Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: FILTRI

Napisal/-a pskoda To feb 08, 2011 10:59 pm

Iz moje prakse je dober športni vgradni filter samo zato, ker ga lahko opereš in imaš spet mir do naslednjega servisa
 
Uporabniški avatar
nightmare
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 756
Pridružen: Sr maj 28, 2008 2:48 pm
Kraj: Cerknica

Re: FILTRI

Napisal/-a nightmare Sr feb 09, 2011 1:14 am

No kar se tiče "penastih" filtrov zadeva ni kar tako.
http://www.itgairfilters.com/

Tole podjetje izdeluje take filtre in o njih se sliši same pohvale in proporočila.
Tudi sam ga uporabljam že kar lep čas in nimam pripomb.
Je pa zadeva kar precej draga, če pomisliš, da dobiš le "zlepleje" 3 sloje različne "pene" prevlečene s silikonom.
 
Uporabniški avatar
dominic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 655
Pridružen: Ne jul 04, 2004 5:23 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a dominic Pe feb 11, 2011 7:05 pm

ITG ima odlicne filtre, vendar za lase privlecena cena, naslednji so pomoje od BMC...zopet odlicni, vendar ne predragi, ter seveda vsem znani K&N...tole govorim za EU market avtov, za japonce dobis svasta od njihovih podriznic, ala mugen, nismo itd...sem pa opazil da vsi svoje delo prodajajo jako, jako drago...docim imam sam v avtu filter od Simote, kupil sem ga predvsem zaradi cene...in ker je CAI...isti sistem kot BMC filtri...za nizji denar...odlicen rezultat =)

www.simota.com
..::"Burn Ruber....Keiichi Tsuchiya.... Not Your Soul"::..
 
Uporabniški avatar
DJ-DUST
Novinec
 
Prispevkov: 194
Pridružen: Po avg 23, 2010 8:18 am

Re: FILTRI

Napisal/-a DJ-DUST Pe feb 11, 2011 8:25 pm

Tudi sam imam Simota in sem zelo zadovoljen, malenkost izgubi na nižjih obratih, na višjih se pa lepše zavrti, zvok je pa prav tako brutalen...
 
buci3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne feb 27, 2011 10:51 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a buci3 To mar 22, 2011 10:40 pm

čau!

Čez 1400km mam servis mojga golfa 5 in pač ker bom mogu menjat filtre in me zanima a bi se splačat dt namest neoriginalnega filtra za zrak tega od k&n(http://www.a3m-tuningshop.com/Article.a ... cleid=4085)?

LP
 
frimd
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: To mar 08, 2011 7:29 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a frimd Če mar 24, 2011 10:04 am

Na a3m strani sem zasledil sportne filtre KN si se vgradijo v original box filtra. Izboljsal naj bi odzivnost in zvok avtomobila. ZanimA me kako je s tem, ce drzi. kako je s porabo ce das ta filter gor, sepoveca?
vgradil bi ga v opel astro 1.6i
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: FILTRI

Napisal/-a _furby_ Če mar 24, 2011 10:51 am

jaz imam tak filter. vgradni za ene 60 eurou. ti lahko povem da se ne pozna nic razlike.
ale morda v zvoku (ampak res minimalno) se malo bolj cuje sikanje turbine pri meni. mam pa ga na Corsi D GSi
turbo inside
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a lizard Če mar 24, 2011 11:42 am

furby; na turbo motorjih športni filter na zvok vpliva v precej manjši meri kot pri atmosferskih, ko pa gre za vgradnega pa razlike v zvoku praktično ni - ne glede ali je turbo ali atmosferski...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: FILTRI

Napisal/-a _furby_ Če mar 24, 2011 4:02 pm

lizard je napisal/-a:furby; na turbo motorjih športni filter na zvok vpliva v precej manjši meri kot pri atmosferskih, ko pa gre za vgradnega pa razlike v zvoku praktično ni - ne glede ali je turbo ali atmosferski...


ma pr meni je blo tko. sem dal gor konusnega (pac da vidim kaj bo) in je sikalo in piskalo z turbine ko blesavo. zdej ko mam vgradnega je res razlika minimalna, takorekoc neopazna
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Mister Twister
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne jul 11, 2004 8:09 pm
Kraj: kamnik

Re: FILTRI

Napisal/-a Mister Twister Če mar 24, 2011 4:29 pm

frimd je napisal/-a:Na a3m strani sem zasledil sportne filtre KN si se vgradijo v original box filtra. Izboljsal naj bi odzivnost in zvok avtomobila. ZanimA me kako je s tem, ce drzi. kako je s porabo ce das ta filter gor, sepoveca?
vgradil bi ga v opel astro 1.6i


ne bo razlike sploh.

furby, sikalo in piskalo je pa iz filtra verjetno, ne iz turbine
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: FILTRI

Napisal/-a _furby_ Če mar 24, 2011 4:49 pm

Mister Twister je napisal/-a:
frimd je napisal/-a:Na a3m strani sem zasledil sportne filtre KN si se vgradijo v original box filtra. Izboljsal naj bi odzivnost in zvok avtomobila. ZanimA me kako je s tem, ce drzi. kako je s porabo ce das ta filter gor, sepoveca?
vgradil bi ga v opel astro 1.6i


ne bo razlike sploh.

furby, sikalo in piskalo je pa iz filtra verjetno, ne iz turbine


ne vem...po moje se je culo turbino. bom enkrat posnel ko bom mel cas
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Mister Twister
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne jul 11, 2004 8:09 pm
Kraj: kamnik

Re: FILTRI

Napisal/-a Mister Twister Če mar 24, 2011 5:18 pm

mam tut sam opla turbo s k&n filtrom pa se mi zdi da vem ker zvok mislš, podobn zvoku ki ga blowoff naredi, ne ?
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: FILTRI

Napisal/-a _furby_ Če mar 24, 2011 6:19 pm

Mister Twister je napisal/-a:mam tut sam opla turbo s k&n filtrom pa se mi zdi da vem ker zvok mislš, podobn zvoku ki ga blowoff naredi, ne ?


tako je, ko spustis gas.
ampak pri meni se slisi tudi tako podobno sikanje, ko dodajam gas (ko ga bolj obremenis). to se dogaja samo z odprtim konusnim fltrom.
turbo inside
 
volkswagen46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne apr 19, 2009 7:53 am

Športni filter

Napisal/-a volkswagen46 Sr apr 20, 2011 1:07 pm

zdravo!
Zanima me za tale filter http://www.a3m-tuningshop.com/Article.a ... cleid=3710. A to morem sam enga kupt za v polota 6n2, 1.4 mašina. K tm pr tipih motorja piše neki 2 filtra. Kua to pomen? Da morem kupt 2 taka filtra?
Lp
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Športni filter

Napisal/-a chan Sr apr 20, 2011 1:17 pm

Popravi link.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
volkswagen46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne apr 19, 2009 7:53 am
 
Uporabniški avatar
torstorm
Uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če jan 22, 2004 11:46 pm
Kraj: Ljutomer

Re:

Napisal/-a torstorm So apr 23, 2011 3:17 pm

ZEeMF je napisal/-a:ma vi ste vsi obtimisti da dobiš 3 konje pa že kar velik upaš. ampak nom trdil da ni možno. drgač za zvok je bolj izpuh. pride bolj do izraza


se strinjam :) pridobiš toliko konjev da se jih sploh ne občuti v vožnji, vsi samo mislijo da so pridobili ker motor lazje zadiha in krivulja navora in moči se spremeni samo glede na obrate ....
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a Symon So apr 23, 2011 3:51 pm

En frišen dyno, prej in čez 5 minut. Navaden airbox & Pipercross filter proti Espace V6 airbox & Pipercross filter. V bistvu gre torej le za drugačno škatlo (okroglo namesto kvadratne), niti ni fora v filtru ker je iz istega materiala. Torej tole (fotki sta iz neta):

Slika

Proti temu:
Slika

Je povečanje konjev in navora čez celo območje:
Slika

3 hp in 2 Nm se v sedežu ne čuti. Ker je razlika čez celo območje v teoriji avto bolje pospešuje. Ne tako kot pri nekaterih slabih sistemih (kjer filter po možnosti vleče vroč zrak) avto pri nižjih obratih slabše vleče in potem tiste trije konji zgoraj nimata nobenega smisla. Sicer je pa airbox naprodaj. oops
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Skyline87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne dec 10, 2006 6:13 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a Skyline87 To jul 17, 2012 11:44 pm

Bom kar to temo uporabil.

Na svojo alfo 156 2.0 16v sem dal športni filter.

Glas je zelo globok že od začetka pa tja do 3500rpm, od teh vrtljajev naprej pa se razgubi glas. Kot da nebi več tako močno srkalo zraka.

Kaj bi lahko bilo narobe?

Isti filter sem mel na Renault meganu 1.6 in je zvok bil ubitačen. Je pa res, da sem tam imel ALU cev namesto serijske cevi.

http://www.shrani.si/f/1Z/d8/4Co8bPJm/dsc00710.jpg

Tako je zgledala zadeva v meganu. Zdaj v alfi pa imam na serijsko cev dan gor filter.
 
Skyline87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne dec 10, 2006 6:13 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a Skyline87 Sr jul 18, 2012 1:24 pm

Je kdo iz okolice MB, ki ma dvokonusni športni filter za posodit samo?
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov