Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
fiveroses
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po avg 26, 2013 3:43 pm

Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a fiveroses Pe maj 16, 2014 10:07 am

Pozdravljeni, na svojem bmw -ju 320 d, f30, l 2013 bi rad zamenjal vzmeti, ker je avto previsok in mal preveč plava pri višji hitrosti. Zanima me ali je dovolj, da dam gor športne vzmeti Eibach 30/25 mm ali bi mogel tudi zamenjat amortizerje. Ne potrebujem gokarta ampak sam mal trši avto.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a pskoda Pe maj 16, 2014 11:15 am

Na čeloma bi bilo dobro, ampak eibach fedri so kar trdi in bi bilo mogoče bolje še amortizerje stršat. Če imaš namen amortizerje pustit seriske oz brez tršanja bi ti bolj priporočal h&r fedre, ki so malenkost mehkejši.

ps.: glede eibacha se oglasi pri amortizerju on je menda glavni zastopnik za eibach - http://www.amortizer.si/
Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a INFINITI Pe maj 16, 2014 1:54 pm

pskoda je napisal/-a:Na čeloma bi bilo dobro, ampak eibach fedri so kar trdi in bi bilo mogoče bolje še amortizerje stršat. Če imaš namen amortizerje pustit seriske oz brez tršanja bi ti bolj priporočal h&r fedre, ki so malenkost mehkejši.

ps.: glede eibacha se oglasi pri amortizerju on je menda glavni zastopnik za eibach - http://www.amortizer.si/


To ni res kar si mu napisal. Ravno obratno je Eibach je "mehkejši", ker so narejeni progresivno in bolj je obremenjen večjo kontra silo dajejo oz trši so, kar je po ideji super ker ob normalni vožnji še vedno dosti lepo blaži. H&R pa je statičen, imajo večji "drop" in so precej trdi neglede na obremenitev - ali greš ti ravno čez luknje ali pa ga peglaš čez ovinke - nima veze.


Glede "tršanja" amortizerjev odsvetujem neko šarjenje po serijskih amortizerjih, ker nimaš neko kanto ampak novi avto in raje ne riskiraj takšnih zadev. Raje si kupi komplet narejen za tvoj avto; kateri pa odvisno od tvoje denarnice in želja.

Aja če boš že šel na Eibach varianto fedrov se ogni Amortizerju ker so zlatarji; na netu si naročiš skupaj z dostavo v slovenijo komplet tudi za 50% manj.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
fiveroses
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po avg 26, 2013 3:43 pm

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a fiveroses Pe maj 16, 2014 6:49 pm

Kje pa svetuješ nakup v tujini? Če gre kaj narobe lahko uveljavljaš garancijo ter kako je s papirji za homologacijo?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a INFINITI Pe maj 16, 2014 7:42 pm

Kot prvo na eibachovi strani imaš online katalog in bi tole moralo biti za tvoj avto sodeč po tvojem opisu:
http://web2.carparts-cat.com/default.as ... 004&12=130

-Papirje imaš pod "GUTACHTEN" že tukaj na voljo.

Drugače imaš 2 verzije na voljo kakor vidiš
http://eibach.com/global/en/products/st ... ce-springs


Najceneje kar sem jaz zase iskal z poštnino vred pa sem našel na tej spletni:
http://www.autoteilemann.de/catalogsear ... -031-01-22
-Tu samo v iskalnik vpišeš kodo produkta in ti takoj vrže. -Cena je kakor je + za slovenijo je 16,90 eur poštnine

Glede garancije ti jo mora vsak uradni uvoznik upoštevati se pravi tudi Amortizer pri nas brez izmotavanja. Če pa bi bilo kaj narobe z samo pošiljko že v štartu pa jo vrneš po pošti tam odkoder so ti poslali ampak nima kej bit.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
fiveroses
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po avg 26, 2013 3:43 pm

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a fiveroses Pe maj 16, 2014 7:45 pm

Hvala!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a sašo5 Pe maj 16, 2014 7:47 pm

fiveroses je napisal/-a:Pozdravljeni, na svojem bmw -ju 320 d, f30, l 2013 bi rad zamenjal vzmeti, ker je avto previsok in mal preveč plava pri višji hitrosti. Zanima me ali je dovolj, da dam gor športne vzmeti Eibach 30/25 mm ali bi mogel tudi zamenjat amortizerje. Ne potrebujem gokarta ampak sam mal trši avto.

za to nižanje komot ostanejo original amortizerji....
fiveroses je napisal/-a:Kje pa svetuješ nakup v tujini? Če gre kaj narobe lahko uveljavljaš garancijo ter kako je s papirji za homologacijo?

komot se lahko odpelješ do Turnška in se zmeniš za dober popust + menjava ......če glIh so "zlatarji" (pa glede na reference) niti niso, so pa neke vrste "legende" kar se tiče predelav podvozja... - osebno priporočam_dam raje kak evro več, kot pa kupovanje in jeba preko neta...
INFINITI je napisal/-a:
........... je Eibach je "mehkejši", ker so narejeni progresivno in bolj je obremenjen večjo kontra silo

imajo "100" vrst - ponavadi se je ločila trdota glede na barvo in dodatno "piko" na samem fedru........in prav zaradi tega odsvetujem "net" Zadevo treba videt_imet v roki....
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a virtuoso89 Pe maj 16, 2014 8:10 pm

sašo5 je napisal/-a:imajo "100" vrst - ponavadi se je ločila trdota glede na barvo in dodatno "piko" na samem fedru........in prav zaradi tega odsvetujem "net" Zadevo treba videt_imet v roki....


Amortizer ti jih pa direkt z nemčije pošlje, sploh ne gre prek njega ampak direkt k tebi.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a INFINITI Pe maj 16, 2014 8:58 pm

sašo5 je napisal/-a:
fiveroses je napisal/-a:Pozdravljeni, na svojem bmw -ju 320 d, f30, l 2013 bi rad zamenjal vzmeti, ker je avto previsok in mal preveč plava pri višji hitrosti. Zanima me ali je dovolj, da dam gor športne vzmeti Eibach 30/25 mm ali bi mogel tudi zamenjat amortizerje. Ne potrebujem gokarta ampak sam mal trši avto.

za to nižanje komot ostanejo original amortizerji....
fiveroses je napisal/-a:Kje pa svetuješ nakup v tujini? Če gre kaj narobe lahko uveljavljaš garancijo ter kako je s papirji za homologacijo?

komot se lahko odpelješ do Turnška in se zmeniš za dober popust + menjava ......če glIh so "zlatarji" (pa glede na reference) niti niso, so pa neke vrste "legende" kar se tiče predelav podvozja... - osebno priporočam_dam raje kak evro več, kot pa kupovanje in jeba preko neta...
INFINITI je napisal/-a:
........... je Eibach je "mehkejši", ker so narejeni progresivno in bolj je obremenjen večjo kontra silo

imajo "100" vrst - ponavadi se je ločila trdota glede na barvo in dodatno "piko" na samem fedru........in prav zaradi tega odsvetujem "net" Zadevo treba videt_imet v roki....


Jaz sem klical Turnška mesec nazaj. "Dober dan, imam ta pa ta avto, zanima me cena za Eibach fedre" - gleda par minut - "Ne obstajajo" :lol: -Vztrajam jaz da obstajajo in mu povem da je na uradni strani in naj poišče po kodi izdelka. Spet mine par minut vmes nekaj kolne in se vrne ja pa res obstajajo. OK koliko je cena - tam okoli 380 EUR. Mu rečem da imam že eno dobro ponudbo pa če bi se lahko karkoli približal z popustom. Reče ja to je že cena z popustom :lol: Nič rečem, dejte mi povedat koliko kaj lahko pričakujem glede krajše življenske dobe amortizerjev ko se enkrat vgradijo takšni fedri (glede da je on kao neka "legenda" pa "ful izkušenj" bo kaj vedel a ne?). Reče nič drugače ne bo.....kako to mislite. Rečem ja nič če logično sklepam da so fedri krajši je blažilnik konstantno bolj na udaru in bolj stisnjem nonstop - se pravi bolj obremenjen a ne? Reče ja OK to pa res....hja pač je malo slabše potem ja.....
-SKratka cena, strokovnost in znanje.... :lol:
Imaš pa drugače preko google marsikakšen horror story glede njegovega umetniškega tršanja serijskih amortizerjev, tako da hvala - nebi eksperimentiral pri njemu. Če že potem bi kupil komplete amortizerjev od renomiranih znamk, ki so dale tono testov in preverjanje čez preden je šlo karkoli v prodajo, ne pa piljenje in filanje serijskih "od oka", potem pa kar bo. Če se že greš nekaj potem naj bo v nulo.

Pa nobenih 100 vrst ni - imaš na spletu kodo, pod to kodo najdeš in je to vse kar potrebuješ. Pike pa imaš tudi na vseh serijskih, zato da v tovarni ločijo kaj dajo v kateri model avtomobila - nima veze z tem nakupom ali pa člatanjem v živo.
Jaz sem naročil lepo online, plačal vnaprej preko bančnega nakazila, čez teden dni so bili že pri meni, zdaj samo čakam kdaj bom imel čas da vgradim, naredim optiko nanovo in homologacijo vpišem na pregledu pa fertik. NIsmo več v rajnki Jugoslaviji, kjer je karkoli iz tujine nek bav-bav pa huda eksotika in švercanje - danes vse šopa online brez težav, pa še hitreje, ceneje in veliko bolj spoštljivo do strank.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a sašo5 So maj 17, 2014 8:54 am

INFINITI je napisal/-a:
Pa nobenih 100 vrst ni

sem dal v narekovaj...........drugače se strinjam s tabo, meni pač to kupovanje preko neta ne "potegne" sin je pa "nor" na to.(pač starost :? )Pri omenjenem sem bil 4x (1x audi, 2x hyundai, 1x Z101) res sem vedno kontaktiral s šefom in nimam pripomb ne na ceno, kot samo delo. Kako leto nazaj je šel kolega z BMW-jem gor, tudi brez pripomb
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a abbe Ne maj 18, 2014 9:27 pm

avto je trši zaradi amortizerjev ne zarad fedrou...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a Jerch_ Ne maj 18, 2014 10:19 pm

abbe je napisal/-a:avto je trši zaradi amortizerjev ne zarad fedrou...


točno tako. in z raznim homemade tršanjem in še ne vem kaj, so bolj slabi feedbacki. vsaj v SLO.

Za tvoj avto je idealno Bilstein B6 amortizerji ( http://www.ebay.de/itm/4x-Bilstein-B6-S ... 5664f9b9cd ) in original m-paket vzmeti. To bo zelo malo nižanje- za od oka 1,5cm. vendar stvar preverjeno vrhunsko deluje.
Druga opcija je Bilstein B8 amortizerji in eibach vzmeti. oziroma Bilstein B12 Pro kit. Nižanje bo kot si omenil 25-30mm, avto pa bo kot klop za kar nekaj manj udobja. B8 amortizer je sicer isti kot B6, vendar ima steblo prilagojeno za nižanje za 25-50mm.

Vse ostale variante niso plug and play, sploh v ta domača tršanja se s tako novim avto ne bi spuščal. Kakorkoli najdi pravo kombinacijo, sicer ti lahko zabija amortizer..
 
Uporabniški avatar
diamant72
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To maj 27, 2008 3:26 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a diamant72 To maj 20, 2014 8:46 pm

Glede garancije ti jo mora vsak uradni uvoznik upoštevati se pravi tudi Amortizer pri nas brez izmotavanja.
Samo v primeru, da je tako dogovorjeno s proizvajalcem in proizvajalec to tudi plača. Drugače pa niti pod razno ne.
Trenutno vozim: BMW 645Ci (1:24), Maserati GranTurismo RC (1:18)
P.S. Iščem čarobno palčko, ki pretvarja 1:18 v 1:1. Tudi 1:24 v 1:1 bo ok...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a INFINITI To maj 20, 2014 10:32 pm

diamant72 je napisal/-a:
Glede garancije ti jo mora vsak uradni uvoznik upoštevati se pravi tudi Amortizer pri nas brez izmotavanja.
Samo v primeru, da je tako dogovorjeno s proizvajalcem in proizvajalec to tudi plača. Drugače pa niti pod razno ne.


Vsak produkt prodan v EU ima garancijsko dobo določeno po zakonu in uradni zastopnik ti mora upoštevati reklamacijo če res obstaja podlaga za napako na produktu, potem pa on pošlje zadevo naprej v matično podjetje, brez in pa ali - tebe ščiti zakon kot potrošnika. Je že marsikdo od zastopnikov pri nas mislil da ni tako, češ če ni kupljeno v moji štacuni me boli patak, pa se je grdo uštel potem pa še globo plačal.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a esem To maj 20, 2014 11:04 pm

Kako? S pomočjo inšpektorja? In če ja - koliko časa traja, so za silo ažurni?
 
Uporabniški avatar
diamant72
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To maj 27, 2008 3:26 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a diamant72 Pe maj 23, 2014 10:16 pm

diamant72 je napisal/-a:Vsak produkt prodan v EU ima garancijsko dobo določeno po zakonu in uradni zastopnik ti mora upoštevati reklamacijo če res obstaja podlaga za napako na produktu, potem pa on pošlje zadevo naprej v matično podjetje, brez in pa ali - tebe ščiti zakon kot potrošnika. Je že marsikdo od zastopnikov pri nas mislil da ni tako, češ če ni kupljeno v moji štacuni me boli patak, pa se je grdo uštel potem pa še globo plačal.
Nope, to preprosto ni res. Ne vem, kje si to slišal, amapk to 100% ni res. Drži izključno v primeru, če proizvajalec za izdelek samoinciativno nudi t.i. evropsko ali mednarodno garancijo in ima za to sklenjeno ustrezno pogodbo s servisom. Uradni zastopnik tukaj sploh nima veze. V pogodbenem razmerju ob nakupu sta samo prodajalec in potencialno še proizvajalec oz servis.

Prosim za kakšen dokaz o globi in zakonih, ki jih omenjaš. Nekaj linkov, kjer je govora o statusu garancij:

http://dne.enaa.com/E-svet/E-druzba/Lahko-za-izdelek-iz-tujine-uveljavljamo-garancijo-doma.html
http://www.alter.si/tabla/files/520798-Evropskagarancija%A0-%A0ZPSPortal.pdf

predvsem pa:
http://issuu.com/ursa_smid/docs/epc_garancija_eu_2

Izvleček:
Pred nakupom izdelkov v drugih državah EU preverite, ali boste lahko garancijo uveljavljali na servisu v Sloveniji. Pooblaščeni servisi namreč niso dolžni popravljati izdelkov, ki so bili kupljeni v drugi državi članici EU, če to ni izrecno zapisano v garancijski izjavi (npr. »EU-garancija«, »garancija velja v naslednjih državah …«). Kako ukrepati? 1. Še pred nakupom izdelka v drugi državi članici EU preverite, ali je v pogojih garancije omogočeno, da bi izdelek, če bi se pokvaril, lahko popravili v pooblaščenem servisu v Sloveniji.


Edit: - še iz drugega EU vira ...
http://www.evropa.gov.si/si/vsebina/novice/aktualne-teme/2008/dopustujemo-v-eu/ko-ne-gre-vse-po-nacrtu/#c384
7. Ali lahko za izdelek, kupljen v drugi državi članici EU, uveljavljam garancijo v Sloveniji?
Garancija proizvajalca za nekatere (predvsem tehnične) izdelke je v Sloveniji obvezna. V drugih državah EU pa je običajno garancija za izdelek prostovoljna.
Ob tem velja, da ponudnika garancije zavezuje tisto, kar obljubi v garancijski izjavi, ali pa v oglasu. Pri nakupu torej velja preveriti, ali lahko garancijo uveljavljate tudi v Sloveniji. Pooblaščeni servisi v Sloveniji namreč niso dolžni popravljati izdelkov kupljenih v drugih državah članicah Unije, razen če to ni izrecno zapisano v garancijski izjavi.
V kolikor uveljavljanje garancije v Sloveniji ni mogoče, morate garancijo uveljavljati v drugi državi članici EU, kot je določeno v garancijski izjavi. Pri tem morate upoštevati, da v drugih državah ne velja pravilo, ki je obvezno v Sloveniji, in sicer da mora biti izdelek popravljen v 45- dnevnem roku, sicer ste upravičeni do novega izdelka oziroma do vračila kupnine. Pri nakupu bodite pozorni na garancijsko izjavo, kjer so določene vaše pravice v zvezi z uveljavljanjem garancije.
Trenutno vozim: BMW 645Ci (1:24), Maserati GranTurismo RC (1:18)
P.S. Iščem čarobno palčko, ki pretvarja 1:18 v 1:1. Tudi 1:24 v 1:1 bo ok...
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a f.taunus So maj 24, 2014 7:42 am

Kakšne pa imaš dimenzije gum?
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a R 34 GT-R Po maj 26, 2014 8:40 am

INFINITI je napisal/-a:
diamant72 je napisal/-a:
Glede garancije ti jo mora vsak uradni uvoznik upoštevati se pravi tudi Amortizer pri nas brez izmotavanja.
Samo v primeru, da je tako dogovorjeno s proizvajalcem in proizvajalec to tudi plača. Drugače pa niti pod razno ne.


Vsak produkt prodan v EU ima garancijsko dobo določeno po zakonu in uradni zastopnik ti mora upoštevati reklamacijo če res obstaja podlaga za napako na produktu, potem pa on pošlje zadevo naprej v matično podjetje, brez in pa ali - tebe ščiti zakon kot potrošnika. Je že marsikdo od zastopnikov pri nas mislil da ni tako, češ če ni kupljeno v moji štacuni me boli patak, pa se je grdo uštel potem pa še globo plačal.


Zakaj pa se zastopstva potem delijo po regijah in državah, imaš pooblaščene in nepooblaščene prodajalce?
RiDe hArD
 
fiveroses
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po avg 26, 2013 3:43 pm

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a fiveroses Sr maj 28, 2014 8:52 am

Gume so 225/50/17, se vozi tudi trojko s 18 col platišči ter original podvozjem in prav tako plava pri višji hitrosti.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Bmw 320d, dovolj menjava vzmeti za trši avto

Napisal/-a Jerch_ Sr maj 28, 2014 11:21 am

fiveroses je napisal/-a:Gume so 225/50/17, se vozi tudi trojko s 18 col platišči ter original podvozjem in prav tako plava pri višji hitrosti.


koliko pa si pripravljen odšteti, da plavanja in nagibanja ne bo več? Še vedno je karkoli ceneje od B12 pro-kit slab kompromis. Samo menjava vzmeti bo povzročila zabijanje amortizerja, samo menjava amortizerja pa enako višino avta.

Moram rečt, da se generacija F res vrača k udobju. sicer sem sam izkusil da F10 520d je na 19" bolj udobna kot E60 520d na 17".
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov