Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a peroRS Ne sep 07, 2014 9:18 am

čare je napisal/-a:Ful enih komplikacij za enga navadnega bencinarja.


x2 :pop:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a pskoda Ne sep 07, 2014 9:23 am

Denar v današnih časih je teško zaslužit, zato se splača po forumu malo pobrskat če kdo kaj ve o njem oz da vsaj veš kje si
Lp
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mropc Ne sep 07, 2014 9:37 am

Cjo. če se segret avto tišči v rdeče obrate, se olje(ne lidlovo) in filtr menja bol pogosto. nima z avtom kaj bit.
če je skuru 1 komplet gum v 10.000km jih je še dolgo mel, gledenato da je hodu na RL. če je bremze skuru v 15.000km tudi ni nobene panike.
ker je biu spredi butnjen :roll:
grem stavt da je na tem forumu usaj 3/5 avtov blo že razbitih.

če hočš nov avto, pojdi v salon.

ps: rs ni za dedke, ki se vozijo v mćkator po kruh
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili Ne sep 07, 2014 10:29 am

mropc je napisal/-a:če hočš nov avto, pojdi v salon.

ps: rs ni za dedke, ki se vozijo v mćkator po kruh


Hvala za ta nasvet. Si pa pozabil, da novih več ne prodajajo (prihaja nov model).

Poznam pa enega dedka, ki se z RS-om vozi v Mercator (na to si mislil, ker to kar si napisal ne razumem najbolje) po kruh, a ga noče prodat. RS-a pa rabi zato, da ko v Mercatorju kupi še topel kruh, da ga čimprej pripelje do žene, katera ima zelo zelo rada topel kruh. Kljub temu, pa ni uničil gum in prvih zavornih ploščic v tako kratkem času.

LP.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a yashica Ne sep 07, 2014 11:13 am

Če nekaj v tebi pravi to ni to, nikar ne rini v nakup. Pravilno si se odločil.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a Nikola_Tesla Ne sep 07, 2014 11:16 am

*
Moj detajl ... z volanskimi letvami ni in ne sme biti težav dokler so manšete cele in ne oplaziš kakega robnika ....

Lp.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a Cefizelj Ne sep 07, 2014 11:17 am

Volanske letve so imele serijsko napako...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a yashica Ne sep 07, 2014 11:33 am

Cefizelj je napisal/-a:Volanske letve so imele serijsko napako...


Kar se je dogajalo, se dogaja in se verjetno še bo pri mnogih znamkah.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a pskoda Ne sep 07, 2014 3:35 pm

mropc je napisal/-a:Cjo. če se segret avto tišči v rdeče obrate, se olje(ne lidlovo) in filtr menja bol pogosto. nima z avtom kaj bit.
če je skuru 1 komplet gum v 10.000km jih je še dolgo mel, gledenato da je hodu na RL. če je bremze skuru v 15.000km tudi ni nobene panike.
ker je biu spredi butnjen :roll:
grem stavt da je na tem forumu usaj 3/5 avtov blo že razbitih.

če hočš nov avto, pojdi v salon.

ps: rs ni za dedke, ki se vozijo v mćkator po kruh


Z avtom nima kaj bit če ni ruknjen z mašino pa je lahko. Vsakemu motorju se da dušo spit in tudi RS-u ki je dobesedno šrot med pravimi športniki. Npr. ferrari - https://www.youtube.com/watch?v=La03k7FzlZA in tudi drugi niso izjema so pa kar nekaj rangov bolši od vseh Renault-ovih RS-ov

Gume ni problem zgult na 10kkm osebno sem jih na slabih 8kkm (uniroyal rainsport) in nisem nikoli jih vrtel v prazno prav tako ni problem ploščice zredirat na 15kkm samo to početje je dobesedno uničevanje mašine pa naj bo še tako olje na delovni temperaturi in kvalitetno. Takega avtomobila se bi osebno izogibal. ;)

ps.: rs je za vse tiste, ki imajo denar
Lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a odprti clio Ne sep 07, 2014 5:07 pm

pskoda je napisal/-a:Z avtom nima kaj bit če ni ruknjen z mašino pa je lahko. Vsakemu motorju se da dušo spit in tudi RS-u ki je dobesedno šrot med pravimi športniki. Npr. ferrari - https://www.youtube.com/watch?v=La03k7FzlZA in tudi drugi niso izjema so pa kar nekaj rangov bolši od vseh Renault-ovih RS-ov

Gume ni problem zgult na 10kkm osebno sem jih na slabih 8kkm (uniroyal rainsport) in nisem nikoli jih vrtel v prazno prav tako ni problem ploščice zredirat na 15kkm samo to početje je dobesedno uničevanje mašine pa naj bo še tako olje na delovni temperaturi in kvalitetno. Takega avtomobila se bi osebno izogibal. ;)

ps.: rs je za vse tiste, ki imajo denar


Daj mi prosim razloži kaj pravzaprav hočeš povedati. Da je R.S. vsakodnevno serijsko vozilo v rangu športnih vozil? Popolnoma drži; tudi za VW GTI segment, celo R, za Škodin RS segment, za Hondin Type-R. Celo Mitsubishi hoče svojega EVO-ta stlačit sem not (z reklamami, ki izpostavljajo, da je to family sedane). So pa vse te male petarde mnogo ceneješe od zvenečih znamk, katerih vozila so dražja od trosobnih stanovanj v centru Ljubljane.

Korelacijo radiranja pnevamtik in uničevanja motorja si nekako čudno izpostavil. Da se motor zvrti do tistih 6,5 k obratov pa tudi ni neka huda travma. Sploh je pa to mlin z vsega skupaj 133 KM. V tujini jih ni malo takih, ki se s serijskimi komponentami v motorju in cca 160 KM preganjajo po ringu, pa jim avto normalno dela. Pa saj ni treba v tujino, na Time Attacku v Krškem se vrstijo bolj ko ne isti ljudje. Večina jih ta isti avto uporablja dnevno. Upam, da razumeš kam ciljam ;)

Ti se izogibaj, saj ni tvoj denar. Kupovati pa rabljena vozila v tem segmentu (R.S., GTI, VRS ipd.) z deviško kožico je pa metanje peska samemu sebi v oči. Kot sem rekel, Twingo se še najde kak, ki se je uporabljal kot 1.2. Večji absolutno ne, vsaj ne pri Renaultovem R.S. segmentu. Je pa tvoja logika na ravni tiste - avto do 160 kkm, pa da je dizel in od zobarja (po zagotovilih tgovca). Sploh z izjavo, da imaš raje zamorjenga od starga ate - taki z mrzlim speljujeo pri 4 krpm in guljenjem sklopke 10s. Poleg vseh robnikov, ki jih zapnejo.

Sem videl, da je nekdo postal tega: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8785127&show=1&avto=Renault%20Twingo%20Renault%20Sport%201.6%2016V
Na našem forumu je predhodni lastnik, aktualni pa ne zahaja več. Po profilu obeh si upam trditi, da avtu ni nič manjkalo. To so ljudje, ki posvečajo pozornost malenkostim, za katere je drugim vseeno. Da pa je avto videl kak slalom in hiter ovinek pa ni ravno neka zloraba...? Res, uničeni avtomobili, ker so delali nekaj krogov po kartodromu v drugi prestavi :roll:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a pskoda Ne sep 07, 2014 7:35 pm

odprti clio je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Z avtom nima kaj bit če ni ruknjen z mašino pa je lahko. Vsakemu motorju se da dušo spit in tudi RS-u ki je dobesedno šrot med pravimi športniki. Npr. ferrari - https://www.youtube.com/watch?v=La03k7FzlZA in tudi drugi niso izjema so pa kar nekaj rangov bolši od vseh Renault-ovih RS-ov

Gume ni problem zgult na 10kkm osebno sem jih na slabih 8kkm (uniroyal rainsport) in nisem nikoli jih vrtel v prazno prav tako ni problem ploščice zredirat na 15kkm samo to početje je dobesedno uničevanje mašine pa naj bo še tako olje na delovni temperaturi in kvalitetno. Takega avtomobila se bi osebno izogibal. ;)

ps.: rs je za vse tiste, ki imajo denar


Daj mi prosim razloži kaj pravzaprav hočeš povedati. Da je R.S. vsakodnevno serijsko vozilo v rangu športnih vozil? Popolnoma drži; tudi za VW GTI segment, celo R, za Škodin RS segment, za Hondin Type-R. Celo Mitsubishi hoče svojega EVO-ta stlačit sem not (z reklamami, ki izpostavljajo, da je to family sedane). So pa vse te male petarde mnogo ceneješe od zvenečih znamk, katerih vozila so dražja od trosobnih stanovanj v centru Ljubljane.

Korelacijo radiranja pnevamtik in uničevanja motorja si nekako čudno izpostavil. Da se motor zvrti do tistih 6,5 k obratov pa tudi ni neka huda travma. Sploh je pa to mlin z vsega skupaj 133 KM. V tujini jih ni malo takih, ki se s serijskimi komponentami v motorju in cca 160 KM preganjajo po ringu, pa jim avto normalno dela. Pa saj ni treba v tujino, na Time Attacku v Krškem se vrstijo bolj ko ne isti ljudje. Večina jih ta isti avto uporablja dnevno. Upam, da razumeš kam ciljam ;)

Ti se izogibaj, saj ni tvoj denar. Kupovati pa rabljena vozila v tem segmentu (R.S., GTI, VRS ipd.) z deviško kožico je pa metanje peska samemu sebi v oči. Kot sem rekel, Twingo se še najde kak, ki se je uporabljal kot 1.2. Večji absolutno ne, vsaj ne pri Renaultovem R.S. segmentu. Je pa tvoja logika na ravni tiste - avto do 160 kkm, pa da je dizel in od zobarja (po zagotovilih tgovca). Sploh z izjavo, da imaš raje zamorjenga od starga ate - taki z mrzlim speljujeo pri 4 krpm in guljenjem sklopke 10s. Poleg vseh robnikov, ki jih zapnejo.

Sem videl, da je nekdo postal tega: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8785127&show=1&avto=Renault%20Twingo%20Renault%20Sport%201.6%2016V
Na našem forumu je predhodni lastnik, aktualni pa ne zahaja več. Po profilu obeh si upam trditi, da avtu ni nič manjkalo. To so ljudje, ki posvečajo pozornost malenkostim, za katere je drugim vseeno. Da pa je avto videl kak slalom in hiter ovinek pa ni ravno neka zloraba...? Res, uničeni avtomobili, ker so delali nekaj krogov po kartodromu v drugi prestavi :roll:



Kot prvo vem, da so dosti cenejši teli avtomobilčki od "pravih" športnih avtomobilov. Hotel sem pa povedat, da nobena mašina ni neuničljiva (tudi od "pravih" športnih avtomobilov) kot je napisal predhodnik in če avto teraš uničiš gume na 10kkm po raznih progah ni nič kaj dobro za mašino in njene sklope in tudi veliko prej bo zdrava za generalko + vse ostalo (roke, končniki, polosovina,...). Prejšni lastnik ne bo občutil tega, ampak naslednji bo pa lahko.

Kot eno izkušnjo ti lahko povem, ko sem pred približno 15 leti imel alfo 145 2.0 sem jo isto teral ko prasca. Pri 80kkm sem jo prodal in po približno 2 mesecih sem zvedel, da je mašino razbilo. Servisi pri meni so bili vedno na 10kkm in mrzlo nisem nikoli teral. Vem samo to če jo jaz nebi tako žgal, bi sigurno morala zdržat kar nekaj več km.

Tisti ata, ki bo to kupil ne bo sklopke žulu 10s, vozil po robnikih, ampak bo recimo malo hitreje vozil ne bo pa hodil na razna dirkališča kot hodijo otroc
Lp
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili Ne sep 07, 2014 8:35 pm

pskoda je napisal/-a:Tisti ata, ki bo to kupil ne bo sklopke žulu 10s, vozil po robnikih, ampak bo recimo malo hitreje vozil ne bo pa hodil na razna dirkališča kot hodijo otroc


x2 :bow :bow
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a odprti clio Ne sep 07, 2014 8:45 pm

Na ta zadnji del, ti pa samo rečem: you wish ;) kamor sem našega paglavca vozil v vrtec, je en ata vozil vnuka. Z avtom takega profila in je veselo žulil sklopko pri speljevanju na Dunajsko. Vsako jutro znova.

Vsekakor pa boš absolutno našel "športni" avto, ki ga je nekdo kupil ker mu je všeč in ga ni nikoli priganjal. Tako kot so uvoženi avtomobili vsi z realnimi kilometri. Pa saj je bilo tudi pri nas nekaj takih, ki so našli best buy. R.S.-a, ki ni bil nikoli žgan niti na dirkališču. Dokler ni novopečeni lastnik dobil fotk :D

Ne moreš posploševat iz svojega primera. Imaš ljudi, katerih vozila ne vidijo nikoli rdečega območja pa usuje motor. Polosi... te se predimenzionirane, če grem sklepati iz izkušenj naših forumašov, kar se pa rok tiče pa tisti končniki niso ne vem kak problem. Kritičen je menjalnik, če ga je bivši lastnik klal. Pa čeprav prevladuje misel, da so včasih avti veliko več zdržali kot danes, je pa v tem segmentu (vsaj pri R.S.-ih) ravno nasprotno. Zopet se naslanjam na izkušnje naših članov - glede na količino obiskov prog in dnevno uporabo.

Konec koncev mi je vseeno. Deviško kožico iskat pri teh avtomobilih je utopično. Prodajata se samo dva tipa, taki za katere lastnik pove, da jih je vozil tudi pri progi in taki za katere lastnik zamolči, da ga je priganjal.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
M-power
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne mar 17, 2013 5:05 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a M-power Po sep 08, 2014 7:27 am

Menite se pa tak koda je gume na 10.000km umetnost uničit. To je meni uspe vsako leto na dizlu pa nikol negre v rdečo polje, pač imam ovinke do doma.

Se strinjam z mnenjem, da "športni" avto od dedeka je najslabši, saj 99% nezna vozit :roll:
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a Locher Po sep 08, 2014 7:42 am

M-power je napisal/-a:Menite se pa tak koda je gume na 10.000km umetnost uničit. To je meni uspe vsako leto na dizlu pa nikol negre v rdečo polje, pač imam ovinke do doma.

Se strinjam z mnenjem, da "športni" avto od dedeka je najslabši, saj 99% nezna vozit :roll:


Če se voziš na relaciji Logatec - Tolmin bo obraba drugačna kot če se voziš na relaciji Ljubljana - Maribor po AC. Če si dinamik, je razlika še večja.

Popoprane male avtomobile bi si jaz upal kupiti samo nove. "Šraufanje in tunanje" vsak vikend ni na seznamu mojih želja. :)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a Cefizelj Po sep 08, 2014 8:49 am

Vse te izjave so mal smešne, sej niso iz cukra avti. Clioti 2 R.S. majo po 200k km, pa jih folk redno stiska pa ni nič narobe z njimi. Pa so imel eni po 10 lastnikov k ga je vsak po svoje drpajsal pa še vedno dela.

Avtorju pa vso srečo, samo mislim da glede na zahteve boš avto kot ga želiš dobil samo v salonu...
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili To sep 09, 2014 7:54 am

Cefizelj je napisal/-a:Avtorju pa vso srečo, samo mislim da glede na zahteve boš avto kot ga želiš dobil samo v salonu...


Dober avto se da dobit. Če ne s CUP opremo, pa bom kupil navadnega, nanj grejo lepo alu platišča Tomason tn1, nato ga znižam, pa bo. Četudi me bo na koncu prišlo dražje.
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a R 34 GT-R To sep 09, 2014 9:45 am

@pskoda:alfin 2.0 motor ravno ni referenca za vzdržljivost, do 100kkm so ribale tudi take v normalni uporabi :mrgreen:
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a odprti clio To sep 09, 2014 10:52 pm

mili je napisal/-a:Dober avto se da dobit. Če ne s CUP opremo, pa bom kupil navadnega, nanj grejo lepo alu platišča Tomason tn1, nato ga znižam, pa bo. Četudi me bo na koncu prišlo dražje.


Zakaj ti kupuješ R.S.-a? Nižanje s čim? Ne bom rekel, da je CUP podvozje vrhunec tehnološkega napredka, a če ne boš segel v žep, so vsi ti fedri šminka. Twingo R.S. ni šminka, čeravno tudi športnik ni. Nobena p**ka ne bo padla nanj, pa če se bo vlekel po tleh kot pes z diarejo.

PS: you're missing the point - dobrega se da dobiti, tudi omenjeni je dober. Večja je verjetnost, da bo šrot tisti, ki se bo prodal v zgodbici.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili Sr sep 10, 2014 8:01 am

odprti clio je napisal/-a:Zakaj ti kupuješ R.S.-a? Nižanje s čim? Ne bom rekel, da je CUP podvozje vrhunec tehnološkega napredka, a če ne boš segel v žep, so vsi ti fedri šminka. Twingo R.S. ni šminka, čeravno tudi športnik ni. Nobena p**ka ne bo padla nanj, pa če se bo vlekel po tleh kot pes z diarejo.

PS: you're missing the point - dobrega se da dobiti, tudi omenjeni je dober. Večja je verjetnost, da bo šrot tisti, ki se bo prodal v zgodbici.


RS-a kupujem kot drugi avto, ker mi je všeč, nikoli pa ne bom izkoristil tisto, kar ta avto ponuja. Nismo vsi dirkači, ki kupujemo RS-e. Da bi ga nižal zaradi pi*k.....to delaš ti? Ne vem od kje ti taki pomisleki. Na to še pomislil nisem.

Dopuščam možnost, da je dober tudi "omenjeni" (verjetno misliš na tistega, ki si ga objavil v eni izmed tvojih objav). Tudi, da je bil servisiran na pooblaščenih servisih, da se je zanj skrbelo zelo dobro, vse to je lahko res. Če si pa boš še enkrat malce bolj podrobno ogledal oglas, boš videl, da piše, da vozilo ni bilo karambolirano. E vidiš, to pa ni res. In če se že tu ne govori po resnici, potem začnem dvomiti tudi v ostale trditve.

Si mogoče njegov prijatelj, da ga tako hvališ? Pa ga reši in kupi dober avto potem ti. Pa brez zamere.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov