Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 So maj 20, 2017 9:03 pm

Okej da še jz svojo šajtergo pokažem/predstavim vam kot širši kritični publiki... :DDD

V osnovi 1.1... nič kaj posebn... primorski avto tko da rje je bilo mogoče ravno za vzorec da veš da obstaja? Školjka je res fenomenalno dobra za svoja leta... Vse kar sem naredil in je tudi na slikah je da sem spucal staro izolacijo in ga na novo zaščitil... (bo opis ob vsaki sliki)

Zdej pa kaj je na avtu, kaj še ni in kaj še bo...

Začelo se je s podvozjem... Komplet Uno turbo, spredaj (hlajeni) in zadaj diski, navilon trde puše (skoraj nič niso mehke), stršani in malo ponižani blažilci, motorni prostor prirejen in povečan za vse fiatove motorje kot so uno turbo 1.4, tipo 1.6,... ta platforma...

Osebno sestavljam 94/95 letnik 1.4 Uno turbo i.e. motor ki je že velika redkost in zelo iskan... Imam se en blok na rezervi in mnda 2 al 3 turbine :mrgreen: Vse je narejeno za cca 200hp (zaenkrat) ker imam Punto GT večje injektorje in zrihtano obnovljeno VL5 IHI turbino ki bo mela namesto 0.6-0.7bar tovarniško sedaj 1.5-1.8bar... Mel bo tudi dvojno bencin pumpo večji IC in fabriški oljni kilerček... vse na standard računalniku in elektriki... Glava na novo narejena z novimi večjimi ventili in poliranimi kanali in 2.5mm debelo železno dihtungo namesto 1.7mm.

Trenutno se še ukvarjam kako prirediti Uno turbo števec v veliko manjši cinkotov stevec... ker obratomer od cinkota ne bo delal. oziroma bo kazal vse vrednosti x4 večje. Pobral sem ven tudi vso nepotrebno kablovje ker bo namesto radia tam 3je števčki in spodaj še 3je.

Pa preden se kdo vžge daje turbo izpušni kompresor grdo pošvasan... tiste razpoke ne vplivajo na performanse nič, če bi jih pa hotel popravit pa bi ravno par toplotnih ciklov držal var tako da brezveze ker imam še 2-3 na zalogi. Mam pa tudi še 2-3 VL5 sredice in kompletno VL7 IHI če tale izdahne... kar dvomim ker je frišno narejena pri CSS.

Sklopka potisni in koš so nov komplet... Če zdrsi dam pa karbonsko brez fedrc not... bomo vidl... Vztrajnik je tudi pobran dol konkretno, koliko točno ne vem ker sem cepec in ko sem ga zmontiral sem poštudiral da bi ga lahko zvagal ampak nisem deval narazn ker sm namazal že loctite...

Danes sem zmontiral še zobati jermen in ostale drobnarije...Čaka me še turbo da zmontiram, menjalnik gor, senzorje in motor v avto... Potem pa kablovje in upam da vžge :)

Sedaj pa slike kaj se je dogajalo do sedaj....

Pranje stare izolacije z avta...
Slika
Slika
Slika

Izolacija in barva... Priprave in izoliranje... Popravki po motornem prostoru...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Zrihtana VL5 IHI sredica
Slika

Pošvasano ohišje turbine (pokajo na vseh IHI turbinah)
Slika

Večji Punto GT injektorji
Slika

Spucan kolektor
Slika

Vsa roba za mašino... Dihtunga je original taprava je bila tu še v času izdelave...
Slika

Ta je prava dihtunga... Kokalj tesnila ;)
Slika

Popravljanje navojev v bloku...
Slika

Glava je gor!
Slika

Pokrov ventilov tudi!
Slika

Sfrezan in fabriški vztrajnik...
Slika
Slika

Opran menjalnik...
Slika

Nov koš in sklopka
Slika

Loctite :P in sklopka set zadaj...
Slika

Tu se je danes končalo... Ni bilo več volje...
Slika

Tele felgice grem pa naslednji teden iskat za cinkija...
Slika
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a whitee So maj 20, 2017 9:31 pm

Bo zanimivo tole spremljat :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Falco_ Ne maj 21, 2017 3:22 pm

končno spet ena zanimiva tema, spremljam!
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 Ne maj 21, 2017 10:36 pm

Danes pa ta teden bo bolj pocasi ker je kolega ubil legendarnega zlyugota in je mal zalostno vzdusje... ampak show must go on...

Ta teden morem obesit gor menjalnik, kupit se 4pk jermen in kupit olje za menjalnik ;) Turbo gor nasravfam in napeljem strom pabi koglo do SG drag race vzgati...

Najprej je tko plan da vzge da vse potestiran in bo tudi noter vse narejeno bolj na grdo... potem pa armatura ven in stevcki 52mm namesto glavnega stevca, kable lepo uredit, globinca dat nardit notranjost pa avto pihnat v eno barvo...
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a pixie Po maj 22, 2017 7:23 am

Sicr je malo off ampak vseeno. Kako je z kolegom? bo Yugec ponovno zaživel? sem slišal včeraj o nerceči ja :(
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Fnatic Po maj 22, 2017 8:45 am

Evo super..kaj takega sem čakal :D Pa obvezno čim več fotk in še kak video :D
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 Po maj 22, 2017 6:38 pm

@pixie: hja kolega je OK načeloma samo od pasov fasal odrgnine... yugo pa ni mel take sreče... odpisan je na večna lovišča... jermen fasal zobati in ja... Ni več med nami avto niti ni več varen za na cesto... Je pa to ravno ta pri katerem svoj projekt ustvarjam in ja je malo žalostno videt yugico v kotu s folijo pokrito... lani na SG drag sem s tem avtom 2JZ avstrijsko supro predelano na single turbo (bojda 600hp) pojedel za zajtrk kolega pa letos za prvomajske ferarrija na madžarskem razkosal... je pa avto od 1999 na sceni v tej obliki pa od 2007 se mi zdi in je na nek način grdo rečeno že bil čas da se uresničijo ostali projekti ki jih prčkama... upajmo da bo še letos vse razkrito trenutno sem pripravljen samo Cinkota pokazat ker ni nič kaj radikalnega... moj daily za vsak dan bo poleg Cliota 2013 ki ga imam in se bo znjim zdej kr draga verjetno vozla...

@Fnatic: hja marsi kdo čaka na to ker redko kdo se še spravi v kaj takega ker je robe na žalost za to zmanjkalo... povpraševanje po motorjih uno turbo je takšno da se ljudem zmeša ker so spet se začeli neko nostalgijo pa ne vem kaj še vse... :)
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 Po maj 22, 2017 6:40 pm

Ni več popravljivo če veš kaj na sliki gledaš... :( :( Vidiš točno da je steber malo pred steklom počakal... na srečo obeh v avtu

Slika
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a grega983 To maj 23, 2017 4:15 pm

Sem rabil en čas, da sem porajtal pred čigavo garažo stoji avto in čigav avto je to sploh :mrgreen:
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 To maj 23, 2017 6:17 pm

heh :) se ne da faliti sedaj odpisane barve yugota...

no garaža je od sablaca (matej) je pa moj drugi (moja pravi da prvi) dom... sem slikal tko da se bo čim manj videlo kje je ker če ne se bo kar hitro zvedel pedigre ki ga ima školjka... zdej ste me dobl jebat ga ;) mojega činkija se bo dal 99% videt v SG na dragu... ostalo pa še ne vem... neke projekte še mava z matejem ampak ne vem če bo za vse projeke dost 24 ur na dan...

danes ko sm hotel menjalnik gor obešat sem se s cliotom tepel ker mi je guma spustila ravno sredi mariborske v celju... yaaaay... jebemti gradbišče zram bajte pa šravf...
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Fnatic Če maj 25, 2017 6:52 am

Kul. Potem pa upam, da se ga vidimo :D
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 So maj 27, 2017 9:26 pm

Danes se je spet nekaj dogajalo... Obesil gor turbo, ga povezal z vodo in oljem, namontiral alternator, zmontiral ajnlaser, nakanil gor menjalnik,... v glavnem tako je daleč da naslednji samo eno cevko za vodo ki bo nedostopna kasneje namontiram in gre motor v avto :) Je zmanjkalo volje ob 8ih zvečer da bi ga obesli na nosilce za sliko :)

Slika

Slika

Slika

Slika
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 Če jun 01, 2017 9:25 pm

Evo danes sem pa extra bil pridn... motor not vtaknil, zmontiral stabilizator ki ga ta avto ni mel, akse dal nazaj not, zmontiral intercooler, napeljal vse cevi hlajenja in gretja kabine, napeljal vse cevi od intercoolerja, zvezal sklopko, napeljal gas zajlo... :)

Manjka še... Cev od vsisa turbine pa do luftmeserja pa do filtra, položit elektriko, priklopit zajle za menjalnik,... drobnarije še...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a srcnik Pe jun 02, 2017 9:34 am

Kaj je pa tsiti golf s kletko? :)
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 Pe jun 02, 2017 2:25 pm

Zaenkrat se nepremicnina :)

Ostalo pa ko zalavfa prej nic... :) se to je prevec kar je na slikah :D
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 To jun 13, 2017 10:03 pm

Okej... mal dolgo nism nic pisal ampak to se ne pomeni de se ni nic dogajalo ;)

Zajebaval smo se zakaj ne vzge mel iskro mel vse pumpe delale injektorji strom pac vse... cel popoldne glavo razbijal zakaj je vzge... na koncu obupali mislec da so injektorji hin... jz naslednji dan se enkrat probam dam injektorje vn na rampo pa spricata 1 in 2, 3 je neki pluval 4 pa nic... vzamem vn injektor pa pihne ven luft in men klikne... cagar za benz prav ne kaze... 20l not pa je kresnu s prve... zvezano mam tut lucko za olje ze na original stevc pa za akumolator lucko, vsa elektrika dela... edino dihtunga pokrova ventilov spusca je pretanka morem mal sfrizirat pa zmontirat stevcke za boost, olje temperaturo in olje pritisk... pol pa vse popucat avto kable povit po motorju, olje se enkrat menjat pa antifiriz not namest vode... pol pa z novim oljem dvignat boost na 1.5bar vsaj pa da pol vidmo kaj bo rekel ;) in to vse se more zgodit do sobote oo je drag race v SG :)
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Fnatic Če jun 15, 2017 7:18 am

Ti sigurno veš: original turbine v avtih delujejo na koliko bara? 0.5? Kej več? Se da tam tudi kaj dvignit, ali je potrebno menjat turbino za vzdržljivejšo? Pa verjetno IC menjat pa še kej..na chiptuningu ti tudi ta pritisk naštelajo? Kar se tega original v avtu tiče res nimam pojma. Drugače pa lep projekt. Sem mislil prit gledat drag ma imam žal obveznosti cel vikend in ne bo nič. Upam, da bojo kaki posnetki.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 Če jun 15, 2017 4:07 pm

0.6-0.7bar... mam ze ventil pa sm ofnil na 1.5bar pa bencin nastelu in avto gre bolano... mam vecji IC 1x, vecji kiler in se oljni kiler...
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
Lynx46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: So maj 20, 2017 7:27 pm
Kraj: Celjski Grofje

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a Lynx46 To jun 20, 2017 5:54 pm

Evo danes avto uradno vozen :) odprt na 1.6bar kar je vec kot podvojen fabriski pritisk, menjano ze prvo olje po 50km in je zdej not Castrol edge... prvi sel crn ven ta je pa se vedno zlatorumen...

Tako da to je to... ce koga zanima kak gre bom ba avtoslalomu na ljubecni naslednji mesec...

Slika

Slika
Don't tell me the sky's the limit when there are footprints on the moon.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Cinquecento projekt 1.4 Turbo... a.k.a. Cinko

Napisal/-a mrtwelvetrees To jun 20, 2017 8:11 pm

A to nameravas met ze street legal ali samo za dirkanje oz. razstavlanje ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov