Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ Pe jan 21, 2022 7:04 pm

Tako, po treh mesecih lastništva, sem se odločil, da pokažem zamenjavo za E92 325i :)
Tema je mišljena kot nek spletni dnevnik, kjer bom vodil evidenco vzdrževanja in predelav.

2014 F22 M235i , RWD, ročni menjalnik

Za nakup se moram zahvaliti prijatelju Mihi, saj sva bila takrat ravno pri njemu na kavi in nekaj gledala M235i na avto.net, pa sva opazila, da je ta spustil ceno… in tako sem naslednji dan že bil na ogledu :)
No, pa zahvaliti se mu moram tudi ker mi je dovolil peljati njegovo M2 in takrat sem vedel, da je 2ka to to :D

F22 se mi zdi super nadomestilo, ker kdo me pozna (pa saj sem že tudi v tisti temi omenil) ve, da sem skoz jamral, kako velik avto je E92… enostavno preveč »coupe-jevski« in premalo zabaven. No, 2ka mi je zaenkrat pisana na kožo. Vizualno top (ni še na tisti točki kot je bila E92 but we are getting there), velikost je taprava, N55 motor je super (zaenkrat brez težav), od opreme ima vse kar potrebujem in še več (itak nisem zahteven glede tega, želel sem v glavnem šibedah in veliko navigacijo, športni sedeži in volan pa so itak že v originalu pri M235i).
Ob nakupu je imel malenkost manj kot 115k km, trenutno jih ima 118k km.
Na avtu so bile ob nakupu črne ledvičke (nisem preveril, če so original… ampak bi znale biti), distančniki spredaj in zadaj ter odstranjen srednji lonec, tako da je malo bolj glasen – ampak ne dosti bolj.

Kdor je spremljal temo o E92 si lahko misli v katero smer bodo šle predelave :) Edina razlika bo glede motorja, saj bo pri tem možnih več predelav – ampak brez nekih ekstremov… cca 400hp je cilj/želja.

Drugače pa načrti so:
19'' platišča, OEM LCI blackline zadnje luči, AK display ali pa M2 LCI števec (me izjemno moti, da ni prikaza temperature olja… s tem bomo to rešili), znižat (nagibam se k Bilstein B12/B14) , M performance dodatki (sprednji podaljšek, stranski podaljški, zadnji difuzor, zadnji spojler, prestavna ročica, morda volan), morda dodatno temnenje stekel, M4 LCA, M4 karbonski strut bar, menjava charge pipe, boost pipe ter intake pipe (skratke vse kar je plastično bo zamenjal aluminij), nov (večji) intercooler… nato pa šele večanje moči :)
Nadgradile se bodo tudi zavore, v planu so pletene zavorne cevi, Zimmerman Coat Z diski ter Ferodo ds2500 zavorne ploščice.

Vmes se bo verjetno še kaj spremenilo, dodalo, zamenjalo… skratka, we go with the flow.
S predelavami se mi sploh ne mudi, tako da morda vmes par mesecev nič ne objavim, pa potem spet kaj :mrgreen:



VIN:
https://bimmer.work/vin/vfa4d687e08049f ... 738e3d5bb/

Prve slike na ogledu v LJ (funny story, čisto slučajno smo se dobili na parkirišču, kjer je slikal avto za oglas)
Slika
Slika

Po plačani ari ga je lastnik parkiral v garažo in s temi km me je tudi pričakal :)
Slika

in po nakazilu na TRR prodajalca... here we go!
Slika
Slika
Slika

seveda se je takoj po nakupu opravil tudi oljni servis ter menjal kabinski filter. Pri tem se je ugotovilo, da ima avto že vgrajen K&N športni filter (enako srečo sem imel že pri E92) :D
Servis sem opravil pri Avtoservis Maribor. Uporabljeno je bilo Motul 5W30 olje.

Prve "malo boljše" slike, ko sem avto registriral
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

V družbi bivše E92 :) kupil jo je najboljši prijatelj, tako da bo večkrat v družbi 2ke :mrgreen:
Slika
Slika
Slika
iiiin seveda the mod bug bit karseda hitro… v prvih dneh lastništva se je spremenilo:
- navadne žarnice za smernike so zamenjale Osram Diadem žarnice
- zalepljene registrske tablice
- 90mm nastavki izpušnega lonca
- odstranitev vseh napisov & emblemov
- M Performance stopalke
- BMS clutch stop

žal razen teh dveh slik nimam drugih, pa še to iz fb shranjeno da je potato quality :fight
Slika
Slika


Trenutno imam na barvanju M pokrove ogledal ter ob menjavi ogledal se bodo zamenjali tudi smerniki v ogledali za LED dinamične :) to pa bo zaenkrat tudi edina "večja" vizualna sprememba na vozilu...
Doma imam že tudi 6000K xenon žarnice, ki čakajo na moj čas, da menjam : :lol:


Zaenkrat smo obstali na tej točki, ko bo kaj novega objavim, do takrat bom pa užival v vožnji 8)

lpD
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a McLaren Pe jan 21, 2022 8:00 pm

Tapravi avto za uzivanje. Veliko varnih kilometrov!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a xxl Pe jan 21, 2022 10:17 pm

Dvojkica, prava mera. Lepo vozi. Zdaj boš lahko na Petrol BMW meet ob petkih prihajal :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ So jan 22, 2022 5:07 pm

@McLaren res je, hvala!

@xxl: hvala! hahaha, ja :lol: čeprav zdaj zapirajo Petrol že ob 17h :huh:
When life speeds by... downshift.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a HitriZajcek Ne jan 23, 2022 8:53 pm

Na eni od slik si pozabil skiti registrsko številko od črnega avta. Ker si jo na ostalih slikah pridno skrival, predvidevam, da je to lapsus?
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ Ne jan 23, 2022 9:46 pm

pa res, hvala za opozorilo :) ni več moj pa se nisem toliko zavzel :lol: kolega ne moti, sem pa vmes ko je še bil moj, na ig/fb že tudi od E92 objavljal na koncu tablico ker se mi ni dalo photoshopat :lol:

avto je temno moder (monaco blue), ne črn :mrgreen:
When life speeds by... downshift.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a VW T4 Po jan 24, 2022 8:37 am

Raketa 8) Konje boš pa kar podvojil napram e92 :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ Po jan 24, 2022 9:37 am

hvala :D haha, ja, skoraj :mrgreen: za preko 400hp na tem motorju (N55) je potrebnega več dela, tako da ne verjamem, da jih bom ravno presegel, ampak nikoli se ne ve :mrgreen:

pozabil sem omeniti, da pride še tudi špera na avto :DDD
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ To feb 08, 2022 3:45 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a xxl To feb 08, 2022 5:59 pm

Ej, Lojz nam je šel. Pogreb bo na Kapli v ponedeljek. Legenda. GT-R je še v garaži. :(
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ To feb 08, 2022 6:04 pm

Sem slišal :( še vedno ne morem verjeti.
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ To feb 15, 2022 3:30 pm

smo se poslovili od Lojza... se nas je precej zbralo. Si bil ti tudi?

Slika


več slik in videev:
https://www.instagram.com/eurosuper_dvedol/
When life speeds by... downshift.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a boštjan_01 To feb 15, 2022 7:21 pm

Tankaš tudi kaj, ali se samo slikaš ;)
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ To feb 15, 2022 9:41 pm

Tankam, vendar izključno in samo MOL-ovo 100 oktansko gorivo. V prevoženih 5000km+ je že kar nekaj tankov šlo :mrgreen: me jezi, ker ima RES mali tank = 52L... 10l manj kot E92. se mi zdi, da vsak teden tankam.

slik pa ni nikoli preveč :mrgreen:
čeprav moram priznat, da je 2ka najmanj slikano vozilo od vseh... E36 sem slikal skoraj vedno ko sem kam šel :lol: CBR na začetku tudi, E92 sem manj kot E36 vendar vseeno precej, 2ke pa praktično ne slikam...

IG profil pa ni moj.
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a xxl To feb 15, 2022 10:47 pm

Falco_ je napisal/-a:smo se poslovili od Lojza... se nas je precej zbralo. Si bil ti tudi?

Slika


več slik in videev:
https://www.instagram.com/eurosuper_dvedol/

Sem videl posnetek na FB ko ste turirali. Nisem mogel priti, žal, bova z ženo šla prižgati svečko.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a brrr Sr feb 16, 2022 7:52 am

Falco_ je napisal/-a:čeprav moram priznat, da je 2ka najmanj slikano vozilo od vseh... E36 sem slikal skoraj vedno ko sem kam šel :lol: CBR na začetku tudi, E92 sem manj kot E36 vendar vseeno precej, 2ke pa praktično ne slikam...

Roko na srce, prav fotogenična dvojka res ni. Na srečo je za volanom precej bolj.

Po moji dvotedenski izkušnji izpred nekaj let, je to verjetno zadnji BMWjev branik, nekoč genialnega slogana 'Freude am fahren'. Sploh pa to podpišem po moji testni vožnji z novim M3.

Obdrži, spedenaj in nastavi podvozje ter Uživaj ob vožnji. ;)
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ Sr feb 16, 2022 8:42 am

xxl je napisal/-a:Sem videl posnetek na FB ko ste turirali. Nisem mogel priti, žal, bova z ženo šla prižgati svečko.


Prav. Lahko napišeš kdaj bosta šla, pa gremo v Selnico na kavo!


brrr je napisal/-a:Roko na srce, prav fotogenična dvojka res ni. Na srečo je za volanom precej bolj.

Po moji dvotedenski izkušnji izpred nekaj let, je to verjetno zadnji BMWjev branik, nekoč genialnega slogana 'Freude am fahren'. Sploh pa to podpišem po moji testni vožnji z novim M3.

Obdrži, spedenaj in nastavi podvozje ter Uživaj ob vožnji. ;)


Ja, imaš dejansko prav :lol: bo verjetno bolj fotogenična, ko ne bo praktično stock :lol:

Kar se tiče voznih lastnosti je pa res prava igračka :) podvozje pa bo verjetno kak bilsten b12/14 + M4 sprednje roke, pa par poliuteranskih puš... pa bo :) z dodatkom špere bo sigurno super za peljat :mrgreen:

Opiši izkušnje z novo M3, me iskreno zanima kakšna je za peljat in nasplošno kot vozilo. Kaj ti je bilo všeč in kaj ne?
Sicer če bi sploh imel možnost kupiti, bi osebno raje imel M4, limuzine mi ne sedejo :)

hvala! :mrgreen:
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ Po apr 11, 2022 9:59 pm

Več naslednjič.

Slika
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a Falco_ To apr 26, 2022 1:31 pm

Par novosti.

Zamenjam charge pipe za aluminijastega, saj je original plastičen in rad poči, tudi pri stock boostu… ziher je ziher. V planu tudi še menjava ostalih plastičnih zadev za aluminijaste… boost pipe, intake pipe…

Ker je avto na stock podvozju za moj okus previsok, smo ga malo znižali. Ker you live and learn, smo najprej poskusili z H&R sport vzmetmi… ki so se izkazale za občutno prenizke, tudi za moj okus :lol:
(so naprodaj z amortizerji če koga zanima, lahko pa prodam tudi ločeno)
Slika
Slika

Potem pa se je pojavila priložnost za nakup malo rabljenih gewind – ST XA (ekvivalent KW V2, razen da nimajo inox ohišja), ki so nastavljive po višini in trdoti.
Pri Avtoservis Maribor se je opravila montaža in nastavitev višine ter trdote, pri APEX pa bodo v četrtek poskrbeli za optiko, nato pa vse skupaj tudi homologiram.
Slika

H&R anti roll bar kit – da se še dodatno zmanjša nagibanje smo dodali debelejše stabilizatorje spredaj in zadaj. Tudi to so menjavo opravili pri Avtoservis Maribor.

Zaenkrat sem premalo še prevozil, da bi lahko realno ocenil razliko... opazi pa se, da je manj nabijanja s tem podvozjem kot je bilo prej (H&R vzmeti na oem amortizerjih), prav tako je sprednji konec zdaj bolj direkten (nastavljen trenutno na tršo stopnjo).


V četrtek menjam tudi difuzor, ki sem ga dobil z barvanja.
Slika

Več boljših fotografij ter opažanj glede podvozja pa kmalu.

Naslednji upgrade bodo pletene zavorne cevi ter Ferodo DS2500 ploščice spredaj in zadaj. Diski so zaenkrat še ok, tako da jih menjam naslednjič.
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2014 F22 M235i

Napisal/-a whitee Če apr 28, 2022 3:52 pm

Lepo napreduje. So mi všeč dodelave podvozja. Pa je bil z hr toliko nižji? na slikah se ne vidi, razen to, da je bil neenakomeren wheel gap spredaj/zadaj.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov