Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius To mar 20, 2018 7:48 pm

Živjo.

Zaenkrat ni težav s FAP-om. V teh 20300km kar sem jih prevozil odkar imam avto mi ni nikoli javilo potrebe po menjavi aditiva. Sem pa bral o tem, da naj bi prižgalo lučko in te opozori, da je treba peljat dolit aditiv. Je pa aditiv baje kar drag, nekaj več kot 100€ za 3litre se mi zdi. Za prejšnjega lastnika pa ne vem, če je kaj menjal. Bom pogledal v servisno, če je kaj označeno pa ti sporočim.
Se pa čudim tudi sam, da še vedno ne prižge ničesar. Vseeno imam 150€ na strani samo zaradi tega, ker nikoli ne veš kdaj te lahko preseneti.
Kolikor sem seznanjen se aditiv vbrizga takrat, ko dela regeneracijo. Če pa so pogoji doseženi, se regeneracija opravi brez dodajanja aditiva.

Lp
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Pe apr 20, 2018 7:01 pm

Živjo.

Avto obrnil 240t km. Za zdaj ni težav.

Zadnjič sem menjal zadaj levo žarnico (ni gorela ob zaviranju) in ko sem vse sestavil nazaj je po 2km vožnje crknil zadaj smernik. Na koncu je šla inštalacija, ni bilo elektrike v tisti žarnici smernika. Menjal inštalacijo za 50€, potrebno je bilo podret tapete v vratih itd, je kar veliko dela s tem. Zamenjana je bila inštalacija sprednjih smernikov par tisoč km nazaj, zdaj samo še čakam kdaj bo šla še inštalacija smernika zadaj desno in ko še to uredim za naslednjih 50€, sem potem miren glede smernikov :lol: :lol:

Mi pa ni jasno kako lahko v 5.prestavi pri 135-140 pije vsaj liter manj kot 135-140 v 6.prestavi. Ali ima kdo podoben problem? V 5. prestavi 3k rpm, v 6.prestavi 2500.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Citroen C5

Napisal/-a avto fan1308 Ne apr 22, 2018 10:46 am

Kako si pa rešil s bluetoothom?

Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Ne apr 22, 2018 7:24 pm

Kupil sem bluetooth vmesnik, ki gre v pepelnik. Ima tudi opcijo telefoniranja, pač lahko se oglasim ali končam klic. Dobil za 25€ xD
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Sr maj 30, 2018 7:20 pm

Pozdravljeni,

C5ka ima 243t km in motor dela bp. Sem pa imel veliko smolo ter obenem veliko srečo hkrati. Prišel sem z daljše relacije, avto je 2uri stal ter sem šel v službo. Ko sem prilezel iz parkinga ven in speljal, je nekaj tako močno počilo, da me je streslo za volanom.. Po par metrih vožnje tak zvok kot da nekaj drgne po cesti, kot da bi odlomil vse plastike z avta. Avto drug dan odpeljal k mehaniku, ki je ugotovil, da mi je počil levi feder. Obenem sem imel srečo, da sem se lahko pripeljal do mehanika - 3km ter, da ni feder počil na AC pri 140km/h. Zamenjal oba fedra, 180€ skupaj z delom. Zadeva me je res zelo presenetila, saj nisem to pričakoval, prav tako ni bilo videt nobenih znakov obrabe podvozja.
Zanima me kakšno materialno škodo bi mi naredilo, če bi počil feder pri 140 na AC? Bi potrgalo še kaj zraven?

Avto bo imel kmalu mali servis, kjer bom dal zamenjat še ploščice spredaj skupaj z oljem in filtri.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a limas Sr maj 30, 2018 7:50 pm

Avto bi zanihal in se sčasoma do ustavitve umiril. Saj ga držijo tudi amortizerji in sila teže. Najbolj so na udaru amortizerji in notranji blatnik.
Pa ne pozabi na optiko.

https://www.pistonheads.com/gassing/top ... 3&t=530839

http://www.partinfo.co.uk/articles/94
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Če maj 31, 2018 12:17 am

Od kdaj se pa dela optika po menjavi fedrov? Nisem zasledil tega podatka.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Citroen C5

Napisal/-a ven0m Če maj 31, 2018 12:21 am

Nevem kako vpetje kolesnega nosilca ima C5, ampak v primeru Audijeve/VW B6/B7 platforme, kjer ima sprednje kolo "2-ročično" vpetje zgoraj, to pomeni, da se stekanje koles spremeni s spremembo višine vzmeti. Podam samo kot primer.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Če maj 31, 2018 2:52 pm

Sem se slisal z mehanikom pa pravi,da ni treba optike delat. Hvala vseeno za namige.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Če jun 14, 2018 9:43 pm

Pozdravljeni,

Mineva 1 leto odkar je C5 pri meni. Naredil sem 27t km v tem času. Zelo sem presenečen, da sem nabral toliko km saj sem prej z bencinarjem delal komaj 15t km na leto. Avto je delal odlično, stroški so bili:
- menjava levega motorčka za brisalce 100€,
- velik servis 300€,
- mali servis 1x 120€, zdaj kmalu sledi ponovno,
- akumulator 75€,
- fedra spredaj 180€,
- inštalacija smernikov spredaj ter levo zadaj 140€.

Ob malem servisu bom zamenjal tudi ploščice spredaj ter morda pobarval čeljusti ampak še razmišljam v katero barvo xD Kakšne ideje? Rdeče, oranžne, rumene?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a Firediver Pe jun 15, 2018 4:47 am

Jaz sem za črne! C5 ni dirkač, da bi zavorne čeljusti morale vizuelno izstopati...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Citroen C5

Napisal/-a avto fan1308 Pe jun 15, 2018 9:17 am

Se strinjam z zgoraj napisanim.

Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Pe avg 31, 2018 3:34 pm

248t km. Menjani vsi filtri ter spredaj ploscice. Zacelo se je nekaj slisat,zavija oz. tuli kot kolesni lezaj. Ampak ce bi bil lezaj bi moralo tulit vedno,ne pa da vcasih se slisi vcasih ne. Minila sta 2 dneva od menjave ploscic,prevozenih 110km. Ko je dez,se naredi malo rje po diskih kar je normalno ampak zanimivo,da kljub relaciji 25km rja ne gre dol.. Je mozno,da ta zvok povzrocajo ploscice,ki se niso dobro vsedle? Recimo do sluzbe se ni slisalo,ob voznji domov pa 2x, enkrat ob voznji v klanec - 2.prestava ter enkrat ob zavijanju na parking. Tehnicnega imam konec septembra zato bi rad zadevo uredil. Pocakam se par vozenj ali obiscem mehanika?
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a gorazdkop Pe avg 31, 2018 3:59 pm

rja bi morala iti takoj dol. očitno ti sploh ne drgne ploščica po disku
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Citroen C5

Napisal/-a esem Pe avg 31, 2018 4:01 pm

Z mehanikom naredi par voženj - bo koj našel vir zvoka

BTW - zakaj si vzel navadnega in ne hidravličarja?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius Pe avg 31, 2018 5:59 pm

Ampak če ploščica ne bi drgnila po disku potem ne bi zaviral avto tako kot mora? Ali se motim? Ko sem imel stare ploščice se ni slišalo čisto nič ampak so ploščice že skoraj prišle do železa, zato je tudi sledila menjava. Še 3 dni delam kar pomeni novih 150km, bom videl kako bo po tem ter se potem oglasil pri mehaniku. Problem je identificirat napako saj se ne pojavlja vedno.. Torej, danes zjutraj na poti v službo ni bilo nič, nato na poti domov kar dvakrat. Mehanik mi je po telefonu rekel, da naj bi to bil zvok ploščic ter da še malo počakam preden peljem avto na pregled. Bi par močnejših zaviranj morda delovalo? Očitno je nekaj s ploščicami saj s starimi nisem imel težav.

Hidravličarja dobiš se mi zdi samo v Exclusivki kar pa nisem hotel zaradi usnja ( otrok, kaj polije in gre usnje papa ) :D
Pa iskreno sem se bal stroškov s hidravliko.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a cashy So sep 01, 2018 9:08 am

Izgleda, da imamo zelo različne poglede glede stroškov. V enem letu lastništva in 27k kilometrih imeti za skoraj 1.000€ različnih izrednih stroškov, se meni zdi kar precej. Sam sebi ne bi dejal, da je avto delal odlično.
Sem razmišljal, da bi bil tudi moj naslednji avto C5, se pa ob branju te teme vedno bolj nagibam k izločitvi tega avta iz nabora. Prepričan sem, da si zelo temeljito pregledal ponudbo in kvaliteto avtov in izbral najboljšega, kar je bilo moč dobiti. Če pa še najboljša izbira povzroča takšne stroške, potem Ne, hvala. :(
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Citroen C5

Napisal/-a avto fan1308 So sep 01, 2018 11:07 am

titanius je napisal/-a:
Hidravličarja dobiš se mi zdi samo v Exclusivki kar pa nisem hotel zaradi usnja ( otrok, kaj polije in gre usnje papa ) :D
Pa iskreno sem se bal stroškov s hidravliko.


Hidravlika je se začne že pri moji opremi confort kjer pa ni usnja. Po večini imajo pa tudi exclusivke samo delno usnje. Hidravlika je pri C5 še najmanj problematična ;)
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Citroen C5

Napisal/-a titanius So sep 01, 2018 12:57 pm

Cashy: zame so izredni stroski odpiranje motorja,turbine,tezava s fap filtrom itd.. akumulator,jermena,olja,filtri,zavore.. vse to je zame potrosni material in ga bos menjal na vsakem avtu. Velik servis in 2x mali pa je 550e.. aku 75,smerniki ter fedri morda res nepricakovano ampak ostalo vse menjas. Zanesljiv avto definitivno je,lahko greva do Svedske pa nazaj in ne bo problemov,nikoli me ni pustil na cedilu zato zame to je zanesljiv avto. O ohranjenosti in vzdrzevanosti pa raje ne bi,nekdo vzdrzuje bolj,nekdo manj. Avto je zakon. Lahko je eno leto vec stroskov,drugo leto manj.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Citroen C5

Napisal/-a cashy Ne sep 02, 2018 7:34 am

Ni kaj, do avta si glede pojmovanja stroškov mnogo bolj prizanesljiv, kot jaz :D
Nenavadno se mi zdi, da si vse to, kar sam imenuješ potrošni material, moral dati čez že prvo leto lastništva. In to v vrednosti 1000€!

Vsekakor pa moram priznati, da pri vzdrževanju nimam najbolj širokih, vsestranskih izkušenj in je to morda res običajno.
Sam imam namreč že 8 let Hondo civic, kupil sem jo staro 13 let, zdaj ima 21 let, in v vseh 8 letih skupaj nisem imel za 1000€ stroškov (ne štejem običajnih letnih servisov - menjava olja, filtrov, ki znašajo 100-150€). Drži pa, da sta si avta med seboj neprimerljiva, tudi v stroških lastništva.
Zaradi teh pozitivnih izkušenj s hondo me ne mika preskok v toliko višje stroške lastništva, ki jih predstavlja C5.
ne praš me nič, ker nič ne vem
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov