Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Pe apr 12, 2019 8:41 pm

V Cupro in Golfa R gre ta hladilnik normalno notri, brez težav... Prav tako Wagner, ki je enake debeline(Wagner je 0,5mm tanjši) gre normalno v Cupro... Tako, da se ni treba nič bati, da ne bo pasal...
APR je debeline 57mm, Forge in REVO 50mm ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda Pe apr 12, 2019 9:06 pm

Original mislim, da je debeline 30mm ta je še 1x širši in poglej koliko je prostora med ventilatorjem in motorjem oz cevmi, ki se jih bo verjetno dotikal in čez čas od vibrazij preluknjal
Lp
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Pe apr 12, 2019 9:43 pm

Originalen je debeline 35mm torej je razlika med njima 30mm kar pomeni, da bo vse skupaj proti motorju zasedalo 15mm več prostora. Ker je intercooler tako velik pride hladilnik klime premaknjen za 15mm bolj naprej in posledično je potrebno porezati plastiko, ki drži vse skupaj...
Je kar nekaj Cuper in Golfov R z tem in Wagner intercoolerjem na cesti in ni problemov, da bi kje kaj predrgnilo...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda So apr 13, 2019 6:54 am

Ko se boš montiral ic bi bil zelo vesel slik, kako ti ga bo ratalo spravit noter
Lp
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ So apr 20, 2019 8:29 pm

Pričel sem z montažo lažjih in hitreje zamenjanih stvari...
Odstranil sem "snow grate" iz originalnega box-a za zračni filter in vgradil BMC zračni filter:

Slika

Slika

Vgradil sem tudi "Intake elbow" in silikonsko cev zračnega filtra:

Slika

Zamenjal sem tudi HPFP za nadgrajeno HPFP...
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Pe jun 28, 2019 1:16 pm

Evo majhen update...
Zadnje tri tedne se vozim z nadgrajenim intercoolerjem. Da je pasal v mesto kjer je bil originalen je bilo potrebno malo rezanja in brušenja plastike nič takega kar Dremel in roka ne zmoreta :)

Nekaj slik med montažo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Ko sem zmontiral intercooler sem se lotil menjave vseh cevi za zrak, ki gredo od turbine do sesalnega kolektorja in vgradil "Turbo muffler delete" ...

Slika

Včeraj pa sem prejel še en paket :) Montaža sledi prihodnji mesec :) :)

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a xxl Pe jun 28, 2019 5:08 pm

Potem greš na dirkališče ali...? :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda Pe jun 28, 2019 5:44 pm

To je bolj za užitek.

Jaz sem kupil isti ic pa sem moral prestaviti vse 4 nosilce, ker je bil ventilator preveč pri motorju, zato sem ga za cca 1cm prestavil proti odbijaču. To je bila največja jeba ostalo so bile majše dodelave.
Te cevi za zrak z muffler delete sem kupil tudi jaz (iste kot ti) samo ko sem jih gledal znotraj so bili vari zelo slabi niso bili ravni z cevjo, zato ne vem ali bi jih menjal ali ne. Verjetno jih bom nekako probal znotraj zbrusit

Turbino si zamenjal oz si dal njim svojo oni pa tebi to?
Koliko te je prišla, če ni skrivnost

Original muffler je pa zelo oljnat. Moj ni bil nič
Lp
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ So jun 29, 2019 7:51 am

Kot je pskoda rekel to je za užitek(hobi), že obstoječo konjenico redko kdaj izkoristim in nekateri bi rekli, da je to čista potrata denarja ampak vsako tele ima svoje veselje...

pskoda na kateri avto si montiral? Golf GTI in R imata drugačni plastični nosilec hladilnikov kot Cupra... Veliko uporabnikov je imelo problem, da je hladilnik vode oz ventilator se naslanjal na motor jaz na strečo tega problema nimam, sem pa vseeno tako kot so navodila za Wagnerja za Cupro(Drugačna kot za Golf R - ker je treba še nekaj porezati) porezal plastiko in pridobil nekaj mm prostora in kondenzator klime ni pritiskal na plastiko... Jaz sem prvo potisnil plastiko, ki je prtitrjena na vezno steno(in drži hladilnike skupaj) čisto naprej a potem nisem mogel pritrditi zaščite motorja in sem moral še 1x dati odbijač dol... Potem sem spodaj malo popustil in sem na zgornji strani pridobil nekaj mm med hladilnikom in motorjem...
Originalne cevi so kar restriktivne, no do Stage 2 niti ni potrebe po menjavi in originalne zadoščajo, potem pa mislim da tudi zaradi malo slabšega vara a veliko večjega volumna/pretoka vseeno prinesejo malo k lepšem delovanju motorja... Verjetno pa po menjavi če nisi na 400HP+ ne boš opazil razlike...

Turbino sem kupil narejeno, ko jo zamenjam jim vrnem moj turbo(Exchange opcija z plačilom depozita kot garancijo za vračilo). Turbo je bil dosti cenejši kot L500, TTE535 ali kaj v tem rangu... V Nemčiji je na nekaj avtomobilih tak turbo na serijskem motorju in DSG-ju(Samo TCU remap) naredil preko 500 konjev(530 konjev in 600Nn) ... Če bom jst prišel na 500 bom čisto zadovoljen :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a xxl So jun 29, 2019 11:02 am

Razumem vaju, sam bi naredil samo čip tuning in kakšne malenkosti, saj je KM več kot dovolj, ker tudi, če jih imaš 500, se bo našel kdo s še več. Kupi Supro ali GTR pa odpiraj, karavana pusti za družino prevažati :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ So jun 29, 2019 11:38 am

Z chiptunningom bi pridobil max 10-20KM tako, da bi bila investicija stran vržen denar...

Na srečo imamo različne okuse in me Supra, GTR in podobne zadeve niso nikoli zanimale... Če bi želel imedi dva avta pri hiši bi vzel nekega karavana dizla in potem neko drugo manjšo igračko za užitek ampak s tem so potem povezani dvojni stroški registracije, kaska zato sem pri nakupu gledal že na tuning potencial, ker sem vedel kaj želim doseči in da je osnova 4 kolesni pogon in avtomatski menjalnik(DSG ali kaj podobnega) in ostali bombončki kot so lane asistant, front assistant, samodejna vožnja v koloni(ustavljanje, speljevanje, držanje voznega pasa)... Pa seveda bila je tudi finančna omejitev 50k € in za tak denar ni bilo kakšne velike konkurence... Kot sem rekel nam je to enim hobi/veselje ni pa noben hobi poceni in sem imel v preteklosti nekaj različnih hobijev(Avtoakustika, tekmovanje v minimoto prvenstvu...) in ko potegneš črto so bili finančno bolj obremenilni če hočeš biti konkurenčen, tukaj pa ne rabim tekmovati z nikomer, ne hodim po showih da bi se šopiril in razkazoval, objavim pa vsake toliko časa kakšno slikco in informacijo, če mogoče kdaj koga zamika kaj podobnega in mu je mogoče kakšna info v pomoč ...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a emozul So jun 29, 2019 11:49 am

Dejan, uzitek je spremljati tvoj avto in objave.
Me pa zanima, koliko imas sedaj dejansko moci? Ali avto skoz koplje v prazno, ter kaksen je pospesek do 100 km/h?
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ So jun 29, 2019 11:57 am

Koliko ima moči ne vem in bom vedel 15.7. ko grem na dyno... Opravil bom dve meritvi in sicer z boxom ki naj bi proizvedel nekje 350-380KM in potem "stock" torej z odklopljenim boxom vse ostale modifikacije bodo ostale na avtu tako da bo predvidevam rezultat višji kot 300KM...
Pospeške sem meril februarja z zimskimi gumami in Dragy napravico in z izklopljenim boxom je bil 5,38s z vklopljenim pa 4,32s. Z letnimi in sedaj bi verjetno bil še kakšno desetinko nižji... Koplje pa nič v prazno oz mogoče za pol sekunde zavrti dokler ne vklopi pogona še na zadnja kolesa :)
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ So jul 13, 2019 8:43 pm

Je še dober teden do moje prve vožnje z novim turbom... :)

Turbo ima "serijsko" nameščen večji modificirian "inlet pipe" in "outlet turbo muffler delete" proizvajalca HG-Motorsport iz serije "HFSeries".

Slika

Slika

Inlet stran:

Slika

Slika

Izpušna stran:

Slika
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Po jul 15, 2019 3:54 pm

Danes sem imel dyno dan pred menjavo turba, da imam neko osnovo, koliko konjičkov ima avto :)
ORIGINAL meritev ni meritev moči originalnga avta ampak z izklopljenim JB4 boxom a še vedno vsemi modifikacijami:
- HJS Downpipe z športnim katalizatorjem
- JE Design Izpuh z loputami
- Intake turbo eblow in silikonska intake cev
- BMC Panelni zračni filter v OEM box-u(Modificiran)
- VIS Motorsport HPFP
- Majesty Intercooler
- Komplet boost cevi in "muffler delete"
- JB4 MAP6(Z novimi MAP2+ nastavitvami)

Slika
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a whitee Po jul 15, 2019 8:37 pm

Lepa krivulja navora :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda To jul 16, 2019 6:27 am

Meni se čudno zdi, da na cupra mode prej odneha oz moraš prej prestavit kot na confort mode.

Drugače je lepa krivulja in za is38 je to max kar se da dokaj varno dobiti iz njega. Vse nad 380hp bo šlo prej kot slej rakom žvižgat
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a esem To jul 16, 2019 5:48 pm

Si confort zamenjal za original? (zadnji (plavi) res kasneje prestavlja, confort in cupra pa enako)
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ To jul 16, 2019 7:19 pm

Pri ponovnih meritvah, ki so objavljene tukaj nisem bil prisoten, mislim pa da so načini pravilno izmerjeni edino pri Cupra načinu se je nekaj moralo zgoditi da je v območju, kjer bi morala biti največja moč le ta padla, lahko bi bilo da je box zaznal kakšno anomalijo in zmanjšal moč, vendar zelo dvomim, ker bi drugače ostal v varnem načinu in kasnejša Comfort(Drive način) nebi bila takšna kot je ampak slabša kot ORIGINAL meritev(boost zmanjša na polovico torej na nižjo vrednost od originala) bom v soboto ko grem po avto vprašal zakaj je takšen rezultat... Pri ORIGINAL meritvi je JB4 box imel odklopljen OBD2 konektor in posledično ker ne more odčitavati določenih parametrov avto deluje kot original(box ne dela nič)... Vse meritve so narejene v ročnem načinu menjalnika(Manual mode) in menjalnik zamenja prestavo pri istih obratih neglede na način Drive/Sport/Cupra ... Razlika med Cupra in Drive(Comfort) mode je da pri Cupra načinu so izpušne lopute odprte in posledično je izpuh glasnejši in bolj odprt. Želel sem da se zmeri če je kakšna razlika med zaprtimi in odprtimi loputami in se na grafu vidi da je z odprtimi loputami čez celotno območje navora in moči pri odprtih loputah višja...

pskoda kot is38 si mislil original is38 turbo da je to limit ali da je limit za motor 380HP limit? Ja za original IS38 je to še varen limit, vse kar je več škodi turbini in jo bo slej ko prej pobralo... Hibridni IS38 pa so druga zgodba in dajo ven veliko več moči...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda To jul 16, 2019 9:15 pm

Mislil sem original is38. Motor gre tudi do 600hp brez menjav drobovja
Lp
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov