Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Godward Ne avg 21, 2016 10:56 pm

Ma ti si itak klovn tu na avtomobilizmu.

PS: postavljajo se vprašanja in ne odgovori. Inteligenca v višini današnje temperature.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a nejc1986 Po avg 22, 2016 3:01 pm

Primozek ni klovn...klovni so zabavni, on je pa samo smesen...
 
Uporabniški avatar
speedy81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Po mar 21, 2016 3:58 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a speedy81 So sep 03, 2016 10:47 pm

@ven0om a imaš še zadnji origina RSl swey bar al si ga že prodau, mogoče bi pasal na mojga b7 cabrio
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po sep 05, 2016 11:10 pm

speedy81 je napisal/-a:@ven0om a imaš še zadnji origina RSl swey bar al si ga že prodau, mogoče bi pasal na mojga b7 cabrio


Žal, je že šel na drugega A4 b7 takoj po demontaži.

Točno to dela tudi veliko podjetij, ki stare RS4 sway-bare prodajajo kot kit-e za ostale b6/b7 modele, ker celotna zadeva paše vijak na vijak in naredi fenomenalno razliko v ovinkih.

RS4 ima OEM spredaj 29mm in zadaj 18mm oz. Sport+ podvozje je imelo zadaj 22mm stabilizator.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
speedy81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Po mar 21, 2016 3:58 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a speedy81 To sep 06, 2016 2:59 pm

Skoda...gledam al bi vzel od RS4 22mm al od H&R 24mm. Vrjetno se splača vzet samo zadnji sway bar
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Sr sep 07, 2016 9:19 pm

V primeru, da daš zadaj debelejši (trši) stabilizator, boš dosegel to, da bo stabilnost zadka enakovredna sprednjemu delu oz. lahko je tudi zadek veliko bolj "prost" - avto bo prej prekrmaril, kot je njegova podkrmarjena narava. Pri RWD je to dokaj nezaželjeno, ampak pri quattru pa tak sam veš. :D

Za tvojega bi se osebno prej odločil za H&R 24mm. Jaz imam zadaj 29mm in sem več kot zadovoljen! Avto je v ovinkih zbalansiran 50/50.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To dec 06, 2016 10:11 am

Prišel je zimski čas in avto je po mnogih letih dobil nazaj svojo original tovarniško obutev, 19x9 et29 RS4 Ti platišča. Seveda z dodatnimi +12mm distančniki na vsak kot, da se guma&platišče lepo poravnata z blatnikom.

Slika

Slika


Istočasno sem tudi uspel prodat preostala platišča. OZ Ultraleggera 19x10 et32 so odpotovale na Sever in bodo montirane na Audi RS4 b5.

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To dec 06, 2016 10:16 am

Ponovno sem zamenjal prestavno ročico, ker sem naletel na Nizozemsko podjetje, ki je izdelovalo zelo všečne in kvalitetne ročice po naročilu za razna VAG vozila. Ker imam od prej celoten short-shift zglob tudi ročica posledično nima več standardnih mer in je bilo potrebno celotno zadevo pomerit in izdelavo priredit tem meram.

V par dneh po posredovanih merah me je v pošti čakal sledeč paket.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To dec 06, 2016 10:17 am

Montaža kot taka je dokaj preprosta, edino usnjen mošnjiček sem moral posebej pripet na originalen okvir.

Slika

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To dec 06, 2016 10:25 am

Občutek nove prestavne ročice v roki je fenomenalen. Na razpolago imam 2 bunkici, kjer ima prva zgolj 100g in druga slabih 900g. Za vsakodnevno vožnjo je ta težja zelo dobra, saj ročica lažje pada v prestave in jo lahko dobesedno mečeš iz prestave v prestavo. Za bolj dinamično vožnjo in uporabo na dirkališču pa je ta lahka različica preprosto fenomenalna. Občutek na ročki težko opišem... za tisti hip, ko snameš roko iz volana in menjaš prestavo; v tistem trenutku, ko začneš podajat nazaj gas in še nisi prestavil roke iz ročice nazaj na volan sem dejansko na konicah prstov začutil tisti navor, ko zadnja kolesa zakopajo v asfalt in se celotna pogonska gred upre v karoserijo. Dobesedno simbioza voznika in avta.

Preveč nakladam, evo slike končnega izdelka:

Slika

Slika

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a sejjaretun So dec 10, 2016 5:33 pm

Zelo lepa prestavna, vsi detajli lepo sedejo...
Posebej vsec mi je nizka tocka postavitve usnja.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če mar 15, 2018 3:17 am

Že nekaj časa nisem nič kaj napisal in zdaj vidim, da mi je Dropbox skinil vse stare hotlink povezave do slik... jebiga.

Lani se je avto dokaj prešraufal in posedel na popolnoma novo podvozje, ki sem ga priredil namensko za uporabo na dirkališčih. Na kratko:

Slika

Slika

Slika

Slika


Dirkaške dogodivščine v 2017:
- Avtoslalom Ljubečna
- Raceland Krško
- Novi Marof
- Redbull Ring

Več kot zadovoljen z obnašanjem avta na dirkališču in pridobljenimi izkušnjami! :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Dva (zelo kratka) videa iz Ljubečnega in RBR:

https://www.youtube.com/watch?v=PG72yZIfzoc

https://www.youtube.com/watch?v=7mIwjogV3tM
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a mp/ Če mar 15, 2018 9:44 am

Huh, se še spomnim, kako so se mi cedile sline, ko sem prvič prebiral tole temo. :D

Avto praktično stalno nekaj šraufaš, dodeluješ in prilagajaš. Si se začel učit in raziskovat glede tega na tem avtu ali si imel že pred tem kaj podobno zanimivega?
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če mar 22, 2018 6:15 am

Vsake toliko, ko uspem ujet čas kaj malega pošraufam. :)

Slika

Slika

Slika

Slika


Učit sem se začel od prvega avta Audi 80 2.0i, ki sem ga kupil 10let nazaj. Pri prvih korakih so mi pomagali uporabniki na tem forumu, ko sem delal generalko in šraufal kake drobnarije. Lisko iz tega foruma me je takrat povabil domov k sebi in mi pokazal kako se menja teflone na glavi in spolira sedla ventilov. Drugače pa sem si večinoma pomagal s tujimi forumi, VW/Audi softwarom, itd.
Kasneje sem imel b6 A4 1.9tdi, katerega sem tudi gor in dol prešraufal zaradi avtoakustike in podobnih zajebancij. [:)] Se pa drugače profesionalno ukvarjam z montažo na industrijskih področjih, tako da se precej znanja in izkušenj prenese tudi od tam. Največ sem se sedaj učil na trenutnem avtu, ki sem ga deloma izbral tudi zato, ker je še zmeraj Audi B platforma, ki mi je precej domača in imaš veliko podpore ter forumov zanj.

Slika

Slika

Slika

Slika

Od same šraufarije sem prešel tudi na učenje vožnje. Zadnje čase sem večino časa prebil v kartih; od malih kartov do večjih; HitriDirkač na Racelandu z 125ccm Rotaxi je najbolj dosegljiva možnost pri nas v Slo., da dejansko povohaš malo dirkaškega sveta in imaš človeka, ki ti pokaže kako/kaj se lotit vožnje. Moram priznat, da se lahko Gregeju zahvalim, da sem končno začel pravilno linije iskat, postavljat avto v zavoje in razvit tiste prave COJONES, da si upaš pritišat avto v zavoj že na tej meji, da rahlo mižiš polek, ko neveš, če bo šlo skozi. [:D]

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a mp/ Če mar 22, 2018 5:56 pm

Pa recimo, če ni skrivnost, koliko stane lastništvo avta takega ranga kot daily avto in koliko te dodatno stane še vso to šraufanje? Delavnica je pa verjetno od kakega znanca, prijatelja?

Želja je enkrat imeti 335i, pa se že sedaj pripravljam na stroške :lol: , ki verjetno niso majhni, čeprav vseeno ugibam, da so vsaj pol manjši kot z RS4 ali M3.

Bi pa z veseljem kdaj vzel gedore v roke, ampak ne bi se ravno na dailyju učil, ampak kak S4 B5 bi bil pa dobrodošel. Je pa problem, ker zna bit tak avto hitro jama brez dna. :D

Sicer smo se pa enkrat lani srečali na Racelandu. In res je, filing, ko spoznaš pravi karting, je naravnost fantastičen. Tam si dejansko v drugem svetu. Ne samo, da se boriš proti drugim, v prvi vrsti se boriš sam s sabo in poskušaš ostati zbran, izboljšat linijo, hitreje odpeljati ovinek in izboljašati svoj čas. :)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po mar 26, 2018 3:52 am

Naslednjič, ko se srečamo me obvezno pocukaj za rokav in povej od kod se poznamo. Ker jaz in imena/obrazi sma skregana pojma. :D

Delavnico imam svojo za osnovne stvari, seveda za kaj bolj specializiranega imam znance in avto prestavim tja.

Pri bavarcu se obvezno odloči za e92 šasijo. Sem vozil namreč e92 M3 in službeno imam tudi e90 330d m-tehnick, katera se oba zelo lepo peljeta! Ta nakup ti nebo žal!

Stroškovno je tak star "športen" avto dokaj globoka jama. Sploh, če se lotevaš še dodatnih predelav. Redni servisi niso niti kaj ekstra, namreč je BNS motor zasnovan precej enostavno za vzdževanje. Vse komponente (razen alternatorja) so gnane preko ketne in kovinskih napenjalcev, ki jih ni potrebno menjat. Večji storški se naberejo pri pnevmatikah, zavorah in samemu zavarovanju/cestnini, itd.

Redni stroški:
- 1 tank goriva oz. 200-400km te stane 80€
- Letna cestnina + tehnični pregled 600€
- Letno zavarovanje (AO & AK) odvisno od zavarovalnice in popustov se giba 1.600-3.500€

Servisi:
- Redni servis, če ga delaš sam s kvalitetnim oljem, je nekje okoli 200€
- Če še temu dodaš kake svečke, zavorno tekočino, menjalno in servo olje lahko računaš še kakih +100-150€
(Če oboje opravljaš pri pooblaščencu z njihovim delom, te celotna zabava stane okoli 1.000€)

Potrošni material:
- Pnevmatike 255/35 ZR19 ali 270/30 ZR19 odvisno za katere se odločiš (premium brand) so 200-300€/komad
- Zavorne obloge (12 ploščic) za vse 4 kote (odvisno od kvalitete) 400-600€ komplet
- Zavorni diski 324mm zadaj (odvisno od proizvajalca) aftermarket 400-800€/par; Audi 1.600€/par
- Zavorni diski 365mm spredaj aftermarket 600-1.200€/par; Audi 2.000€/par
- Zavorni diski 380mm karbon/keramični spredaj; samo Audi 4.000€/par

Kak pa se začneš it kakšne aftermarket igračkarije so vse cifre še samo 4 ali več mestne. Seveda se najde tu in tam kak mod, ki naredi veliko spremembo za manj, ampak jih ni veliko; zadnji prečni stabilizator cca. 300€ + končniki 100€; short shifter 400€; piggie downpipe-i za 200€ home-made varjanta; ipd.

Pri določenih stvareh se da ugodno prit skozi, če znaš sam kaj pošraufat in avto držiš v nekem osnovnem stanju (zgolj za cesto). Kak pa hočeš kaj več boš že praznil žepe. Tudi, če kdaj greš za vikend na kak roadtrip, kar pripravi, da boš 2x ali 3x keslal, kar pa je že 240€. Kolega je enkrat dobro povedal "You gotta pay, if you wanna play."
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a mp/ Po mar 26, 2018 6:08 pm

Hja, saj veš, nisem bil sam ne jaz in ne ti, poleg tega pa marsikdo nima rad, če do njega pristopajo neznanci. :D

To se razume da bi vzel E92(ta oblika mi je še vedno, čeprav je že stara, ena najbolj všečnih nasploh), če bi bila izbira dovolj velika, sicer pa E90. Najraje pa F30, če bi cene dovolj padle preden se spustim v nakup(sicer bo to šele čez nekaj let). M3 bo pa še moral počakat.

Huh, cene telih karbonskih bremz so pa nore :shock: . Ostalo po pričakovanjih in primerno takemu stroju.

Sicer nimam namena kaj šraufat, tako da vsaj teh stroškov ne bo. Če že, bi si za to dobil drugi avto in si tam dal malo duška. Po eni strani pa je dobra stran tega, da sedaj vozim tri nula dizla, da pri preskoku na tri nula bencinarja stroški ne bi bili drastično večji, vsaj nekaj njih. :D
 
mp/
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Ne apr 19, 2015 3:40 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a mp/ Sr apr 04, 2018 8:42 pm

Lepo si danes predel čez Koroški most :D
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m To apr 10, 2018 2:32 am

Na easy. :)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Godward To apr 10, 2018 8:36 pm

Sem te videl-beri slisal-v Rusah proti selnici si se peljal- most cez Dravo. Lepo rohni, tudi z malim gasom.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov