Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a Majand So avg 20, 2011 10:11 pm

In zakaj je poraba taka skrivnost? Mene recimo to zanima iz firbca, in ne štekam zakaj je odgovor na tako vprašanje "get a life".
btw meni je fordov v8 4,6L kombi po mestu kuril 21 litrov
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a 89gasper Ne avg 21, 2011 8:11 am

Poraba ni skrivnost! Kogar res zanima si lahko podatke poišče na internetu.
Že ko sem imel Le Barona so se nekateri norčevali, če za sabo vlačim cisterno bencina in podobno...
Na začetku ko sem kupil Thunderbirda sem vsakemu, ki me je vprašal za porabo razložil, da dejansko ne vem koliko porabi in me tudi ne zanima. So pa podatki tovarne taki xx, xx, xx. Pa me je kmalu minilo. Če pri takem avtomobilu ne najdeš dugega vprašanja kot je poraba.... Je pa seveda tudi odvisno kako nekdo pristopi z vprašanji.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Ne avg 21, 2011 1:48 pm

CockroaC je napisal/-a:Danes ko stane poln tank bencina več ko ledvica na črnem trgu ... folk pač to zanima.


Razumem, da človek o porabi vpraša takrat, ko je pred nakupom določenega vozila in je to samo eden od podatkov, ki morda odloča o nakupu. Ljudje, ki takoj vprašajo samo o porabi, da bi se potem lahko ob tem naslajal in zgražal in dobili tisto svoje zadovoljstvo, "O kako sem jaz pameten in srečen, ker nimam takega avtomobila" so mi res ubogi. Vem, da je težko razumet ampak predstavljaj si, da to vprašanje dobivaš vsa leta praktično vsak dan in to celo od ljudi, ki so te to že večkrat vprašali in tudi dobili odgovor. Vsakemu to prej ali slej dopizdi in ja ljudje, GET A LIFE! Brigajte se zase in uživajte v stvareh, ki so pomebne zaradi tega koliko vas osrečujejo in ne zato koliko vas stanejo!



nevermind je napisal/-a:
Tole sem našel... je kruzer enkrat napisal:

Moj pick up ima porabo 14 - 18 , motor 4.9l bencinar, aut. menjalnik, plus to, da te motorji, ki je v mojem vozilu v ameriki veljajo za zelo požrešne in so ga samo zaradi tega tudi okoli leta 1996 prenehali vgrajevati v vozila!


Tole sem takrat napisal čisto po občutku. Nedavno pa sem dva mesca prvič zares redno spremljal porabo, si vse zapisoval in računal. Stalno sem imel kombinirano vožnjo, mesto in nekaj avtoceste pač taka vožnja, ki jo imam večino časa (od doma do službe, kakšen opravek sem pa tja, izlet). Povprečna poraba je res nekje 14-15l/100km. Z raznim afnanjem pa se seveda lahko dvigne do 17-18l morda tudi več, ne vem in me tudi ne zanima.
Upam, da ste zdaj vsi srečni in še bolj ponosni na svoje mlinčke :EE


Bambi158 je napisal/-a:Ali je možno dasm te videl ko si se nekaj časa nazai peljal in zagorja proti litiji?


Je možno! ;)


nevermind je napisal/-a:Faca si :D delovno vozilo za farmerje in razne obrtnike... za noge je dovolj prostora, lahko celo plešem :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=puIPP0GZ ... ideo_title

Tole sem šel posnet, ker me je nekdo na našem forumu prepričeval kako zanič notranjost imajo ameriški avtomobili v primerjavi z evropskimi! Seveda je vse to svoje znanje pridobil od Jeremije klarksona, ki je govoril, da v U.S. avtomobilih notranjost že po nekaj letih razpada, odstopa, lomi...da je povsod samo tista trda plastika, da ni prostora za noge ker je volan v napoto in podobne traparije :roll: v glavnem same cvetke.
 
Uporabniški avatar
modri D.
Uporabnik
 
Prispevkov: 867
Pridružen: Po apr 09, 2007 9:38 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a modri D. Ne avg 21, 2011 2:26 pm

Sam eni ste pa res jamr jamr :) A ne sme bit človeku všeč mal drgačn avto? A ste že kdaj sedel v novi Navari - ma beton not namest plastike! Drugač pa res kul tale Ford, cruzer - mi je všeč long bed :) Sam eno vprašanje - a to je dovoljen, da zadi ni tablca osvetljena? :o

Kar se pa porabe tiče ... Sj ni nč narobe, če nas (tudi!) to zanima. Mene ravn zato, k skos poslušam kok te mašine žrejo, v resnic so pa že dolg daleč od takih ubitačnih cifr, kot jih eni tle navajate ... Pa itak se oddolžijo z drugimi lastnostmi :)

Drugač pa cruiser, a gledaš kej Top Gear America? So mel zadnič America's toughest heavy duty truck tekmovanje, so zlo zanimive te pošasti :) Še naprej velik varnih kilometrov!
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Ne avg 21, 2011 2:44 pm

krimič je napisal/-a:No meni osebno je takole po slikah prav grd avto. Pa brez zamere.



Ni nobene zamere, stvar okusa. Vsakemu svoje pa bomo vsi zadovoljni.



Majand je napisal/-a:btw meni je fordov v8 4,6L kombi po mestu kuril 21 litrov


Takih podatkov ne razumem. Tu nekaj ne štima. Ob tem sem se spomnil na enaga "strica" , ki mi je pred kratkim povedal, da je tudi on imel ameriški avto in je pil 25l/100km! Potem sem ga vprašal kateri avto je imel in odgovoril, da se ne spomni! :!: :?: Jaz ga debelo gledam, kako se ne spomni?? Potem je še nekaj nerazumljivo zamomoljal in slabe volje raje hitro odšel ! :lol: Ja, res mu verjamemo, da je imel ameriški avto! Hahahaha!

Ne trdim, da je pri tebi nekaj podobnega ampak ta poraba me res preseneča.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Ne avg 21, 2011 3:34 pm

modri D. je napisal/-a: Sam eno vprašanje - a to je dovoljen, da zadi ni tablca osvetljena? :o


Hahaha! Zanimivo kako to vsi opazite razen policajev in na tehničnem! V glavnem za zdaj me še nobeden ni opozoril na te lučke, tko, da ne vem ali je dovoljeno ;) :D . Res bi moral zrihtat te lučke. Saj jih imam in tudi delujejo, problem je samo, ker so za odbijačem. Moram jih en dan potegnit do tablice, priznam za kakšne take stvari sem zelo len. Pač bolj redneck stil :lol:




modri D. je napisal/-a:
Drugač pa cruiser, a gledaš kej Top Gear America? So mel zadnič America's toughest heavy duty truck tekmovanje, so zlo zanimive te pošasti :) Še naprej velik varnih kilometrov!


V bistvu ne gledam nobenih TV oddaj. Nimam TVja na netu pa nimam volje to iskati in gledati.



Pa hvala vsem za veliko varnih kilometrov! :D
 
Uporabniški avatar
CockroaC
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3538
Pridružen: So okt 25, 2003 8:43 pm
Kraj: Maribor

Re: Ford F-150

Napisal/-a CockroaC Ne avg 21, 2011 3:50 pm

Ljudje ki vprašajo o porabi ker hočejo povod za moraliziranje o ekonomičnosti itak niso vredni da se z njimi pogovarja o avtomobilizmu.To so pač taki ljudje ki o avtih govorijo stvari kot so "to je sicer res da nima, je pa nov in ima garancijo", "avta z več kot 100tisoc kilmoetri nebi nikoli kupil" in "kaj pa on rabi tak vlki avto" ipd.
Je pa zanimivo kak se jim ustavi ko poveš da svoje stare neekonomične, požrešne gajbe na kateri je vedno nekaj za nardit nebi nikoli menjal za njihovega 2leti starega polota.
Ampak vrjamem pa da koga dejansko zanima ta podatek iz cisto tehnicnega vidika ... vsaj meni je zanimivo prebrat kako tako zadevo iz prakticne uporabe strojev ki jih pac nimam priloznosti spoznat od blizu.
Slika
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Ford F-150

Napisal/-a airmike Ne avg 21, 2011 4:31 pm

cruiser1 je napisal/-a:
Razumem, da človek o porabi vpraša takrat, ko je pred nakupom določenega vozila in je to samo eden od podatkov, ki morda odloča o nakupu. Ljudje, ki takoj vprašajo samo o porabi, da bi se potem lahko ob tem naslajal in zgražal in dobili tisto svoje zadovoljstvo, "O kako sem jaz pameten in srečen, ker nimam takega avtomobila" so mi res ubogi. Vem, da je težko razumet ampak predstavljaj si, da to vprašanje dobivaš vsa leta praktično vsak dan in to celo od ljudi, ki so te to že večkrat vprašali in tudi dobili odgovor. Vsakemu to prej ali slej dopizdi in ja ljudje, GET A LIFE! Brigajte se zase in uživajte v stvareh, ki so pomebne zaradi tega koliko vas osrečujejo in ne zato koliko vas stanejo!




Kaj se sploh obremenjuješ z budalami. Rečeš pije 50 litrov pa ga pustiš da živi v svojem prepričanju ti maš pa mir.
 
Uporabniški avatar
CockroaC
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3538
Pridružen: So okt 25, 2003 8:43 pm
Kraj: Maribor

Re: Ford F-150

Napisal/-a CockroaC Ne avg 21, 2011 6:39 pm

Spije enga kliota na 1000km :lol: :lol:
Slika
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a ghandaed Ne avg 21, 2011 6:43 pm

Zelo kul voz! Drugačen, za mnoge totalno neprimeren, ampak kul! :mrgreen:

Sem pa malo razočaran, ker ko sem videl naslov teme sem se že razveselil, da boš pokazal tanovega F150
Slika
ker tole je pa res cool as f.uck :DDD


p.s. men avto pije 4,8 l/100km! na na na na na na, ha ha ha ha ha ha! :lol:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ford F-150

Napisal/-a ~toMmy~ Ne avg 21, 2011 7:10 pm

Zakon voz, še dve puški daj ob okno za sedeži! :D Za moj okus mu manjka kakšen "simbol" na vratih, recimo mrtvaška glava našpricana z enostavno šablono ali pa kak confederation flag! :twisted:

Aja kakšna je pa kaj poraba? =P :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Re: Ford F-150

Napisal/-a _B3yBo_ Ne avg 21, 2011 7:41 pm

moj mlincek pije tudi toliko samo da veliko vec od sebe. evo pa sm srecn in res ponosen na moj mlincek
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a peroRS Ne avg 21, 2011 7:52 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Za moj okus mu manjka kakšen "simbol" na vratih, recimo mrtvaška glava našpricana z enostavno šablono ali pa kak confederation flag! :twisted:


Saj jo ima na oknu :D
Bi pa verjetno res dobro izpadlo, če bi bila oboja vrata polimana (zastava) :)
Sama oblika pa...jaz pick-up-e pa terence ne maram (nasplošno), zato ne bom komentiral.

p.s: a se samo meni zdi, da na posnetkih zvok izpade čuden, kot da je V6 :? Ker sem ga slišal v živo, pa je čisto nekaj drugega :twisted:
 
Uporabniški avatar
HaMzO
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So sep 30, 2006 1:05 am
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a HaMzO Ne avg 21, 2011 9:10 pm

tvoja žena/punca dela v Kašeljski šoli ane?
vidim pogosto njen beli avto, sam nism nevem keri model, pa tut tvojeg sm parkrat videl parkiranega pred šolo
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a nevermind Ne avg 21, 2011 9:26 pm

peroRS je napisal/-a:p.s: a se samo meni zdi, da na posnetkih zvok izpade čuden, kot da je V6 :? Ker sem ga slišal v živo, pa je čisto nekaj drugega :twisted:


V bistvu je, oz. je linijski 6 cilindraš :)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ford F-150

Napisal/-a peroRS Ne avg 21, 2011 9:35 pm

nevermind je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:p.s: a se samo meni zdi, da na posnetkih zvok izpade čuden, kot da je V6 :? Ker sem ga slišal v živo, pa je čisto nekaj drugega :twisted:


V bistvu je, oz. je linijski 6 cilindraš :)


Pa res Cylinders alignment: Line 6 :?
Jaz sem pa mislil, da je V8 :o
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Re: Ford F-150

Napisal/-a error 90 Ne avg 21, 2011 9:44 pm

Kje pa ima dva tanka? A je tako kot pri tovornjakih en za drugim, ali na vsaki strani enega?. Zanimiv avto,

Bojo kdaj kake lepše feltne?
Slika
 
Uporabniški avatar
CockroaC
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3538
Pridružen: So okt 25, 2003 8:43 pm
Kraj: Maribor

Re: Ford F-150

Napisal/-a CockroaC Ne avg 21, 2011 10:00 pm

Tovornjaki majo na vsaki strani enega ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Ne avg 21, 2011 10:06 pm

ghandaed je napisal/-a:
Sem pa malo razočaran, ker ko sem videl naslov teme sem se že razveselil, da boš pokazal tanovega F150


Ja pa kaj še?? Od kje mi pa denar za novega?? :lol: Pa tudi, če bi imel denar bi raje kupil še 2,3,4 stare avtomobile, kot pa enega novega ;) .




~toMmy~ je napisal/-a: Za moj okus mu manjka kakšen "simbol" na vratih, recimo mrtvaška glava našpricana z enostavno šablono


Ne boš verjel ampak kakšna taka neumnost je v planu že nekaj časa, zdaj, ko je avto na novo pobarvan bom malo preštudiral kaj bom naredil.

HaMzO je napisal/-a:tvoja žena/punca dela v Kašeljski šoli ane?
vidim pogosto njen beli avto, sam nism nevem keri model, pa tut tvojeg sm parkrat videl parkiranega pred šolo


He he! Res je, avto pa je chevy monte carlo. Včasih pa vzame pick upa, če mora kaj večjega v šolo peljat.

error 90 je napisal/-a:Kje pa ima dva tanka? A je tako kot pri tovornjakih en za drugim, ali na vsaki strani enega?. Zanimiv avto,

Bojo kdaj kake lepše feltne?


Poglej prvo sliko kjer se lepo vidi vratca za tankanje. Prvi tank je postavljen po dolžini na desni strani, drugi pa zadaj po širini.

Feltne bom menjal, ko/če bom našel kakšne fajn, za čim manj denarja ;) Zaenkrat jih niti nisem kaj resno iskal, morda bom v prihodnje malo bolj pogledal kaj se, da dobiti za kakšen pameten denar

peroRS je napisal/-a:Pa res Cylinders alignment: Line 6 :?
Jaz sem pa mislil, da je V8 :o


Ja šest cilindrov ima! Po prostornini je večji od marsikaterega V8 motorja kar se zdi meni nadvse kool ;) 8)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford F-150

Napisal/-a cruiser1 Po avg 22, 2011 1:32 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:moj mlincek pije tudi toliko samo da veliko vec od sebe.


Si prepričan? :D
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov