Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a matejxx So feb 13, 2021 9:45 am

Na koliko časa pa uvoziš avte? Ker ko sem ga sam prvič uvozil, so mi rekli, da več kot enega na leto ne moreš. No če bi imel kakšno nesrečo, se lahko še dogovoriš za naslednjega.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a kseb So feb 13, 2021 11:41 am

Saj uvozit ni problem.
Zna pa bit težava na davčni, če se ravno v to "vpiknejo". Včasih so šteli prodajo do 4 vozil na leto za sprejemljivo, kar je bilo več, so šteli kot preprodajo in kot opravljenje dejavnosti. Kako je sedaj ne bi vedel.
Drugač pa: lepi avti, sploh GTD
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a matejxx So feb 13, 2021 12:23 pm

Saj to vem, da je uvoz najbolj enostavna stvar. Težava je davčna. In štiri avte vsekakor ne moreš pripeljati, vsaj tako je bilo meni rečeno, ko sem ga uvozil.
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. So feb 13, 2021 3:06 pm

matejxx je napisal/-a:Na koliko časa pa uvoziš avte? Ker ko sem ga sam prvič uvozil, so mi rekli, da več kot enega na leto ne moreš. No če bi imel kakšno nesrečo, se lahko še dogovoriš za naslednjega.

2-3 na leto brez težav. Res je da imajo na davčni včasih kakšna neumestna vprašanja, ampak ni sile.
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. So feb 13, 2021 8:17 pm

Kje smo ostali...naslednji avto...big surprise...

2015 Audi A4 2.0TDI(190hp)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Spet bo kdo reku...še en Audi, ampak je vsak po svoje drugačen in poseben. Še vsak do zdaj je imel drug motor in s tem sem bil več kot zadovoljen. Zunanji in notranji S-Line, ohranjenost v piko, motor že vsem dobro poznan iz vseh drugih VW, Audi, Škoda modelov. Tukaj res ni bilo ene najmanjše napake. V skoraj 10 mesecih kolikor sem si ga lastil, sem samo dolil Adblue tekočino in klimo nafilal, da je lepo hladil in to je bilo to. Bil sem prezadovoljen tako z motorjem, menjalnikom in porabo. Moja ocena 8/10.

Ko smo se ga naveličali tako kot vseh do sedaj, smo ga zamenjali za...

2016 Škodo Superb 4X4(190hp)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Neverjetno prostoren avto:
Slika
Slika
Slika
Z odlično Laurin&Klement opremo:
Slika
In pa obvezno šibedah:
Slika

Zelo zelo pozitivno presenečen nad avtom, priznam, da sem bil iz dneva v dan bolj navdušen nad njim. Ko najdeš v voznikovih in sovoznikovih vratih Škodine dežnike potem veš da se gre zares :lol: Lastil sem si ga 4 mesece, naredu preko 7k kilometrov in spoznal, da je to sigurno v tem razredu večjih limuzin največ avta za ta denar. Res izjemno kaj vse Škoda nudi za tako malo denarja...samo na kratko, kaj je avto imel vse od opreme...
- Adaptivne luči
- Adaptivni tempomat
- Webasto
- DCC(Dynamic chassis control)
- F1 Prestave
- Canton ozvočenje
- El. nastavljive sedeže z memory
- El nastavljiva, zložljiva in ogrevana ogledala

In še bi lahko našteval...Najbolj fasciniran sem bil nad podvozjem in pa 4x4 pogonom, ne tako nad DSG-jem. Res neverjetno kakšna razlika je bila med Comfort načinom vožnje in pa Sport načinom. Ko bi si človek mislu da je pač L&K narejen samo za udobje in luksuz, hitro spoznaš, da temu le ni tako. Prvič sem si tudi lastil avto z 4x4 pogonom in nažalost nemorem še primerjat z nobenim drugim ampak lahko samo rečem, da jaz sem navdušen :DDD Me je pa zato toliko bolj razočaral DSG menjalnik, ki sem ga že imel priložnost sprobati v drugih avtih in moram priznati, da je Audi tukaj žal ligo višje. V sport modu človek pričakuje, da je menjalnik malo agresivnejši in pa odzivnejši in to ti tudi nudi, ampak nažalost v comfort modu pa toliko bolj razočara. Enostavno preveč mehansko vse skupaj in če res nisi čisto nežen na gasu se zelo čuti menjavanje prestav...nevem zakaj ampak me je to zelo zmotilo. Drugače pa samo pohvale...aja pa zelo mešani občutki so bili glede izgleda vozila, ker so doma bolj navajeni Audi znamke, jim ni glih najbolj potegnu. Meni osebno je zgledu top :twisted: Moja ocena 9/10

No kot sem že napisu, lastil sem si ga dobre 4 mesce. Vmes sem ga dal spolirat in pa keramično zaščitit k @Inlineavtokozmetika(Poglejte si na Insta), tankal, vozil in užival v 4x4 pogonu :D
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

In kot pravijo dobr avto se sam proda, sem ga tudi jaz prodal čisto po naključju. Sodelavc me je prosu, če bi si lahko pogledu avto, ker si je tist cajt malo ogledoval različne Superbe, Kodiaqe, itd. in seveda, da sem bil za...Sem mu ponudil, da ga zapelje malo, da vidi kako in kaj in ostalo je zgodovina...sma že delala prepis :lol:

Kaj pa zdaj...prodal sem ga v najhujšem možnem času, vse zaprto zaradi "korone". Kako bom zdaj kupil drug avto, nekaj časa se še lahko šlepam z Cliotom od punce, samo ne za dolgo. Spet noč in dan na mobile.de spremljam vse živo...od Audi, BMW, Škode, Volvo, VW, nevem kaj vse nisem gledal in čisto naključno skočim na stran od človeka od katerega sem že kupil nekaj vozil in naletim na nekaj čisto drugačnega, za mene mamljivega in privlačnega. Pokličem, se zmenima za ceno...naslednji dan nakažem denar, čez dva dni na tovornjaku in en teden pozneje je avto tu...

Se nadaljuje...
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a cashy So feb 13, 2021 8:25 pm

veš, da bi bilo zanimivo in informativno tudi vedeti, kdaj si kupil avtomobile...in, če le ni preveč vsiljivo ali zate neprijetno, morda tudi nakupno in prodajno ceno?
Lahko pa ob naslednjem postu dodaš še število zasebnih sporočil, ki jih boš prejel, v katerih te bodo forumaši prosili za kontakt osebe, od katere kupuješ avtomobile :D
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a whitee So feb 13, 2021 8:44 pm

Glede tega, da hočeš probat čim več avtov sma si kr podobna :D
Res vsi zgledajo top, tako da kar tako naprej, pa predstavi še kakega :)
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a format So feb 13, 2021 8:47 pm

Vidim, da imaš v garaži "naš RedBull" hladilnik.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a IcEm4n So feb 13, 2021 8:57 pm

Gledam črna Audija A4 na tej in prejšnji strani - oba z isto registrsko?
Slika
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. So feb 13, 2021 8:58 pm

Ni moja garaža. Od @Inlinekozmetika je...tam so mi polirali avto. Kok pa drugač pride tak hladilnik?
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. So feb 13, 2021 8:59 pm

IcEm4n je napisal/-a:Gledam črna Audija A4 na tej in prejšnji strani - oba z isto registrsko?

Magic trick :lol:
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a format So feb 13, 2021 9:03 pm

Q.C.A.B. je napisal/-a:Ni moja garaža. Od @Inlinekozmetika je...tam so mi polirali avto. Kok pa drugač pride tak hladilnik?


Hladilniki se delajo za Avstrijskega kupca. Na kašen način ga je dobil, kupil pa ne vem.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a golfek Ne feb 14, 2021 9:52 am

kaj je pa drgač če ima 4x4 pogon? vem da pride prav v snegu :D sam drgač, kako si to občutil da te je navdušil....
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a emozul Ne feb 14, 2021 10:04 am

Ker drugace koplje, sploh v dežju.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a danci1973 Ne feb 14, 2021 12:07 pm

Pri 300+ Nm pride pogon na vsa kolesa prav tudi v normalnih pogojih (pri manjših in lažjih avtih verjetno še prej).
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Ne feb 14, 2021 12:12 pm

Primerjam z vožnjo čez ovinke z sprednjim pogonom...kot dan in noč. Neverjetno dobra lega in kontrola na cesti.
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Ne feb 14, 2021 12:20 pm

emozul je napisal/-a:Ker drugace koplje, sploh v dežju.

Čutim malo sarkazma tukaj...avto je glede na svojo težo zelo dobro pospeševal, še posebej iz nule, kjer se še bolj opazno čuti 4x4 pogon. Res je da nima nevem kakšne konjenice pod havbo ima pa zato 400Nm, navora veliko več kot večina bencinarjev na trgu. Jaz vem, da komaj čakam, da dobim v roke kakšnega quattro-ta, da sprobam in primerjam.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a matejxx Ne feb 14, 2021 12:35 pm

Q.C.A.B. je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Na koliko časa pa uvoziš avte? Ker ko sem ga sam prvič uvozil, so mi rekli, da več kot enega na leto ne moreš. No če bi imel kakšno nesrečo, se lahko še dogovoriš za naslednjega.

2-3 na leto brez težav. Res je da imajo na davčni včasih kakšna neumestna vprašanja, ampak ni sile.



Da ne boš ti imel na domu kakšno davčno počasi. Saj veš, da izredno radi lovijo male ribe.

Drugače pa si bi sam tudi precej bolj pogosto uvažal avte, pa nimam volje potem skakati okoli in pa urejal vse te papirje.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a emozul Ne feb 14, 2021 12:45 pm

Q.C.A.B. je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:Ker drugace koplje, sploh v dežju.

Čutim malo sarkazma tukaj...avto je glede na svojo težo zelo dobro pospeševal, še posebej iz nule, kjer se še bolj opazno čuti 4x4 pogon. Res je da nima nevem kakšne konjenice pod havbo ima pa zato 400Nm, navora veliko več kot večina bencinarjev na trgu. Jaz vem, da komaj čakam, da dobim v roke kakšnega quattro-ta, da sprobam in primerjam.


Ni bilo sarkazma. Imam podobno konjenico, pa nimam 4x4, pa mi je ful žal.
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Ne feb 14, 2021 1:03 pm

matejxx je napisal/-a:Da ne boš ti imel na domu kakšno davčno počasi. Saj veš, da izredno radi lovijo male ribe.

Drugače pa si bi sam tudi precej bolj pogosto uvažal avte, pa nimam volje potem skakati okoli in pa urejal vse te papirje.

Ja vem da uživajo v uničevanju malih ribic, ker potem ostane več za tavlke. Jaz pa uživam v vsemu temu, iskanje, urejanje papirjev, itd. Moja želja je, da bi v bližnji prihodnosti zagnal S.P. in poskusil...mogoče pa rata :)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov