Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

igranje z renault r5

Napisal/-a kristijan123 Sr jul 05, 2017 11:17 am

Pozdravljeni dragi forumaši.

Imam nekaj vprašanj in mislim da bom tukaj lahko dobil informacije. Gre se za 92l Renault r5, 5 vrat, 1.1 motor. Drugi motor že imam in sicer 1.4 z uplinjačem, vgradnja bo v prihodnjih mesecih.
Torej:
- kakšne sedeže bi lahko dal v avto, željo imam dati usnjene
- avto bi hotel znižati za cca 5cm tako da me zanima kake amortizerje in fedre priporočate
- od katerega avta bi pašal komplet zavorni sistem torej diski, čeljusti, servo ojačevalnik ter glavni zavorni cilinder
- kje bi lahko staknil kak dvojni uplinjač
- kako bi se dalo homologirati 15 ali 16 colska platišča
- zanima me tudi, če bi se dalo vgraditi kak drugi sesalni in izpušni kolektor oz od katerega avta bi pašali deli
- po moje bi bilo avto fajn tudi kaj ojačati imate kakšne predloge?

Vem da bi bilo bolje da bi kje staknil kakšno turbo 5ko pa jo zrihtal ampak nimam te želje, na avtek sem navezan saj sem celega zrihtal in zdaj bi ga pa še malo.


Hvala vam v naprej za kakršnekoli informacije, predloge in kritike.

Lp, Kristijan
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: igranje z renault r5

Napisal/-a grega983 Sr jul 05, 2017 3:46 pm

1.4 gts motor bo v campus petki čisto prava stvar. Četudi ima samo enojni fergi. Preverjeno.
Solidna poraba, solidna hitrost.

Sedeži ....... v to karoserijo bo preverjeno šlo od clia 1 sedeže. Najraje od RT. Niso pa ledrasti ..... razen če se ti userje in jih dobiš od baccara clia ali petke.

Če se že greš neko pimpanje potem se potrudi in poišči gts/gtd/gt turbo notranjost. V primerjavi s to je campus petka kot kočija :mrgreen:

Bremze pašejo od clio/19 in ostale tedanje renojeve krame

16 col na petki je za moje pojme bil vedno posilstvo proporcev. Raje poišči kake speedline turbine. 15 col


Če hočeš res nekaj hitrosti pa se z nekaj volje vpaše polžeka na ta motor ali pa kar 18 16v od clia/19ke. Tudi že videno mnogokrat
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
supermico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Ne jan 20, 2008 6:29 pm

Re: igranje z renault r5

Napisal/-a supermico Če avg 10, 2017 8:50 pm

Hehe, dobri stari časi... Sem jo imel, campusko, kot nova notranjost od gt turbo (sedeži+volan), dvojni dvostopenjski vplinjač Weber + kolektor iz r5 1.7, nek športen lonec, Koni amortizerji z nagnjenimi šalčkami in odrezanimi fedri... Še dobro da je imela železen ščitnik po motorjem :D Aja, od zunaj pa samo zadnji spojler od turbo, en tak sleeper 8) Moram pogledat, sem nekje imel še ene slike...
Tako kot je že grega rekel, paše vse od renojev tiste dobe, problem je samo, da so tudi tisti postali že redki. Mi smo takrat hodili čez mejo v Italijo na odpade, se je dobilo polno vsega...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: igranje z renault r5

Napisal/-a dask Pe avg 11, 2017 7:56 am

To je bil avto, jaz sem vozil R5 1,4 Five+. Porezani fedri, športni filter, namesto gum pa hrenovke :) dobro, da smo še tu, tista kišta je kar dobro letela, varnosti pa nobene. Mladost - norost.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov