Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
vincent
Novinec
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po nov 29, 2004 2:25 pm

Napisal/-a vincent Pe apr 06, 2007 7:58 am

prvo in osnovmo pravil pa bi bilo...najprej mora biti objekt (torej avto) v nulo spedenan..torej po možnosti spoliran s 1000 in 1 kozmetiko na njemu.

recimo (ker imam ravno passata :)):

Pred poliranjem:
Slika




Po poliranju:

Slika


Pa ugotoviš da pri taki razliki na koncu okolica sploh ni važna, ker je sam objekt tako v oči vpadujoč.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe apr 06, 2007 11:39 am

glede na to da so tudi ze tukaj notri slike... bomo premaknili to
v galerijo (skupaj s #slikami# iz podteme) v sticky Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Pe apr 06, 2007 4:53 pm

Vincent, to pa maš prav :) Passat na tvoji prvi sliki izgleda povprečno, na drugi je zgodba čist drugačna ;) Res lepo.

Tko da bo kar držalo - preden greste slikat svoje jeklene konjičke jim privoščite temeljito čiščenje :vc
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Pe apr 06, 2007 8:33 pm

vincent glej ce mene uprasas, ce nebi rekel da si ga spolial sploh nebi vedel da si ga, ker itaq si ga slikal na soncu in se tko al tko sveti in sploh ne pride do izraza poliranje ;)
drugace ce bi slikal bolj v zatemnjenem prostoru da se vidi kaka senca na bok avta bi pa to prislo do izraza ;)
drugace itaq ce avto prekriva max 1/4 slike se sploh ne opazi v kakem stanju je avto (poliran-nepoliran...opran-neopran...ce ni lih cel blaten ;)).

drugace za naredit dobro sliko ne rabis dslr-ja....in tudi en fotoaprat za 500 eurov ni lih povprecen in ne spada vec med kompaktne...ce hoces naredit qool sliko je fotkic ze za 300 eurov kr dober....zdaj ce hoces kej bolsega kupis kej za 500 eurov, kjer imas vec nastavitev...npr sony H2, H5, canonS3....ipd.. ;)
LP
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Pe apr 06, 2007 8:39 pm

Dariooo je napisal/-a:vincent glej ce mene uprasas, ce nebi rekel da si ga spolial sploh nebi vedel da si ga, ker itaq si ga slikal na soncu in se tko al tko sveti in sploh ne pride do izraza poliranje ;)
LP


A se hecaš? -Globina in odboj je dan in noč razlika
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
gagi´d hype
Novinec
 
Prispevkov: 406
Pridružen: Če apr 13, 2006 8:06 pm
Kraj: Od Sevnce čez Ljubljano v Šalovce :D

Napisal/-a gagi´d hype Pe apr 06, 2007 8:48 pm

INFINITI je napisal/-a:
Dariooo je napisal/-a:vincent glej ce mene uprasas, ce nebi rekel da si ga spolial sploh nebi vedel da si ga, ker itaq si ga slikal na soncu in se tko al tko sveti in sploh ne pride do izraza poliranje ;)
LP


A se hecaš? -Globina in odboj je dan in noč razlika


Slika bi bla ob večeru še veliko lepša kot pa dan in noč razlike...

Pa povn je tistih močnih odsevov sonca... predstavli si da morš tako sliko v psju "preurejat"... Bi mel kr dost več dela ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Pe apr 06, 2007 8:56 pm

gagi´d hype je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:
Dariooo je napisal/-a:vincent glej ce mene uprasas, ce nebi rekel da si ga spolial sploh nebi vedel da si ga, ker itaq si ga slikal na soncu in se tko al tko sveti in sploh ne pride do izraza poliranje ;)
LP


A se hecaš? -Globina in odboj je dan in noč razlika


Slika bi bla ob večeru še veliko lepša kot pa dan in noč razlike...

Pa povn je tistih močnih odsevov sonca... predstavli si da morš tako sliko v psju "preurejat"... Bi mel kr dost več dela ;)


tocno tko..veliko je odsevov in veliko je pretemnih delov...skratka obeh skrajnosti in ni nekega povprecja, pa se ki je avto crne barve se linije slabo vidijo, pa se ki je temno se tolko slabse...tam kjer je svetloba pa te zaslepi..tko da...bad ;)
LP
Slika
 
Uporabniški avatar
gagi´d hype
Novinec
 
Prispevkov: 406
Pridružen: Če apr 13, 2006 8:06 pm
Kraj: Od Sevnce čez Ljubljano v Šalovce :D

Napisal/-a gagi´d hype Pe apr 06, 2007 10:32 pm

Imaš pa sigurno prov da prva osnova je da je avto lepo spoliran!

Sigurno je pa da to ni vse! ;) 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash So apr 07, 2007 8:18 am

Iz kje pa si ti Vincent, pa ne zato, da bi ti kaj sunil, ampak me sam tko zanima (lahko sam poveš; Primorska, Gorenjska....) :lol:
 
Uporabniški avatar
orel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr dec 27, 2006 6:28 pm

Napisal/-a orel So apr 07, 2007 10:09 am

Najbolj je slikat s parimi bliskavicami s sinhronim sprožilcem, ki so postavljene na stojalo, s tem da so vse bliskavice matirane ali pa z "dežnikom". Pa najbolj je slikat kadar ni direktnega sonca. Za ozadje je pa treba tudi poskrbet, da ni kr neki. Najboljš je kakšen zid, ki se ga primerno osvetli, lahko tudi z barvnimi filtri. Potem rabiš še dober filter za na fotoaparat - podoben kot ga uporabljajo pri top-gear.

Pa seveda je pomembno tudi fokusiranje - narediti globino na sliki - da je avto ali del avta poudarjen -fokusiran - ozadje pa zamegljeno. Pa uporaba širokokotnih objektivov je tudi zelo uporabna zadeva - fish eye ipd.

No potem itak sledi obdelava v photoshopu.
Mislim, da se za lepo fotko s profi izgledom ne moremo pogovarjati o kopaktnih fotoaparatih - pa ne zaradi megapikslov.
 
Spidojc
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: To nov 29, 2005 6:04 pm
Kraj: ne veste tut ce povem

Napisal/-a Spidojc So apr 07, 2007 10:48 am

orel je napisal/-a:Mislim, da se za lepo fotko s profi izgledom ne moremo pogovarjati o kopaktnih fotoaparatih


tut iz kompaktnim lahko hude slike delaš, če pa še v PSu popravljaš pa sploh, je pa res da iz SLRjom ti je pa vse skupi še lažje,sam morš pa poznat svoj fotoaparat pa da ga 100% izkoristiš, ne tko k eni na avto pa sam šklocat
Krvav'c je zakon
 
Uporabniški avatar
Rain
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Pe nov 29, 2002 11:00 pm
Kraj: Tržič

Napisal/-a Rain So apr 07, 2007 10:51 am

a sem edini, k mu je to postrani slikanje totalno krneki (rover416.press) :roll: ne mors mal obracat okrog fotoaparat pa se it umetnika, nakonc pa nabit en neestetski rob gor, pol si pa ze najmanj mojster :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi So apr 07, 2007 11:31 am

Se strinjam. Če že obračaš kot, potem naj bo to smiselno (poudarek smeri, poudarek glede na ozadje ali da mogoče zaobjameš element, ki ga sicer drugače ne bi dobil v format pa je pomembno zaradi celotne kompozicije). Je pa trapasto, če obrneš postran, slikaš spodnji 2/3 avta in s tem narediš pravzaprav NIČ.
 
Uporabniški avatar
vincent
Novinec
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po nov 29, 2004 2:25 pm

Napisal/-a vincent To apr 10, 2007 6:26 am

vincent je napisal/-a:Pred poliranjem:
Slika




Po poliranju:

Slika




Fantje...avto ni moj!

Moja žalost je tole....definitivno pa rabi poliranje (ob prvem možnem terminu, ki ganajdem...takrat pa malo bolj ta zaresne slikice)...tale pa je nastala zgolj po običjanem pranju:

Slika


Slika
 
Uporabniški avatar
Deacon Squeeze
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če mar 08, 2007 1:56 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Deacon Squeeze To apr 10, 2007 6:41 am

a je ta slika za kej?
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash To apr 10, 2007 8:42 am

:lol: Vincent, spraševal sem te pa zato, ker ima črni pasat ene čudne tablce, pa se mi je mau čudno zdelo, sm mislu, da nakladaš, he, he :lol:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To apr 10, 2007 9:26 am

Deacon Squeeze je napisal/-a:a je ta slika za kej?


Žal ni. Ima dosti preveč odbleskov, neenotno ozadje (tudi blok s svojo barvo ni primeren in še odblesk ima), malo slab kot oz. višina (zato tudi luči preveč izstopajo). Predvsem je pa zadaj horda avtov skoraj iste barve. Slikana desna stran avta je premalo povdarjena/osvetljena, tudi feltne zato niso dobro izpadle (niso kontrastne).
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi To apr 10, 2007 9:33 am

Kaj pa tale, esem? Ah, kako romantično :P

Slika

No, sej, zdej so slikce tam pa tu pa komentarji tu pa tam, zmešnjava popolna :D .
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To apr 10, 2007 9:36 am

To pa je že nekaj (dosti) :D Edino, kar bi (morda) še poskušal, je. da bi sonce bilo čimbolj skrito za (tu npr) sprednjim stebričkom in bi sevalo okoli. In obračanje avta - več kotov avta glede na sonce.
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi To apr 10, 2007 9:56 am

Četudi je bilo tole slikano v poletnih dneh s hribčka s pogledom na Kornate, je tako mrzlo pihalo, da sm hitro obupala. :P Žal je bil za mano zid in nobenega pametnega objektiva, le trotel kamerca, zato je po mojem mnenju premalo horizonta in preveč avta, vendar drugače ni šlo. Mam tudi slikco s sončkom za stebričkom, vendar me ta bolj greje, ko me preplavijo spomini....Ah, morje...

Sicer pa opažam, da je v tebi precej romantika (avto-avio primer, tole... :P ) :D

No tule je še en primer meni kompozicijsko zanimive fotke (skoraj estonska zastava :P ):

Slika

Recimo primer, ko je avto "postrani", čeprav je horizont raven. Rampa, ki s pomočjo dela, kjer je osvetljena, poudari linijo oz prelom avta po boku, močno kontrastno ozadje, zaradi katerega avto deloma pokaže svojo barvo, ki koketira z ozadjem modre hale.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov