Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius To mar 30, 2021 3:10 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a DX5050 To mar 30, 2021 3:40 pm

:lol:
Zdaj pa samo upaj, da ne srečaš kakšnega zagrizenega policaja.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius To mar 30, 2021 8:06 pm

Samo smejim se lahko takim komentarjem kot tudi dejstvu kako slovenski narod privosci nekomu kazen.
Ponavljam se enkrat, avto je videl do zdaj 6 policijskih patrulj, niti ena se ni zapicila v luci pa so od tega bile 4 lokalne in 2 mejni, bil sem tudi na tehnicnem in dobil odgovor, da ne rabim homologacije ampak, ker je narod tako privoscljiv, sem dal naredit homologacijo katero dobim jutri.
Lep vecer se naprej
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a Firediver To mar 30, 2021 8:33 pm

Uf..toliko nakladanja do končne ugotovitve, da brez homologacije ne gre?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a srcnik To mar 30, 2021 9:10 pm

titanius je napisal/-a:Samo smejim se lahko takim komentarjem kot tudi dejstvu kako slovenski narod privosci nekomu kazen.
Ponavljam se enkrat, avto je videl do zdaj 6 policijskih patrulj, niti ena se ni zapicila v luci pa so od tega bile 4 lokalne in 2 mejni, bil sem tudi na tehnicnem in dobil odgovor, da ne rabim homologacije ampak, ker je narod tako privoscljiv, sem dal naredit homologacijo katero dobim jutri.
Lep vecer se naprej


No tole me pa zanima, kdo se ti bo podpisal pod tako homologacijo...

Citat tule:

https://www.lpp.si/tehnicni-pregledi-homologacije-0

Ali je dovoljena vgradnja Xenon kita v žaromete?

Naknadna sprememba svetlobnega vira žarometov (vgradnja xenon kita) pomeni poseg v homologirane dele vozila, zaradi česar homologacija žarometov postane neveljavna.
Dovoljena je zgolj vgradnja tipsko odobrenega sistema žarometov z virom svetlobe, ki deluje po principu praznjenja v plinu (Xenon), pri čemer morata biti homologirana tako žaromet kot tudi svetlobni vir. Poleg tega morajo vozila, ki so opremljena z žarometi z virom svetlobe, ki deluje po principu praznjenja v plinu (Xenon), izpolnjevati še naslednje pogoje:

vozila morajo biti opremljena s sistemom za samodejno nastavitev višine svetlobnega snopa;
vozila morajo biti opremljena z napravo za čiščenje žarometov;
vozila morajo biti opremljena s sistemom, ki zagotavlja stalno vključenost kratkega svetlobnega snopa tudi pri uporabi dolgih žarometov.

Samo zamenjava svetlobnega vira žarometa torej ni dovoljena in je ni mogoče odobriti.

Torej, dovoljeno je samo, če menjaš komplet homologirane luči + žarnice...

Že po prvi sliki se vidi, da ti sveti v vse smeri, pa seveda si moral vzeti fancy "modre" 6000K (popularna izbira 15let nazaj)...

Nobeden ti sam po sebi ne privošči kazni, samo neke domače predelave, ki svetijo v vse strani, so nevarne in moteče za ostale udeležence v prometu... Ti pa še kar goniš svoje in "ogrožaš" ostale samo za to, da ti avto malo bolj fensi izgleda... :roll: Ne vem kaj pričakuješ? nagrado? aplavz?

PS: C5 ima z original xenonom tudi lečo ;) le zakaj....
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a DX5050 To mar 30, 2021 9:41 pm

titanius je napisal/-a:Samo smejim se lahko takim komentarjem kot tudi dejstvu kako slovenski narod privosci nekomu kazen.
Ponavljam se enkrat, avto je videl do zdaj 6 policijskih patrulj, niti ena se ni zapicila v luci pa so od tega bile 4 lokalne in 2 mejni, bil sem tudi na tehnicnem in dobil odgovor, da ne rabim homologacije ampak, ker je narod tako privoscljiv, sem dal naredit homologacijo katero dobim jutri.
Lep vecer se naprej


Nisem take sore, da bi ti privošču kazen... :?
No, čeprav glede na tvojo reakcijo....
Glede žarnic pa... Tole se z lune vidi, da je aftermarket in da sveti vsepoprek, samo zato sem se oglasil...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Citroen C5

Napisal/-a Gricko To mar 30, 2021 9:57 pm

titanius je napisal/-a:Samo smejim se lahko takim komentarjem kot tudi dejstvu kako slovenski narod privosci nekomu kazen.
Ponavljam se enkrat, avto je videl do zdaj 6 policijskih patrulj, niti ena se ni zapicila v luci pa so od tega bile 4 lokalne in 2 mejni, bil sem tudi na tehnicnem in dobil odgovor, da ne rabim homologacije ampak, ker je narod tako privoscljiv, sem dal naredit homologacijo katero dobim jutri.
Lep vecer se naprej

sorry ampak tole kar imaš ti tudi L ni od legalnega

pa ne, da ti kar koli privoščim, ampak s tem kar si montiral jih prav kličeš, policaje mislim

kot prvo xenon kit se ne da homologirati - in noben ti tega ne bo homologiral / podpisal
kot drugo, vgradil si ga v reflektorski žaromet, kar zelo blešči nasproti vozeče ( ti pa res vidiš ful dobro, to je res). to, da blešči, se vidi že iz dnevnih slik!
kot tretje, si izbral 6000K ali celo še več ( 4300K bi bilo dokaj neopazno in bi vzbujalo manj pozornosti)
kot četrto, na žarometu piše kakšna žarnica je predvidena in med xenon in H7 je razlika, ki se jo opazi ko pogledaš v žaromet in verjami, da na tehničnem ti bodo pogledali, ker bo snop nepravilen

to so opazne razlike in verjami, da slej ko prej boš naletel na enega policaja, ki se mu bo zahotelo / dalo ukvarjati s tem....... in verjami, da ne bo poceni

potem je še nastavitev višine, ma to ni ravno opazno in gre skozi

tehnični pa boš spet imel probleme, ker cut off je neprimeren ( pač ne mora biti tak, kot pri zaslonki) in se mu na napravi za preverjanje žarometov tudi izpiše ta problem.
In tehnični so postali veliko bolj precizni ( razen, če poznaš....) in se v take stvari vpičijo

...........................
Pa da ne boš mislil, da ti privoščimo karkoli, samo danes se jaz kaj takega ne bi šel.
Drugo bi bilo, če bi menjal žaromet kompletno ( to sem tudi razumel iz tvojih predhodnih postov) ali vgradil lečo v žaromet ali če bi žaromet imel lečo, potem je vse skupaj bolj skrito/ zakrito , izgled je kot "original" in manj moteče za ostale - to bi naredil tudi sam BP, v reflektor pa je druga zgodba....


EDIT: vidim, da sta že dva soforumaša napisala zelo podobno kot jaz ( skoraj enake ugotovovitve), torej smo takoj trije videli enake stvari, kaj misliš, da so pa policaji popolnoma brez znanja / izkušenj
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a Firediver Sr mar 31, 2021 6:17 am

Tukaj vidim drugo stvar...

Glede na to, da nasveti ne zaležejo oziroma dosežejo celo nasprotni učinek, predlagam sledeče:
- ne vztrajajmo z nasveti, ker niso prav razumljeni
- če je titanius napisal, da je že homologiral - hvalabogu! (mogoče bo celo predstavil kako mu je to uspelo)
- če je titanius prepričan (ampak ni, zato je - baje - šel delat homologacijo), da ustno mnenje tehničnega pregleda (na papir niso dali nič?) in mimovoz mimo y števila policajev zadošča, pa naj tako bo! Je pa metoda taka...samoprepričevalna - samo za osebno rabo. Mene ni prepričala (res je, tudi nisem avtoriteta na tem področju), ampak vseeno, argumentacija je :huh: :huh:
- v najslabšem primeru bo pač še en "zasleplevalec" več na cesti, ampak, kaj moremo, je pač vedno več sebičnežev (ki to vgradijo, da sami bolje vidijo, ne glede na druge uporabnike cest) ali pa nečimrnežev (samo da je fancy) na cesti.

Da ne bo izpadlo kot kakršnakoli nevoščljivost...Titanius, vso srečo v prometu!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a golfabimu So apr 03, 2021 8:46 am

Že ko sem videl ceno 200 eur, sem si rekel še en usran Xenon kit. Moje mnenje je, če si ne moreš privoščit orginal raje pusti pri miru. Ampak kle je že narejeno. Nisem vesel takih vozil, ko se vozijo za mano in mi slepijo pogled v vzvratno ogledalo.
Ponavadi so deležni sredinca. Srečno na cesti, ko boš jezil ostale. Dvomim pa da je kdorkoli nevoščljiv ker si si vgradil en cheap xenon kit.

Lp,
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a Firediver So apr 03, 2021 9:16 am

Super bi bilo, da nam sedaj titanius pokaže homolgacijo...in tudi opiše postopek, kako mu je uspelo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a golfabimu So apr 03, 2021 10:27 am

Tudi jaz bi rad videl. Predvsem me zanima kdo je tako "sposoben", da odobri homologacijo in spusti čez tehničnega tako stvar.

Lp,
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Ne apr 04, 2021 2:18 am

Madona ste se raspisal, ko pa kdo rab kaksen res koristen nasvet pa nikjer nobenega. Homologacija ni sploh potrebna, ker so zarnice v e1 kategoriji katere ni potrebno homologirat. Na tehnicnih in amzsju pravijo da je vse ok, prav tako je kolega na Passata dal iste zarnice ze pred mano in ni imel nobenih tezav.
Sicer pa zadeva sploh ni tolk mocna kokr vi mislite da je.
Zdaj pa brz na cesto cakat s sredinci kdaj vas bom zaslepil.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a srcnik Ne apr 04, 2021 3:55 am

Ja ja, pol pa svizec zavije čokolado v folijo...

No ja, to da si pravi biser si že pokazal, ko te je nekdo lepo nategnil, da si dal za 30€ vreden xenon kit 200€, ker z montažo je ravno 15min dela...

Potem si dal naredit homologacijo, katero pa prejmeš naslednji dan...?

Zdaj pa že homologacija ni potrebna, ker so kategorije e1? (Kako, če si jo že dal naredit?)

Tak da zdaj ne vem, a si dejansko tak glup, da te to ta tvoj mojster, ki ti je to vgradil na suho nateguje ali se samo zdaj butastega delaš, da upravičiš svojo investicijo?

Pa a zdaj če je tvoj kolega s pasatom tele, moraš pa ti tudi bit? Pa nekimi e1 forami nabijaš, pa kao, da so ti rekli na amzs pa na tehničnih, da je to vse ok??? Ti imaš notri navrtan pokrov luči, zunaj dodane balaste in zamenjano žarnico z xenonsko... Kar pomeni, da imaš tako nedovoljen fizičen poseg v žaromet, kot tudi nedovoljeno spremembo svetilnega telesa...

Tule imaš od amzs, da še led žarnice niso dovoljene, ne pa tvoj "prevrtaj me xenon kit"...

A ponovno velja poudariti: uporaba takšnih nadomestnih LED svetilk naj bi bila po črki zakona prepovedana – ne samo pri nas, pač pa povsod na ozemlju Evropske skupnosti, ker poseganje v konstrukcijo žarometa ni dovoljeno.


https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome ... o-vgradnjo

Samo ja, važno da si glavni vaški frajer, boli te kita za druge... :roll:
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a golfabimu Ne apr 04, 2021 6:55 am

Tudi vsi prodajalci tega šrota, ki so seznanjeni z zakonom imajo napisano tako:

Opombe:
- uporaba v cestnem prometu ni dovoljena, uporabljate na lastno odgovornost

primer:
https://www.mstyling.net/xenon-kit-smar ... w-h7-6000k

Lp,
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Citroen C5

Napisal/-a sašo5 Ne apr 04, 2021 9:15 am

@Gricko
+1
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Citroen C5

Napisal/-a Gricko Ne apr 04, 2021 9:31 am

fantje.....mogoče je pa res vse po pravilih......

mogoče je dal notri le "xenon" h7 55W žarnico ( navadna, ki modro sveti) .... to pa je pol res legalno

samo v tem primeru si pa " malo" preplačal žarnice :mrgreen:




PS: na daleč, že podnevi se vidi da blešči, kaj šele ponoči in nihče ti tega ne bo homologiral - ne zavajaj forumašev ( to berejo tudi kakšni mulci, ki se jim zdi ok) in ne laži sebi....
kaj boš naredil, je pa itak odvisno od tebe ( mislim da boš zamenjal nazaj.... če ne prej ob pomoči položnice)

ko bi vsaj vzel 4300K barvo in žarnico H7R ( R je kao za reflektor-parabolo žaromet, da zmanjša bleščanje) bi bilo veliko bolje - manj upadljivo.
Razen če si ravno to hotel....potem ti je uspelo
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a Firediver Ne apr 04, 2021 10:07 am

Torej se uresničuje najslabši scenarij...pač, pa naj tako bo.
Toliko dobronamernih nasvetov in utemeljitev, uporabnik pa užaljen, ker ni dobil želenega odgovora.

In potem je kar forum kriv. Hja, sebična užaljenost je brezmejna...

Glede te teme, me sploh ne skrbi...Slike so, registrska je vidna, tudi policaji berejo forum...pa vso srečo, titanius!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Ne apr 04, 2021 11:27 am

Ce je zadeva legalna, je legalna. V nasprotno me ne bo nihce preprical, saj nisem neumen imeti nekaj na avtu in riskirat kazni.

Moje poglavje in objavljanje na tem forumu pa je zakljuceno.
Zelim vam vse dobro, tema se lahko zaklene.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a golfabimu Ne apr 04, 2021 3:17 pm

Ja če je legalna je legalna se strinjam, samo tvoj Xenon kit ni legalen, pa se ti tolaži kolikor češ. Oz. da bom bolj natančen noben Xenon kit ni "street legal" v EU.

Lp,
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a srcnik Ne apr 04, 2021 10:23 pm

titanius je napisal/-a:Ce je zadeva legalna, je legalna. V nasprotno me ne bo nihce preprical, saj nisem neumen imeti nekaj na avtu in riskirat kazni.

Moje poglavje in objavljanje na tem forumu pa je zakljuceno.
Zelim vam vse dobro, tema se lahko zaklene.


Iz odgovora v odgovor bolj dokazuješ da si neumen...
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov