Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Peugeot 508

Napisal/-a For Ne okt 25, 2020 3:57 pm

Že skoraj 5 mesecov premišljujem ali naj to predstavim tukaj ali ne.
To delam bolj zato da napišem vtise po 15.000 kilometrih, kar je mogoče koristno za vse potencijalne kupce tega avta.
Novinarski testi, podatki o avtu, uradne cene, tehnični podatki so itak dostopni vsem, to ni problem. Tudi jaz najbolj cenim informacije in izkušnje navadnega človeka, kar je morate priznati dandanes redkost prebrati. Večinoma je to samo ko je treba hvalit avto in se pohvalit. Ko pa začnejo težave se noben več ne oglasi in ne poroča o kompletni izkušnji z znamko, ali modelom. Najbrž jih je sram, ali strah kako bodo prodali :roll:

Mene itak že vsi poznate. Na tem forumu lahko najdete podrobno o mojih izkušnjah z novim Golfom IV (2001), z novo Astro (2007), z dva nova 308 (2013, 2015) Zdaj je prišel na vrsto moj zadnji novi avto

Peugeot 508 GT Line 2.0 Blue HDI 180 EAT8

Cena tega avtomobila je bila...
Slika

Nekega hudega popusta ni bilo ...slabih 3000 €

Oprema je takšna kot jo ima vsak GT Line, plus...

Slika

Kako sem zadovoljen?

Sem že na 15.000 km....v torek bo točno 5 mesecov :D

Generalno sem še vedno zaljubljen, ampak ....kot ponavadi čez čas ugotavljamo, da naša lepotica ima tudi slabe lastnosti, pa je treba sklepati kompromise. ;)
Verjeli ali ne me je zelo začelo motit to, da je avto zelo opazen, in da veliko opazovalcev vidi to kot nek zelo huuuud avto. Počutim se včasih kot en pozer, kar nisem....definitivno. Včasih mi je prav malo nerodno...kot da bi kakšnega hudega BMWja ali Audija vozil. Nisem navajen...in tudi kar nekaj znancev in “prijateljev” se mi zdi da sem na nek način razočaral.
Moti me tudi ker ga žena ni vzela za svojega in ga noče voziti, čeprav mi ga je privoščila in sva to soglasno naredila. Ona bi raje 3008, ali 308 :roll: Je pa res, da vsakič ko ga vidi prizna in občuduje dizajn. "maa...kako je lep, res je lep" :D

Čeprav mu rdeča najbolj paše, se ne bi spet odločil za to barvo. Občutljiva je. Mislim da se bodo tisti kamenčki žez čas kar fejst poznali. Na belem 308 tega ni bilo videt niti po 150.000 km. Če bi še enkrat kupoval bi vzel belo.

Pogrešam tudi aktivno vzmetenje zaradi confort drivemoda, zato mi je žal, da nisem stisnil še par jurčkov in vzel GT-ja ki to ima serijsko. Hočem reči da je kar trd. Vem, da 19-ke kar veliko prispevajo k temu, pa vseeno. Zdaj sem na 17-kah (zimske) in je veliko boljše.
Udobnost na sploh je kritična. Sedeži so razočarali kar se tega tiče. Nekje na polovici sedalnega dela je čutiti nekaj trdega ki je del sistema za podaljševanje sedalnega dela. Ravno tam kjer se začnejo stegna. Ta del telesa skupaj z zadnjico kar trpi...priznam.
Sem rabil kar nekaj časa, da sem ugotovil zakaj me kar nekaj boli. To je kar za pograjat.
GT bi bil prava izbira z aktivnim podvozjem in Confortom, čeprav je voznikov sedež v osnovi enak kot v GT Line. (Preveril)

Slika

Čričkov je tudi absolutno preveč za ta razred. Toliko jih ni bilo niit v 308....v bistvu veliko manj jih je bilo. Seveda so tukaj spet 19-ke, ampak to je njihov problem ...saj so serijsko gor. Seveda to ni tako grozno, ker jih itak noben ne sliši razen mene. Žena mi je rekla da sem čist fuknjen in da ona nič ne sliši :D

Glede prostornosti je čist ok. Vsi potniki zadaj niso imeli večjih pripomb. Prtljažnik je res uporaben, kot da bi bil karavan.
Stropne lučke na dotik mi tudi niso preveč všeč. Raje bi imel stikalo.
Infotejment mi je prvih 5000 km kar 4X zmrznil, kasneje še ene dvakrat-trikrat. Na zadnje ko sem preverjal na njihovi spletni strani, posodobitve ni bilo.
Tudi audio sistem ni za prehvalit. Na nekem normalnem nivoju glasnosti je še v redu. Kar je čez to, je zelo tečen sound. Raje bi imel Focal ozvočenje kot vse tisto kar je dodatno opremi GT Line
Avtomatske dolge luči imajo probleme z tovornjaki in avtobusi. Drugače dobro opravljajo svojo nalogo. Všeč mi je sistem za osvetlitev ovinkov. Iz notranje strani luči se prižge še ena dodatna, ki od zunaj ni vidna, kot recimo raznorazni sistemi kjer se maglenke prižgejo.
Števci so točni v nulo, ni odstopanja kot včasih. Tudi porabo kaže točno.
Aktivni tempomat dela v redu. Še posebej v zastojih je to vredno vsakega eura.
Pri normalni vožnji zazna občutno počasnejše vozilo pred sabo in prej začne zmanjševat hitrost. Ohranjanje avtomobila v sredini voznega pasu, sem šele kasneje odkril. Dela super, razen tega da v primeru če zaspiš po dveh opozoril kar izklopi sistem. Če sem prav razumel zadnjič ko sem gledal Nissanov sistem to drugače dela. Prižge vse štiri utripalke in ustavi vozilo.
Klavirska plastika je nadležna
Avt. menjalnik dela tudi v redu. Nisem opazil nič takega kar bi res motilo
Apple CarPlay je kar v redu...všeč mi je, kljub temu, da vsakič moraš telefon priklopit prek kabla. Zaradi tega veliko uporabljam Google maps, ali Apple karte. Peugeotovo navigacijo se mi res ne ljubi posodabljat. Zadnjič sem na ključ zlowdal 18 GB tega :roll:
Kamera zadaj je tudi kar uporabna. Večinoma v rikverc parkiram zaradi tega.

Tale del

Slika

...je med vožnjo svinjsko vroč. Skoraj toliko da ne moreš držati roke tam. Predvidevam da so to slabše izolirane cevi ispuha.


Drugače pa je avto narejen za dinamično vožnjo. Vidim po sebi (ki ponavadi vozim zelo defanzivno), da ko pridem na kakšno lepo regionalko kar ne morem ne da bi ga malo dinamičnije vozil. Včasih se ujamem, da sem krepko čez omijitve in se malo zamislim. oops

Poraba z 19-kam je bila kar 5.8. Veliko vozim v ECO modu, ki še marsikaj z reducira v avtu (gretje, hlajenje ...in podobno) Zdaj z 17-kam pa sem na 5.2 ....zelo v redu.

Slika

Z 308 mi je takšna poraba uspela če sem zelo merkal, pri tem pa niti ne. Vozim kar normalno 120-150 km⁄h. Nimam veliko mestne, kar se fejst pozna. Včasih se mi zgodi veliko kratkih in počasnih relacij in vidim da takoj gre na 6 ali čez.

Generalno sem zadovoljen in presrečen s tem avtom. Še bolj bi bil če bi še žena bila, in tega Cliota ki ga je februarja kupila šla zamenjat za enega 308, ali kaj drugea ...kar ji je pač všeč. V bistvu prvi naš avto katerega smo vzeli bolj zato ker je meni bil zeeeeeeeeelo všeč. Pač ...privošči mi ga, a nima ga za svojega. Še avtomatika se boji, pa "kao" veeeeeelik je, kar sploh ni res. Ima nek strah ...ne vem.

Še slike... :D
Vse je slikano z iPhone 11 Pro. Slike nisem obdeloval, gre za različno svetlobo ki sem jo vsako toliko ujel na različnih mestih. Nekaj je tudi slik zaslonov, ker so imele ene čudne končnice ki jih "mojalbum" ni sprejel.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Zimske gume na 17-kah. Naročil original platišča.

Slika
Slika
Slika
Slika

Letne pa na zimsko spanje :)

Slika


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Itak so mi ga točno mesec dni starega takoj na parkirališču odrajsali

Slika

...hvala bogu ni hudo. Kasneje tudi levi bok zadaj .....sledi ženske torbice :?

Če sem kaj pozabil in če vas zanima, kar vprašajte....bom iskren kot ponavadi. Nisem Peugeotov odvetnik⁄zastopnik. :D

Predelav ta avto ne bo imel, kot noben pred njim.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Peugeot 508

Napisal/-a cashy Ne okt 25, 2020 4:29 pm

čestitke in hvala za izčrpno in iskreno reportažo :D Za moje pojme je najbolj pomembno, da si kljub pomanjkljivostim še vedno zadovoljen z njim in uživaš v vožnji. To odtehta vse! :D
Si z Jesenic?
In ljubitelj dobrega starega rocka (Led Zeppelin :twisted: )
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: Peugeot 508

Napisal/-a martin_krpan Ne okt 25, 2020 4:41 pm

načeloma se strinjam z vsem napisanim. Tudi mene motijo črički, občutljiva barva in klavirski lak. Tudi tista plastična imitacija karbona ne sodi najbolj v ta razred, lahko bi si izmislili kaj bolj premijskega. Ali pa da nima ambientalne osvetlitve tudi na zadnjih vratih. Drugače pa sem s kakovostjo materialov in izdelave zadovoljen, tudi elektronika za sedaj še ni crknila. Sedeži so meni super, zelo veliko možnosti nastavitev. Pogleda na merilnike nad volanom se navadiš v enem dnevu.
Jaz imam dvolitrski dizel (160 konjev) GT line z nekaj dodatne opreme in tudi rdeče barve, nisem pa doplačal za večja platišča, tako da je udobje v redu, avto ni pretrd, lega je solidna, ni pa tako športna, kot obljublja zunanja oblika.

Napisal si, da nimaš pripomb nad prostornostjo kabine in prtljažnika. Jaz vseeno potencialnim kupcem predlagam testno vožnjo, ker se ponekod opazi, da je bila oblika pred funkcionalnostjo (recimo nima držal za roke in predalčka za sončna očala na stropu).

Asistenčni sistemi delujejo super. Opozorilnik na prečkanje sredinske črte izklopim na regionalnih cestah, držanje znotraj pasu pa se včasih zmede, ko se cesta razdeli na več pasov. Avtomatske luči meni delujejo BP, radarski tempomat sem testiral v mestu in se je brez problema ustavil tudi do 0. Radarski tempomat + avtomatik je idealna kombinacija za avtoceste in vožnje v mestu po gnečah. Od kar imam 508, se kar s težavo usedem v avto z ročnim menjalnikom :D

Dodal bi še dve malenkosti, ki sem jih pogrešal pri nakupu: ni možno doplačat matrix žarometov (na voljo so samo fiksne full LED luči) in gretja volana. Doplačal pa sem za gretje sedežev in delno vetrobranskega stekla in to svetujem tistim, ki živijo v hladnih krajih ali parkirajo avto zunaj.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a For Ne okt 25, 2020 5:55 pm

Nisem vedel, da tudi imaš 508 :shock: Najbrž se nisi "hvalil" po forumu, ali pa sem spregledal. ;)

ker se ponekod opazi, da je bila oblika pred funkcionalnostjo

Pa ne ponekod! Povsod se to opazi. Jaz recimo s svojih 198 cmm sem tik pod stropom z glavo. Še tista 3 cmm za panoramo in šibedah moram prebavit. Ravno neki dan sem slišal zgodbico kako je en visok tip testiral 3008 in ga kar kupil. Zdaj ima težave ker v svojem ima panoramo, v testnem pa ni imel. Prav razmišlja da ga zamenja.
držanje znotraj pasu pa se včasih zmede, ko se cesta razdeli na več pasov.

Jaaaa, jaz sem opazil pri izhodih z avtoceste (zaviralni pas) ga zmede. Enkrat mi je prav gadno obrnil volan :huh:
se je brez problema ustavil tudi do 0

...ja, in včasih tudi spele sam, včasih ne. Sem šel brat navodila....če stoji več kot 3 sekunde mu moraš sam malo plina dodat, potem nadaljuje.
se kar s težavo usedem v avto z ročnim menjalnikom

...groza res. Zadnjič sem se s Cliotom ustavil kar v četrti :lol: oops
20 let sem sanjal o avtomatiku, to je fantazija. :D
Doplačal pa sem za gretje sedežev

Jaz to imam in zadnjič ko je bilo kar hladno sem probal. Saj je fajn, ampak mi ni za uporabljat to. Ponavadi to rabimo ko vstopimo v hladen avto, a motor je tudi hladen....zato drži precej višje obrate. Ko je bilo še gretje sedežov prižgano sem opazil da je teh obratov še več.
čestitke in hvala za izčrpno in iskreno reportažo :D Za moje pojme je najbolj pomembno, da si kljub pomanjkljivostim še vedno zadovoljen z njim in uživaš v vožnji. To odtehta vse! :D
Si z Jesenic?
In ljubitelj dobrega starega rocka (Led Zeppelin :twisted: )

Hvala cashy, :D
Ponavadi rečem, da živim na Jesenicah(nisem jeseničan), ker sem bil že skoraj 30 star ko sem prišel v Slovenijo ;)
Ja...sem stari "ofucani" :mrgreen: rocker.
Če te zanima...moj kanal https://www.youtube.com/c/tonijerkovi%C ... subscriber
in kanal benda =P https://www.youtube.com/c/D%C5%BEoniBend/videos

...nič posebnega, hobi pač. :)
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a Stumpjumper Ne okt 25, 2020 6:04 pm

Čudijo me tile črički. V 308 ne duha ne sluha v njih, razen ob močnejših pritiskih po osrednji konzoli kaj zaškripa. Ja pa varčen tale psa 2.0 dizel...

Da te malo potolažim okoli čričkov...

https://www.youtube.com/watch?v=9IKhbUHLPmk

Sicer pa preden se kdo vžge, da je to edinstven primerek, lahko na youtubu marsikaj najde.

P.S.: les paul mi je bolj všeč kot 508 :lol: 8)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a For Ne okt 25, 2020 6:15 pm

Ma ni hudega....predvsem slišim tisti material ki je na stropu in občasno nekaj od zadaj klika.
Tale mercedes je pa :shock: đizus!

O Gibsonu Les Paul sem tudi sanjal 30 let. Tudi to ni kar tako. :D
Če tudi igraš, prilet kdaj na kakšen jam, smo na Viču drugač.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Peugeot 508

Napisal/-a avto fan1308 Ne okt 25, 2020 6:37 pm

Srečno vožnjo in obilo kilometrov. Top izčrpna predstavitev super! Uživaj v vožnji :-)
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a Renault VG Ne okt 25, 2020 8:05 pm

For je napisal/-a:
držanje znotraj pasu pa se včasih zmede, ko se cesta razdeli na več pasov.

Jaaaa, jaz sem opazil pri izhodih z avtoceste (zaviralni pas) ga zmede. Enkrat mi je prav gadno obrnil volan :huh:
se je brez problema ustavil tudi do 0

...ja, in včasih tudi spele sam, včasih ne. Sem šel brat navodila....če stoji več kot 3 sekunde mu moraš sam malo plina dodat, potem nadaljuje.


Najbolj ga zmedejo reginalke zato je tam res treba izklopit to držanje na voznem pasu. Mi je pa isto počel tudi novi 208 na testni.

Spelje pa drugače tudi, če pristisneš tisti gumb za pavzo tempomata na ročki. Čeprav mene malo moti da ne speljuje tako dinamično kot jaz ponavadi :mrgreen:

Se pa pridružujem dovraštvu nad piano lakom, sovražim ga v Cliu IV, tukaj ga sovražim še bolj. Se mi zdi, da ga je še težje obrisat kot v Cliu.

Drugače pa saj veš, srečno z avtom, upam da bo dobro služil :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a xxl Ne okt 25, 2020 8:36 pm

Regionalke ja, te pa pri večini moraš vsakič izklopit line assist, ko daš kontakt. :roll:
Piano se da zamenjat z nadomestki na aliexpresu :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a pleomax Po okt 26, 2020 1:02 pm

Zelo lep avto. Ampak moram dodat o teh čričkih. Za 508 težko komentiram ker sem samo na kratko sedel v njem, ampak nima veze ali gledam vw touareg za 65.000€ ali 308-ko za 20.000€. Oba več škripata kot 208 1. generacije za 12.000€ :lol: To mi je najbolj fascinantno. Pa imata oba modela v primerjavi z 208 seveda boljše, mehkejše materiale, moram pa povdarit, da se črički daleč najbolj pojavljajo pri touaregu, pri 308-ki pa zjamra malo menjalnik in sklopka ampak res malo, večina niti ne opazi, mene pa zmoti vsak minimalen šum :roll: Sem pa se peljal tudi v 3 leta starem bmw serije 3. Totalen šok, ko se zaveš kako zelo slabo je ta avto narejen. Ko se samo dotakneš tega dela, ko zgrabiš vrata, ne le da škripa, ampak se nenormalno vse maje. Obup. Tako slabo narejeno nisem videl nikjee, ga poseka opel astra G 2000 letnik po dolgem in počez. Tako da očitno so pežoji za tako ceno fenomenalni, čeprav vsi vemo, da niso, ampak če primerjam s kao premium znamkami...
Kako se pa kaj obnese v 508-ki motor? Zmogljivosti in to? Se čuti toliko boljše v orimeejavi z 1.2 THP kot je to navidez ali je v resnici razlika manjša?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a tomzzi Po okt 26, 2020 4:02 pm

Lep avto. In pa lepo spisani vtisi prvih 15.000 km.
Sicer barva mi ni všeč. Ne rečem, da mu ne paše, ker mu kar paše. Ampak to ima itak vsak svoj okus.

Glede čričkov... Kar navadite se. Dandanes avtomobili niso več delani kot včasih.
Povrh pa avtomobilska industrija ni ravno v vrhuncu in vsi po vrsti šparajo! To je dejstvo. Tako pač je danes.
Gleda se številke in ne kvaliteto.
Še ena zanimivost.
Ko sem imel leta 2018 nadomestni avto Opel Mokko nisem slišal enga črička. V astri jih imam nekaj.
Čeprav sedaj ko sem dal 16" zimske gor (nove) je avto velik mehkejši in tudi skorajda nobenga črička ni več slišat.
Nekaj naredi tudi trdota podvozja in gum.

Strinjam se tudi glede sijaj črne plastike. Ne vem zakaj to tako radi tlačijo v avtomobile. Izgleda že lepo ko je novo.
Čez čas pa siv rataš zaradi tega. Lahko še tako paziš pa bo spraskano prvič ko boš šel s krpo čez.
Edina rešitev je ali barvanje ali dati oblepit s folijo.

Lane assist pa jaz izklopim. Itak se vozim samo po regionalkah in je nadležno.

No srečno in varno še velik kilometrov. Pa, da ti bo služil.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a Stumpjumper Po okt 26, 2020 4:26 pm

pleomax je napisal/-a:...Sem pa se peljal tudi v 3 leta starem bmw serije 3. Totalen šok, ko se zaveš kako zelo slabo je ta avto narejen. Ko se samo dotakneš tega dela, ko zgrabiš vrata, ne le da škripa, ampak se nenormalno vse maje. Obup. Tako slabo narejeno nisem videl nikjee...
Nad bmwjem si razočaran? Jaz tudi. Teden nazaj sem vozil enega, katerega cena je na ravni fancy hiše in bil totalno razočaran (mehansko je zadeva seveda top, da se razume). Saj izgleda vse lepo in wow, v vožnji po naših cestah in ob kakšnem dotiku (sploh ročke za zapiranje vrat) ti postane pa slabo.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a pleomax Po okt 26, 2020 6:31 pm

Ah ne bi rekel, da so današnji avtomobili slabše sestavljeni, tudi 2 enaka modela nista nujno pač oba enako dobro sestavljena. Svetleča plastika pa je tako. Na moji 208-ki je na touch ekranu občutljiva in se takoj spraska medtem, ko ročaji vrat nimajo pa niti 1 mini praskice, torej na videz enaka plastika v resnici ni povsod enake kakovosti. Kar se 508 tiče, jaz bi imel gt-ja, v tem sem tudi sede in ga malo pretipal in sem bil navdušen. Bi rekel, da sedim v avtu za 80 jurkev, bil pa 43. Kar seveda tudi ni malo, ampak nobene svetleče plastike ni, ampal dejansko pravi les, ki izgleda božansko in na otip je tudi zelo prijeten, škoda, da je komaj v paketu gt takšna notranjost, ker res odpravi vse tisto, kar me pri slabših verzijah moti. Meni je skratka tako odbito dober avto to, da če bi imel miljone, bi vseeno kupil točno tega in ga 1x sigurno bom, pa tudi če ne bo gt. Jaz sem ti kar fouš, For :lol: Res ti želim, da se zadeva pelje brez problemov. Kar se tiče tega, da zbujaš pozornost, ne moreš nam ljudem zamerit, sploh pa moraš bit ponosen, ko za tabo gledajo razni audiji in bmwji, ker resnično tam ni avtomobila, ki bi oblikovno bil takšna mojstrovina in zato obožujem peuget zadnjih 10 let, ker si zraven renaulta upajo in je nov model dejansko nov model ne pa evolucija evolucije.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Peugeot 508

Napisal/-a whitee Po okt 26, 2020 6:34 pm

Škoda, da nisi ob nakupu namestil prozorne folije, vsaj čez sprenji del.
Glede čričkov se pa strinjam, novejši so avtomobili, več jih je. Recimo moj 406 Coupe je po 22 letih še vedno brez čričkov v notranjosti :)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a Renault VG Po okt 26, 2020 7:37 pm

pleomax je napisal/-a: ampak nobene svetleče plastike ni, ampal dejansko pravi les, ki izgleda božansko in na otip je tudi zelo prijeten, škoda, da je komaj v paketu gt takšna notranjost, ker res odpravi vse tisto, kar me pri slabših verzijah moti.


To se dobi pri GT-Line za 45€ doplačila. Sicer piše pravi hrast ampak nekako težko vrjamem da je tako majhno doplačilo za pravi les.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a alexwell Po okt 26, 2020 7:47 pm

ena izmed rešitev za klavirsko plastiko :)
https://www.aliexpress.com/i/3303996598 ... 4540u4MwsA
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a VW T4 To okt 27, 2020 7:58 am

ma kakšna folja čez avto...pa najbolje še prevleke na stole, da bo čez 4 leta drug lastnik dobil nov avto...
aliexpress...rešitev je ja, ampak meni bi se zdelo prav blesavo, da dam 50.000e za avto, potem pa z alija naročat dele, da bo avto takšen kot želim...
Sicer pa, meni je hud, se ga ne bi branil 8)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a Firediver To okt 27, 2020 8:13 am

Hudič je, ker taka nova vozila kupujejo bolje situirani ljudje, ki so glede detajlov bolj dovzetni in se za tak denar pričakuje višjo kvaliteto od ostalih "nižje cenovnikov".

Sta pa samo dve poti: ali takega vozila ne kupiš ali pa ga aftermarket dopolniš, da je znosen. No, je tudi tretja pot (biti nesrečen pri vožnji z orkestrom čričkov), ampak je ne priporočam...če ti pa je dovolj samo zunanji izgled, boš pa s črički že potrpel.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 508

Napisal/-a For To okt 27, 2020 10:49 am

avto fan1308 je napisal/-a:Srečno vožnjo in obilo kilometrov. Top izčrpna predstavitev super! Uživaj v vožnji :-)

Renault VG je napisal/-a:Drugače pa saj veš, srečno z avtom, upam da bo dobro služil :D

tomzzi je napisal/-a:Lep avto. In pa lepo spisani vtisi prvih 15.000 km.
No srečno in varno še velik kilometrov. Pa, da ti bo služil.

pleomax je napisal/-a: Jaz sem ti kar fouš, For :lol: Res ti želim, da se zadeva pelje brez problemov.

Hvala vsem ;)
pleomax je napisal/-a:Kako se pa kaj obnese v 508-ki motor? Zmogljivosti in to? Se čuti toliko boljše v orimeejavi z 1.2 THP kot je to navidez ali je v resnici razlika manjša?

Ma seveda je razlika! Navora in moči je precej več. Menjalnik ob normalni vožnji v eco modu "zlorablja" motor tam od 1400 do 1800 vrtljajev. Če so pogoji drugačni pa gre višje seveda. Potegne res dobro. Je pa res da sem se čez čas navadil kar levo obvolansko tipko uporabit preden hočem uporabit vso moč. Kliknem jo, in prestavim v nižjo (ali pa dve nižje) prestavo in šele potem pritisnem na plin. Takrat se izogneš tisti slabi sekundi ko menjalnik tuhta kaj hočeš od njega. Ful boljši občutek. :D
whitee je napisal/-a:Škoda, da nisi ob nakupu namestil prozorne folije, vsaj čez sprenji del.

A veš, da sem premišljeval....ampak če bi, bi celega. Malo sem firbcal in ni mi všeč da kar določene dele avtomobila šravbajo dol zaradi tega.
alexwell je napisal/-a:ena izmed rešitev za klavirsko plastiko :)
https://www.aliexpress.com/i/3303996598 ... 4540u4MwsA

Bi se kar strinjal z VW T4 ;)
VW T4 je napisal/-a:ma kakšna folja čez avto...pa najbolje še prevleke na stole, da bo čez 4 leta drug lastnik dobil nov avto...
aliexpress...rešitev je ja, ampak meni bi se zdelo prav blesavo, da dam 50.000e za avto, potem pa z alija naročat dele, da bo avto takšen kot želim...
Sicer pa, meni je hud, se ga ne bi branil 8)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Peugeot 508

Napisal/-a whitee To okt 27, 2020 7:15 pm

Glede šravfanja delov je pomojem odvisno od izvajalca, oz. kako se zmeniš.
No, prozprna folija je čisto super stvar, ne vem, kaj takšen odpor. Že zaradi živcev je bolje, ker ne gledaš vsak dan novo piko ali prasko. Ne vem, jaz bi sigurno dal nov vsaj sprednji del v folijo, pa ni važno koliko avto stane.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov