Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

# SLIKE # pravilno fotografiranje avtomobila

Napisal/-a Dariooo Če apr 05, 2007 10:25 pm

Glede na to da je tema kr zanimiva sem odprl se eno temo, kamor se bodo leple slike, ker ce ne bo tista tema postala cisto nepregledna ;)



pa prosim da tiste slike (poleg tistih ki spadajo k razlazi), da se premaknejo v to temo in da nobenega to ne moti, da sem odprl se eno temo za slike ;)
lP
Slika
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Če apr 05, 2007 10:45 pm

Maš prav - če bo naval slik bo res nepregledno.

Evo kopiram moje objavljene:

Slika

Slika

Slika

V tisti temi sem jih pa odstranil. Torej tukaj slike, komentarji tam.
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 Če apr 05, 2007 10:45 pm

evo vam nekaj slikc brez kakrsne koli obdelave :D
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Če apr 05, 2007 11:01 pm

evo nekaj mojih slikc....komentarji zazeleni....(ne na avto, ampak na sliko ;))
Slika

sm dal samo eno sliko, ker drugih mi noce nalozit, drugace tiste ki so po diagonali slikane mi sploh niso vsec, ker je samo avto slikan, pa se ta zelo od blizu in ni ozadnja...
LP
Slika
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Pe apr 06, 2007 8:04 am

evo ena moja...
Priponke
1.jpg
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Pe apr 06, 2007 8:51 am

Nekaj primerov z močnim soncem:

SlikaSlikaSlika
Slika[/url]SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Pe apr 06, 2007 9:25 am

Slika
Slika
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Pe apr 06, 2007 4:46 pm

Evo primeri kako izgleda neobdelana in obdelana slika na računalniku:

Slika

Slika


Slika

Slika


Slika

Slika

Photoshop dela svoje :) Slike pa je naredil uporabnik Oracle iz BMW foruma.
Če je ravno, ni zabavno.
 
shaun white
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jan 02, 2007 4:52 pm

Napisal/-a shaun white So apr 07, 2007 7:03 pm

evo sm se spomnu da sm enkrat neki malega poizkušau se s slikanjem. sam sm najdu sm eno slikco..bom pa še ju3 kako stisnu če bo vreme, k sm čist na fotoaparat pozabu..

evo jo:
http://shrani.si/o.php?r00103261081607.jpg
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po apr 09, 2007 3:55 am

malo boljše fotke

na dinamiko ste pozabili (ko je ravno govora o avtomobilih)

Slika

Slika

kako z osvetlitvami in sencami povdariš linije avta


Slika

kako s svetlobo, kontrastom in prevsem ozadjem dodatno povdarit karakter avta

Slika

kako z avtom pokvariš čudovito sliko narave (če odmislim avto, me vleče in dobesedno prestavlja tja - Beam me up, Scotty). Avto oz fotka le-tega ni slab, a deluje prevelik tujek in zbuja negativne asociacije.

Slika

Kako izrazito agresiven avto s kompozicijo, ostrino, svetlobo in barvami vklopit v sicer neskladno/nasprotujoče ozadje

Slika

Kako sonce in avion pristaneta avtu za ritjo

Slika


Seveda je pa nesmiselno/neproduktivno tako temo ločevat na dva dela! Kaj naj pet minut samo klikamo za en sam resen oz. strokoven komentar. Raje bi se začelo novo nadaljevanje, ko se nabere preveč strani. Tako kot je zdaj, je nepreglednost gotovo večja in preveč moteča.

Še boljše bi pa bilo, če bi se k stvari pristopilo resneje in bi bila odprta tema posebej za svetlobo, kote osvetlitev, kontrast, ostrino in globinsko ostrino, ozadja, kompozicijo, ozek ali široki kot itd. V istih temah pa še predelave in malo bolj resni oz.strokovni komentarji. Tako bi res imeli kaj od teme oz bi se vsi kaj naučili.
lp
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Po apr 09, 2007 5:37 am

Vseeno bi bilo dobro, da se "pohvališ" z lastnimi fotkami Tile primeri so primeri narejeni s profesionalnimi fotoaparati (beri nad 2000eurov), z neomejeno količino filtrov in objektivov (beri nad 2000euri), s fleši in možnostjo osvetlitve (beri nas 1000euri) torej z aparati, ponavadi nedostopni navadnemu smrtniku. Suma sumarum, kot primeri razglabljanja, kaj vse se da naresti so dobri, vseeno mogoče malce preveč za večinoma uporabnike kompaktih malih digičev. Torej, vprašanje: kaj in kako se da naresti, ko tvoja oprema ne sme presežti 1000evrov? Esem, kak dober primer s tvoje strani?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po apr 09, 2007 6:20 am

Trenutno nimam fotoaparata (imam samo telefonskega), fotk pa se mi ne da iskat in skenirat - jih je preveč in še nerazvrščene so. Nasploh pa avtov nisem fotografiral, bolj slučajno.

Sicer pa ni bil moj namen prikaz lastnih fotk, bolj sem hotel pokazati, koliko je vredna dobra ideja in katere funkcije so za kaj uporabne. Poskusi v tej smeri (po teh idejah/napotkih) pa so možni tudi z normalno opremo - takih je vsaj pol slik.
BTW, tvoje cene opreme pomnoži vsaj z 10-30.
lp
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Po apr 09, 2007 6:43 am

Kar se cen tiče: zato pa je bilo napisano nad tolkpatolk ;)

Kar se dotičnih fotk tiče: veliko jih je zgeneriranih računalniško. Predlogo sem že v tem svetu virtualne manipulacije, da ne prepoznam računalniškega dela ko ga vidim. Tu ne gre samo za prave nastavitve, tu gre (ne povsod) za izjemno dobro računalniško post obdelavo.

Recimo primer tele "fotke" :

Slika

Dobro oko takoj opazi preveliko izostrenost McLarna napram Bugattiju in slabo porazdelitev odsevov na prednji šipi F1... no potem ko prebereš komentar pa samo potrdi tisto, kar je bilo precej očitno:

Truth-time: this photo never actually happened. The F1 and the Veyron were shot separately, then placed together perfectly by our guys at Gecko Imaging. But we couldn’t have done it without the wonderful, original photos by Gus Gregory and Richard Meaden.



Raje kot kazanje fotk, potegnjenih z neta, za katere niti ne veš, ali so računalniško obdelane ali ne, je po mojem mnenju bolje debatirati na fotkah posamznikov s foruma, kjer se lahko uporabnik/fotograf natančno opiše čas, kraj, nastavitve, idejo itd.

Strinjam pa se, da je lahko ta tema uporabna samo, če so komentarji in teorija skupaj s slikami, kajti kaj ti pomaga teoretični nasvet za fotko na 55 strani v eni temi in potem fotka na 43 strani v drugi temi. Kdo pa bo iskal kam kej paše...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po apr 09, 2007 7:37 am

Se strinjam, da so obdelane, hotel sem bolj pokazati, kako naj bi zgledale, ne pa, kako so bile narejene. Za to zadnje sem samo omenil nekaj uporabnih oz tu pomembnih nastavitev. Se mi pa zdi - poleg tega, kar si že ti omenila, da je bil McLaren slikan pod malo drugačnim kotom in predvsem, da je bil uporabljen objektiv z manjšo goriščnico (bolj širokokoten). Pa tudi veje za McL so preveč izostrene, verjetno so pobrane z McL fotke. Zato tudi nisem dal gor vseh, bolj take, ki so uporabne za nas smrtnike v smislu napotkov oz idej. Plus kakšna (avio)začimba :P

Jorgi je napisal/-a:Raje kot kazanje fotk, potegnjenih z neta, za katere niti ne veš, ali so računalniško obdelane ali ne, je po mojem mnenju bolje debatirati na fotkah posamznikov s foruma, kjer se lahko uporabnik/fotograf natančno opiše čas, kraj, nastavitve, idejo itd.


O "domačih" fotkah pa nimam kaj povedat, si že vse ti :D Ali pa imam preveč za povedat, pa ne vidim pravega smisla, ker so res bolj švoh, poleg naštetega skoraj povsod avti preveč ven tolčejo.
lp
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Po apr 09, 2007 8:01 am

esem je napisal/-a:...poleg naštetega skoraj povsod avti preveč ven tolčejo.
lp


ehm..nekako sem razumela, da naj bi bil to glavni motiv fotografij v tej temi :P Avti... namreč :D
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po apr 09, 2007 8:27 am

Ja, valjda, kako naredit dobro fotko avta. Recimo passat in Cayenne tolčeta ven - pa ne z velikostjo, bolj zaradi kotov osvetlitve in fotografiranja, kontrastov (tudi zaradi črne barve), zaradi ozadja, ki ni skladno z avtom (ne v smislu vsebine, zaradi optičnih elementov/faktorjev) itd. Pač tolčeta ven in je fotka kot taka slaba - kaj pomaga, če spolira feltne (če kdo prodaja feltne, pa le kar). Govorimo o fotkah in ne o avtih in če ima fotka namenoma ozadje, naj bo avto nekako skladen s tem ozadjem (lahko tudi ne, a to so bolj načrtne izjeme). Recimo BMW poskuša nekaj s kompozicijo, a rezultat je klavrn. O Roverju si pa že ti vse povedala, ne bom še jaz pljuval. :lol:
 
Uporabniški avatar
urbn
Uporabnik
 
Prispevkov: 1184
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:22 pm

Napisal/-a urbn Po apr 09, 2007 10:27 am

Evo še neki fotk
Priponke
ruji_39.jpg
ruji_38.jpg
ruji_10.jpg
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Po apr 09, 2007 9:12 pm

Še nekej mojega, narejeno bolj na hitro:
Priponke
DSC04091.JPG
DSC04022.JPG
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
Tomo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4744
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:13 pm

Napisal/-a Tomo Po apr 09, 2007 9:34 pm

Nekaj malega moje skromnosti.
Ta mi je še najbolj všeč od vseh ki sem jih naredil (dozdaj)

Slika

Pa še nekaj z bratovim golfom:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Sr apr 11, 2007 5:11 pm

ewo par mojih...
par jih je v photoshopu obdelanih sma vecina ni....(ce spregledam da so pomansane in narjen rob)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

slikano v megli zato ni najbolje ispadlo (slikana lj -vrhnika)
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov