Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Renault grand scenic 1.5dci

Napisal/-a opelcar Ne sep 12, 2021 11:03 am

Po 4 letih sem prešaltal spet na Renaulta. Odločal sem se sicer med fordom c-max 1.5tdci 95ps in renault grand scenic 1.5dci 110ps. Zaradi opreme in cene sem se odločil za grand scenica, kljub temu da je imel 25000km ob nakupu več.
Avtomobil je letnik 7/2017, prevoženih je imel ob nakupu 95700km (realno preverjeno na servisu), sedaj ima 2,5meseca po nakupu 99871.
Plani so:
- nakup 20colne alu platišča (samo je izbira majhna)
- spolirat cel avtomobil

Slika
Slika
Sliki narejenivi v avtohiši
Slika
Slika
Slika
Pomoč pri prvem pranju vozila
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault grand scenic 1.5dci

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne sep 12, 2021 7:17 pm

Uvožen iz severa EU ? ....ker ima pranje žarometov. :D
Dober nakup, mašina ti bo zdržala dolgo, je pa teh 110KM malo malo če ga malo pritisneš.
Edino kar jim zamerim je, da niso naredili enostavno odstranitev sedežev v 2 vrsti kot pri sceniku 3 (le zakaj.... nižji stroški)
Pa še to, da so govorili da 20 colske gume ne bodo dražje, kar ni res, manjša izbira je pa še dražje so.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Renault grand scenic 1.5dci

Napisal/-a limas Ne sep 12, 2021 7:20 pm

Naj te dobro služi.
Menjavo platišč odsvetujem, ker se bo poznalo na udobju. Ni primerno za majhne otroke, ker se pozna vsaka neravnina na cesti. Na luknjah še toliko slabše.
Glede nalaganja slik ti svetujem, da izločiš vse osebe (družina, otroci...).
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Renault grand scenic 1.5dci

Napisal/-a IcEm4n Ne sep 12, 2021 7:47 pm

Kar se platišč tiče, ne bo ničesar izgubil, saj ima avto že v osnovi 20 colska platišča (ja, tudi jeklena, katera ima trenutno) - dimenzija gum pa 195/55/20. Glede gum pa je bilo takrat (ob predstavitvi) rečeno, da bodo cenovno na nivoju 17 col (prejšnja geneacija je imela 205/55/17). Na začetku vem, da je bilo cenovno res tam nekje, če se je v tem času kjaj spremenilo (dvignilo), pa nisem preverjal.
Slika
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Re: Renault grand scenic 1.5dci

Napisal/-a opelcar Ne sep 12, 2021 8:16 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Uvožen iz severa EU ? ....ker ima pranje žarometov. :D
Dober nakup, mašina ti bo zdržala dolgo, je pa teh 110KM malo malo če ga malo pritisneš.
Edino kar jim zamerim je, da niso naredili enostavno odstranitev sedežev v 2 vrsti kot pri sceniku 3 (le zakaj.... nižji stroški)
Pa še to, da so govorili da 20 colske gume ne bodo dražje, kar ni res, manjša izbira je pa še dražje so.


Uvožen iz nemčije, vendar so km realni ker so mi preverili ( po elektronski servisni se ujemajo km). Za mene ker nisem zahteven, je to dovolj. Pa tudi na avtocesti gre kar solidno.
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Re: Renault grand scenic 1.5dci

Napisal/-a opelcar Ne sep 12, 2021 8:18 pm

limas je napisal/-a:Naj te dobro služi.
Menjavo platišč odsvetujem, ker se bo poznalo na udobju. Ni primerno za majhne otroke, ker se pozna vsaka neravnina na cesti. Na luknjah še toliko slabše.
Glede nalaganja slik ti svetujem, da izločiš vse osebe (družina, otroci...).


Vsaj avtomobil že ima 20colne platišča, vendar so železna platišča. Jaz pa mislim da bi nabavil alu platišča, da bi imel za zimo in poleti svoja platišča.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Renault grand scenic 1.5dci

Napisal/-a metor Ne sep 12, 2021 9:14 pm

Lep avto, naj ti služi. Ja za poletno sezono, bi tudi jaz nabavil alu iste dimenzije.

Aja pa s takim pranjem, kot vidim na sliki ga lahko poliraš vsak mesec :lol: pa brez zamere.
Don't worry, be happy ;)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov