Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Če feb 11, 2021 10:00 pm

Pozdravljeni

Dolgo nazaj sem bil že član tega foruma, vendar pod drugim vzdevkom. Zdaj sem se pa odločil deliti z vami kaj sem do zdaj vozil, kaj vozim trenutno in kaj so moje želje v prihodnosti. Kot vsak povprečen najstnik sem tudi jaz nekako uspel nakraspati nekaj denarja(študentsko delo, štipendija) in sem si kupil svoj prvi avto...

1996 Honda Civic 1.4i(75hp)
Slika
Dobri dve leti sem užival v njem, kolikor so mi finance dovolile tudi rihtal sproti, potem sem se pa prvič zaposlil in padla je odločitev za:

1996 Honda Civic 1.6VTI(175hp)
Slika

Ta avto sem imel kar nekaj časa, veliko stvari spravil v red, nadgradil...je bil res tapravi gokart na cesti...prišel čas za prodajo, ker sem se z očetom dogovoril, da od njega vzamem Audija A4, ker je iskal novi model. Ker je kar nekaj časa trajalo iskanje očetovega novega avta, sem si vzel začasno kaj drugega kot še eno Hondo :lol:

1999 Honda Civic 1.4i(75hp)
Slika

Vozil sem ga dobre 3 mesce, končno dobil od očeta Audija in tako je ta Honda pristala v sestrinih rokah.

2003 Audi A4 1.9TDI(160hp)
Slika
Slika

To je avto, ki je do sedaj najdlje zdržal pri meni...več kot 5 let je bil v moji lasti. Zatemnil sem stekla, naredil velik servis, zamenjal sklopko, K&N vložni filter, pobarval spodnji del odbijačev in pragove v barvo avta in peljal avto na optimiziranje elektronike k Carpro.si.

Ko je prišel čas za menjavo, seveda ni bilo vprašanje, kaj ga bo zamenjalo...

2014 Audi A4 2.0TDI(177hp)
Slika
Slika
Slika

Približno dve leti sva se družila, naredila kar dosti kilometrov skupaj . Edina stvar, ki sem jo dodal na ta avto so bila 17 OEM platišča z zimskimi gumami in pa redni servisi...

Slika

In od tu naprej se je začela moja dogodivščina...vedno sem si želel sam pripeljati kakšen avto iz tujine...imel sem nekaj privarčevanega denarja in sem si rekel f**k it, lets go...preiskal cel mobile.de in avto.net za primerjavo, kako bi lahko dobil največ za svoj denar in tako je padla odločitev za...

2015 BMW 318d(140hp)
Slika
Slika
Slika

Avto je bil izjemen, sem bil prezadovoljen z njim, ogromno opreme, dokaj odziven motor in pa smešna poraba...tukaj nisem nič kej čaral, vozil, tankal, redno umival in tako je našel novega lastnika. Zdaj zgleda nekako takole:

Slika

Ampak, ker sem zdaj videl kako poteka zadeva, sem si rekel...zakaj bi se vezal za en avto, če ga lahko raje vozim en čas, spoznam njegove čare...ko se ga naveličam pa enostavno zamenjam...in tako se zgodba nadaljuje...

Naslednji v vrsti je bil...

2015 Audi A4 2.0TDI(150hp)
Slika
Slika

Zatemnil sem stekla, spucal detaljno in en dva tri je našel novega prezadovoljnega kupca.
Slika
Slika
Slika

Se nadaljuje...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a whitee Če feb 11, 2021 10:28 pm

Se pravi, si se vrgel v preprodajo? :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a limas Če feb 11, 2021 10:35 pm

Verjetno ne.
Odločil se je, da poizkusi več avtov, ki so mu všeč in juh uvozi po ugodni ceni, in jih v kratkem času proda - z dobičkom ali minimalno izgubo.
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Če feb 11, 2021 10:52 pm

whitee je napisal/-a:Se pravi, si se vrgel v preprodajo? :)

Večina res vidi to tako, ker vbistvu prakticiram to, da pripeljem avto po nižji ceni kot bi odštel tukaj zanj, uredim vso papirologijo, ga registriram, zavarujem in vozim dokler mi odgovarja. Res je da sem ene par avtov po zelo hitrem postopku prodal, ampak to samo zato, ker je bila ponudba enostavno predobra. Vsak avto, ki ga kupim-gledam, da je maksimalno ohranjen in pa obvezno od prvih lastnikov z kompletno servisno zgodovino.

Moja filozofija je takšna...probati čimveč različnih avtomobilov in mogoče še zraven zaslužiti kak evro, če bo kdaj tudi kakšen evro v minusu se pa tudi nebom sekiral.

Najlepše pri vsem tem je to, da sem si lastil takšne avtomobile, ki jih drugače nikoli nebi kupil...to je mislim, da največji plus pri vsem tem.
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Če feb 11, 2021 10:54 pm

limas je napisal/-a:Verjetno ne.
Odločil se je, da poizkusi več avtov, ki so mu všeč in juh uvozi po ugodni ceni, in jih v kratkem času proda - z dobičkom ali minimalno izgubo.

Kratko in jedrnato :D
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a alexwell Pe feb 12, 2021 12:02 am

če, že daj vsaj S4 ali RS4....teh navadnih A4 je že malo morje pri nas 8)
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a McLaren Pe feb 12, 2021 9:26 am

Lepo da se kdo predstavi svoj(e) avto(e) na forumi, manjka tega!
Najvecja raketa je bla pa itak VTI...zanimivo kako si sel potem v bolj umirjene, dizelske vode
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Firediver Pe feb 12, 2021 9:50 am

..in to na nasprotni "pol". :mrgreen:
Najbrž sem "prazgodovinski" ampak, saj se Hondaši še bockajo z VW al je to zaključena zgodba izpred 20 let? :D
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a golfek Pe feb 12, 2021 12:32 pm

mazdaši so proti vw,... uf so jezni nanj.... in na bmw :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a xxl Pe feb 12, 2021 12:39 pm

Moji prvi avti so mogoče na kakšnih klasičnih fotografijah nekje po predalih. :D Drugače pa..., ah, bom raje tiho. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a cashy Pe feb 12, 2021 1:40 pm

zanimivo :)
Še bolj zanimivo, kako, da si imel audija A4 2014, zatem BMW in nato spet audija A4 2015. A ti nista audija med seboj nič preveč podobna? Glede na to, da si želiš preizkusiti čim več različnih avtov? :)
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a McLaren Pe feb 12, 2021 4:28 pm

xxl je napisal/-a:Moji prvi avti so mogoče na kakšnih klasičnih fotografijah nekje po predalih. :D Drugače pa..., ah, bom raje tiho. 8)

Verjetno ze rabis cel arhiv ;)
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a McLaren Pe feb 12, 2021 4:30 pm

Firediver je napisal/-a:..in to na nasprotni "pol". :mrgreen:
Najbrž sem "prazgodovinski" ampak, saj se Hondaši še bockajo z VW al je to zaključena zgodba izpred 20 let? :D


Zdej so vlogo Hondasev prevzeli Toyota hybrid vozniki....VW bad, Hybrid the best
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Pe feb 12, 2021 6:07 pm

alexwell je napisal/-a:če, že daj vsaj S4 ali RS4....teh navadnih A4 je že malo morje pri nas 8)

Bi jz tudi raje vozu kakega besnega bencinarja, ampak za zdaj je še žal tako ;)
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Pe feb 12, 2021 6:09 pm

McLaren je napisal/-a:Lepo da se kdo predstavi svoj(e) avto(e) na forumi, manjka tega!
Najvecja raketa je bla pa itak VTI...zanimivo kako si sel potem v bolj umirjene, dizelske vode

VTI je res bil prva liga...v dizelske vode sem se pa spustil zato, ker sem istočasno šel med motoriste in je enostavno prevagalo udobje in poraba, proti zvoku in visokih obratih :D
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Pe feb 12, 2021 6:13 pm

cashy je napisal/-a:zanimivo :)
Še bolj zanimivo, kako, da si imel audija A4 2014, zatem BMW in nato spet audija A4 2015. A ti nista audija med seboj nič preveč podobna? Glede na to, da si želiš preizkusiti čim več različnih avtov? :)

Audija sta bila zelo podobna, vendar spet tako zelo drugačna. Karavan je bil automatik z 177 konjskih motorjem, sedan pa ročni z 150 konjskim motorjem...vozne lastnosti čisto neprimerljive. Drugače pa itak moj seznam ni šou po nobeni zdravi logiki vrstnega reda. Kupu sem kar mi je padlo v oči(vizualno) in pa seveda(finančno).
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Pe feb 12, 2021 7:51 pm

Nadaljujemo...

Srebrna A4 se je prodala in spet je prišel najbolj razburljiv del pri nakupu vozila...kaj kupiti? Odločitev je padla na še enega Audija in sicer:

2015 Audi A3 Sedan 2.0TDI(184hp)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Še en kratek video:
https://www.youtube.com/watch?v=9MO1n0d4Qvg&list=PLzgBzjHb_T_VgaiY8EZfRBNrf-IMXSXnj&index=4&ab_channel=QuickCarsAndBikes

Res zelo poseben avto...ne tako pogost na cesti. Vizualno eden lepših avtov, kar sem si jih lastil in pa eden izmed najbolj vodljivih...pravi mali gokart. 1300kg z 184konjskim motorjem + ročni menjalnik 8) Po kratkem druženju je spet prišel čas za novega lastnika. Kupil ga je moj dobri prijatelj, ki si ga še kar lasti in mu vsakodnevno privablja nasmeh na lice.

In jaz sem bil spet na tej točki, ko se začne razburjenje, kaj bom kupil, kaj bi zdaj probal...mogoče kakšen BMW spet, ali pa gremo kar na ziher pa spet Audija kupimo :lol: in odločitev je padla na:

2014 VW Golf 2.0GTD(184hp)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ko sem mislil, da me bo teško kakšen avto v tem segmentu bolj navdušil kot tista A3, sem hitro dojel, da se motim...čisto drug stil vožnje, lega na cesti fenomenalna, motor že tako vsem dobro poznan tudi iz Octavie RS zelo lepo odzivn in privabi nasmeh vsakič, ko se vsedeš vanj. Vse skupaj pa je še bolj popestril Drive&Sound paket, ki ga je imel ta avto. Res izjemen avto...Vmes sem moral zamenjati lambda sondo in pa eno pozicijsko žarnico. Naredil sem servis na pooblaščenem servisu in avto je bil v tipi top stanju.

Naredil sem tudi en kratek video:
https://www.youtube.com/watch?v=nO2-xGQE0mo&list=PLzgBzjHb_T_VgaiY8EZfRBNrf-IMXSXnj&index=6&ab_channel=QuickCarsAndBikes

Zelo dober avto in zelo lepa izkušnja, res priporočam vsakomur, ki hoče nekaj "športnega" ampak z neko normalno porabo in vzdrževanjem...zelo dober kompromis za ta denar.

In spet sem prišel do točke, kjer se je začel iskati drug avto, ker je ta našel drugega lastnika...

Se nadaljuje...
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a golfek Pe feb 12, 2021 9:57 pm

audi je res huud ,a notr žal grd.... golfič tud lepp
a si to zoran? en je biu na honda forumu k vem da je meu zelenga kawasaija.. k ni vedu a bi meu športn avto al motor haa
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Pe feb 12, 2021 10:23 pm

edit mod
Predhodni post se
NE citira


Ja to sm jz. Men ga pa sede ta a3 look, edin kar bi se pasal digitaln stevc pa kak rs volan 8)
 
Uporabniški avatar
Q.C.A.B.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr feb 10, 2021 10:04 pm

Re: Vse se je začelo z Hondo...

Napisal/-a Q.C.A.B. Pe feb 12, 2021 11:46 pm

Drugac se pa vidi motor tut na sliki z taprvim Audijem. Ce ma kdo zeljo lahko pokazem tudi kaksno sliko motorja...je bil kar lepo spedenan 8)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov