Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
dampyr321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 17, 2012 5:54 pm

Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a dampyr321 Pe nov 03, 2017 3:32 pm

Pozdravljeni avto navdušenci.
Imam eno vprašanje.

Sicer imam VW Golfa V, 2001 letnik, FSI motor (90KM). Vendar avto še vedno ima audio radio, kar pomeni da nima možnosti prevajanja mp3-ja. Samo audio cd-ji na katere lahko dam 20 pesem, kar mi je pa seveda premal.

Zdaj razmišljam da bi kupu nov radio, vendar ker se mal bolj slabo spoznam na celo tole proceduro, sem se odločil da bom avto pelju v Farmel (strokovnjak za inštalacijo avtoradijev).

Ker bi rad malo boljši radio, ki je sicer na sliki, me zanima naslednje:
ali bo ta radio lahko funkcioniral na VW Golfu 5 iz leta 2001? Da bo vse funkcioniralo tako kot mora (bluetooth, display, mp3)? Pa da se ne bom zjutraj se zbudu, pa opazil da mi je čist baterijo spraznilo zaradi napajanja ali česarkoli že...

Specs avtoradia so naslednje:
Velikost 2DIN
Velikost ekrana 7"
Voltage 12V
Sistem: Windows CE
izhodna moč0: 6*45W
podpora kontrole na volanu, wifi funckije (mi ni potrebno)
Bluetoooth
2x micro sd vhoda
2x usb
dvd predvajalnik
navigacija IGO PRIMO
povezava z potovalnim računalnikom

Res si želim boljši radio z navigacijo, in ne le AUX kabel za priklop.

Hvala in lp
Priponke
Avtoradio_5819d38a20df6.jpg
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a luxxx7 Pe nov 03, 2017 4:45 pm

Pozdravljen, najbrž tvoj Golf 5 ni letnik 2001, ker takrat se še sploh ni začela izdelava tega avtomobila :)

Kot drugo pa je glede avtoradia pravilo toliko denarja, toliko muzike in to drži. Glede teh kitajcev je pač odvisno kako zahteven si, prednost je to da imajo vse v radiu (navigacija, bluetooth, tv, itd...). Problem je, da ti ne bodo delovale volanske komande, če ne boš zraven dokupil modula, ki to podpira. Najbolj se splača kupiti original (RCD 310,510; RNS 310, 510) ampak boš moral posodobiti gateway, da ti ne bo praznilo akumulatorja v mirujočem stanju.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a Gregamax Pe nov 03, 2017 5:07 pm

Hja tudi pri kitajčkih se zna zgoditi da praznejo akomulator in bi bilo potrebno posodobiti getaway. To se je meni dogajalo na moji jetti, ker je bil radio narejen za novejše letnike vwjev.
 
dampyr321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 17, 2012 5:54 pm

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a dampyr321 Pe nov 03, 2017 5:31 pm

luxxx7 je napisal/-a:Pozdravljen, najbrž tvoj Golf 5 ni letnik 2001, ker takrat se še sploh ni začela izdelava tega avtomobila :)

Kot drugo pa je glede avtoradia pravilo toliko denarja, toliko muzike in to drži. Glede teh kitajcev je pač odvisno kako zahteven si, prednost je to da imajo vse v radiu (navigacija, bluetooth, tv, itd...). Problem je, da ti ne bodo delovale volanske komande, če ne boš zraven dokupil modula, ki to podpira. Najbolj se splača kupiti original (RCD 310,510; RNS 310, 510) ampak boš moral posodobiti gateway, da ti ne bo praznilo akumulatorja v mirujočem stanju.


Ne vem če je ta kitajc.

Drugač pa predvidevam da bi to pri Farmelu znali že sami uredit, oziroma da vejo da bo potrebno posodobiti gateway?
 
dampyr321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 17, 2012 5:54 pm

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a dampyr321 Pe nov 03, 2017 5:37 pm

Gregamax je napisal/-a:Hja tudi pri kitajčkih se zna zgoditi da praznejo akomulator in bi bilo potrebno posodobiti getaway. To se je meni dogajalo na moji jetti, ker je bil radio narejen za novejše letnike vwjev.


Glih tega me je strah. Da ne bo spraznil akumulator, če dam radio gor.

Ampak, se pravi če rečem mojstru da bi bilo potrebno posodobiti gateway (pa predvidevam da bo že znau da je treba), pol bi se lahk dal ta model gor?

Sicer je to ta model se mi zdi - http://www.cars-equipment.com/www/en/sh ... rettyPhoto

razen da sem jst svojga najdu na bolhi
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a luxxx7 Pe nov 03, 2017 5:59 pm

To je čisti kitajc. Če boš pri Farmelu to vse zrihtal ti morajo itak oni vse urediti tako da bo delovalo kot je treba, zato se tudi plača delo.
 
dampyr321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 17, 2012 5:54 pm

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a dampyr321 Pe nov 03, 2017 6:07 pm

luxxx7 je napisal/-a:To je čisti kitajc. Če boš pri Farmelu to vse zrihtal ti morajo itak oni vse urediti tako da bo delovalo kot je treba, zato se tudi plača delo.


Sem zdj opazu da je... :D my bad...

Drugač pa ja... avto je 2004 letnik... nevem zakaj sm mislu da je 2001. :?:

Kulk so pa kaj zanesljivi ti kitajci če kaj veš? Al se to splača al je boljše kak pravi brandname vzet kot Pionner al Blaupunkt in podobno?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a RedBaron Pe nov 03, 2017 6:34 pm

Kaj pa če obdržiš original in dokupix xcarlink ali kaj podobnega?
 
dampyr321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 17, 2012 5:54 pm

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a dampyr321 Pe nov 03, 2017 6:40 pm

Sem tud razmišlju, ampak ta radio katerega imam zdj je čist konc... tipke uničene, ocufano, slabo predvajanje muzike (po 2, 3 pesmi začne štekat vse, pa sem tud testiru če je kaj med pečenjem cd narobe, ampak ni.) Prej je ta auto imeu en "dedek", kateri ga je tud nekaj zaliu in zdj je vse šlo v k...

Drugač pa imam rad da je notranjost auta lepa. Zato hočem kakšen novi in bolši radio.
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtoradio VW golf 5

Napisal/-a _Dejan_ So nov 04, 2017 12:57 pm

Če imaš možnost vzami nekaj kar ima Android, vsaj dual core in ne Windows CE!!!
Posodobitev Gatewaya kolikor vem ni softwerska zadeva ampak ga je potrebno fizično menjati za drugega, lahko pa se motim...
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov