Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a tristan01 Po okt 03, 2011 8:32 am

vojkostar je napisal/-a:ja res je, bo mogu mal kolektorj pa sesalne kanale povečat, mal bat pobrust pa cilindr da bo več ccm, tko k v starih frčakih pol pa bo neki kojnu :)


Sanje vseh lastnikov atmosferskih motorjev, da bi bilo tako lahko dobiti kakšnega lipicanca več kot pri mopedih. Natakneš MF izpuh in večji vplinjač pa si glavni na vasi. Žal se da temu približati le pri turbo motorjih. Atmosferci pa zahtevajo malce več urarskega dela in natančnosti, ter šele nato optimiranje elektronike.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a airmike Po okt 03, 2011 9:01 am

tristan01 je napisal/-a:
vojkostar je napisal/-a:ja res je, bo mogu mal kolektorj pa sesalne kanale povečat, mal bat pobrust pa cilindr da bo več ccm, tko k v starih frčakih pol pa bo neki kojnu :)


Sanje vseh lastnikov atmosferskih motorjev, da bi bilo tako lahko dobiti kakšnega lipicanca več kot pri mopedih. Natakneš MF izpuh in večji vplinjač pa si glavni na vasi. Žal se da temu približati le pri turbo motorjih. Atmosferci pa zahtevajo malce več urarskega dela in natančnosti, ter šele nato optimiranje elektronike.

LP Tristan01


Načeloma je res so pa avti ki se dosti bolj odzivajo na tuning. Recimo moj avto ma serijsko 75Hp moj pa ima izmerjeno 89Hp z minimalnimi predelavami in skoraj nič zapravljenega denarja ;)
 
Uporabniški avatar
_Ozi_
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Ne sep 23, 2007 10:56 am
Kraj: Rivercity

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a _Ozi_ Po okt 03, 2011 12:42 pm

vojkostar je napisal/-a:10nm in 5km se NE pozna bokve kaj, razn če gre za fičaka :) je pa res da se avto lepše pelje in nič več kot to recimo da je v večjem razponu obratov bolj prožen, ampak pospeševanje in to....... ti povem da se za tono težek avto 10km in 30nm ne pozna veliko


Pri 1t težkemu vozilu, da se 10Nm, kaj šele 30Nm, ne bi poznalo? GTFOOH =P
 
Uporabniški avatar
Vz_ace
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe nov 16, 2007 8:02 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a Vz_ace Po okt 03, 2011 1:29 pm

točno tako; če imaš "feeling" in voziš isti avto vsak dan, občutiš razliko že,če je zunaj vlažno ali suho vreme;pa dvomim da je ta večja kot 10 HP in 30 nm...:p
**classic power-original power!**
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a airmike Po okt 03, 2011 1:37 pm

Vz_ace je napisal/-a:točno tako; če imaš "feeling" in voziš isti avto vsak dan, občutiš razliko že,če je zunaj vlažno ali suho vreme;pa dvomim da je ta večja kot 10 HP in 30 nm...:p


http://www.youtube.com/watch?v=lG6qx-CAIzA :woohoo
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a gofra Po okt 03, 2011 1:44 pm

Ej, ne govort neumnosti!

Jst ti znam ugant kaj je jedla mušica, ki se je zakajlala med plasti zracnega filtra v airboxu!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a maniaxxx Po okt 03, 2011 7:53 pm

gofra je napisal/-a:Ej, ne govort neumnosti!

Jst ti znam ugant kaj je jedla mušica, ki se je zakajlala med plasti zracnega filtra v airboxu!



To ni nič, js znam ugotovit kire sorte in spola je ta mušica. Pa ne vem če se majstri tle zavedate, da ni vseeno pod katerim kotom se mušica zaleti, iz katere smeri piha veter, kaj si jedu za zajtrk in kak prašek uporabljaš, to vse vpliva na moč in navor...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Po okt 03, 2011 8:43 pm

_Ozi_ je napisal/-a:
vojkostar je napisal/-a:10nm in 5km se NE pozna bokve kaj, razn če gre za fičaka :) je pa res da se avto lepše pelje in nič več kot to recimo da je v večjem razponu obratov bolj prožen, ampak pospeševanje in to....... ti povem da se za tono težek avto 10km in 30nm ne pozna veliko


Pri 1t težkemu vozilu, da se 10Nm, kaj šele 30Nm, ne bi poznalo? GTFOOH =P

glede na meritve so tok majhni cajti, da ni vredno denarja...žal je tako, ni to kr raketa naenkratz 10 km več
 
Uporabniški avatar
_Ozi_
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Ne sep 23, 2007 10:56 am
Kraj: Rivercity

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a _Ozi_ To okt 04, 2011 7:28 am

vojkostar je napisal/-a:glede na meritve so tok majhni cajti, da ni vredno denarja...žal je tako, ni to kr raketa naenkratz 10 km več


Majhni cajti? Kateri avto? Nisem preletel celotne teme/zadnji par strani, če si mogoče na kaj iz prejšnjih postov ciljal. Je bilo kje omenjeno, da je avto z 10km več raketa ali je bilo samo napisano, da se občuti? Hjao :roll:
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar To okt 04, 2011 7:46 am

občuti se tudi ko je poln/prazn tank na cliotu pa je 50 kil razlike :)
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a airmike To okt 04, 2011 9:31 am

vojkostar je napisal/-a: ti povem da se za tono težek avto 10km in 30nm ne pozna veliko


vojkostar je napisal/-a:občuti se tudi ko je poln/prazn tank na cliotu pa je 50 kil razlike :)


Se boš odloču počasi kak je?
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar To okt 04, 2011 1:18 pm

prazn tank je cenej ko chip tuning za 10 konjev :)
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a airmike To okt 04, 2011 1:20 pm

prazn tank + chiptuning= WIN ? :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar To okt 04, 2011 8:04 pm

airmike je napisal/-a:prazn tank + chiptuning= WIN ? :mrgreen:

lahko bi tko rekl :D...ma sj neki malga se opazi, samo deleč pod pričakovanji no, skratka atmosferca tunat...........na kalsičen način tako kot turbak skor nima smisla
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a hippo To okt 04, 2011 9:10 pm

vojkostar je napisal/-a:lahko bi tko rekl :D...ma sj neki malga se opazi, samo deleč pod pričakovanji no, skratka atmosferca tunat...........na kalsičen način tako kot turbak skor nima smisla

Sam mali popravek:
... skratka atmosferca tunat...........na klasičen način tako kot turbak NIMA smisla.
 
Uporabniški avatar
_Ozi_
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Ne sep 23, 2007 10:56 am
Kraj: Rivercity

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a _Ozi_ Sr okt 05, 2011 7:07 am

hippo je napisal/-a:
vojkostar je napisal/-a:lahko bi tko rekl :D...ma sj neki malga se opazi, samo deleč pod pričakovanji no, skratka atmosferca tunat...........na kalsičen način tako kot turbak skor nima smisla

Sam mali popravek:
... skratka atmosferca tunat...........na klasičen način tako kot turbak NIMA smisla.


Manjka še nekaj in sicer, da je to od vojskostar mnenje. Sicer čisto preveč posplošeno spet, ampak bo ok.
 
tiara2008
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po dec 03, 2012 3:16 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a tiara2008 Po dec 03, 2012 3:31 pm

nevem kdo vam chipa aute vem da sem mojega pri skn in auto ni pa ni sel sel sem na popravek pa je reku da je to maximalno kar lahko naredi problem je da on nima pojma kar dela!! oni ne delajo sami nic poberejo tvoj program pa nalozijo novegi kirega jim nekdo poslje in ta nekdo ni skn nemcija to garantiram najdu sem mojstra kiri se spozna na to ko je odpru mape mojega chipa se je zacel smejat.. vse je bilo narejeno kr doma iz fotelje od nekega nestrokovnjaka... sel sem chipat auto k sm in vam povem da auto gre enkrat bolse.. decko dela sam vse naredi mapo ti pokaze in testira
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a hippo Po dec 03, 2012 6:23 pm

tiara2008 je napisal/-a:nevem kdo vam chipa aute vem da sem mojega pri skn in auto ni pa ni sel sel sem na popravek pa je reku da je to maximalno kar lahko naredi problem je da on nima pojma kar dela!! oni ne delajo sami nic poberejo tvoj program pa nalozijo novegi kirega jim nekdo poslje in ta nekdo ni skn nemcija to garantiram najdu sem mojstra kiri se spozna na to ko je odpru mape mojega chipa se je zacel smejat.. vse je bilo narejeno kr doma iz fotelje od nekega nestrokovnjaka... sel sem chipat auto k sm in vam povem da auto gre enkrat bolse.. decko dela sam vse naredi mapo ti pokaze in testira

Kje so LOČILA?!?! :evil:
Pa kdo piše poste tule gor... :roll:
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vuli Po dec 03, 2012 7:34 pm

sam res, prav težko je tole brat.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar To dec 04, 2012 8:39 am

tiara2008 je napisal/-a:nevem kdo vam chipa aute vem da sem mojega pri skn in auto ni pa ni sel sel sem na popravek pa je reku da je to maximalno kar lahko naredi problem je da on nima pojma kar dela!! oni ne delajo sami nic poberejo tvoj program pa nalozijo novegi kirega jim nekdo poslje in ta nekdo ni skn nemcija to garantiram najdu sem mojstra kiri se spozna na to ko je odpru mape mojega chipa se je zacel smejat.. vse je bilo narejeno kr doma iz fotelje od nekega nestrokovnjaka... sel sem chipat auto k sm in vam povem da auto gre enkrat bolse.. decko dela sam vse naredi mapo ti pokaze in testira



ja ločila pa to so res.... :)
drugače CSS zelo dobro naredi, potegne mapo, jo zmodificira potem pa nazaj gor. to da se neke random mape gor daja zna bit kr problem včasih
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov