Stran 1 od 2

tuning clio 1.5 dci 80 km

Objavljeno: Po maj 09, 2005 10:02 am
Napisal/-a radar
pozdravljeni.
Sem nov na forumu in me zanima kako je s predelavo motoja na okoli 100 KM. Nekateri mi pravijo moduli so zakon, drugi pa da naj nalozim nov software. Zanima me tudi kako je s porabo in kako je to dobro (slabo) za motor?
Kako je z dimljenjem iz izpuha? In seveda kako je z zmogljivostmi?
A ima kdo to narejeno?
LP 8)

Objavljeno: Po maj 09, 2005 10:15 am
Napisal/-a Yagi-san
Pozdravljen!!
Jaz imam narejen chip tuninig in se distanciram od modulov ( brez zemere). Dimljenja je za odtenek več, ko dodaš plin. Fi izpušne cevi lahko ostane isti, kot ga imaš. Cev se izplača menjat na večji fi pri 200+ HP. Poraba pri normalni vožnji je nižja, čim si pa privoščiš je pa hitro 1 L višja. Glede motorja predvsem turbine; isto kot do zdaj, Ne mrzle in ne ugašaj vrele, pa redni servisi med 10.000 in 15.000 km.




Yagi-san

Objavljeno: Po maj 09, 2005 8:21 pm
Napisal/-a ahiM
Čip tuning, :tomidelej: obvezno! Pozanimaj se pri firmah, ki to delajo (RSR, Rapid, ...)!

Re: tuning clio 1.5 dci 80 km

Objavljeno: To maj 10, 2005 7:24 am
Napisal/-a Creed555
radar je napisal/-a:pozdravljeni.
Sem nov na forumu in me zanima kako je s predelavo motoja na okoli 100 KM. Nekateri mi pravijo moduli so zakon, drugi pa da naj nalozim nov software. Zanima me tudi kako je s porabo in kako je to dobro (slabo) za motor?
Kako je z dimljenjem iz izpuha? In seveda kako je z zmogljivostmi?
A ima kdo to narejeno?
LP 8)


Kontaktiraj z uporabnikom PUHKO
On je čipal Cliota 1.5dci pri RSRu.

Objavljeno: Če maj 12, 2005 6:44 am
Napisal/-a radar
Dobr jutr.
ja sem se pozanimal pri RSR-u in zaenkrat se kr dobr slis, se bom pozanimal se naprej. A kdo ve, kako je z temi motorji po 50000 ali 100000 prevozenimi km?
Naročene mam xenon luči (komplet s tuljavami), pa me zanima a je potrebno pri instalaciji v avtu kaj spremeniti glede na navadne luči? A je možmo pri cliotu izklopiti dnevne luči? :shock: LP

Objavljeno: Če maj 12, 2005 6:59 am
Napisal/-a ice
radar je napisal/-a: A je možmo pri cliotu izklopiti dnevne luči? :shock: LP


Brez štromarskih posegov, že od leta 1998 ne.

Objavljeno: Če maj 12, 2005 7:41 am
Napisal/-a CarInvent
dnevne luči ti bodo izklopili na Renault servisu s testerjem.
ampak premisli ali se ti to sploh splača... je namreč koristna razvada :-P

kar se pa motorja 1.5 dCi tiče - za 80 konjskega lahko rečem le aleluja. fajn motor, dobro prenese čipanje in zmerna poraba. Sam imam tak avto in tudi na drag dirkah se obnese - celo nad pričakovanji 8)

sicer pa odvisno kako ga boš vozil, sam ga namreč pritiskam striktno le ko je dobro ogret motor. Po skoraj 80.000 kkm brez posebnosti.

LP

Objavljeno: Pe maj 13, 2005 8:13 am
Napisal/-a ice
CarInvent: PREBERITE SI PRAVILA! Oglaševanje na forumu je strogo prepovedano, to da ste registirirani kot podjetje oz. oseba, ki se ukvarja s tem in se hvalite z lastnimi storitvami/proizvodi, je pa tudi skrajno nesramno do ostalih, ki se odločajo za plačano oglaševanje preko bannerjev ali drugače. To je zadnje opozorilo (samo naša dobra volja), v naslednjem (da prodajate preko PM sistema ali na forumu) vam onemogočimo dostop!

Še stavek iz pravilnika, ki je dostop vsem na vrhu strani (foruma):
"Vsako oglaševanje komercialne narave je strogo prepovedano in se obračuna po ceniku oglaševanja na portalu"

Objavljeno: So maj 14, 2005 9:41 pm
Napisal/-a radar
ja zanima me kako je s porabo, ker mi vsi pravijo, da je treba "konje futrat", pa me zanima realno koliko naraste?
P.S. PUHKO-če si čipšal cliota mi povej kako kontaktiram s tabo?
Lp
:twisted:

Objavljeno: So maj 14, 2005 9:50 pm
Napisal/-a kljukec
mel sm cliota čipanga na 100km
supr zadevca, je pa začel mal kadit po 50k+ km
mel sm porabo od 5-5.5 max
pa se je avto vedno prtiskal
ma pa problem z gumami- k nobene niso dost trde :oops:
skor manka kakšen esp oz podobni izklopljivi sistemi, da bi lohka mal gume pršpau
lp

Objavljeno: Ne maj 15, 2005 9:42 am
Napisal/-a DrMr
Mislim, da ima Car invent s čipanjem 1.5 dCi res največ izkušenj, in pokalov ;)

Objavljeno: Ne maj 15, 2005 10:13 am
Napisal/-a Omelo
Jst sm ga pr RSRu dal "čipat" na 100 konjičkov. Poraba se ubistvu ne pozna (pr men ni ne večja ne manjša), mal bolj vleče, ampk to je pa tut to. Kadi, vsaj opazno ne več (kako bo bomo vidl), dajo ti 2 leti garancije, pa itak ne morjo na servisu vedt če je čipan al ne (jst mam npr. 4 leta garancije). Tako da to je to. Ja mam pa isto 1.5 DCI 80hp star tretnutno 6 mesecev.

Objavljeno: Ne maj 15, 2005 9:24 pm
Napisal/-a DrMr
Omelo je napisal/-a:Jst sm ga pr RSRu dal "čipat" na 100 konjičkov. Poraba se ubistvu ne pozna (pr men ni ne večja ne manjša), mal bolj vleče, ampk to je pa tut to. Kadi, vsaj opazno ne več (kako bo bomo vidl), dajo ti 2 leti garancije, pa itak ne morjo na servisu vedt če je čipan al ne (jst mam npr. 4 leta garancije). Tako da to je to. Ja mam pa isto 1.5 DCI 80hp star tretnutno 6 mesecev.


Na servisu vidijo, vidijo ;) ;), če hočejo in znajo ;) Pa ti ga tudi hote ali nehote razčipajo. Lastniki Volvo vozil bodite pazljivi, ker če imate kakšno težavo v garanciji in imate čipanega, pazite, ker se tester pooblaščenega servisa poveže z Volvojevo centralo in od tam namerno povozijo čipan software in tudi vašo garancijo. Se je v SLO že zgodilo :cry: Zato so boljši moduli, ki ga izklopiš ali demontiraš ;)

Objavljeno: Ne maj 15, 2005 9:40 pm
Napisal/-a tristan01
Zdravo!

Namesto da kupuješ čip, raje ta denar vloži v predelavo podvozja in nabavo malo širših gum. Boš več dosegel kot s čipom. Avto je že serijsko dovolj močan tudi za precej dinamično vožnjo. Končna hitrost je pri serijskem dovolj velika, za tako majhen avto, med ovinki pa je v pravih rokah avto dovolj hiter, da se mirno kosaš tudi z malo močnejšimi avtomobili.

Žal pa je podvozje naravnano bolj na udobje in pri ostrih pospeševanjih hitro gume uničiš (moje so po dobrih 20.000 km ostale brez profila).

LP Tristan01

Objavljeno: Ne maj 15, 2005 9:44 pm
Napisal/-a salesky
jaa to much torque....v ovinkih dostikrat vrti gumo v prazno zarad tega,...

Objavljeno: Ne maj 15, 2005 10:13 pm
Napisal/-a Omelo
To je pa res... pa speljevanje zna bit tut problem. Pa mokra cesta itak! 200Nm navora za 1 tono je preveč, če nimaš sistema proti zdrsevanju.

Objavljeno: Po maj 16, 2005 1:29 pm
Napisal/-a radar
ja mam ga namen spustit dol za par cm (po vsej verjetnosti vogland ali eibach), feltne so pa tud v planu sam se nisem odloču za katero dimenzijo- 195/50/15 ali 205/45/16. Obe dimenziji moram homologirat, tako da mi je skor vseeno kaj dam gor. Kaj mi pa vi svetujete? :x

Objavljeno: Po maj 16, 2005 1:33 pm
Napisal/-a radar
se nekaj... kdaj pa potem začne ze avto dobr pospesevati...a to vrtenje v prazno se zacenja ze pri normalni vožnji ali pri bolj divji? Speljevanje?

Objavljeno: Sr maj 18, 2005 9:53 am
Napisal/-a radar
Dejte čipat-----fantje to je zakon :D 8) :P
so dal notr nov softvare pr RSR in .... 8)

Objavljeno: Če maj 19, 2005 12:23 am
Napisal/-a puhko
LP Živjo
Jas sem 6.5.05 pri RSR čipal svojga Cliota iz 80 na 100KS, mam pa 23000km Razlika s kar opazi po 200 do 300 km prevoženih, sem zelo zadovoljen!! Če bi kupil drug avto bi takoj ponovil vajo!!!!! :shock: :D 8)
Jas ga ne šparam,ga ker žgem(seveda ko je motor ograt na delovno temperaturo) pa sem mel prej porabo med 4,6 in 4,8 :!: ,sedaj mam pa 4,8 do 5,0l/100km!!! :D Zanemarljivo malo razlike, ZAME NIČ!!!! 8) !
Nevem kje ste vi slišal za razliko 1l v porabi :roll: , pri Cliotu ni šan da je razlika večja za 0,5l!!!
Glede 80 KS motorja pri Cliotu-, kolega dela v Revozu v NM - je mau višja živina! In je rekel da so to najbol posrečeni motorji!!!! :-P :D , povedal mi je tud da je boljše kupit 80ks in ga čipat na 100KS, kot pa takoj kupit 100KS motor!!!
Pri speljevanju ni nobenega problema-- jas mam spoščenega / mam gor Eibach Sportline in 195/50/15 Goodiyear F1!!!! Fanti zdaj je to taka raketa kot naprimer R5 GT!! Drži se ceste kot prbit, leti pa kot svi?a!! :shock: :oops:
Sam na bankino ozirona na pesek ne smeš zapeljat, ker pol te tak katapultira da te bodo 300m stran po nivah iskali!!! :roll: