Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Ne maj 17, 2015 7:17 pm

Pred časom sem se odločil, da mojega malo bolj starega A4 zamenjam z malo manj starim "A4", ker sem še dovolj mlad in posledično tudi nor sem si uresničil nekaj kar sem že dolgo sanjal. Dosedaj sem si lastil 3 Audije; 80 (letnik 93), A4 (letnik 03) in sedaj tega...

2006 Audi Rs4 B7 - Sprint Blue

Motor: 4.2 L V8 FSI (420hp/430Nm)
Pogon: Permanent 4 kolesni - Quattro (Torsen T3 - porazdelitev navora 40/60 0/100 80/20)
Menjalnik: 6 prestavni - ročni
Izpuh: Milltek Sport cat-back sistem (resonančni z RS ventili) - [Plan: modifikacija downpajpov v tako imenovane "piggie" downpajpe]

Vzmetenje: Audi DRC (Dynamic Ride Controll) - [Plan: menjava s Kw Club-Sport in dodana trši sprednji/zadnji sway-bar]
Zavore: Direktno hlajeni luknjani diski 365x34 spredaj (8 batne čeljusti); 324x34 zadaj [Plan: menjava sprednjih z AP Racing lebdečimi oz. "bobin" diski]
Kolesa: OZ Ultraleggera HLT 19x10J in nataknjene Michelin Pilot Super Sport 275/35 ZR19 (letna obutev)

Prevoženih: 111k km
Poraba: Trololol... :)

Oprema:
- Recaro školjkasti sedeži (nastavljiva bočna, nožna in ledvena upora; 6 stopenjsko gretje) - [Dodan: Schroth QuickFit 4 točkovni varnostni pas]
- RS volan
- Bi-xenon
- Strešno okno
- Bose ozvočenje (RNS-E navi)
- Tempomat, senzor za dež, svetlobo, itd. od ostale opreme ima kar precej (če se ne motim je edino kar mu večjega manjka vodljiv bi-xenon in še par elektronskih komponent) ampak najpomembnejše (zame) je čisto zgoraj na seznamu

Na avtu sem že marsikaj pošraufal in uredil odkar sem ga kupil. Prejšnji lastnik ga je imel zgolj za vožnjo od A do B in ga je vzdževal temu primerno (ni se spuščal v detajle; je pa bilo menjano kar je bilo potrebno menjave in servisa, vsaj to). Posamezne korake dela bom sproti objavljal ampak prvo še par slik, ki sem jih uspel naredit na hitrco odkar ga imam.

Prva slika ob nakupu vozila (tisti dan sem tudi prvič vozil Teslo ampak mi takrat niti malo ni dišala :lol: )

Slika

Tukaj so bili še prisotni oranžni smerniki in običajne rumene dnevne žarnice - kasneje sem celotno zunanjo (pozicijo, dnevne, meglenke, tablico) in notranjo osvetlitev dal v led belo, da dobim željen kontrast; zunanjost modro/srebrno, notranjost črno/srebrno

Slika

Slika

Slika

Slika

Trenutna podoba. (letna obutev, odstranjeni oranžni smerniki, dodan tow-hook, urejen sprednji odbijač)

Slika

In moj življenski sopotnik, ki je isto star kot jaz ter me spremljal v vseh dosedanjih Audijih.
(Zima je bila, zato ima kapo :) )

Slika
Zadnjič spremenil ven0m, dne Pe jun 05, 2015 9:35 pm, skupaj popravljeno 4 krat.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a abbe Ne maj 17, 2015 7:24 pm

nor voz :)
cestitam
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a srcnik Ne maj 17, 2015 7:27 pm

Mmmmm, lepa barva, pa itak stroj kot se šika :pivo
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a a_sist Ne maj 17, 2015 7:37 pm

Končno spet en Avto na forumu :) .. in končno spet en ki ne gleda na vsak deci porabe ;) Srečno vožnjo.. lahko kak posnetek pospeševanja ipd... bomo veseli :)
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Ne maj 17, 2015 7:39 pm

Najlepša hvala!

Bereš mi misli, ravnokar sem pisal glede videov in če koga zanima zvok. :)
(za HD kvaliteto jih je potrebno snet iz mojega Dropbox-a - download gumb je skrajno desno zgoraj)

https://www.dropbox.com/s/jsb0mx1kbaig5bf/Sunday%20cruising.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/nkmot6d6mx78uyj/Fun%20in%20the%20sun%2C%200%20to%20100%20run.%20%28it%20rhymes%29.mp4?dl=0
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Slicker Ne maj 17, 2015 8:04 pm

to je to, kaj naj recem. feltne so pika na i. sanjski voz, poleg rs4 b5.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Cefizelj Ne maj 17, 2015 8:42 pm

Sicer mi audiji niso ampak tale je pa :DDD Lepa.
 
TRIROG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: To jun 19, 2012 11:09 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a TRIROG Ne maj 17, 2015 10:30 pm

Lepoooo... Že pogrešam svojega osmaka ...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a emozul Ne maj 17, 2015 10:43 pm

Piz... je HUD!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po maj 18, 2015 12:31 pm

Seveda, ker avto ni nov (ampak je kljub temu bil izredno lepo ohranjen - ob nakupu 105k km) je bilo par manjših stvari za uredit.

Prva stvar so bili tako imenovani puddle lights na sovoznikovi strani.

Razlaga: V primeru, ko si odprl sovoznikova vrata so se luči v kabini normalno prižgale, slika na armaturki je prikazovala odprta vrata ampak luči pod vratmi niso svetle.
Posledično sem vedel, da stikalo za vrata dela ampak luč ni dobila izhoda. Seveda, ker je Audi pač Audi se ta izhod za to bogo lučko nahaj v centralnem modulu za opravljanej celotnih vrat, na tiskanini, brez varovalke in vse skupaj povezano z motorčkom za pomik šip... Cena novega 350€ (seveda brez motorčka nemoreš kupit)... Z prijetnim nasmeškom sem stopil dva koraka nazaj od Audijevega prodajalca in se poslovil... za 12V mikro rele sem odštel 2€ in celotno zadevo popravil sam...

Slika

Slika

Moja shematika z relejem in označene žice
(OPOZORILO: ne vezat direktno na stikalo za vrata, ker ima ta izhod ~200mA in če vam uspe to skurit bo v najboljšem primeru potrebno menjat samo ta modul za 350€)

Slika

Posamezne sheme modula za upravljanje vrat

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5581083/rs/Work/20150213_150918.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5581083/rs/Work/20150213_150926.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5581083/rs/Work/20150213_151050.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5581083/rs/Work/20150213_151056.jpg

Ne dolgo za tem vsem sem opazil, da sprednji odbijač ne stoji najbolje in tu se je potem začelo... :lol:

Slika
Zadnjič spremenil ven0m, dne To maj 19, 2015 8:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a TOYOTA Po maj 18, 2015 12:44 pm

Sem ga gledal še v salonu pri Zdravku, dober voz :D
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a peroRS Po maj 18, 2015 12:47 pm

Hud voziček. Barva je top 8)
Edino ti varnostni pasovi so meni osebno kar nekaj. Da je moj avto, jih vržem ven isto sekundo.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a BoneS Po maj 18, 2015 12:51 pm

Kter stroj :DDD :DDD Noro :twisted:
Nej ti dobr sluz. Nasmesek se ti ze rise vsakic, k se vanj usedes (v to sem preprican) :D
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a xxl Po maj 18, 2015 1:32 pm

Lastniku čestitke za odločitev za nakup takšnega stroja.Ne razumem komentarje enih,končno Avto na forumu.Torej,če hočeš imet Avto,mora imet takšne lastnosti,ali kaj?Eni takšne Avte nočejo,eni si ne morejo privoščit,tako kot vsak Avto na forumu. :roll:
Še enkrat,hud avto,čim manj hudih udarcev po denarnici in čim več hudobrih občutkov v vožnji. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po maj 18, 2015 2:14 pm

TOYOTA je napisal/-a:Sem ga gledal še v salonu pri Zdravku, dober voz :D


Zdravko je tudi faca. Prodajalec prve klase in začuda preveč pošten za tak posel.
Avto sem prišel gledat par dni po silvestrovem, ko sem prišel direktno iz letala na Brniku.

Zdravko me je prvo tak malo postrani gledal ampak se po prvih par izmenjanih besedah malo bolj sprostil. Šla sma v garažo do avta, ki je tam stal že en lep čas - več kot milimeter praha je bil na njem. Jaz naredim par krogov okoli njega, gledam notranjost, vrata, etc. ampak ne rečem nič, isto Zdravko ne.

Nakar oba obstanema pred avtom in Zdravko reče "Če želiš ti ga operem.", nakar jaz odvrnem "Eh ne, zaradi mene ga ni potrebno ekstra prat." (ker dejansko ne gledam pretirano na zunanjost vozila ampak bolj, da je mehansko vse brezhibno in primerno vzdrževano - neumno je gledat na praske pri rabljenem vozilu. Ajde, če bi mu manjkalo kolo bi me mogoče zmotlo). Nakar se Zdravko nasmeji in ponovi "Če ga boš kupil, ti ga operem." in sem se mu lahko samo nazaj nasmejel in rekel "Grema".

Kasneje se je tudi izkazalo, da homologacijskega kartončka ni bilo v avtu in ker ga prejšnji lastnik ni našel doma je bil Zdravko toliko pošten, da je na lasten strošek naročil nov homologacijski kartonček. (40€ ni zdaj tak banalen strošek ampak gre se za princip; človek je pokazal, da stoji za lastno napako, ker tega ni prej preveril)


peroRS je napisal/-a:Hud voziček. Barva je top 8)
Edino ti varnostni pasovi so meni osebno kar nekaj. Da je moj avto, jih vržem ven isto sekundo.


Thank you sir. Drugače pasove sem sam naknadno dokupil. Schroth ima eno serijo pasov, ki se jim reče QuickFit in so vgradni 4 točkovni pasovi, ki se vtaknejo na original pritrdišča sprednjih in zadnjih varnostnih pasov. Te pasove imaš ven/noter v manj kot minuti (uporabljam jih zelo redko).

https://www.schrothracing.com/tuning/quick-fit/qf-vw-audi

Recaro-ti imajo že sami po sebi zelo dobro bočno uporo v kombinaciji s temi pasovi pa je fealing med vožnjo izpopolnjen (drugače ga ne znam opisat).


BoneS je napisal/-a:Kter stroj :DDD :DDD Noro :twisted:
Nej ti dobr sluz. Nasmesek se ti ze rise vsakic, k se vanj usedes (v to sem preprican) :D


Čisto vsakič! :D
Do sedaj sem opravil z njim 6k km in lahko rečem samo - Best buy ever.


xxl je napisal/-a:Lastniku čestitke za odločitev za nakup takšnega stroja.Ne razumem komentarje enih,končno Avto na forumu.Torej,če hočeš imet Avto,mora imet takšne lastnosti,ali kaj?Eni takšne Avte nočejo,eni si ne morejo privoščit,tako kot vsak Avto na forumu. :roll:
Še enkrat,hud avto,čim manj hudih udarcev po denarnici in čim več hudobrih občutkov v vožnji. ;)


Hvala! Za moje pojme ni slabih avtov/vozil dokler opravlja funkcijo za katero je namenjen in vsakdo lahko ima veselje do svojega avta, pa naj bo to zarjaveli Sejcento ali pa Aventador.

Meni je to vozilo spodaj zlata vredno in tudi v veliko veselje. (čeprav ima samo 160 hp in je težko 12 ton) =P

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Slicker Po maj 18, 2015 3:37 pm

garež na ventilih si že spucal?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Gyga Po maj 18, 2015 3:43 pm

Se slinim že cel dan. Svaka čast in srečno!
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po maj 18, 2015 5:46 pm

Slicker je napisal/-a:garež na ventilih si že spucal?


Imam na ToDo listi za drug mesec. Moram še nabavit pištolo za peskanje in 10kg mletih orehovih lupin. Sem našel zelo zanimiv in temeljit postopek kako najbolje očistit :)

Izdelal si bom en majhen lesen nastavek, ki pokrije en sesalni ventil. Noter zvrtaš dve luknji. Skozi prvo nabiješ pištolo za peskanje, na drugo pa sesalec, ki sproti ven vleče. Vmes pa malo pošpricaš s Carb cleanerjem in imaš en sesalni vod čist (konrketno čist) v roku 5min.

Gyga je napisal/-a:Se slinim že cel dan. Svaka čast in srečno!


Hvala! Še pride precej slik, ko sem imel celoten nos narazen in luči razstavljene itd. (ampak nimam vseh na tem računalniku)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a srcnik Po maj 18, 2015 6:25 pm

Kdo je pa ta zdravko? :) pa btw, če ni skrivnost koliko si dal za tole lubico :)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po maj 18, 2015 6:52 pm

srcnik je napisal/-a:Kdo je pa ta zdravko? :) pa btw, če ni skrivnost koliko si dal za tole lubico :)


Imaš zs
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov