Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
daendro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So nov 08, 2014 10:57 am

Homologacija izpuha

Napisal/-a daendro So jul 18, 2020 4:28 pm

Živjo, zanima me, če kdo ve kaj (papirji) potrebujem za homologirat športni izpuh. Povsod, ko gledam po spletu imajo izpuhi ECE/EEC certifikate in me zanima če je to dovolj, ali so potrebni še TUV papirji? Ali so potrebni tudi papirji o strokovni vgradnji? Hvala za odgovor, če kdo ve.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Homologacija izpuha

Napisal/-a mrtwelvetrees So jul 18, 2020 4:41 pm

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Homologacija izpuha

Napisal/-a pskoda So jul 18, 2020 4:44 pm

Tudi papirji o strokovni vgradnji
Lp
 
daendro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So nov 08, 2014 10:57 am

Re: Homologacija izpuha

Napisal/-a daendro So jul 18, 2020 6:47 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:https://www.google.com/search?q=Homologacija+izpuha&rlz=1C1CHBD_slSI814SI814&oq=Homologacija+izpuha&aqs=chrome..69i57j69i61.48j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Sem že pregledal pa nisem nikjer našel neke aktualne teme (manj kot pol leta stare), glede na to, da se vsako leto kaj spreminja.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Homologacija izpuha

Napisal/-a Fnatic Po jul 20, 2020 8:09 am

Tako kot so napisali, TUV in še potrdilo o vgradnji. Pa še se zna najt kakšen, ki mu kaj ne bo všeč.
Pri nas so tako strogi glede tega da joj. A pol avtov čez tehnične normalno skozi a ubistvu kar čakaš, da razpade.

Meni so pri enem prejšnjem zavrnili na tehničnem, ker sem imel temnjene šipe. Homologirano ampak zadnja desna folija je bila menjana, ker se je natrgala (še pri prejšnjem lastniku vse). So mi rekli, da se ta ne ujema s številko zapisano v kartončku in naj se znajdem kakor lahko (vsaka folija je imela odtisnjeno številko, še sam tega nisem vedel). Pred njimi sem vzel eno strgalo in toliko časa praskal, da sem jo za silo spravil dol ter s tem opravil tehničnega potem.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov