Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Civic

Napisal/-a whitee So nov 10, 2018 4:36 pm

Z zadnjim stavkom se motiš. Veliko je uradnih meritev, kjer je dejanski izdelek pri uporabniku boljši. Za primer je npr. koncern VW, kjer je veliko vozil z neko določeno močjo po papirjih, dejansko pa so močnejši. Golf 7 gti je bilo dosti primerov, ko so na dynotu namerili tudi 10 konjev več od uradnih podatkov.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Civic

Napisal/-a Stumpjumper So nov 10, 2018 5:21 pm

Sem si vzel malo časa in primerjal tole :)

Seat leon 2.0 tdi 150 hp: 50 sekund do 200

https://www.youtube.com/watch?v=xMoma2cLk2Y

Honda civic 1.5 turbo 180 hp: 32 sekund do 200

https://www.youtube.com/watch?v=7RPMTX4kgrI

Golf GTD 184 hp: 30 sekund do 200

https://www.youtube.com/watch?v=Iaq5TP-Fr8s

Torej, honda in golf sta približno enako hitra, s tem da ima golf precej več navora. 20 sekund do 200 km/h razlike med leonom in civicom ni niti približno ista liga v performansih...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Civic

Napisal/-a pskoda So nov 10, 2018 5:31 pm

whitee je napisal/-a:Z zadnjim stavkom se motiš. Veliko je uradnih meritev, kjer je dejanski izdelek pri uporabniku boljši. Za primer je npr. koncern VW, kjer je veliko vozil z neko določeno močjo po papirjih, dejansko pa so močnejši. Golf 7 gti je bilo dosti primerov, ko so na dynotu namerili tudi 10 konjev več od uradnih podatkov.


Seveda je boljši, če števec laže in ko se res pelješ 100km/h je tovarniški podatek kar pravilen


Hvala za posnetke iz youtube, ampak na yotube je vse možno oz se ne ve ali je avto stock v tem primeru ali je dolina oz hrib itd
Priponke
civic1.JPG
civic.JPG
Zadnjič spremenil pskoda, dne So nov 10, 2018 5:38 pm, skupaj popravljeno 4 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Civic

Napisal/-a sašo5 So nov 10, 2018 5:32 pm

nejc1 je napisal/-a:Se je že pisalo po forumu in lepilo linke,kako so na več testih dosegli mislim da 7.6 s do stotke, ampak nekaterim pač ne moreš dopovedat da so uradni podatki proizvajalca samo papir in gre lahko v realnosti v + ali pa tudi v -. Meni je avto vedno bolj všeč, predvsem ker je drugačen od drugih in na daleč izstopa, pa nimaš ravno skoraj isti avto kot vsak drugi Slovenec, moti me pa električna ročna kot vedno, tak avto bi moral imeti klasiko.

pravkar sem gledal eno oddajo in "stric" mojih let je (prvič, da to slišim tako javno) je rekel ob testiranju stare Octavie RS, da najbolj brezvezen podatek je ta od pospeških od 0-100........relevanten je tisti od 100-200 (za nas, ki nas ni strah hitrosti =P in ki ne gledamo na vsak centiliter goriva) za ostale je ključnega pomena pospešek od 80-120 (ali 90-130)
- ta Civic pa tako: ne more se vsem dopast; pa da ne pozabim - čestitke za nakup
PS - še vprašanje: tankaš "stotko" :?: (osebno bi...)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Civic

Napisal/-a pskoda So nov 10, 2018 5:43 pm

Tisti, ki ima dobre pospeške bo tudi imel dobre rezultate med recimo 80-120km/h. Največja razlika nastane ko pritisnejo plin do konca v 6 prestavi od 80km/h naprej tam pa je zelo važno kakšna razmerja ima menjalnik.

Recimo to foro sem gledal kako je fiat stilo 1.9jtd prehitel lancerja z +300hp
Zadnjič spremenil pskoda, dne So nov 10, 2018 5:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Civic

Napisal/-a Stumpjumper So nov 10, 2018 5:45 pm

pskoda seveda, na youtubu nemoreš vedeti, če je zadeva stock ali ne, sem pa pogledal še par ostalih posnetkov in povsod so ti časi pospeševanj podobni.

https://www.youtube.com/watch?v=X7sgHNo59yo&t=94s

Še en posnetek honde, kjer ujame čas cca. 30 sekund do 200 na uro.

Drugače pa tudi meni osebno je dosti bolj pomemben podatek 100-200 kot pa 0-100, ker ne pomnim kdaj sem iz mesta avto v 1. pognal do rdečega polja. No mogoče bi to bolj pogosto počel s kakšnim 4 kolesno gnanim golfom R hehe. :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Civic

Napisal/-a pskoda So nov 10, 2018 5:51 pm

Posnetkov je ogromno. Jaz sem tudi slučajno videl kako je kao stock golf gti prehitel forda rs.
Na youtube je vse možno tudi stvari, ki so skregane z realnostjo.

No vglavnem kot sem že napisal srečno vožnjo 8)
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Civic

Napisal/-a Stumpjumper So nov 10, 2018 5:55 pm

Je drugače splošno znano, da se po yt favorizira nemce. Stock gti proti stock focusu rs ni šans, stage 1 gti pa mislim da bi mu od 100 naprej dal kar lekcijo... :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Civic

Napisal/-a xxl So nov 10, 2018 7:35 pm

Ne vem no. Pri Civicu mi tudi ni v#eč pospešek do 100, sem jo testiral pri navoru , ni slabo, je pa Giulietta 170 bila preprečljivejša, čeprav so ji na testu merili 8,5 namesto 7,8.T-Roc ima 8,4 s 150 KM. Sliši se odlično, glede na to, da VAGu izmerijo po navadi še več KM, ampak, meni se zdi, da jih nima več kot 120 Me mika, da grem na valje preverit, ker na cesti me ne prepričajo, 250 navora ne čutim ko pri Giulietti. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Civic

Napisal/-a ven0m Ne nov 11, 2018 4:09 am

:lol:

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Civic

Napisal/-a Zodd Ne nov 11, 2018 7:34 am

hehe ;) itak da tankam 100ko tako kot priporoča proizvajalec...
ne se kregat itak nisem kupoval športnika, pač nekaj takega da sem ter tja mal pohodiš in ti nariše nasmeh na obraz da
se kolikor toliko drži ceste, dizajn je kakeršen je ;) prostora je več kot dovolj glede na to da z partnerko nimava in ne bova imela otrok,
pač spet sem se hotu vsesti v nov avto, če primerjam z swiftom je konkretno hitrejši, tako da morm kar pazit po lokalnih cestah ker si hitro na 150 170... za policaje pa ne bi rad delal ;) bom pa spomladi zamenjal fedre -4cm ker razmak med gumo in blatnikom je kot pri traktorju in mi gre na bruhanje :) naredil sem skor 2000km zaenkrat BP na avtocesti sem ga pognal do konca na 230km/h ima omejeno po gpsu je to 215 220 ?

swifta sem imel znižanega za skor 7cm ampak ker je bil kratek avto ni bilo težav, honde tolk ne bom ker ima precej daljši kljun in ne bi rad kaj potrgal

Slika
Slika
Slika
Slika
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Civic

Napisal/-a Zodd Ne nov 11, 2018 8:01 am

včeraj sem šel domov da bi matki zamenjal gume in nisem mogel odtegniti niti 1 vijaka pa sem jih probal na vsaki feltni po par :(
vulkanizerji so očitno budale na kubik.... spomladi je menjala letne gume z novimi in jih je zategnil vulkanizer... na 3 avtih sam menjam zimsko/letne že
20 let ker imamo vse na feltnah, to je kar veliko menjav pa nisem imel nikoli težav in vse brez moment ključa pač po občutku, a budala od vulkanizerja na litih feltnah zategne
toliko da se ni zgodilo nič tudi če sem stopil na ključ pa imam mal čez 100kg... nisem hotel pretiravat da ne bi kaj odtrgal verjetno te stvari niso poceni
glede na to da gre za mercedeza ;) sem ji rekel v ponedeljek pelji nazaj in zahtevaj reklamacijo mislim budale ene
zato pa te stvari najraje naredim sam si vzamem čas spucam površine kjer se stikata feltna in pesta pa nikoli še ni nič treslo
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Civic

Napisal/-a Stumpjumper Ne nov 11, 2018 9:10 am

ven0m :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Civic

Napisal/-a whitee Ne nov 11, 2018 4:31 pm

veNom je dal pravi meme ja :lol:

Meni je tudi enkrat vulkanizer tako zategnil, da sem peljal na reklamacijo. Preden je odvil, je zlamal en nastavek, gedoro ključ, pištola je na koncu komaj odvila. Budale uglavnem.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Civic

Napisal/-a Zodd So jan 26, 2019 5:37 pm

evo fedri zamenjani... za ta model sem dobil samo pro-kit od eibacha nažalost je samo -2.5cm,
sportline še nimajo za eu ki spusti za okoli 3.5...
naročil pri amortizer d.o.o. zmontirali pa tam kjer sem kupil avto, na homologaciji sem že bil in čakam kartonček po pošti :)
no izgleda malo bolje nisem še zadovoljen manjka še 2 cm in to bo to, bom kar počakal na nastavljive ko bodo na voljo
z ustreznimi papirji :)
avto je precej trši ni moteče pelje se precej precej bolje in ne izgleda kot traktor...
previs (camber) spredaj -0.6 levo in desno
zadaj -2.0 levo -1.8 desno

prej:
Slika

sedaj:
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Civic

Napisal/-a pinny So jan 26, 2019 7:33 pm

Lohk bi se bil mal bl potrudu z slikami :D, mau bl od dlje kaka slika, da bi prišlo vse skupaj bolj do izraza ;). Drugače pa par dni nazaj vidu črnga civica, pa traktor style pol manj pride do izraza :mrgreen:.
Omenu si previs, je to na zunaj izmerjen, ali je tako nastavljen? Se da pri civicu previs štelat spredaj in zadaj, samo spredaj, ali spredaj in zadaj?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Civic

Napisal/-a whitee So jan 26, 2019 8:36 pm

2 centi je res bolj za občutek, ponavadi samo lastnik opazi :-P
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Civic

Napisal/-a Zodd So jan 26, 2019 9:02 pm

no dejansko je razlika tko da ni tolk traktor ;)
camber spredaj nastavljen na optiki na mojo željo, zadaj ima civic multi link vzmetenje in se previsa ne da nastaviti za to je potrebno
dokupiti kit... -2 previs ni nič posebnega tako da bom pustil tako kot je zaenkrat, gume pa itak menjam na max 3 sezone zimske in letne
pa tud če imajo 7mm profila....
edino ene sem vozil celih 5 sezon to so bile goodyear eagle f1 gs3d, ki so bile original na suzukiju... 195/45/17
šesto sezono so pa opešale v mokrem in sem menjal, res kako je ta guma držala vsuhem in mokrem ne morš verjet :)
še posebno dobre so bile v mokrem... hehe kot zanimivost sem nato kupil toyo proxes s4
in jih menjal po 1 sezoni in narejenih 7000km, to je pa deathtrap, mislim peljal sem jih na deponijo prej razrezal
da jih ne bi kdo gor dal, oprijema praktično ni bilo, v mokrem je bila varna hitrost 20 km/h sedaj sem se navadil na continental zimske in letne
letne so na hondi michelin primacy 3 ki mi ne lezijo preveč tako da bom naslednje kar conti vzel so pa 235/45/17
toyo: sranje da ga ne najdeš, 6 let stare eagle so bile precej boljše
Slika
eagle
Slika


Slika
Zadnjič spremenil Zodd, dne So jan 26, 2019 9:12 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Civic

Napisal/-a xxl So jan 26, 2019 9:04 pm

Meni je že taka prenizka, zato nisem mogel niti žene prepričat v nakup. Sem imel AR 145 spuščeno, tako, da sem se naužil tega. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Civic

Napisal/-a avto fan1308 Ne jan 27, 2019 3:25 pm

Zelo lep avto! :-)
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov