Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda Sr avg 29, 2018 5:59 am

Od HJS si vzel samo downpipe
Lp
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Sr avg 29, 2018 3:26 pm

Evo zadeve zmontirane :)
Gre pa za:
- HJS Downpipe
- JE Design zadnji lonec

Z sistemom sem zadovoljen ima pa meni osebno nekaj motečih zadev kot je npr. ko uporabljam CUPRA način in odpre ventile, da je izpuh glasnejši jih ko stojiš na miru zapre in zapre jih tudi ko pelješ med 50 in 70km/h... Pač, da jih zapre na mestu niti ni tako moteče, med vožnjo pa je ker izpade "češko" npr malo bolj pospešiš iz mesta in ti 1 in 2 prestava zaprdi med šaltanjem, potem se lopute zaprejo ti 3 in 4 prestava zelo potiho zaprdijo in potem se lopute odprejo in spet normalno prdi :) Izgleda se bom mogel malo poglobit in sam naredit CAN modul, ki ne bo imel teh omejitev :) :) :)

Slike sledijo v naslednjih dneh...
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Ne feb 17, 2019 6:00 pm

Od avgusta je na njej nov komplet izpušni sistem in sem vmes malo pozabil, da moram naložiti še slikce :)

Originalni konci izpušnega sistema so izgledali tako:

Slika

HJS Downpipe z Euro 6 ECE športnim katalizatorjem:

Slika

Slika

Slika

JE Design izpušni sistem z loputami:

Slika

Slika

Slika

Slika
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Po apr 08, 2019 8:38 pm

Dober mesec imam v avtu zmontiran JB4 Tunning Box, ki je eden najnaprednejših tunning boxov za VAG(Bolj pa so znani pri BMW navdušencih)...
Box ne poviša samo pritiska turbine ampak tudi prilagodi vbrizg goriva ima direktnen nadzor AFR in napredne zaščite(boost, air/fuel ratio, fuel trims, engine knock). Za lastnike FWD ima uporabno funkcijo, da nastaviš max pritisk(LAhko tudi pod originalnega) za 1, 2, 3 prestavo in na tak način omejiš vrtenje koles v prazno... Kolikšen je prirastek ne vem lahko pa povem, da se pozna veliko z zimskimi gumami ko sem testiral z Dragy-em 0-100kmh je bilo v originalnem načinu 5,38sekunde, ko sem vklopil sem imel 4,32sekunde. Imam tudi BT modul in preko mobilne lahko prilagajam parametre in logiram razne parametre...

Slika

Z uporabo Android Auto sem aplikacijo spravil tudi na zaslon avtomobila:

https://youtu.be/FbcZPzspEOA
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a mrtwelvetrees Po apr 08, 2019 8:52 pm

to priklopiš na OBD2 port ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Po apr 08, 2019 9:20 pm

Priklopi se na MAP Senzor na sesalnem kolektorju, MAP senzor na cevi iz intercoolerja, 14pin konektor pri sesalnem kolektorju, O2(AFR) senzor in OBD2 port.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda To apr 09, 2019 6:28 am

Jaz pa ne zaupam piggyback-om. Raje imam tuning od priznanih znamk, ker je narejen prav za določen avto
Lp
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ To apr 09, 2019 10:21 am

Tudi sam nisem nikoli maral tuning boxov in še vedno nebi nikoli na avto dal kakšnega drugega(RaceChip, DTUK, TDI Tunning...) poleg tega je ta box kar se tiče optimizacije motorja začasna rešitev dokler ne bo avto remapan(Stage 3) in tudi po remapu bo ostal na vozilu za morebitne dodatne prilagoditve(Preverjeno odlično deluje kot dopolnilo remapu), logiranje in zaščito motorja(V primeru zaznanih nepravilnosti preklopi v rezervni program)... Vgrajen ima tudi kontroler za vbrizg vode/metanola in v kolikor se odločim v neki prihodnosti v avto dodati še to(Kot sem imel v TT-ju) mi ni potrebno kupovati kontrolerja...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a emozul To apr 09, 2019 12:06 pm

Tole pa je zverina.
Res svaka čast, da se ti da.
Verjetno še nimaš mulcev?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a Fnatic Sr apr 10, 2019 6:49 am

emozul je napisal/-a:Verjetno še nimaš mulcev?


Kaj ma pa to veze?
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a emozul Sr apr 10, 2019 8:53 am

Veliko, je pa odvisno od prioritet.

Skratka meni je zelo lepo spremljat tvojo temo, upam, da boš kaj več objav naredil.
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Sr apr 10, 2019 9:56 am

Verjetno ga zanima zato, ker mi "časovno" uspe se s tem ukvarjat :) Za hobi si je vedno potrebno vzeti čas ne glede na to, ali imaš partnerko/ženo, otroke, živali seveda pa pri tem ni dobro, da ostale stvari trpijo... Ravno zaradi drugih prioritet se moj projekt bolj počasi premika :)

V naslednjih dneh sledijo nove slike...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a Fnatic Sr apr 10, 2019 10:58 am

No saj jaz nisem mislil kot nič slabega ampak je bilo vprašanje bolj v smislu, sej maš čas lahko tudi zase. Za svoje hobije. Edino manj ga je :)
Pri meni pes bolj uživa zdaj, ko je avto tih. V prejšnjem pa otroci noreli, ko je pokalo iz izpuha hahahaha
Samo se pa recimo tudi zdaj spravljam nekaj zrihtat za slabo uro dela pa kar nikakor ne gre :)

Sicer pa ja, čakamo več fotk. Morda kak posnetek tudi?
Ba-dum tssssssss =P
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Sr apr 10, 2019 4:13 pm

Ravno zaradi tega, ker sem želel, da je avto tih ob normalni vožnji in ko prevažam psa sem vzel izpuh z ventili, ki odpirajo/zapirajo lopute v izpušnem sistemu. Ko sta loputi zaprti, je kljub športnem katalizatorju v notranjosti vozila malenkost glasnejši, kot originalen in nemoteč tudi na daljši relaciji, ko pa odprem loputi pa rata precej glasnejši :)

No pa naj bo nekaj slikic kaj se je do sedaj nabralo v skladišču :)

BMC Zračni Filter:

Slika

Slika

Turbo Intake Elbow in Silikonska Intake cev:

Slika

Slika

Slika

Komplet cevi in "Turbo Muffler Delete" :

Slika

Slika

Slika

Hladilnik zraka(Intercooler):

Slika
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Če apr 11, 2019 7:36 pm

Iz podjetja VIS Motorsport sem dobil nadgrajeno visokotlačno pumpo(HPFP):

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a mrtwelvetrees Če apr 11, 2019 8:35 pm

Kako je pa kaj z tovarniško garancijo na avto ob teh predelavah ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Če apr 11, 2019 8:39 pm

Garancije na motor in menjalnik ni/ne bo več :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda Pe apr 12, 2019 6:43 am

Kje si pa kupil intercooler? izgleda skoraj kot od aprja
Za hpfp se ne dobi samo drobovje (brez ohišja) in potem predelaš svojo? Kolikor jaz vem je to ceneje in ni potrebno veliko znanja za zamenjavo

ps.: pri menjavi IC-ja se boš pa namučil, ker je tako skrit v "sendviču", da bolj ga skoraj ne moreš skrit in zakomplicirat za zamenjavo. Nekateri raje dajo kar twinic, da ni potrebno pol avta razdret
Lp
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a _Dejan_ Pe apr 12, 2019 2:46 pm

Intercooler je od kitajskega podjetja Majesty/Magic, v tujini ga zelo veliko uporabljajo, je preverjeno dobre kvalitete in dovolj dober tudi za 500HP+ motorje... Volumen je 16,4 litra in je eden večjih... Samo Wagner ima večji volumen(16,62 litra) vsi ostali so manjši VWR(15,72L), APR(14,39L), Forge(13,8L), REVO(12,47L) ... Originalen(Cupra, Golf R) ima volumen 8,85 litra :) GTI pa 8,08 litra.
Intercooler sem sam menjal na TT-ju in kolikor sem gledal navodila za menjavo tudi tukaj ni velike razlike... Je potrebno odstraniti odbijač, luči, prednjo vezno steno in potem iz sendviča vzet ven originalnega, ga zamenjati z novim in vse sestaviti nazaj :) Dela je za cca. 4-8h, ker je pri Cupri treba še malo plastike, ki drži hladilnike obrezat pa še kakšno urico bom verjetno izgubil za menjavo vseh cevi...

Za HPFP VIS prodaja tudi samo drobovje(cena 350€) in potem sam(če imaš orodje) zamenjaš dele. Pri TFSI pumpah je menjava enostavna in ne rabiš posebnega orodja in na TT-ju sem sam zamenjal notranjost pumpe brez težav... Pri TSI pumpah pa je zadeva bolj zakomplicirana in potrebuješ poleg osnovnega orodja(Primež, nastavek da odšravfaš notranjost pumpe iz ohišja) še "hidravlično stiskalo"(Nimam pojma kako se pravilno slovensko reče), da lahko odstraniš "retainer", ki drži feder in nato stisneš novega... Ker sem za 100€ našel rabljeno HPFP iz golfa R z 2000km sem se dogovoril z VIS, da za enak denar kot če bi mi poslali dele, da HPFP prodajalec pošlje direktno k njim oni zamenjajo notranjost, opravijo teste delovanja in jo pošljejo k meni... Me je prišlo malo dražje(100€) kot če bi nadgradil svojo imam pa doma še vedno originalno HPFP, če bi jo kdaj potreboval ali želel prodati...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat Cupra ST by _Dejan_

Napisal/-a pskoda Pe apr 12, 2019 5:00 pm

Pri tem ic-ju je debelina satja 64mm in dvomim, da gre not, ker hladilnik vode preveč porine proti motorju in posledično se ventilator zaleti v motor.

Apr, forge, revo mislim, da so debeline 50mm so pa nore cene in niso toliko vredni
Lp
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov