Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Ford F-150

Napisal/-a airmike Če okt 06, 2011 12:09 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
airmike je napisal/-a:Vse lepo in prav ampak še vedno se lahko izmeri samo navor in obrati glavne gredi. Iz tega se pa potem preračuna moč pa naj bo ta v Kw ali v Hp. Tud dyno meri navor in na podlagi obratov potem preračuna moč. Enačba pa je:

P (KM-konjske moci) = T(Nm)*rpm/7503

7503 pa je zato da se rpm razbije v radiane na sekundo ker je definicija moči delo ki je opravljeno v nekem času.

PS: sorry za off ;)


Kateri obrati pa so v enačbi? Tisti maximalni, ki jih motor doseže,ali tisti pri katerih je dosežen najvišji navor?



Navor ima krivuljo. koliko navora pri koliko obratih. Če imaš krivuljo navora lahko izračunaš za vsako točko moč. Tak se potem dobi krivulja moči :)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a TrijoAdijo Če okt 06, 2011 12:35 pm

aha. Štekam :)))
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Če okt 06, 2011 2:13 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:[
cruiser1 je napisal/-a:
mihaing je napisal/-a:Sosed dej mi samo povej ali pozimi kidaš sneg tudi na kesonu (čisto zares vprašam) :?:



TrijoAdijo je napisal/-a:OFF: Snega ne kida, ker mu prav pride za obtežitev zadnje akse :D:D
(hec)


TrijoAdijo, v bistvu imaš prav! Sneg pustim na kesonu toliko časa dokler ceste niso splužene in mi obtežitev pride zelo prav. Potem ga pa res kidam. Malo hecno vseskupaj ampak tako je.


Sam res...dej povej, kak gre tale stroj po snegu..glede na zadnji pogon...in "lahek" keson?


NIKAKOR! ;) Že v dežju je lahko problem v snegu je še huje! To gre vse po svoje, rit odnaša, ovinke je nemogoče zvozit, ko pa enkrat le dobiš nekaj hitrosti je pa ustaviti ti dve toni itak misson impossible! :lol:
Ampak kdor zna, zna! :twisted: To mojo kanto je res veselje vozit! :vrum
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a TrijoAdijo Če okt 06, 2011 8:54 pm

Sicer ne vem, al to resno misliš, ali si pa samo sarkastičen....Resno me zanima, ker imam v prihodnosti namen kupit nekaj ameriškega, z nad 4L in rwd....tudi za pozimi... :twisted:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ford F-150

Napisal/-a ~toMmy~ Če okt 06, 2011 11:36 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Sicer ne vem, al to resno misliš, ali si pa samo sarkastičen....Resno me zanima, ker imam v prihodnosti namen kupit nekaj ameriškega, z nad 4L in rwd....tudi za pozimi... :twisted:


(Prazni) pickup-i nasploh (ne samo ameriški) so itak znani kot prave drift mašine na spolzki podlagi! :D Moraš malo bolj definirat, kaj imaš namen kupit, ampak po opisu sodeč ni ravno idealno za sneg. Spet odvisno kod se misliš vozit in kako nujno ti je rinit v sneg. Mi je pa ratalo v enem šihtu spravit zadaj gnanega Sprinterja s samodejnim menjalnikom v klanec v cel kup vasi po zaledenelih cesticah z dokaj zlizanimi Sava Trenta, pa je imel kar nekaj več teže zadaj od praznega pickup-a. Iskreno povedano, ne vem če si to želim še kdaj ponovit! :D

P.S.: Načeloma v tem primeru pozabi na handling, ki bi solidno prenašal moč na cesto v ovinkih! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Pe okt 07, 2011 1:10 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Sicer ne vem, al to resno misliš, ali si pa samo sarkastičen....Resno me zanima, ker imam v prihodnosti namen kupit nekaj ameriškega, z nad 4L in rwd....tudi za pozimi... :twisted:


Nisem sarkastičen, morda sem le malo pretiraval. V bistvu je res nekako tako, kot sem napisal. Ne vem, če že imaš kaj izkušenj z RWD ampak to je že itak zaj**** pri avtomobilih, pri pick upih pa še bolj. Sicer je vse v tem, da se od prve vožnje naprej zavedaš kaj voziš in to tudi nikoli ne pozabiš! Za sneg morajo bit gume obvezno dobre zimske ali pa M+S. Z letnimi je to nepremična neglede na to koliko profila ima in kako drage so bile ;) . Jaz se vsako zimo stalno vozim s pick upom in v glavnem večinoma nimam nikakršnih težav. Kadar pa zapade veliko svežega snega in ceste še niso splužene takrat je včasih nekaj težav. Speljevanje na snegu obvezno počasi z malo gasa, v ovinke zelo počasi saj se lahko zgodi, da gre avto kljub skrajno obrnjenim kolesom kar naravnost, če se to zgodi malo na hitro pritsneš gas, da zasuka "rit" v željeno smer in pelješ naprej. Visoke hitrosti v snegu itak pri nobenem avtomobilu niso priporočljive saj te hitro lahko obrne ali pa nikakor ne moreš ustaviti avtomobila, če se kaj nepredvidljivega zgodi. Klanec, sneg in RWD je pa lahko nočna mora. Jaz sem sicer že prišel z mojim tudi v kakšen krajši zasnežen klanec tam do 200-300m ampak kakšni res strmi klanci in cestice po katerih se dalj časa vzpenjaš kilometer, dva... pa samo še z verigam pa še potem bi bili verjetno kakšni strmi vzponi prevelik zalogaj. Na koncu sicer ugotavljam, da ni vožnja nič bolj težavna, kot s kakšnim drugim avtomobilom le, da se tega večina ne zaveda zato je pa vsako zimo v snegu ali poledici veliko razbitih avtomobilov pa čeprav imajo FWD in še cel kup raznih elektronskih pomagal. V glavnem poznati moraš svoj avto in pogon in v neugodnih vremenskih razmerah voziti z glavo.
Sicer je pa odvisno kakšen avto misliš ti kupit. Gre za pick upa ali kaj drugega?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a TrijoAdijo Pe okt 07, 2011 4:07 am

Aha. Se opravičujem.Sem mislu da si sarkastičen, kot je sarkastična večina lastnikov USA vozil, ko se najde nekdo "pameten" in prbija, da taki stroji sam pijejo, grejo pa nikamor in da so pozimi praktično nevozni. Sicer nimam nagledanega pick-up-a...gre pa se pravtako za forda z minimalno 4.0 V6 :twisted:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a nevermind Pe okt 07, 2011 4:06 pm

Včeraj sem gledal Walking tall in je Dwayne Johnson vozil 150-ko in sem se spomnil na to temo. Edino s tvojo razliko, da je short bed.

Tole sem našel na netu:
The tires are 35x12.50x15 BFG Mud Terrains on 15x10 American Racing Outlaw I rims... 6in Suspension Lift, 3inch BL lift)

:DDD
Slika
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Re: Ford F-150

Napisal/-a vinci So okt 08, 2011 6:49 pm

Cruiser1 mene pa zanima na koliko kilometrov menjaš olje v menjalniku? In ali olje samo spustiš in zamenjaš filter ali opraviš celotno spiranje tudi iz pretvornika navora.

Hvala.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a abajc3 So okt 08, 2011 8:50 pm

vinci je napisal/-a:Cruiser1 mene pa zanima na koliko kilometrov menjaš olje v menjalniku? In ali olje samo spustiš in zamenjaš filter ali opraviš celotno spiranje tudi iz pretvornika navora.

Hvala.



na koliko km on menja ne vem, lahko ti pa povem da se tega ne izpira ampak zamenja samo tisto olje ki je v karterju ter filter. 15 minut dela vse skupaj
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Ford F-150

Napisal/-a lisko So okt 08, 2011 9:00 pm

cruiser1 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:[
cruiser1 je napisal/-a:
mihaing je napisal/-a:Sosed dej mi samo povej ali pozimi kidaš sneg tudi na kesonu (čisto zares vprašam) :?:



TrijoAdijo je napisal/-a:OFF: Snega ne kida, ker mu prav pride za obtežitev zadnje akse :D:D
(hec)


TrijoAdijo, v bistvu imaš prav! Sneg pustim na kesonu toliko časa dokler ceste niso splužene in mi obtežitev pride zelo prav. Potem ga pa res kidam. Malo hecno vseskupaj ampak tako je.


Sam res...dej povej, kak gre tale stroj po snegu..glede na zadnji pogon...in "lahek" keson?


NIKAKOR! ;) Že v dežju je lahko problem v snegu je še huje! To gre vse po svoje, rit odnaša, ovinke je nemogoče zvozit, ko pa enkrat le dobiš nekaj hitrosti je pa ustaviti ti dve toni itak misson impossible! :lol:
Ampak kdor zna, zna! :twisted: To mojo kanto je res veselje vozit! :vrum


A nisem reku da mu manjka priklopljiv prednji pogon? Takrat pa dobiš prekleto nemiren prednji konec, MAX. hitrost 80km/h in nezmošnst lepo izpeljanih dokaj zavitih ovinkov :D
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Ne okt 09, 2011 7:36 pm

vinci je napisal/-a:Cruiser1 mene pa zanima na koliko kilometrov menjaš olje v menjalniku? In ali olje samo spustiš in zamenjaš filter ali opraviš celotno spiranje tudi iz pretvornika navora.

Hvala.

Po napotkih iz Haynesovega repair manuala http://www.haynes.com/view.just.image/s ... 8cover.jpg naj bi se v mojem menjalniku menjalo olje in filter na 60000 milj (cca 100.000km) ali na 40000milj oziroma 65000km v primeru stalne večje obremenitev menjalnika (težki tovori, teren, klanci, mestna vožnja, ...). Jaz sem ga pa v bistvu do zdaj menjalal že trikrat menjal, prvič takoj, ko sem ga kupil samo zato, da sem vedel pri čem sem in potem še dvakrat na približno 60000km, se pravi nekako po intervalu priporočljivem za bolj obremenjene menjalnike. Jaz sicer ne verjamem, da resnično veliko obremenjujem menjalnik ampak ziher je ziher ;) . Menjam pa po postopku, kot je omenil že abajc3, samo spustim olje in zamenjam filter. Tako je opisano v priročniku in tako dela večina lastnikov preko luže. Nekateri res pri kakšnih 300.000+km izpirajo tudi olje iz konverterja, nekateri bolj obsedeni pa celo ob vsaki menjavi. Verjetno pa ti lastniki ne samo, da obremenjujejo ampak resnično zlorabjajo menjalnike in motorje!
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Re: Ford F-150

Napisal/-a vinci Ne okt 09, 2011 9:36 pm

Eni dejansko menjajo olje tako da sperejo celoten sistem in to pri vsaki menjavi drugi delajo tako kot ti.Očitno je da tako kot delaš ti in večina dovolj dobro da ni problema z menjalniki ker eni res strogo zagovarjajo spiranje celotnega sistema.Ali mogoče veš koliko starega olja ostane v menjalniku?
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Po okt 10, 2011 5:41 am

V celotnem sistemu naj bi bilo vse skupaj okoli 9'5l ATF tekočine, pri menjavi jo dolijem približno 5-6l.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Po okt 10, 2011 6:30 am

lisko je napisal/-a:A nisem reku da mu manjka priklopljiv prednji pogon? Takrat pa dobiš prekleto nemiren prednji konec, MAX. hitrost 80km/h in nezmošnst lepo izpeljanih dokaj zavitih ovinkov :D


4X4 pogon z možnostjo popolnega izklopa bi pozimi v snegu res prav prišel. Žal pa v tej luknji kjer živimo ni nikakršne izbire avtomobilov zato sem kupil kar sem pač pri nas lahko sploh našel . Na srečo zdaj živim v mestu in tudi pred tremi leti, ko sem še živel na vasi in sem imel do hiše kar nekaj klanca je šlo z zadnjim pogonom v snegu in poledici. V glavnem hočem povedati, da za moje potrebe se RWD obnese in hujših težav s snegom nimam. Bi bilo pa precej zoprno, če bi živel bolj v hribih ali pa vsak dan imel veliko poti po odročnih hribovitih cestah kjer je praktično vso zimo sneg v tem primeru pa verjetno sploh ne bi kupil avta brez pogona na vseh štirih kolesih.
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Re: Ford F-150

Napisal/-a vinci Po okt 10, 2011 8:57 am

Starega olja pa kar nekaj ostane not.Sem nekje bral da naj bi nekateri stari avtomatski menjalniki imeli tudi možnost izpusta olja iz pretvornika navora? Če je to res kdaj obstajalo je škoda da ne več.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a abajc3 Po okt 10, 2011 6:34 pm

vinci je napisal/-a:Starega olja pa kar nekaj ostane not.Sem nekje bral da naj bi nekateri stari avtomatski menjalniki imeli tudi možnost izpusta olja iz pretvornika navora? Če je to res kdaj obstajalo je škoda da ne več.



to lahko sam narediš, ampak je totalno nepotrebno. večina ljudi menjuje olje na zgoraj omenjen način, to je tudi tovarniško predvideno. če se ti to ne zdi dovolj, pa zamenjaš olje enkrat, napraviš par voženj da se lepo premeša in zamenjaš še enkrat. veliko enostavnejše kot spiranje sistema. na 300 000km je pa veliko menjalnikov že primernih za rebuild, takrat se praviloma zamenja tudi konverter. stroški tega za usa avte so minimalni, rebuild kit nekih 200-300$ in konverter cca 150$, lahko pa tudi ceneje.

v večini karterjev se nahaja tudi magnet, ki morebitne opilke veže nase.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a Majand Sr okt 19, 2011 8:10 pm

cruiser1 je napisal/-a:
krimič je napisal/-a:No meni osebno je takole po slikah prav grd avto. Pa brez zamere.



Ni nobene zamere, stvar okusa. Vsakemu svoje pa bomo vsi zadovoljni.



Majand je napisal/-a:btw meni je fordov v8 4,6L kombi po mestu kuril 21 litrov


Takih podatkov ne razumem. Tu nekaj ne štima. Ob tem sem se spomnil na enaga "strica" , ki mi je pred kratkim povedal, da je tudi on imel ameriški avto in je pil 25l/100km! Potem sem ga vprašal kateri avto je imel in odgovoril, da se ne spomni! :!: :?: Jaz ga debelo gledam, kako se ne spomni?? Potem je še nekaj nerazumljivo zamomoljal in slabe volje raje hitro odšel ! :lol: Ja, res mu verjamemo, da je imel ameriški avto! Hahahaha!

Ne trdim, da je pri tebi nekaj podobnega ampak ta poraba me res preseneča.



Mal pozen odgovor ampak če te zanima je bil Fordov 2008 E-150 van, sem pa imel podobne izkušnje tud z GMCjevimi in Chevijemi kombiji ki imajo podobno velike mašine. Po mestu pač taka poraba za tako mašino ni nič posebnega.

lp
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Sr okt 19, 2011 10:42 pm

Majand je napisal/-a:

Mal pozen odgovor ampak če te zanima je bil Fordov 2008 E-150 van, sem pa imel podobne izkušnje tud z GMCjevimi in Chevijemi kombiji ki imajo podobno velike mašine. Po mestu pač taka poraba za tako mašino ni nič posebnega.

lp


Sem predvideval, da gre za econolina ;) ! Verjetno je poraba ob izključno mestni in grdi vožnji res taka, kot praviš. Se, da pa tudi po mestu z aut. menjalnikom lepo prišparati nekaj goriva, saj potrebuješ zelo malo gasa.
Sicer mi je pa vseeno koliko kdo porabi. Pogovori o porabi so mi dolgočasni in nezanimivi, da bi pa še nekaj dokazoval in se pregovarjal za liter, dva ali pa 5, mi je pa itak blesarija. Škoda cajta. Porabi, kolikor pač porabi, ko gre kazalec proti E, grem na črpalko in natočim. Tu ni nobene posebne matematike in znanosti ;) . Sicer mi je res vedno zoprno se ustviti na črpalki ampak samo zato, ker gre za motnjo na moji poti, ko pa tank natočim do vrha sem pa tako zadovoljen, da grem z veseljem plačati in hitro spet na pot 8)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Po mar 26, 2012 1:29 am

Enkrat pred novim letom smo namesto originalnih loncev montirali Trushev glasspack. Ker sem imel malo preveč časa sem se odločil, da malo posnamem zvok.

http://www.youtube.com/watch?v=n2tLJrPFFmo

Komentarji zaželjeni, tudi negativni ;)
Zadnjič spremenil cruiser1, dne Po mar 26, 2012 11:44 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov