na plastičnih sesalnih kolektorjih). Turbina je GT1749 VC (od 170 konjskega modela), prav tako pokrov ventilov in CCV od 170 konjskega, isto kot tudi DPF filter in elektro EGR ventil.
Lavfa super (za PD motor pač), edino kar me matra je EGR hladilnik, ki rahlo spušča na osi lopute, ki preklaplja med bypassom in hladilnim delom- bo zamenjan v kratkem. Genijalna zasnova VW inženirjev - uležajenje samo z grafitno dihtungo - pušo... :roll:

Vzel sem si malo časa še za nekaj slik. Sem zelo zadovoljen, sedaj se samo še vozim :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Slikano žal z mobitelom :) Nimam boljšega aparata, niti nimam preveč časa za ukvarjanje s fotografijo hehe ;)
Briši, ide Micubiši !!!
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a Nikola_Tesla So apr 16, 2016 3:20 pm

Dobro ste ga porihtali... + redna menjava hladilne tekočine na 2 leti, olja v menjalniku na 80k itd.

Lp.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a yashica Ne apr 17, 2016 9:07 am

Hladilna tekočina bazira na G12 ali G12+ in v obeh primerih gre za podaljšano dobo (extended life) menjave 5 let ali 240.000 km, edino če Mitsubishi predvideva drugačen termin menjave.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Aleennn_93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne apr 08, 2012 12:22 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a Aleennn_93 Po maj 09, 2016 1:33 am

Aleennn je napisal/-a:Z enimi konkretnimi fedri (-35mm) pa amortizerji bi se avto peljal dosti bolje, zgledal bi bolje.. Glede pločnikov, pa cest pa nebi blo problemov :)


Avto ne bo znižan, ker je moj daily driver. Enkrat sem že imel znižan avto, 35/30... Dovolj je bilo ;) Pozimi krempiti s "trebuhom" po snegu, paziti na vsak robnik zaradi prednjega odbijača... veliko se vozim čez Črnivec, kar pa mislim da vse razloži. Odločitev je dokončna. Izgledalo bi fantastično, a v življenju izgled ni vse hehe :D Prav tako je glede "peljal dosti bolje" lahko odpremo debato glede razdalje med roll centrom in center of gravity... Samo spustiti avto z gewindami enostavno ni dovolj (zame, ker sem dal že veliko izobraževanj na temo pnevmatika-podvozje skozi)



Eno so izobrazevanja, drugo pa praksa oz. realnost.
Pa pustmo gewinde. Prejsn avto sm dal na H&R vzmeti -35mm in nove monroe reflex amortizerje. Avto je iz ladje postal ena konkretno vodljiva igraca.
V kombinaciji z odlicnimi gumami je bil avto skozi ovinke kot na tracnicah.
Govorim za voznjo na meji (ce se temu pri 100hp sploh lahko tako rece :D ).

Ne prepricujem te, povem kar imam svojih izkusenj. Avto je bolj vodljiv pri hitri voznji, ni pretirano trd in vseeno gre cez vsak robnik. :)

Drgac pa lep micubisi :P
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a the_red Sr sep 28, 2016 1:38 am

Nekaj časa sem bil neaktiven na forumu, vmes pa se je zgodilo OGROMNO...

Najprej se mi je nekdo v verižnem trčenju na Soški magistrali zeletel v rit... Dogovoril sem se za zadnji odbijač od Lancer Ralliarta, ker je cena enaka navadnemu. Težava je, da ima Ralliart podoben izpušni lonec kot evo in seveda dvojni izpuh. Sedaj je ena luknja "prazna". Doma že imam lonec od Lancer evo x, ki čaka na predelavo, ko bo čas.

Slika

Ker zavore nikoli niso dovolj dobre sem kupil dvobatne zavore od modela Lancer ralliart. Preskok iz enobatnih 276 na dvobatne 294 je ogromen! Zavore sem komplet obnovil z novimi deli, le nosilec in sama čeljust sta speskani in pobarvani pri Koritniku (nikoli več ne grem barvat sam, kvaliteta je fantastična!)

Slika

Lancerju sem privoščil tudi original ksenon žaromete z original pranjem žarometov (cel sistem, ne samo pokrovčki) in original niveliranjem. Niveliranje mi v trenutku pisanja še ne deluje, ker čakam na dva dodatna ECUja, da vse skupaj prekodiram v ETACSu. Kak dan se bom še vozil z malo nižje spuščenimi lučmi, da ne bleščim ostalih, potem pa bom povsem legalen :) Sicer je bilo vse skupaj dokaj drago, a sem to želel že od začetka in nisem hotel nekaj na pol. Sami žarometi niti niso tako dragi, ostala periferija stane.
Imam ogromno slik samih predelav, a je Mitsubishi scena v Sloveniji dokaj neobstoječa in vam ne bom najedal z detajli. dam le par slik trenutnega "statusa" :D Vsi me sprašijejo zakaj toliko denarja za to in ono... Z vsako predelavo sem se nekaj novega naučil in nekaj novega znam. Predvsem kar se tiče kodiranja ETACSA in delovanja posameznih sistemov. Poleg tega pa imam rad, da je čim več opravljenega z originalnimi deli (seveda rabljenimi) in seveda tako kot je treba!.

Slika
Slika
Slika
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a Matey_ Sr sep 28, 2016 6:56 am

Super projekt tole :)

Kako si kaj zadovolen z gumami? V mokrem držijo?

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 2.0 DiD Intense

Napisal/-a the_red Sr sep 28, 2016 7:18 am

Gume so po pričakovanjih v mokrem za odtenek slabše (še vedno veliko boljše od povprečja), v suhem pa so naravnost fantastične 8) 8) Pozna se, da imajo en širok vzdolžni kanal manj od povprečja kar se tiče asimetričnih gum. Z njimi sem zvozil že okrog 20000km in je tudi obraba dobra, pozna pa se širina 235. Prej sem imel 215 Toyo Proxes T1Sport, pri katerih sem imel občutek, da je avto po vsakem bolj grobo odpeljanem ovinku nižji zaradi obrabe (karikirano seveda hehe) :D :D
Briši, ide Micubiši !!!
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 22 gostov