Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Pe maj 06, 2016 9:25 am

opelboy je napisal/-a:Čisto nove Potenza Adrenalin, ja..
Po prvih 5h krogih je dobesedno pojedlo robove. Ko sem se malo igral s pritiskom je bilo boljš, filing pa še zmeri katastrofalen.
Glih ko sem se malo navadu vozit je bilo pa konec ( oz. nisem mel srca uničvat čist frišne gume :))
Kolegom s starejšimi/tršimi gumami je šlo dosti bolje.. Je pa res, da sam avto in višina gume naredita svoje. :mrgreen:


To je tudi malo nevarno, dokler ima guma še zaščitni premaz. Se ni poznalo prvih par krogov, da je precej slabše držala?
Po 6ih rundah 4 do 8 krogov so moje PSS bile takšne:

Slika


Drugače sem pa uspel naredit malo boljši posnetek izpuha in v preteklem letu tudi dokaj izboljšal moje delo na stopalkah. :)

https://www.youtube.com/watch?v=1rxE19EuILA
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če avg 18, 2016 1:44 pm

Po dolgem času se ponovno malo javljam.

V zadnjih mescih se je naredilo precej stvari na avtu in še nekaj večjega se pripravlja. (večje updejte bom razdelil na več prispevokv zato, da nebo kot na prejšnjih straneh po 500 slik na eni strani in bo odpiralo 15 let)

Pred časom sem končno našel original 19x9 Titanium platišča s katerimi je avto prišel iz tovarne.
(ko sem avto kupil sem ga dobil na replikah z zimskimi pnevmatikami)

Slika

Slika

Če koga zanima; trenutno prodajam replike in letni komplet OZ Ultraleggera, ker bom zamenjal celotno obutev avta.


Menjal sem tudi vetrobransko steklo in žaromet. Iz nekega čudaškega razloga avto ni imel original stekla...
Po dogovoru z zavarovalnico so mi z manjšim doplačilom iz moje strani vgradili nazaj original vetrobransko steklo.

Slika

Seveda, ker pridejo žarometi z oranžnimi smerniki, sem ga odprl in odstranil smernik preden je sploh bil montiran v avto.

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če avg 18, 2016 1:57 pm

V začetku, ko sem avto kupil sem vse žarnice zamenjal z LED. Za zadnjo tablico sem izbral cenejšo kitajsko varjanto, ki je po 1 letu prenehala delovat - ena izmed lučk ni pravilno tesnila in je voda zatekla v vezje, kot sem kasneje ugotovil.

Ker za b7 ni bilo na voljo OEM LED za zadnjo tablico sem preiskal po forumih od katerih novejših modelov bi pasale križem in sem našel od novejšega Audija A3 OEM LED. Seveda so vrgle napako, kaj pa druga... in sem še zadaj dodal en upor za odpravo napake.

Večina vodičev, ki se jih najde na spletu prikazujejo montažo 2eh uporov na vsako lučko posebej. Ampak jaz sem šel malenkost nazaj po kablih ter upor pritrdil na dovodni konektor do zadnjega panela. Posledično tudi demontaža celotnega panela nebi bila potrebna, ker sem upor priključil na sam konektor.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če avg 18, 2016 2:04 pm

Iz UK sem tudi končno prejel zaden manjkajoč del za menjavo zavor.

AP Racing 365x34 lebdeče diske

Slika

Slika


Seveda prišli so razstavljeni in jih je bilo potrebno prvo sestavit. (S takšnim užitkom še nikoli nisem skupaj šraufal dveh kosov železa)


Slika

Slika

Slika

Slika


AP Racing je tudi malo zalomil z vijačnim materialom in sem dobil en clip premalo. Po kratkem klicu v UK sem imel clip naslednji dan doma.

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1144
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Falco_ Če avg 18, 2016 2:10 pm

super napreduješ! :)
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če avg 18, 2016 2:15 pm

Po montaži novih diskov ter ploščic sem se držal FERODOtovega zapisa za pravilno utekanje ploščic oz. spajanje materiala z diskom. Procedura je bila dokaj stresna in je bilo potrebnih 20 do 30 krajših 5s intervalov zaviranja z 10s intervalom hlajenja/pospeševanja (50% zavorne sile). Na koncu še 2x močan interval zaviranja, da so diski zažareli s 90% silo zaviranja in nato postopno hlajenje.
To je izgledalo tako, da sem ponoči na prazni avtocesti od Hoč do Slov. Bistrice SEVER bremzal/pospeševal kot prizadet... :lol:
Ampak na koncu je bila procedura uspešna.


Ob menjavi diskov sem menjal tudi zadnji prečni stabilizator in končnike s tršimi komponentami. Razlika in obnašanje zadka je fenomenalna!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če avg 18, 2016 2:23 pm

Falco_ je napisal/-a:super napreduješ! :)


Najlepša hvala! Glede na tvoj podpis, imam tudi en nov posnetek. :D

https://www.youtube.com/watch?v=CWdxMKXohbA
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1144
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Falco_ Če avg 18, 2016 2:27 pm

ven0m je napisal/-a:
Najlepša hvala! Glede na tvoj podpis, imam tudi en nov posnetek. :D

https://www.youtube.com/watch?v=CWdxMKXohbA



nice! :D

se priporočam za downshift na sovoznikovem sedežu :mrgreen:
When life speeds by... downshift.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a danci1973 Če avg 18, 2016 6:15 pm

ven0m je napisal/-a:To je izgledalo tako, da sem ponoči na prazni avtocesti od Hoč do Slov. Bistrice SEVER bremzal/pospeševal kot prizadet... :lol:
Ampak na koncu je bila procedura uspešna.

Jaz za to uporabljam cesto od Rogoze do letališča... Žal je na zadnjem delu (bližje letališču) asfalt že precej slab.

Procedura pa je najbrž podobna (http://www.stoptech.com/technical-support/technical-white-papers/bed-in-theory-definitions-and-procedures/stoptech-sport-brake-pad-bed-in-suggestions)
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Godward Če avg 18, 2016 8:23 pm

Kolko pa si mogo doplačat, ker jaz mam tudi neoriginal not, če ni skrivnost
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a tomson Pe avg 19, 2016 10:13 am

Super napreduje zadeva.

Kar se pa stekla tiče. Pri meni je zavarovalni agent ob poškodbi dejal, da isto nimam original stekla (wtf dude, če pa je PRVO steklo not!).
In seveda ob malo bolj podrobnem pregledu sem videl, da se je audi logo izbrisal dol, se je pa dalo še videt prozorna obroba. In če si dal pod steklo bel A4 papir, na katerega je posijalo sonce, se je lepo izrisal audijev logo. No, po tistem so lepo zamenjali steklo z originalom :D
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Pe avg 19, 2016 5:50 pm

@tomson, hvala ti! Sem gledal ampak moja je imela žal čisto drug označbo gor. Nekdo pred menoj je kot kaže škrtaril pri zavarovanju.

@Godward, v mojem primeru sem doplačal 110€ (steklo + delo je bilo nekje 600€ na računu, če se pravilno spomnim)

@danci1973, zelo podobno. V brošuri, ki sem jo dobil zraven ploščic je sicer bolj podrobno, ampak na njihovi spletni strani je skorajda enaka procedura opisana kot pri Stoptechu http://www.ferodoracing.com/products/car-racing/pad-bedding/

Pa imaš dovolj 3km? :D
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a danci1973 Pe avg 19, 2016 6:15 pm

ven0m je napisal/-a:@danci1973, zelo podobno. V brošuri, ki sem jo dobil zraven ploščic je sicer bolj podrobno, ampak na njihovi spletni strani je skorajda enaka procedura opisana kot pri Stoptechu http://www.ferodoracing.com/products/car-racing/pad-bedding/

Pa imaš dovolj 3km? :D

Do zdaj je še vedno zadoščalo, je pa treba malo planirat, tako da ob koncu 'procedure' tam pri letališču lepo podaljšaš na AC in v miru ohladiš zavore, brez da bi se moral ustavit...
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe avg 19, 2016 6:31 pm

A se lahko izvaja utekanje že takoj po montaži preden se ploščice "vsedejo" na diske ?

Nove še ne nalegajo s celo površino na diske.

Lp.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a primozek68 Pe avg 19, 2016 6:48 pm

Ne bumb@r, 15.000 po montaži se to izvaja...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a sašo5 Pe avg 19, 2016 7:51 pm

res je "b****r" :roll: Ferodo nekaj predpiše, "teslo" oporeka.....

In kako nebi ploščica nalegala na disk, če je vse novo?

VenOm, kje se je uporabljal ta Loctite 243?Mogoče tam, ko se je disk sestavljal?
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m So avg 20, 2016 7:49 am

@Nikola_Tesla, namen tovrstnega utekanja je ravno to, da se prileže 100% in se materiala "združita" - s tem postopkom se tudi podaljša življenska doba ploščic.

@sašo5, Loctite sem uporabil na vijakih pri montaži zadnjega stabilizatorja in nastavljivih končnikov. To je zahteva proizvajalca. Oni drugače priložijo ta starega rdečega ampak tistega je veliko težje demontirat saj je potrebno segrevanje. 243 pa je nova verzija, ki je odporona na mast, toploto in je precej močnejša od ostalih v 240 seriji.
Vijaki od diska oz. kapuce (sredice) so že tovarniško namočeni v zelen loctite (na sliki zgoraj lahko vidiš tak zelen trak) in imajo po zaklepmne matice, ki pridejo v jajčasti obliki in se oprimejo vijaka, ko jih stegneš. Tak tip matice/vijaka je samo za 1x uporabo.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Godward So avg 20, 2016 8:19 am

Vsevdnezi, vzemite si zgled po venomu, normalno odgovori na vsako vprasanje. Saj vprasanje postavis, ce nekaj ne ves. Razni primitivni odgovori pa samo kazejo na vaso inteligenco. Venom, vsa cast. Mislim, da sem avto vido enkrat v blizini predelovalca ameriskih motorjev v mb, ce se pripeljes iz rus in potem cesta na 3 izvozu
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Nikola_Tesla Ne avg 21, 2016 6:16 pm

@ven0m: hvala za pojasnilo

lp.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a primozek68 Ne avg 21, 2016 8:05 pm

Godward je napisal/-a:Vsevdnezi, vzemite si zgled po venomu, normalno odgovori na vsako vprasanje. Saj vprasanje postavis, ce nekaj ne ves. Razni primitivni odgovori pa samo kazejo na vaso inteligenco. Venom, vsa cast. Mislim, da sem avto vido enkrat v blizini predelovalca ameriskih motorjev v mb, ce se pripeljes iz rus in potem cesta na 3 izvozu


Najmanj 3 linki so v temi kako se to naredi. Ponavadi (če te res zanima) , si prebereš par linkov, da zveš kar te zanima, ne pa kar blesavit tle, pa neumesnih vprašanj postavljat.

P.s: primitivni odgovori niso znak nizke inteligence. Evo mene za primer: postavljam primitivne odgovore, kljub temu, da sem bolj inteligenten kot ti. A?
Sex turns gay people into Mexicans.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov