Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a lancia hf To avg 27, 2013 11:13 pm

Evo takole sem pa pripeljal 20.8. domol fička po celodnevni vožnnji do Rovinja in nazaj. In spet sem poslušal ogromno "pametnih" kako ne bom nikoli pripeljal cel avto iz Hrvaške :?
Neverjetno imajo Hrvatje še vedno isti sistem prepisa kot je bil pri nas pred 10-imi+ leti.

Najprej na polnilec, da sem ga sploh spravil iz prikolice oops
Slika

Slika

Slika

Slika


Takoj se je pa začela igra z elektriko saj ni delalo čisto nič :roll:
Slika
Slika

Evo pa še eno malo za primerjavo v čem se je včasih 4 članska družina vozila na morje za 7 dni in v čem se danes komaj natlači za 7 dni dopusta :mrgreen: :lol:

Slika

In nato se je ugotovilo da je treba zamenjati samo vse varovalke in očistiti vse kontakte tako, da sedaj dela vse kot urca.
Slika
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
_T_O_M_O_
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 13, 2012 12:15 am

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a _T_O_M_O_ To avg 27, 2013 11:46 pm

:DDD Kaka je pa mašina noter? P a misliš tole registrirat za cestno uporabo, sprašujem zaradi kletke in sedeža)?
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a lancia hf To avg 27, 2013 11:58 pm

Avto se bo registriral za cestno uporabo.
Naredil se bo certifikat starodobnika in naredila se bo homologacija (rabim pa še en Recaro sedež + H pasove)
Motor je pa od Autobianci 112 Elite. Ni Abartov vendar kar nekaj močnejši od Yugota 45. ki je vizualno podoben.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a grega983 Sr avg 28, 2013 5:35 am

To se bo kaj obnavljalo al bo samo za popoldansko izživljanje ?
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a lancia hf Sr avg 28, 2013 9:09 am

Obnovljeno je bilo vse pred parimi leti vendar je od takrat večinoma stal v garaži.
Tako, da bo to samo za popoldansko izživljanje.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a BoneS Sr avg 28, 2013 11:14 am

:twisted:
Kulski projekt. Vso sreco pri nadaljevanju :DDD 8)
Slika
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 873
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a nitro1 So sep 07, 2013 8:36 am

Prodaš?
takle avto sem zmeraj hotu imeti(beri - repliko abartha)
sicer sem jih imel 7 fičkotov v mladosti,od tega enega 850 -samo abarth style,enega cabrio ter ostale original 750,pa se mi še danes kolca po njih :(
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a lancia hf So sep 07, 2013 8:11 pm

Semn tudi jaz najprej iskal nekaj takega, vendar, ker nisem nič našel sem kupil Delto HF.....................
Nato sem iskal naprej in sem nšsel tega fička, ki ga je pa prodal zaradi zdravstvenih težav.
Imam pa srečo, da pozna prave možakarje, ki dobavljajo stvari dosti ceneje kot jih prodajajo pri nas..............

Takole se oglaša motor, ko sem zvezal vse cevi za vodo :evilgrin:
http://www.mojvideo.com/video-proba-motorja/058b50e8dff08f9f5134
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 873
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a nitro1 Ne sep 08, 2013 7:18 pm

Ko sem imel zadnjega fičkota se je pisalo ...mislim da leto 95-96.Bil je cabrio,vendar brez plahte(strehe)vožen samo poleti v lepem vremenu,prodat sem ga pa mogel ker sem imel s takratnim avtom stoenko totalko zaradi pijanega voznika,kateri mi je dobesedno odnesel sprednji del vozila.In tako sem moral prodati fičkota za takratnih 2100 nemških mark.Še danes se mi kolca po njemu,se je pa nazadnje prodajal nekje v MB(vsaj tablica je bila mb)vendar je tip hotel zanj celo premoženje,pa ni se več tako lepo svetil kot na slikah spodaj.
Takrat ko sem ga še imel sem celo razmišljal v to smer da bi notri dal motor od yugota 45,ker naj bi vse nekako pasalo,razlika je bila pa očitna,ker je imel kolega isto abarth style fičkota z yugo 45 in mu je letel celih (realnih )170kmh.
Avto sem pa sicer kupil povaljan,nato smo mu odrezali streho,dodali ojačitve,vrat ni imel ,prednja stena oba prednja blatnika ter pokrov zadnje haube so bili pa novi.Zrihtal mi ga je vaški klepar in ličar,kateri danes vglavnem predeluje vw hrošče v cabrio.
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 873
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a nitro1 Ne sep 08, 2013 7:35 pm

Če lahko dodam še svojega abarth style fičkota,bil je hkrati moj prvi avto,blo je pa leta 92.Imel sem sicer dvojnega webra,original abarth izpuh,ter danes zelo iskane retro felge BWA 12x 5,5col.Sprednji spoiler sem naredil po svoje,šele malo pred prodajo sem dobil taširok abatrh odbijač takega kot imaš ti na svojem,vendar je bil narejen z lesa in še to precej slabo,ter cel kup kita gor in je bil težak da je bil kar malo povešen. :lol:
Je bil pa to prvi in edini avto ki mi je najdlje služil brez kakršnih koli večjih popravil 8)
Danes gledam malo cene na avto netu,vendar so take da te odnese na rit.Očitno je od zastavinih avtomobilov ravno fičko najbolj cenjen avto in temu tudi najdražji.Celo stari nedelujoči ,pregniti se prodajajo po celih 500€ :roll:
Le koliko bi bil moj danes vreden če bi ga še imel.......hmmm,več kot en dober avto manjšega razreda :shock:
Nočem ti preveč zasvinjat teme ,vendar bom dodal še par slik mojega,tebi pa želim čimbolj uspešno restavracijo če to misliš početi,pa še kak video klip nebi škodil,morda kakšen v akciji :D
P.P.S. nekje na eni stari VHS kaseti imam tudi jaz posneto nekaj akcije s tem belim,bom probal poiskati ter dati na net,tuki pa en kratek video z yutuba od mojih ostalih fičkotov ki sem jih imel v glavnem za jaganje izven ceste

http://www.youtube.com/watch?v=ksFf98jYbR4
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a xxl Ne sep 08, 2013 7:51 pm

Moj foter se še danes prevaža s oranžnim fičotom 850 letnik 85 naokoli po Hrvaškem,obnovljen,baje bi lahko dobil 2-3000 € zanj.Čeprav imam rad oldije,me nekako fičo ne pritegne.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a lancia hf Ne sep 08, 2013 8:03 pm

Zgornjega rdečega se spomnim da se je že kar parkrat prodajal.
BWA platišča se še vedno da dobiti ampak je cena temu primerna zato jaz čakam takele 13-ke iz Srbije
Slika

A to si imel na vseh prirobnice ali si imel homokinetične zglobe ?
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 873
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a nitro1 Ne sep 08, 2013 8:14 pm

Na vseh je bilo vse original,sej zato mi je pa na belem dostikrat trgalo vijake na prirobnicah :(
Ali boš zadnje blatnike tudi tako širil kot je na tej sliki?pol bi bil pa že res huda replika 8)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a lancia hf Ne sep 08, 2013 8:27 pm

Saj zato bom jaz dal homokinetične zglobe, da ne ostanem kje ob cesti in se valjal pod avtom.

Zaenkrat še študiram glede blatnikov ali bi ali nebi ali pa bi kar ta avto kupil, ker bo v kratkem na prodaj samo, da izvem koliko ga bo možakar cenil.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 873
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a nitro1 Po sep 09, 2013 2:50 am

Evo,mal za lušte delat........bi kar imel neki tacga kot je tisti R1

http://www.youtube.com/watch?v=uO0GcLYLS1A
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a carloabarth Po sep 09, 2013 1:33 pm

lancia hf je napisal/-a:Motor je pa od Autobianci 112 Elite. Ni Abartov vendar kar nekaj močnejši od Yugota 45. ki je vizualno podoben.


Oh spomini, sam sem si lastil A112. In je res, motor se je vrtel kot zmešan.

Drugače pa komaj čakam nadaljevanje projekta. 8)
Fiat klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a lancia hf Po sep 09, 2013 7:23 pm

Trenutno bolj kot ne stoji sem pa pol rolbara že prešmergou, ker bo potreben barvanja saj je na nekaterih mestih že kar dobro spraskan.
Ko dobim pa še zadnja kolesna ležaja in platišča, bom pa še to zamenjal in dal druge fedre gor tako, da bo poštiman tudi podvozje zadaj.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 873
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a nitro1 To sep 10, 2013 8:47 pm

evo lanciahf,sem našel tisto staro kaseto in presnel z digitalcem...sicer ni nevem kake kvalitete,zvok se pa dobro sliši :D

http://www.youtube.com/watch?v=qjQhuN9w ... CSs562targ
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a lancia hf To sep 10, 2013 9:39 pm

Noja le zakaj je prirobnice trgalo :mrgreen: Drugače je bil pa lep fiček predvsem pa feltne :twisted:

Takole nekak smo mi kot mulci 15 let nazaj se igral z fičoti po Ljubljanskem vrhu samo, da je zaradi gozdne ceste vedno prej karter spustil kot prirobnica :mrgreen:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 873
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Fičo replika Abarth TC

Napisal/-a nitro1 Sr sep 11, 2013 4:28 pm

Hehe,no karterja jest nikol nisem odbil,sem pa ene dva povalov,ampak sta bla še zmeri vozna :twisted:

tegale sem kupu za gajbo pira,šel je pa na 3 cilindre,pa več je olja pokuru kot bencina :lol:
to se tud fajn vidi na teh posnetkih :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=fgVuWYRK ... CSs562targ

http://www.youtube.com/watch?v=XqY_2BPM ... CSs562targ

http://www.youtube.com/watch?v=6yAJkF5b ... CSs562targ

Mater k gledam tole zdele nazaj kašn tele sem bil oz. kva sem počel z največjo yugoslovansko legendo :cry: oops :roll:
danes če bi imel kej viška denarja bi kuj kupil kakega fičkota in ga predelal v abarth izvedbo,ampak kaj ko imamo zadnje čase samo še za golo preživetje k vse država pobere,mater jim :evil:

najdu sem pa še par malo boljših slik belega ko je bil še brez spoilerja ..
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov