Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
perfectus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jun 28, 2017 9:22 am

Inštalacija kompresorja

Napisal/-a perfectus Sr jun 28, 2017 9:26 am

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje ki se vam bo mogoče zdelo čudno ali smešno! Imam peugeota 106. Če se peljem sam v hrib še kar dobro gre, ko pa smo štirje pa komaj da se premakne, zato sem razmišljal o inštalaciji kompresorja. ZDaj pa me zanima ali je to sploh mogoče dodati peugeotu 106? Kakšni so stroški inštalacije? A bi se kaj poznalo (boljši navor)? Ali mi priporočate raje kaj drugega?
lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a Fnatic Sr jun 28, 2017 9:52 am

So že počitnice? Vsako leto isto..
Toliko tematik je drugače že o tem. Pa ne sanjat o takih stvareh. Tak star mlinček ne bo nikoli šel tako hitro v hrib. Ali menjaj avto ali pa se enostavno prepusti užitku v vožnji pa ne razmišljat o takih stvareh.
Drugače pa lahko seveda vse predelaš. Morda je lažje dat turbino not pa lepo en IC pa še par malenkosti + remap. Bo avto letel. Lahko pa začneš z izpuhom, CAI, odmična, itd..ampak se pripravi na take stroške, da boš raje še par teh 106k prej kupil. Odvisno koliko denarja si pripravljen pognat v luft...
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a Firediver Sr jun 28, 2017 10:08 am

Nabavi si močnejši rabljen avtomobil v okviru budgeta te predelave.

Preprosto in učinkovito!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jun 28, 2017 10:16 am

Ja, so že počitnice :)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
perfectus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jun 28, 2017 9:22 am

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a perfectus Sr jun 28, 2017 10:43 am

Nevem kaj imajo tukaj veze pocitnice ampak ok. Stvari toliko ne poznam zato pa sem vprasal.. Za predelavo pa se hocem odlocit ker mi je avto vsec. Ni mi vazna koncna hitrost, rad bi samo da malo bol "potegne" v hrib.
Menjava ali predelava izpuha?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a Firediver Sr jun 28, 2017 11:08 am

Za tvoje znanje:
Ko je čas počitnic, je opazen porast novih uporabnikov z nesmiselnimi idejami.
To se dogaja vsako leto že odkar sem na forumu (že dobrih 12 let).

Glede izpuha - najbolje bo, da naročiš Akrapoviču, da razvije posebej zate, bo največ efekta.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a Fnatic Sr jun 28, 2017 11:54 am

Menjava izpuha vse od kolektorjev dalje do končnega lonca. Večji fi pa še iz inoxa. Razlika bo že opazna. Ampak luknja v denarnici tudi. Prej pa lahko še en fajn intake. Pa ne samo nataknit konusnega filtra na obsotječo cev ampak zamenjat ves sistem in ga napeljat stran od mašine, za zajem hladnega zraka. Avto bo lažje zdihal pa mogoče se ti bo kak konj poznal. To so še ''poceni'' varjante. Seveda vse homologirat.
Lahko pa samo en intake natakneš pa en športni lonec pa se bo avto fajn drl, pa bo vsaj občutek, da je avto močnejši in hitrejši :D

raje zamenjaj avto, te bo ceneje prišlo. Razen, če ga boš imel za kak projektni avto. Potem pa vsekakor še enega za daily kupi, tega pa v predelave.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jun 28, 2017 12:12 pm

perfectus : maš velik denarja, da bi ga toliko vrgel "stran" oz. vložil v eno drvarnico ?
Mogoče bi se ti splačalo, če bi dele dobil ugodno, pa vse sam zmontial, samo dvomim da imaš znanje, ker si se najprej spravil na forum.
Malo si poglej tole temo: viewtopic.php?f=7&t=108341
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a pskoda Sr jun 28, 2017 12:19 pm

Dobra 106-stka je vredna cca 500€ vse, kar boš delal bo dražje. Montaža kompresorja ali turbine ni samo, da jo z dratom privežeš, ampak je potrebno ooooogromno znanja, ki pa ni poceni (če ne delaš sam) in tudi deli niso poceni in bodo presegli kar nekajkrat vrednosti avtomobila

Moje mnenje pusti ali menjaj avto
Zadnjič spremenil pskoda, dne Sr jun 28, 2017 12:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a esem Sr jun 28, 2017 12:20 pm

Imaš tudi 83-stransko temo o navijanju bratca tvojega P106. Malo si preberi, da vidiš, kaj vse prinese turbina (podobno za kompresor), koliko raznih predelav, dela, stroškov, ne nazadnje znanja, volje, časa ipd je potrebnega. Ni dovolj samo nataknit gor, če hočeš, da dela kot je treba.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a Fnatic Sr jun 28, 2017 1:05 pm

Evo esem, ko si ravno omenil. Sem delal en čas skupaj z Boštjanom. Se je na šiht nekajkrat pripeljal s svojim Saxojem. To je vse grmelo in ropotalo..noro..ampak itak, denarja in časa je šlo za to adijo pamet ogromno. Teme nisem uspel prebrat ma saj mi je vse v živo povedal, pokazal, obrazložil. Sva imela v planu še en skupen projekt ma se je nekaj stvari zalomilo in je padlo v vodo. Drugače pa en tak projekt turbinco montirat je dober podaljšan vikend nonstop dela. Ampak nekomu, ki se na to v nulo spozna. Pa itak prinese potem še tamal miljaužnt stvari zraven. Potem je to nikoli končana štorija.
Tako da, kot sem dejal, ali menjat avto, ali pustit vse skupaj kot je ali pa kupit en projektni avto pa se igrat. Samo denarja bo šlo še pa še malo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a Milan_48 Če jun 29, 2017 10:00 am

Rezultati navijanja takih bencinarjev so zanemarljivi proti vloženim stroškom in pospešijo odhod avtekov v avtomobilska nebesa: https://www.youtube.com/watch?v=-ndVa1GuEK8&index=19&list=PLD5FF49F314054492
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Inštalacija kompresorja

Napisal/-a Fnatic Če jul 06, 2017 8:11 am

In vse tiho je bilo. No, če te zanima, poglej kaj se prodaja: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ye%20101KM
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov