Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Ne mar 21, 2021 1:10 pm

Ne vem za menjalnik v a4.

Kdo ve koliko stane homologacija za xenon luci? Kdo jo lahko naredi? Narocene imam xenon luci, ledice registrske in pozicijske pa me zanima za homologacijo koliko stane.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Citroen C5

Napisal/-a Falco_ Ne mar 21, 2021 1:20 pm

Cena za vpis v homologacijski kartonček je cca. 36€.

Ne vem pa, zakaj bi homologiral, če so imeli v originalu xenon? edino težavo boš znal imeti pri zavarovalnici, če slučajno boš mogel menjati luči (zaradi nesreče ipd.), pa še to ne verjamem, da se bo kdo vtaknil...
When life speeds by... downshift.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Ne mar 21, 2021 1:25 pm

Moj ima navadne halogenke zato bi rad xenone. Kdo pa dela te vpise v homologacijski kartoncek?
Najlepsa hvala za informacijo o ceni.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Citroen C5

Napisal/-a Falco_ Ne mar 21, 2021 3:08 pm

Ja, razumem zakaj želiš menjati, vendar ne vidim potrebe po homologaciji. Morda edino v zavarovalno polico dodaš, da imaš xenon žaromete.

Vpis delajo načeloma vsi, ki delajo tehnične preglede - AMZS, Avto Krka, LPP, RTI Maribor.
When life speeds by... downshift.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Ne mar 21, 2021 3:41 pm

Razlog je prav v tehnicnem pregledu, da ne bi kasneje kaj težili zakaj ni homologirano. Odlicno, hvala za info.

Xenoni so z uporom, pridejo v torek. Bom poslikal po montazi ter ponoci.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a srcnik Ne mar 21, 2021 5:01 pm

Imaš pranje žarometov tudi naročeno?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a matejxx Ne mar 21, 2021 5:03 pm

Pa ni tako, da morajo imeti Xenon tudi pranje žarometov in avtomatsko nastavitev višine snopa?
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Citroen C5

Napisal/-a avto fan1308 Ne mar 21, 2021 5:58 pm

Načeloma na tehničnem nebi smel nihče komplicirati saj je tudi v originalu imel xenon tako, da tu bo brez problema po mojih izkušnjah. Kot je že nekdo omenil moreš za xenon imeti pranje kar pa mislim, da že imaš.

Super projekt drugače.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Citroen C5

Napisal/-a Gricko Ne mar 21, 2021 6:35 pm

jah ne vem če je tko simpl, pa da je vse po predpisih

če hočeš xenon moraš imeti potem original xenon luči ( če imaš aftermarket, je homologacija nujna), moraš imeti pranje žarometov, moraš imeti avtomatsko nivilacijo ( in vse mora delovati), pa še kaj bi se našlo, kar bi lahko komplicirali

druga je, da žaromet ne presega določene svetilnosti, potem avtomatika in pranje nista pogoj, je pa zopet aftermarket in se ti lahko spustijo v malenkosti...

tretja je menjava žarometov, natakniti šobe za pranje in skriti ročno nastavitev, pa načeloma ne bo noben skakal v to, ni po po predpisih.... in če se kdo slučajno spomne, se pogleda po VIN in se vidi, kaj je avto imel v originalu, ti pa si v...... ( recimo kak zaj... policaj ali pa kak pametnjakovič na tehničnem)
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Citroen C5

Napisal/-a avto fan1308 Ne mar 21, 2021 7:45 pm

Načeloma sem za montažo xenon-a razumel kot celoto tako, da glede avtomatske nastavitve itd. more itak biti poskrbljeno saj če ne niti ne deluje. Če so res original homologacije res ni potrebno drugače je pa za aftermarket pa se itak homologira ker se načeloma vidi, da je drugačen. Šobe itak že ima tako, da glede tega ne bo problema.

Glede policije ne ve točno kako je ampak na tehničnem pa ne more nihče gledati preko VIN kaj je avto imel v originalu. Nisem niti drugje še slišal, da bi to kdo delal.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Citroen C5

Napisal/-a Ivan36 Ne mar 21, 2021 7:47 pm

Saj ima pranje luči.
Slika
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Citroen C5

Napisal/-a Gricko Ne mar 21, 2021 8:02 pm

avto fan1308 je napisal/-a: ampak na tehničnem pa ne more nihče gledati preko VIN kaj je avto imel v originalu.


kak ne, če lahko to pogledaš še ti??
ne me vprašat kje , vem pa, da sem svojega forda na ETISu našel in sem prepričan da se najde za večino....brezplačno
tehnični pa imajo itak dostop do baze, kjer se vse vidi
mene na tehničnem nikoli niso spraševali po homologaciji zatemnjenih stekel, ker sem siguren, ko je vpisal prometno, mu je tudi spremembe izpisalo, ravno tako tudi platišča, pa je bilo oboje izstopajoče in bi sigurno dobil vsaj vprašanje

avto fan1308 je napisal/-a:xenon-a razumel kot celoto tako, da glede avtomatske nastavitve itd. more itak biti poskrbljeno saj če ne niti ne deluje.

nastavitev nima veze z samim delovanjem luči xenona....luč je luč, nastavitev višine pa je nastavitev višine, med seboj funkciji nista povezani razen z zakonom / predpisom

glede avta, če je pranje, super, še skriješ gumb za nastavitev višine ( ker ponavadi na tehničnem postavijo stikalo na "0" in preverijo snop ) in si 99% rešen povsod.....vedno pa ostaja tist 1%

PS: jaz se ob pranju, če pa še skriješ gumb za nastavitev višine ne bi sekiral....
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Citroen C5

Napisal/-a avto fan1308 Ne mar 21, 2021 8:40 pm

Ne vem točno na kaj ciljaš? Kje je brezplačno dostopna oprema vozila? Pri nas nismo še gledali za opremo ker tega dostopa ni prek vin šasije. Stekla in platišča so pa drugo ampak direkt prek VIN pa še nisem videl. Kot sem rekel ne trdim ker ne vem kako je drugje lahko pa garantiram za vsaj enega kjer vem, da se ne uporablja oz. ne obstaja.

Načeloma je tudi funkcija avtomatske višine nekaj normalnega in če se gre v celoto misli, da se naredi vse. Ni direkt povezano ampak mislim, da delati nekaj na pol tudi ni pametno.

Nasvet pa glede neuporabe tega je pa dober torej če ne misliš narediti ‟vse v celoti‟ upoštevaj nasvet @Gricko-ta
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Ne mar 21, 2021 8:57 pm

Xenoni so naroceni aftermarket, svetilnost naj bi bila normalna saj bodo po mojstrovem mnenju zdrzali dlje in tudi avto ne bo javljal napake.
Vsec mi je, da je mojster takoj vedel, da mora narociti xenone z uporom. Cena ca. 200eur z zamenjavo. Sem se odlocil avto zadrzat zato tudi zelja po xenonih. Prav tako pride v kratkem se komplet globinsko ciscenje vozila ter poliranje.

Morda se vprasanje.. Kaj predlagate glede zarnic, ki se prizigajo ob zavijanju? Zamenjati tudi njih za ledice? Prav tako me zanima kako je z meglenkami, to dvoje sem pozabil vprasat mojstra.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Če mar 25, 2021 6:32 pm

Xenoni zmontirani, pozicijske in registrske tudi, zadeva za zdaj deluje odlicno in tudi vidljivost je top. Zamenjan je tudi mehanizem sovoznikovega okna, ki je crknil ze par mesecev nazaj.

Slike kmalu nalozim..
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a srcnik Pe mar 26, 2021 1:27 pm

No, upam da nisi kar v te navadne luči dal xenon žarnice z balasti...

Ker če si, potem si, sori za izraz, "d****", ker xenon brez leče v žarometu je za nasproti vozeče enako, kot da bi imel navadne reflektorje namesto luči... (nimajo zastonj vsi xenon žarometi leče...)

In ja, je kaznivo (ko boš prvič zaslepil policaja, ti zna hitro napisat kazen pa odredit izredni tehnični pregled... ), pa tudi na tehničnem te ne bi smeli spustiti čez...

Če je tako, potem imaš res dobrega "mojstra"...
 
p206cc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Sr okt 22, 2008 10:23 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a p206cc Pe mar 26, 2021 1:51 pm

Pozdravljeni,

se sicer strinjam z odgovorom, vendar ne drži povsem. Xenon na recimo toyoti verso (pred modifikacijo) nima leč (original), sem jo sam imel in bil tudi sam presenečen nad tem.

lp
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Citroen C5

Napisal/-a Falco_ Pe mar 26, 2021 6:05 pm

Če ga jaz prav razumem je zamenjal žaromete, ne žarnice. Ker so aftermarket, je verjetno vzel DEPO... ki je itak nadomestek originala (ki ti ga v glavnem dajo zavarovalnice, ko poškoduješ luči).
When life speeds by... downshift.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Pe mar 26, 2021 11:00 pm

Tiskarski skrat ali moja napaka. Misljene so bile xenon zarnice.
Kar se tice zgornjih mnenj bom rekel takole. Zadeva je sprobana na vec nacinov, med mladimi in starejsimi, ki so vozili proti meni in prav tako je tast vozil moj avto in meni je bilo vse ok ko sem sel proti njemu. Noben ni jokal o premocni svetilnosti. Luci so bile pregledane tudi na tehnicnem in je vse ok( ni potrebna homologacija), prav tako tudi kolega policaj in njegova ekipa ni podala podatkov o morebitni kazni, saj svetilnost ni premocna.
Manjsa razlika je opazna, ce dvignem snop na max visino, ce je nekje na sredini ali najnizje je cisto normalno.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a srcnik So mar 27, 2021 1:24 am

Precej dvomim v tole tvojo izjavo, ker imam izkušnje s tem, ko so dajali xenon v navadne luči (je bilo zelo popularno ene 10 let nazaj - pa so potem tudi policaji postali pozorni na to tematiko...)...

Saj če si vzel 4300K, ni tako vpadljivo... Samo vseeno blešči nasproti vozeče... (če ne bi bila močnejša svetloba, ne bi menjal....)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 5 gostov