Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar To dec 04, 2012 8:40 am

tiara2008 je napisal/-a:nevem kdo vam chipa aute vem da sem mojega pri skn in auto ni pa ni sel sel sem na popravek pa je reku da je to maximalno kar lahko naredi problem je da on nima pojma kar dela!! oni ne delajo sami nic poberejo tvoj program pa nalozijo novegi kirega jim nekdo poslje in ta nekdo ni skn nemcija to garantiram najdu sem mojstra kiri se spozna na to ko je odpru mape mojega chipa se je zacel smejat.. vse je bilo narejeno kr doma iz fotelje od nekega nestrokovnjaka... sel sem chipat auto k sm in vam povem da auto gre enkrat bolse.. decko dela sam vse naredi mapo ti pokaze in testira



ja ločila pa to so res.... :)
drugače CSS zelo dobro naredi, potegne mapo, jo zmodificira potem pa nazaj gor. to da se neke random mape gor daja zna bit kr problem včasih
 
Uporabniški avatar
rs2
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne mar 25, 2007 6:40 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a rs2 Sr dec 05, 2012 4:46 pm

tiara2008 je napisal/-a:nevem kdo vam chipa aute vem da sem mojega pri skn in auto ni pa ni sel sel sem na popravek pa je reku da je to maximalno kar lahko naredi problem je da on nima pojma kar dela!! oni ne delajo sami nic poberejo tvoj program pa nalozijo novegi kirega jim nekdo poslje in ta nekdo ni skn nemcija to garantiram najdu sem mojstra kiri se spozna na to ko je odpru mape mojega chipa se je zacel smejat.. vse je bilo narejeno kr doma iz fotelje od nekega nestrokovnjaka... sel sem chipat auto k sm in vam povem da auto gre enkrat bolse.. decko dela sam vse naredi mapo ti pokaze in testira


Buče. Rumene. Smrdeče.
Tud tvoj 1.post. Prijavil si se samo zaradi tega, da to poveš.
Smemo zvedeti, kateri opevani stroj si poskušal čipati?
A lahko poveš, katerega mojstra si našel, da se spozna na zadeve. Bi jaz rabil eno pomoč pri čipanju enega avta.
Buče. Rumene. Smrdeče.

Lp
Vse pod 2 bara je N/A
Audi power
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a _furby_ Sr dec 05, 2012 5:54 pm

rs2 je napisal/-a:
tiara2008 je napisal/-a:nevem kdo vam chipa aute vem da sem mojega pri skn in auto ni pa ni sel sel sem na popravek pa je reku da je to maximalno kar lahko naredi problem je da on nima pojma kar dela!! oni ne delajo sami nic poberejo tvoj program pa nalozijo novegi kirega jim nekdo poslje in ta nekdo ni skn nemcija to garantiram najdu sem mojstra kiri se spozna na to ko je odpru mape mojega chipa se je zacel smejat.. vse je bilo narejeno kr doma iz fotelje od nekega nestrokovnjaka... sel sem chipat auto k sm in vam povem da auto gre enkrat bolse.. decko dela sam vse naredi mapo ti pokaze in testira


Buče. Rumene. Smrdeče.
Tud tvoj 1.post. Prijavil si se samo zaradi tega, da to poveš.
Smemo zvedeti, kateri opevani stroj si poskušal čipati?
A lahko poveš, katerega mojstra si našel, da se spozna na zadeve. Bi jaz rabil eno pomoč pri čipanju enega avta.
Buče. Rumene. Smrdeče.

Lp


buce take ali drugacne ... kolega cipal pri njih in kaj mu recejo po cipanju?
da bo vztrajni tresu (in res je) in to na takorekoc novem avtu. :roll: mapa more bit taka, da ne bo avto tresu ko ga zahodis.

po temu ... najlepsa hvala in sam sem se odlocil za drugega tunerja (CSS) ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
rs2
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne mar 25, 2007 6:40 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a rs2 Sr dec 05, 2012 6:01 pm

_furby_ je napisal/-a:buce take ali drugacne ... kolega cipal pri njih in kaj mu recejo po cipanju?
da bo vztrajni tresu (in res je) in to na takorekoc novem avtu. :roll: mapa more bit taka, da ne bo avto tresu ko ga zahodis.

po temu ... najlepsa hvala in sam sem se odlocil za drugega tunerja (CSS) ;)



Super. Sem vesel zate. Samo da si zadovoljen.
Če pa je tvojemu kolegu tresel vztrajnik, pa res ne vem kako da je to dopustil. Valjda je takoj po čipiranju in testni vožnji to izpostavil in jaz osebno nebi odpeljal s takim avtom.
Ali kako je bilo? Rekli so mu, da bo tresel, pa je vseeno rekel "nič, kar nagoni čip not" al kaj...
Trese lahko samo zaradi preveč navora in nič drugega....
Zapreš in neha trest. razen če maš že na konc vse skupi....pol pa tud original začne trest.

Se pa povsem strinajm - če zahodiš nima kaj trest, če je seveda avto izpraven.

Buče.
Vse pod 2 bara je N/A
Audi power
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a radar Če dec 13, 2012 11:28 am

tiara2008 je napisal/-a:nevem kdo vam chipa aute vem da sem mojega pri skn in auto ni pa ni sel sel sem na popravek pa je reku da je to maximalno kar lahko naredi problem je da on nima pojma kar dela!! oni ne delajo sami nic poberejo tvoj program pa nalozijo novegi kirega jim nekdo poslje in ta nekdo ni skn nemcija to garantiram najdu sem mojstra kiri se spozna na to ko je odpru mape mojega chipa se je zacel smejat.. vse je bilo narejeno kr doma iz fotelje od nekega nestrokovnjaka... sel sem chipat auto k sm in vam povem da auto gre enkrat bolse.. decko dela sam vse naredi mapo ti pokaze in testira


uffff.... tole pa nikoli ne bi verjel!!!!!!!!!!!!!!

če bi vsaj malo poznal/a zgodovino in uspehe edota in ekipe si ne bi nikoli upal/a napisati takšnih neumnosti!

Škoda je, ker že nekaj časa pravih strokovnjakov manjka na a.com oziroma so zelo redki.

Drugače pa ekipi skn želim veliko uspeha naprej, kakor tudi rsr, css in ostalim, ki vedo kaj delajo.... za vse ostale, ki pa mislijo, da znajo in takole blatijo po forumih je pa lahko sram.

p.s. ... pa ne delam na skn...

za pokušino...

http://www.youtube.com/watch?v=NxMulIG1oro

ostale stvari pa lahko sam/a poiščeš.

lp
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a mito155 To dec 18, 2012 9:10 am

kolega vse avtomobile čipa na SKNu, jaz sem dosedaj 2, 3-tji bo po novem letu, ko se denar vrne :P ...


tko kot je Edo napisal.. buče ;)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a sašo5 To dec 18, 2012 11:21 am

rs2 je napisal/-a:
Trese lahko samo zaradi preveč navora in nič drugega....
Zapreš in neha trest.


hm..... :idea: nebi pričakoval od vas takšen odgovor (ne da mislim, ampak vem da ste znalci tam na kupu zbrani, čeprav osebno že cca 18 let pri Matjažu zadeve delam, kakor tudi kakšen "ducat" znancev in prijateljev) ampak dobro to ni važno_hočem izpostavit oz. vprašat, bom dal tipični primer enega golfa 1.9 90KM vsi obljubljajo(te) 130KM pa čeprav vemo, da realno ni tako oz je nekje do 30/35% prirastaka se pravi zdravih 120 konjičkov in ker vemo, da so avti taki in drugačni(čeprav na papirju enaki) vozniki zopet taki in drugačni, nekateri sposobni uničit ali vsaj "načet" vztrajnik pri enem samem speljevanju v rikverc in po možnosti še v breg in potem že po par 100km po čipanju, ko se vsi parametri "posložijo" zadeva dejansko začne potresavat, stranka pride nazaj in ti praviš zadevo enostavno ZAPREŠ ampak če narediš tako, dotični avto nima več cca 120KM ampak manj, zdej koliko niti ni važno, osebno me zanima zakaj si ne vzamete časa in enostavno mapo ne naredite, ki bo pasala dotičnem avtu oz. razporedite navor drugače oz. ga prilagodite za vsaki avto posebaj , brez da bi konje zgubili :?:

PS. in tudi sam vem za primer, ko je tunerc popravljal za vami prav tako čipan avto s "copy paste" sisitemom. In prav zaradi tega oz. slabega odnosa do strank, so se pojavili raznorazni "vizuali in ccsji" in kaj jaz vem kdo vse - se mi zdi, da vsak ki ima lap top in pet minut časa, ki imajo edino računalniško znanje o samem sistemu delovanja motorja, kaj šele strojništva pa niti najmanjšega pojma.......časi so težki, pač taki kot so več ali manj za vse, zato so ljudlje še bolj pozorni na uslugo in "pouslugo"...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a crxdelsol To dec 18, 2012 12:08 pm

Sem se pred časom zanimal za tole zadevo če je sploh izvedljiva:
da ko je avto hladen, ga nebi spustilo v obrate nad 3k rpm in launch control.

Izvedel sem da je izvedljivo, le da rabim določen motorni računalnik, katerega sem seveda kupil.

Tunerc ima ceno 150€, čisto vsi ostali ki sem jih klical 300-400€. Tunerc je bil edini, ki si je vzel čas in razložil kaj vse mora narediti, vsi ostali so bluzili, da potrebujem še teste na valjih itd. Zdaj pa mene zanima al imajo tako različne sisteme in pristope za takšno stvar naredit ali samo nategujejo nevedneže. Sam nisem šel v zadevo le zato ker mi je tunerc malce daleč. Ne vidim pa povezave med zgornjim posegom in zakaj bi moral dat konje merit na valje.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar To dec 18, 2012 5:26 pm

Kar se map tiče še enkrat povem, da jih CSS dela vpričo mene in mi razlaga kako in kaj, ter spremeni zadeve po želji, kar se cene tiče ma CSS od 250€ naprej z meritvami, tunerc je hotel za svojo stvaritev 400€.
kar se 90 konjskih dizlov tiče pa....
Slika
zakaj konje merit na valje? ja kje pa jih boš, po občutku? važna je razlika med pre in po meritvi, ker sicer si raje vtakni v avto box za 20e in bo čist ok :)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a crxdelsol To dec 18, 2012 6:59 pm

preberi prosim se enkrat kak poseg bi jaz delal-nima veze z konji
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a buhti To dec 18, 2012 11:04 pm

vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a ~toMmy~ To dec 18, 2012 11:31 pm

buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp


Meni je prvi vztrajnik šel pred čipanjem, tako da zaenkrat je "čipan" dlje zdržal! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a sašo5 Sr dec 19, 2012 6:18 am

~toMmy~ je napisal/-a:
buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp


Meni je prvi vztrajnik šel pred čipanjem, tako da zaenkrat je "čipan" dlje zdržal! :D

.....ker so Lukovega samenjali s Sachovim......

buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp

je kr lepo tale čip narejen - med 1800 in 2800 je krasen prirastek in lepo linearno narejen, tako da ne butne (določenim se pri cca 2000 rpm "vtrga" in tukaj je problem...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr dec 19, 2012 9:24 am

sašo5 je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:
buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp


Meni je prvi vztrajnik šel pred čipanjem, tako da zaenkrat je "čipan" dlje zdržal! :D

.....ker so Lukovega samenjali s Sachovim......

buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp

je kr lepo tale čip narejen - med 1800 in 2800 je krasen prirastek in lepo linearno narejen, tako da ne butne (določenim se pri cca 2000 rpm "vtrga" in tukaj je problem...


Tukaj imaš sliko prvega vztrajnika, je bil kar lepo Sachs:
viewtopic.php?f=6&t=90186

CSS-of graf je lep, edino padec pri 3750 obratih mi ni čisto jasen.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Sr dec 19, 2012 12:14 pm

buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp


meni zaenkrat deluje 30 000 km
je pač tok dobr tuning da navor prestavi v višje vrtljaje ko se sklopka in vztrajnik že vrtita z določenim momentom, problem so skn generic mape ter boxi, ki v celotnem območju dvignejo navor za isti odstotek

tist okol 3750 je kr blokada
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a hippo Sr dec 19, 2012 12:28 pm

vojkostar je napisal/-a:
buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp


meni zaenkrat deluje 30 000 km
je pač tok dobr tuning da navor prestavi v višje vrtljaje ko se sklopka in vztrajnik že vrtita z določenim momentom, problem so skn generic mape ter boxi, ki v celotnem območju dvignejo navor za isti odstotek

tist okol 3750 je kr blokada

Največji problem so ljudje, ki ne znajo vozit dizla in šaltajo ko pride na špico navora, ko prešaltajo obrati padejo, gas do konca in spet tako. Vztrajnik pa nabija 100 na uro. Potem pa se sprašujejo zakaj vztrajnik ne zdrži...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr dec 19, 2012 12:37 pm

vojkostar je napisal/-a:
buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp


meni zaenkrat deluje 30 000 km
je pač tok dobr tuning da navor prestavi v višje vrtljaje ko se sklopka in vztrajnik že vrtita z določenim momentom, problem so skn generic mape ter boxi, ki v celotnem območju dvignejo navor za isti odstotek

tist okol 3750 je kr blokada


Blokada pri dobrih 3750? V čem je pa to fora, če original in moj čipan normalno vlečeta tudi do dobrih 4000 oz. celo 4200-4300 se mi zdi? To je polj podobno kot pri Renojevih kombijih, ki ti med prehitevanjem nepričakovano "odrežejo" gas, čeprav je občutek, da bo še vleklo...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a IgorMM Sr dec 19, 2012 1:26 pm

priporočam css, definitivno vreden svojga denarja... vse si lahko uzivo-live pogldas kako se zadeva rihta. pa tudi glde cene se vedno da kej dogovir kak € manj kot pise na strani.
lp
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Sr dec 19, 2012 2:50 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
vojkostar je napisal/-a:
buhti je napisal/-a:vojkostar: tale 90hp dizl je pa kr konkretno dubu na navoru in konjih... 50hp in 100Nm navora... Kr lepa, koliko bo pa vztrajnik zdržu me pa zanima :-P

lp


meni zaenkrat deluje 30 000 km
je pač tok dobr tuning da navor prestavi v višje vrtljaje ko se sklopka in vztrajnik že vrtita z določenim momentom, problem so skn generic mape ter boxi, ki v celotnem območju dvignejo navor za isti odstotek

tist okol 3750 je kr blokada


Blokada pri dobrih 3750? V čem je pa to fora, če original in moj čipan normalno vlečeta tudi do dobrih 4000 oz. celo 4200-4300 se mi zdi? To je polj podobno kot pri Renojevih kombijih, ki ti med prehitevanjem nepričakovano "odrežejo" gas, čeprav je občutek, da bo še vleklo...


ma graf je mal zamaknjen če dobr pogldaš tko da do 4000 je verjetno potem pa začne zapirat, al pa je zaprto ker je enostavno preveč moči
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr dec 19, 2012 3:08 pm

Bi moral v praksi videt... sicer večino časa niti nima veze, ampak jaz dosti prehitevam in takrat zna prit zelo prav, da se malo bolj zvrti, sploh na kakšnih Gorjancih. :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Himc57 in 11 gostov