Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po okt 26, 2015 9:16 pm

_Dejan_ je napisal/-a:Kako to, da si se odločil za Motul RBF600 ? To je racing zavorna tekočina in jo je potrebno menjati veliko pogosteje kot navadno, ker nase hitreje veže vlago :) Jaz tudi gledam kero bi vzel... Original zavorna tekočina ustreza standardom VW501.14 in razlika med njim in DOT4 je ta da ima zmanjšano viskoznost pri nizkih temperaturah... DOT5.1 je malo boljši kot DOT 4 samo še vedno ne tako kot low-viscosity DOT4... Novejši ESP sistemi imajo manjše odprtine in posledično, če ni uporabljena dost nizka viskoznozt tekočine se počasneje odzivajo... Jaz še vedno nisem odločen kaj bom dal notri :)


Sprva sem razmišljal samo o prehodu iz DOT4 na DOT5.1 ampak sem se potem odločil za RBF600 (sprva sem razmišljal o RBF660 ampak me je dobavitelj in par lastnikov, ki tudi vozijo avte na progi prepričalo v 600, ki je taka solidna vmesna rešitev primerna za cesto in progo). Imam namen it še na par trackday-ov v prihodnje zato bom zdaj čez zimo v miru "osvežil" zavore.

Me zanima kakšno razliko bodo naredile pletene zavorne linije in RBF600 olje. (Temu še v kratkem sledijo sprednji AP rotorji, za zadnje pa sem se odločil dobavit od JHM iz Amerike in zraven še vzvratni Hotchkisov sway bar, če že naročam)

Pogosta menjava v bodoče pa nebo preveč težavna, sem namreč še to zadevo nabavil za lažjo menjavo zavornega olja. ebay.co.uk/itm/191673906905


Našel sem še eno staro sliko avta iz prejšnje zime, ko sem ga pripeljal v Mb. (slikano v Q-landiji)

Slika

Tukaj pa še slika avta, ko je bil opevan na sejmih.

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a a_sist To okt 27, 2015 6:17 pm

Pri normalni vožnji se ne bo nič poznalo. Če boš šel na kak trackday se pa splača menjat. Jaz sem dal gor pletene cevke in dot 5.1 olje in na grobniku na koncu ta dolge ravnine je občutek odličen. Prej se je pedal mal pogreznil in čutil sem vrenje olja ( kot bi dal nogo na pokrovko od vrele vode, ko malo buta navzgor). Zdej je pa super - pedal normalno trd in mnogo bolj zihr občutek.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po mar 28, 2016 11:19 am

Update zimskega dogajanja

Nekaj časa nisem bil aktiven zaradi različnih razlogov in ker se je veliko delalo na avtu sem rekel, da se spet malo oglasim.
Pravijo, da prvi vtis je važen: https://www.youtube.com/watch?v=HSu_W441c3c :D

Kaj vse se je delalo:
- Meritve na valjih
- Obisk poligona na vranskem
- Menjava zavornih cevi in zavorne tekočine
- Zaščitna folija
- Dodelava Milltek izpušnega sistema
- Nekaj prevoženih km in par avtomobilističnih srečanj

Po čiščenju ogljika me je dajala radovednost koliko hp se je povrnilo in sem bil zelo vesel nad meritvijo: 417hp in 467Nm navora (kar je -4hp in +37Nm več kot specificirano): https://www.youtube.com/watch?v=1c0b30CyAMg
Slika
Med testiranjem na valjih so mi na žalost tudi popustile sprednje notranje manšete. Pri menjavi sem menjal vse 4 spredaj.

Slika

Slika


Na Vranskem z inštruktorjem je bilo zanimivo. Za dve uri dela sem odnesel kar veliko od vsega skupaj. V videu je en kratek odsek ene izmed stvari, ki sma jih delala: https://www.youtube.com/watch?v=T2HqCR_2P18


Menjava zavornih cevi je bil zanimiv poseg, sploh, če ga delaš prvič. (če koga zanimajo OEM RS4 zavorne cevi jih prodajam).

Slika

[img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/5581083/rs/Work/20151106%20-%20Braided%20brake%20line%20change%20%28HEL%29/F95A6906.jpg[/img

Slika

Slika

Slika


Na avto se je namestila zaščitna folija XPEL iz ZDA. Zapščiten je sprednji konec, pragovi in še par izpostavljenih robov drugod po avtu. Delo je opravljal LaBong Design v Novem Mestu. Fantje imajo ZELO korekten odnos in pristop do strank.Odločitev za folijo je padla, ker mi je lansko leto sprednji odbijač napikalo do onemoglosti in sem letos dal celoten sprednji konec na novo barvat ter povit v zaščitno folijo. Folija kot taka je že od blizu skorajda neopazna - točno to kar sem želel.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Naredila se je tudi manjša dodelava Milltekovega izpušnega sistema. Delo je opravljal moj prijatelj Roba, ki drugače hodi na tečaje varjenja k F-Town v Nemčiji.

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika

Še posnetek, ko je avto brez cevi :D
https://www.youtube.com/watch?v=VwZCPlOyefc


S prijatelji smo se zdaj, ko je postalo bolj toplo, odpravli na eno manjšo "panoramsko" vožnjo, čez Avstrijski route 69 (Lavamund, itd.)

Slika

Slika

Tudi po Ljubljani smo malo strašli

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Fnatic To mar 29, 2016 8:29 am

Škoda, da tudi ene slike ne vidim. Drugače pa kar direkt izpuh ven iz haube pa je :)
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a primozek68 To mar 29, 2016 9:39 am

E30 Touring. Eden lepših avtov, ki bi ga takoj imel...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To mar 29, 2016 6:31 pm

primozek68 je napisal/-a:E30 Touring. Eden lepših avtov, ki bi ga takoj imel...


Prijatelj je vložil ogromno truda v njega. Do školjke je bil razstavljen. Jaz sem mu takrat pomagal rjo porezat s kotno brusilko, nakar se je na novo navarilo, zaščitlo, itd. Isto motor, menjalnik, diferencial, celotno vzmetenje, notranjost; ded je vse doma v obdobju 2eh let razstavil, očistil, popravil, zamenjal, itd.

Avto je kot iz fabrike po obnovi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Tudi sam že dlje časa iščem eno e30, ki bi jo ogulil in opremil namensko za Track, ampak dosedaj sreča = 0.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Gyga To mar 29, 2016 9:28 pm

Lepo za pogledat napredek.

Si komplet folij nabavil sam, ali so na voljo pri labong (al kako se že imenujejo)?
Imaš kak poseban vosek na avtu?

Kako se kaj poznajo pletene zavorne cevi? Jaz se še odločam...

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a grega983 Sr mar 30, 2016 6:33 am

uporabnik nicjasno s stara šola-slo/bmw foruma :mrgreen:
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Pe apr 01, 2016 6:36 pm

grega983 je napisal/-a:uporabnik nicjasno s stara šola-slo/bmw foruma :mrgreen:


Pod tem imenom ima tudi registrirano firmo. :)))

Gyga je napisal/-a:Lepo za pogledat napredek.

Si komplet folij nabavil sam, ali so na voljo pri labong (al kako se že imenujejo)?
Imaš kak poseban vosek na avtu?

Kako se kaj poznajo pletene zavorne cevi? Jaz se še odločam...

Lp,
G


Folijo dobavlja Labong in naredi tudi natančen strojni izrez glede na model avta. Cena materiala je 100€/m2. To je bila moja šablona:

Slika

Jaz sem s folijo zelo zadovoljen, saj je avto preživel zimo brez ene pikice/praske spredaj!! Lani po prvi zimi je bil napikan do onemoglosti...
Naredil sem tudi kar nekaj km po avtocesti in regionalkah po Slo. v zimskem času - zame je ta folija bomba!

Slika

Slika

Problem je bil tudi, ker je bilo tako malo snega letos in sem se moral zadovolit z dežje. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=Ll89Ryu5Uj8
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a the_red So apr 16, 2016 8:12 pm

Fantastična RS4-ka ;) :twisted: Folija se definitivno splača- jo imam tudi sam in zato niti ene luknjice v laku od kamenčka (zahvala gre prejšnjemu lastniku hehe). Folijo lahko poliraš, rada ima tudi clay in vosek - dobesedno vpija ga. Moraš pa pazit, ker jo pri poliranju lahko dokaj hitro prežgeš- rabiš ogromno potrpežljivosti in nizko hitrost vrtenja polirke. Vsaj za moj model folije to velja :)

Ob primerni negi se niti po 6 letih sploh ne opazi, da je nameščena. Rabiš pogledat res od 1m oz. bližje, da jo vidiš 8)
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a tomzzi Ne apr 17, 2016 8:51 am

Lep Audi. ;)

Daj mi povej koliko časa rabijo za folijo nalepit.
Jaz študiram, da bi na novem kar to folijo takoj dal gor. Vsaj čez odbijač, luči, havbo...
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po apr 18, 2016 6:19 am

@the_red, hvala. Glede obstojnosti ima ta XPEL 10let garancije in je iz nekega "hi-tech nano materiala", ki se pri višji temp. sam regenerira.

@tomzzi, hvala. Za izrez in nalepit potrebuje nekaj ur ampak, če je zunaj minus avto za minimalno 2 dni nemore zapustit delavnice dokler se lepilo ne posuši, ker je mož že imel slabe izkušnje, ko je stranka pritiskala in avto pozimi takoj vzela iz delavnice, naslednji dan pa cela žalostna, ko so kristali dvignili folijo. Drugače poleti ni te težave in lahko gre avto takoj naprej.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a tomzzi To apr 19, 2016 2:50 pm

Hvala ti za info.
Jaz itak ne mislim tega narediti čez zimo ampak prej. Sem bom pozanimal koliko bi me prišlo in če se splača. No, ker delam kar nekaj kilometrov na leto se verjetno kar splača.
Sedaj imam kar spikan odbijač, havbo, ob vratih zadaj, luči... Tudi na blatnikih... Pač zima in ogromno peska po cesti naredijo svoje.
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a opelboy Pe apr 29, 2016 8:00 pm

Fajn si popestril Time attack z V8 grmenjem :)
Pa časi tud niso švoh, glede na to da je en kos od avta.. :vrum
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Ne maj 01, 2016 3:02 pm

Hvala! Sem bill prvič na dirkališču in v začetku sem se trudil samo, da nebi oviral drugih.
Kasneje sem dobil malo občutka in sem bil prav vesel, ko je šel krog skozi pod 1min.
Proti koncu so mi drugi udeleženci dali par zelo dobrih napotkov glede linije in sem vozil pod 00:58.

Slika


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Zaenkrat je voznik šibka točka ampak se trudim trenirat koliko mi le čas in finance dopuščajo. :)
Drugače dogodek kot tak je bil zelo zabavn! Prijetno vzdušje, prijazni vozniki, itd. Sem bil zelo vesel, da sem se lahko udeležil dogodka in definitivno bom šel tudi drugič.

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Ne maj 01, 2016 3:07 pm

Naslednje v planu je Junij/Julij driver training na Redbull Ringu v Spielfeldu. Za takrat imam tudi planiran en večji upgrade kar se tiče zadnjega stabilizatorja in samih zavor. Iz US sem dobil:
- Hotchkis zadnji stabilizator 29mm (trši za 300%) - v modro mi ga je pobarval ElGato
- 034Motorsport nastavljivi končniki za stabilizator
- JHM dvodelni zadnji diski 322mm
Iz nemčije sem nabavil Ferodo DS2500 zavorne ploščice. Na poti iz UK pa imam še sprednje diske AP racing 365mm.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Dobro, da sem na Racelandu letne gume rahlo načel, da sem bil pripravljen na sneg...

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a opelboy Ne maj 01, 2016 4:46 pm

Tudi jaz sem bil prvič in sem totalno navdušen :) Kljub napaki z novimi gumami :D

Debelejši zadnji stab. za bolj nevtralno lego? Več prekrmarjenja?
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Godward Ne maj 01, 2016 5:00 pm

Lepo mu kupujes cukrcke :D
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To maj 03, 2016 7:00 am

opelboy je napisal/-a:Tudi jaz sem bil prvič in sem totalno navdušen :) Kljub napaki z novimi gumami :D

Debelejši zadnji stab. za bolj nevtralno lego? Več prekrmarjenja?


Kaj si pa naredil narobe z gumami? Si dal gor čisto nove?
Pri stabiju pa si zadel, točno to je željen rezultat! Wannabe M3 :lol: :mrgreen:


Godward je napisal/-a:Lepo mu kupujes cukrcke :D


Počasi bom potreboval neko profesionalno pomoč, ker če se mi do konca spipa preden grem na Redbull Ring bom ven pobral delujoč DRC in ga nadomestil s KW Clubsport gewindami. :huh:
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a opelboy To maj 03, 2016 7:22 am

Čisto nove Potenza Adrenalin, ja..
Po prvih 5h krogih je dobesedno pojedlo robove. Ko sem se malo igral s pritiskom je bilo boljš, filing pa še zmeri katastrofalen.
Glih ko sem se malo navadu vozit je bilo pa konec ( oz. nisem mel srca uničvat čist frišne gume :))
Kolegom s starejšimi/tršimi gumami je šlo dosti bolje.. Je pa res, da sam avto in višina gume naredita svoje. :mrgreen:
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov