Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m So sep 19, 2015 2:36 pm

Moja vsakodnevna motorizacija izgleda malo drugače. (če koga zanima) :)

Toyota Hilux 2.7l EFI, ~160hp, zadnji pogon z omejeno zaporo diferenciala. Poln tank goriva 3,2€.

Slika

Slika

Glede na to kakšnim razmeram je izpostavljena, se zadnji dve leti drži precej dobro. Made for the desert.

Slika

Klasičen Saudijski vozni park, od male Toyote do velike Toyote :lol:
(Corolla je tudi zadnje 6 mescov v naši ekipi)

Slika


Imamo še Toyotin viličar, ampak to "igračko" imam veliko raje. JCB-jev teleskopski viličar 14m in 17m dosega.

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Gyga So sep 19, 2015 8:52 pm

Okeej... očitno sem nekje spregledal s čim se ukvarjaš in kje je tvoje delovno mesto :shock:
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a =swen= So sep 19, 2015 9:52 pm

Glede na tablico so vozila v Saudski Arabiji. Je armaturka v toyoti tovarniško mat rjave barve? Precej priročno za močne sončne pripeke...
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Ne sep 20, 2015 9:45 am

Gyga je napisal/-a:Okeej... očitno sem nekje spregledal s čim se ukvarjaš in kje je tvoje delovno mesto :shock:


Ja v mlajših letih sem se gibal bolj severno po Nemčiji, Belgiji in UK. Zdaj v zadnjih dveh letih pa bolj južno, lani sem delal v njihovem svetem mestu Medina, letos pa v glavnem mestu Riyadh.


=swen= je napisal/-a:Glede na tablico so vozila v Saudski Arabiji. Je armaturka v toyoti tovarniško mat rjave barve? Precej priročno za močne sončne pripeke...


Točno tako, KSA. Ja aramturka je tovarniško polepljena z nekim govnom od imitacije lesa (se tudi lušči tam pri uri) ampak se ne pregreje, tu je namreč malo drugačna kultura, ko parkiraš avto. Namreč avte puščamo tečt, ko parkiramo, da klima naprej hladi. Gorivo je ceneje kot voda in ne kradejo (zaradi šiitskega prava - javno rezanje rok in glav - to se še vedno prakticira) in se posledično avti puščajo na cestah prižgani, odklenjeni, če so komu v napoto ga samo prestavijo in pustijo naprej tečt. :lol:
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a krimič Po sep 21, 2015 3:36 pm

Avto je itak bomba...mi je tudi zelo fascinantno koliko truda vlagaš v njega...res kapo dol! :bow

Me pa še bolj zanima kaj v bistvu počneš službeno, če seveda ni skrivnost.
 
punto gt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So nov 02, 2013 9:52 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a punto gt Če sep 24, 2015 7:41 pm

ko ga krimič vpraša kaj počne, ga ni več na forumu ;)
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Tilen18 Če sep 24, 2015 9:01 pm

ja zgleda, da v povezavi z gradbeništvom :) dejatli niso pomembni :) ni niti dolžen odgovarjat
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a krimič Pe sep 25, 2015 5:30 pm

punto gt je napisal/-a:ko ga krimič vpraša kaj počne, ga ni več na forumu ;)


Mislim, da se on ukvarja s poštenim delom. In kot piše v zgornjem postu je, kot je bilo videno, zaposlen na področju gradbeništva. Ampak bolj me zanima kaj "ustvarja" tam daleč stran :) Res pa je, da to ni dolžen nikomur razlagati, zato sem tudi napisal naj pove, če ni skrivnost, če ne pa tudi ni potrebno ;)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po sep 28, 2015 3:18 pm

krimič je napisal/-a:Avto je itak bomba...mi je tudi zelo fascinantno koliko truda vlagaš v njega...res kapo dol! :bow

Me pa še bolj zanima kaj v bistvu počneš službeno, če seveda ni skrivnost.


Hvala :)

Moje delo ni skrivnost, ampak bo ta video bolje predstavil kaj točno dela podjetje, kjer se trenutno ukvarjam z vgradnjo raznoraznih sistemov. (moje delo obsega vodenje mehanske in elektro vgradnje ter software in zagon).

https://www.youtube.com/watch?v=BDsiPw85XFo


Natančneje smo lani v Medini vgradili naš sistem v novo letališče, letos pa se v Riyadhu gradi nov terminal in smo naš sistem vgradili tudi tukaj.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Nikola_Tesla Po sep 28, 2015 6:19 pm

https://www.youtube.com/watch?v=rOoIiXSFCFw

Neverjetno... svet se spreminja hitreje kot si mislimo.

Lp.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Gyga Po sep 28, 2015 6:36 pm

Daj ti raje še kakšno sliko modre zverine prilepi :P

Ali pa še kakšno zverino z bližnjega vzhoda.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a krimič To sep 29, 2015 3:10 pm

ven0m je napisal/-a:
krimič je napisal/-a:Avto je itak bomba...mi je tudi zelo fascinantno koliko truda vlagaš v njega...res kapo dol! :bow

Me pa še bolj zanima kaj v bistvu počneš službeno, če seveda ni skrivnost.


Hvala :)

Moje delo ni skrivnost, ampak bo ta video bolje predstavil kaj točno dela podjetje, kjer se trenutno ukvarjam z vgradnjo raznoraznih sistemov. (moje delo obsega vodenje mehanske in elektro vgradnje ter software in zagon).

https://www.youtube.com/watch?v=BDsiPw85XFo


Natančneje smo lani v Medini vgradili naš sistem v novo letališče, letos pa se v Riyadhu gradi nov terminal in smo naš sistem vgradili tudi tukaj.


Hvala...zanimivo zelo! ;) Pa imaš potem sploh kaj časa to modro zverino razpihovat? :D
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a dask Sr sep 30, 2015 9:13 am

Eno kratko vprašanje OFF - ne poznam vaše znamke, v bistvu prvič slišim ;)
A imate za avtomatske skladiščne sisteme lasten software ali kaj kupljenega?
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m So okt 24, 2015 7:17 am

Nikola_Tesla je napisal/-a:https://www.youtube.com/watch?v=rOoIiXSFCFw

Neverjetno... svet se spreminja hitreje kot si mislimo.

Lp.

dask je napisal/-a:Eno kratko vprašanje OFF - ne poznam vaše znamke, v bistvu prvič slišim ;)
A imate za avtomatske skladiščne sisteme lasten software ali kaj kupljenega?


Zaradi tovrstnih inovacij in kvalitetno dodelanih idej se Vanderlande smatra kot Mercedes za avtomatizacijske rešitve. Prisotni smo na celotnem svetu. Kar se tiče softwerski rešitev je isto kot v 90% industrije po svetu - Siemens (Step7).

krimič je napisal/-a:Hvala...zanimivo zelo! ;) Pa imaš potem sploh kaj časa to modro zverino razpihovat? :D


Malenkost! Ob vsakšni priliki mu dam duška in se trudim vedno več spravljat iz njega!

Gyga je napisal/-a:Daj ti raje še kakšno sliko modre zverine prilepi :P

Ali pa še kakšno zverino z bližnjega vzhoda.


Tak bo vredu? :P

Slika

Slika

Pogost prizor.

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m So okt 24, 2015 7:21 am

Poceni zavarovanje

Pred kratkim sem šel podrobno preverjat servisno zgodovino avta in zasledil, da ni bilo menjano menjalno in differencialno olje. Audi daje v njih "lifetime" oil... o teh doživljenskih oljih si lahko vsakdo misli svoje - dejstvo je, da mehansko obremenjeno olje NEMORE bit doživljensko (BMW ima isto navedeno potem pa opomba lifetime = 100k km... svašta, če ti je to predvidena življenska doba).

Vglavnem preveril in prebral sem si glede primernih tipov (GL4, GL5) olja ter količinah, ki gredo v 0A3 menjalnik in zadnji diff. Zaključil sem pri Motul Gear 300, ki mi je bil najlažje dostopen in zelo priporočan v US krogih.

Toliko pa o lifetime oljih...

Slika


Največ časa mi je vzelo postavit avto v vago, da je olje pravilno odteklo in se ga je lahko pravilno napolnilo.

Slika

Slika


Vse ostalo je bilo bolj kot ne samoumevno, 2 vijaka, polnjenje do nivoja (menjalnik je -2mm od nivoja) in zatezanje na 40Nm. Po 500km sem še enkrat dvignil avto in preveril, če kje kaj pušča in je vse suho kot poper.

Slika

Slika


Pred časom sem na forumu spraševal za predloge glede dobre hidravlične avtodvigalke in sem zaključil, da bom raje kasneje, ko imam namen par stvari postorit na hiši tudi nabavil solidno avto dvigalom. Za prehodno obdobje sem iz nemčije kupil to aluminjasto avtodvigalko od Erbe za 120€ - sem tudi s to zadevo dokaj zadovoljen.

Slika


Manjkalo mi je tudi par plastičnih komponent okoli nosa avta. Na sprednjem odbijaču mi je manjkal sprednji lip-sploiler in na voznikovi strani NACA zračni kanal za hlajenje zavor.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Godward So okt 24, 2015 11:26 am

hahha ona slika na pumpi je dobra, in komentar :DDD
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m So okt 24, 2015 1:07 pm

Godward je napisal/-a:hahha ona slika na pumpi je dobra, in komentar :DDD


Moral bi napisat "V naravnem okolju." :lol:
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Gyga So okt 24, 2015 2:22 pm

Eeee, tako je bolje.

Torej vliješ olje, čez 100K dobiš ven črno kavo. :)

Kakšen link za dvigalko? Meni zgleda super.

Si že nabavil zavorne cevi?

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Ne okt 25, 2015 7:56 am

Gyga je napisal/-a:Eeee, tako je bolje.

Torej vliješ olje, čez 100K dobiš ven črno kavo. :)

Kakšen link za dvigalko? Meni zgleda super.

Si že nabavil zavorne cevi?

Lp,
G


V starem olju sem najbolj gledal, če bom našel kakšne bronaste koščke od sinhronov ali kak opilek ampak na vso srečo ni bilo nič!
Barva tak more bit takšna po tolikšnem času to me ni tako zmotlo ampak pozabil sem povdarit kako je smrdelo - u božjo mater je smrdelo... Pa nisem ravno občutljiv kar se vonjav tiče (glede na to kakšna stranišča nam na gradbišču Pakistanci puščajo za sabo...) ampak j***** mast... od avta sem moral stopit par korakov vstran, ko je olje teklo iz menjalnika...

Zdaj bom menjal na 20-30k, če bom v prihodnje še kaj več uspel obiskat kakšno progo bom ta interval tudi reduciral na 15k (tu nekje imajo interval lastniki, ki grejo s tem avtom 2-4x letno na kak track day).

HEL sem že kontaktiral za cevi in se vse dogovoril. Odločim se še za barvo in oddam naročilo. (modra ali srebrna pletena)
Naročil sem še pumpo za menjavo zavornega olja - všečna zadeva, ki precej olajša delo na zavorah.
Olje bom vzel Motul RBF600, ker je tu nekje zlata sredina med oljem za track/street.
Našel sem tudi dobavitelja za AP racing diske. Zadnje diske pa bom naročil iz US od JHM (isto kot shortshifter) - mi ga bo GOOS spravil gor ob priliki.

Link za dvigalko (konstrukcija je zelo solidna!) - ebay.de/itm/361215503702
Malenkost so jo podražli, kot kaže sem jo jaz ujel v neki akciji.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a _Dejan_ Po okt 26, 2015 7:40 pm

ven0m je napisal/-a:V starem olju sem najbolj gledal, če bom našel kakšne bronaste koščke od sinhronov ali kak opilek ampak na vso srečo ni bilo nič!
Barva tak more bit takšna po tolikšnem času to me ni tako zmotlo ampak pozabil sem povdarit kako je smrdelo - u božjo mater je smrdelo... Pa nisem ravno občutljiv kar se vonjav tiče (glede na to kakšna stranišča nam na gradbišču Pakistanci puščajo za sabo...) ampak j***** mast... od avta sem moral stopit par korakov vstran, ko je olje teklo iz menjalnika...

Zdaj bom menjal na 20-30k, če bom v prihodnje še kaj več uspel obiskat kakšno progo bom ta interval tudi reduciral na 15k (tu nekje imajo interval lastniki, ki grejo s tem avtom 2-4x letno na kak track day).

HEL sem že kontaktiral za cevi in se vse dogovoril. Odločim se še za barvo in oddam naročilo. (modra ali srebrna pletena)
Naročil sem še pumpo za menjavo zavornega olja - všečna zadeva, ki precej olajša delo na zavorah.
Olje bom vzel Motul RBF600, ker je tu nekje zlata sredina med oljem za track/street.
Našel sem tudi dobavitelja za AP racing diske. Zadnje diske pa bom naročil iz US od JHM (isto kot shortshifter) - mi ga bo GOOS spravil gor ob priliki.

Link za dvigalko (konstrukcija je zelo solidna!) - ebay.de/itm/361215503702
Malenkost so jo podražli, kot kaže sem jo jaz ujel v neki akciji.


Kako to, da si se odločil za Motul RBF600 ? To je racing zavorna tekočina in jo je potrebno menjati veliko pogosteje kot navadno, ker nase hitreje veže vlago :) Jaz tudi gledam kero bi vzel... Original zavorna tekočina ustreza standardom VW501.14 in razlika med njim in DOT4 je ta da ima zmanjšano viskoznost pri nizkih temperaturah... DOT5.1 je malo boljši kot DOT 4 samo še vedno ne tako kot low-viscosity DOT4... Novejši ESP sistemi imajo manjše odprtine in posledično, če ni uporabljena dost nizka viskoznozt tekočine se počasneje odzivajo... Jaz še vedno nisem odločen kaj bom dal notri :)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov