Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a KickFlipCore To avg 13, 2019 8:04 am

Živjo, sem v dilemi in hkrati v pomanjkanju informacij o nižanju avtomobila (Golf 4).

Avto bi s fedri spustil za največ možno, da obdržim amortizerje (-35mm). Problem je ta, da je zadaj precej višji kot spredaj in bi ga zadaj spustil nižje, ker trenutno izgleda kot neko 4x4 vozilo, tu pridejo v upoštev gewinde.

Prosil bi za nasvet - budget imam do 200€ za dele in iščem nekaj, ki bo po tuningu obdržalo vsaj nekaj udobja, ker vem da ga bo manj.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Ivan36 To avg 13, 2019 8:39 am

Zračne blazine? Air Ride ... GA ima tu en že 3 leta + in je odlično! Pozimi je na 15 col dvignjen na 15cm, čez poletje na 17 col na tleh :lol: :DDD
Slika
https://airride-system.pl/en/front-rear ... a-fwd.html
Slika
Slika
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Kristjan123 To avg 13, 2019 8:47 am

KickFlipCore je napisal/-a:Živjo, sem v dilemi in hkrati v pomanjkanju informacij o nižanju avtomobila (Golf 4).

Avto bi s fedri spustil za največ možno, da obdržim amortizerje (-35mm). Problem je ta, da je zadaj precej višji kot spredaj in bi ga zadaj spustil nižje, ker trenutno izgleda kot neko 4x4 vozilo, tu pridejo v upoštev gewinde.

Prosil bi za nasvet - budget imam do 200€ za dele in iščem nekaj, ki bo po tuningu obdržalo vsaj nekaj udobja, ker vem da ga bo manj.

Hoces najboljsi nasvet pozabi vse skupaj. Ce te 200 eur "tisci v denarnici" pelji punco na pico in v kino bo bolj pametno. Ce jo nimas in bi rad delal vtis ali na punce ali fante imas napacen avto za to stoletje...
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a KickFlipCore To avg 13, 2019 8:52 am

@Ivan
Hvala, ampak je tole vredno tretjino mojega avta :lol: Iščem nekaj za 200€.

@Kristijan
Prosim za objektiven komentar. Vem, da folk niža svoje 20 let in več stare avte tud za male pare. Torej, kaj dobim za 200€?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Ivan36 To avg 13, 2019 8:56 am

Kredit & lizing & fufung ali pa več delat pa bojo € :lol: Tak Golf IV je po tej predelavi vreden vsaj 2500€ !
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Kristjan123 To avg 13, 2019 9:11 am

KickFlipCore je napisal/-a:@Ivan
Hvala, ampak je tole vredno tretjino mojega avta :lol: Iščem nekaj za 200€.

@Kristijan
Prosim za objektiven komentar. Vem, da folk niža svoje 20 let in več stare avte tud za male pare. Torej, kaj dobim za 200€?

Avto je lahko star tudi 50 let ce ima " duso" je recimo redek model ali motorizacija. Takrat "ni pameti" in lahko gres z vlozki v veckratnik vrednosti avtomobila. To kar imas ti je pa avto "vanabe frajerjev" 15 let nazaj. Danes taki vozijo enake golfe samo cifro visje ali pa kaj nemskega in natikajo gor colo ali dve vecje feltne in so kao frajerji. Samo kje to je vprasanje ponavadi samo v svoji glavi... . Sprasujes kaj dobis za 200.eur? Nic resnega ... raje daj teh 200 eur za kaj postimat na avtu ker sigurno ziher ni vse 100%. Ce pa je vozi dokler vse dela. Energijo in denar usmeri v kaj kar bo dejansko dalo rezultate...
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a VW T4 To avg 13, 2019 9:15 am

Ampak ste pa res zateženi... Vsak, ki praša karkoli za kaj dodelat na avtu ga takoj prepluvate da je brezveze in da naj gre nazaj v šolo in nevem kaj...nihče pa ne bo povedal kako ste 20, 30 let nazaj nižal avte z žaganjem fedrov... In edino kar se še na tem forumu govori je problemi o golfu in meganu in kateri je boljši.
Za 200e dobiš eibach prokit fedre, zniža cca 3cm, in lahko ohraniš original amortizerje (če niso že zgonjeni).
Sam se jih imel na bmw e46 touringu in je avto lepo stal, super se peljal po ovinkih in ni pobralo veliko udobja.
Razne kitajske gewinde za 200e bi pa odsvetoval...ker razen za opazovat nizek avto bo ostalo vse bolj slabo :)
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Kristjan123 To avg 13, 2019 9:32 am

Za 200e dobiš eibach prokit fedre, zniža cca 3cm, in lahko ohraniš original amortizerje (če niso že zgonjeni).

Super vse res...

Amortizerji kot že sam ugotavljaš če že niso zgonjeni bodo v zelo kratkem, ker krajši feder in original amortizer vemo kako se konča. Potem bo menjal amortizerje potem se bo staro podvozje začelo počasi oglašat tako ali drugače in glej ga zlomka tistih začetnih začrtanih 200 eur je že zdavnaj pozabljenih....

Če bi imel mehansko perfekten avto in bi ga rad nižal v kompletu amortizerji + feder zaradi boljše lege recimo še podpiram. Glede na starost avtomobila in pristop avtorja dvomim da je v tem primeru tako...
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a KickFlipCore To avg 13, 2019 9:51 am

@VW T4 Hvala lepa za en konstruktiven odgovor.

@Kristijan Zaenkrat še raziskujem področje, nočem dat preveč denarja ker tudi avto ni toliko vreden. Pripravljen sem dat mogoče kakšnih 100€ več ampak tu pa začrtam mejo. Amortizerji imajo trenutno 30k kilometrov in so udobni, lahko jih tud zamenjam. Gewinde pa torej odpadejo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a pskoda To avg 13, 2019 10:30 am

@Kristjan123 ima sicer prav. Z nižanjem bo še bolj trpelo podvozje puše, končniki,... bodo veliko prej šli rakom žvižgat in bo ratalo iz 200€ na xy€.

Če pa že nižanje in glede na to, da boš kar konkretno nižal, ti predelava amortizerja ne bo ušla, drugače bo tolklo ker je predolg in prešvoh (premehak) vožnja bo za bruhat oz bo izgledalo kot, da so amortizerji hin. Amortizer bo potrebno razdret pozamenjat gumice zamenjat olje z bolj gostim in skrajšat. To velja za vse 4.
Aja pa homologacijo bo treba dekat v vsakem primeru. Mislim, da je 80€

Moje mnenje pusti tako kot je
Lp
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a KickFlipCore To avg 13, 2019 10:51 am

@pskoda
Razumem.
Nisem vedel, da je 35mm veliko, glede na ponudbo določenih slovenskih ponudnikov je okrog 30mm znižanja ubistvu še najmanj kar lahko znižaš (gledam mstyling.net).

Kaj bi pa vsi vi ostali naredili z max. 300€ pa da bi želeli znižati vozilo? Poudaril bi da nočem lowriderja, le malo manjši prostor med kolesom in blatnikom.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a VW T4 To avg 13, 2019 1:26 pm

Praviš, da so amortizerji kr dost novi... jaz ne bi razmišljal, eibach prokit dobiš ugodno nov. Avto bo ravno prav nižji, da bo tudi lepo vozen. Kaj bo čez 2 leti odpovedalo na podvozju, koga briga, takrat ne bo vreden nič več, če bo volja boš popravil, če ne pa prodal ciganom :) Do takrat boš pa zadovoljen, ker si boš izpolnil neko ne preveč drago željo 8)
Dejmo fantu pusti malo veselja, sej govori le o znižanju avta :D
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Kristjan123 To avg 13, 2019 2:01 pm

Po eni strani res... jaz bi sicer še zmeraj pustil tako kot je
pred 15 leti bi odrezal del fedra in z 300 eur raje peljal punco en dan na morje se bolj splača ;)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a mrtwelvetrees To avg 13, 2019 2:04 pm

Tudi jaz, ko sem bil mlad sem bil trapast, tolk denarja zmetu za avto, zdaj pa se tega ne grem več, škoda denarja. :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Firediver To avg 13, 2019 2:17 pm

To nižanje avta je samo za poziranje, "ground clearance" že pri stock golfu 4 ni velik in pri malce razkopani površini hitro podrsaš.
Ampak ja, nekateri imate raje neuporabne stvari...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a emozul To avg 13, 2019 2:38 pm

KickFlipCore je napisal/-a:@pskoda
Razumem.
Nisem vedel, da je 35mm veliko, glede na ponudbo določenih slovenskih ponudnikov je okrog 30mm znižanja ubistvu še najmanj kar lahko znižaš (gledam mstyling.net).

Kaj bi pa vsi vi ostali naredili z max. 300€ pa da bi želeli znižati vozilo? Poudaril bi da nočem lowriderja, le malo manjši prostor med kolesom in blatnikom.


Pa jih pojdi rezat, tako kot smo vcasih delal. Samo res ne vem, ce to se delajo.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a whitee To avg 13, 2019 9:09 pm

Pusti ti te stare strice pri miru. Lej če hočeš znižat avto za 35mm, je res najbolje da kupiš kake eibach prokit ali h&r fedre. Glede na to da imajo amortizerji 30k za sabo, morajo zdržat še enkrat toliko, če le niso najbolj škrt roba. Najbolje da na google napišeš golf 4 eibach prokit in pogledaš slike, ter tako vidiš če ti to zadostuje, isto narediš za h&r.
Drugače pa od gewind za okoli 200€ bi naj bile fk precej udobne, za 300€ pa se mi zdi da že dobiš kak vmaxx, ki pa so kak razred višje po kvaliteti.
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a KickFlipCore Sr avg 14, 2019 8:03 am

Skratka odločil sem se za fedre. Tisti, ki ste jih imeli - kolikšen odstotek udobja je ostal?

Sem pogledal ponudbo in našel te 3 opcije za moje vozilo:
https://www.mstyling.net/eibach-sportne-vzmeti-pro-kit-vw-golf-iv-sl-SI2
https://www.mstyling.net/eibach-sportne-vzmeti-pro-kit-vw-golf-iv-sl-SI
https://www.mstyling.net/eibach-sportne-vzmeti-pro-kit-vw-golf-iv-sl-SI3

Mnenja?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Fnatic Sr avg 14, 2019 8:14 am

No pa si dobil konkreten odgovor. Ostali pa jao jao, vsi pametni a pred leti vsi enako počeli. Aj aj ljudje...

Sej gewinde bi lahko našel morda kake rabljene od kakega show cara za ta denar.

Ali pa morda pogledaš, če je kje odprodaja. Jaz sem pred leti dobil od FK fedre za 20eur cel set s papirji plus 20 eur poštnine. V 4ih dneh bili doma prek hitre pošte. Vozil slabo leto, vse bp.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Nižanje Golf 4 - gewinde ali fedri?

Napisal/-a Fnatic Sr avg 14, 2019 8:16 am

Aja mnenja...Nisi dobro pogledal. Malce nižje poskrolaj pa poglej, katere so za tvoj avto, tvoj model. Ne vem kateri letnik maš to pa kako mašino.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov