Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
Complex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Po mar 05, 2012 10:13 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a Complex So apr 20, 2013 2:34 pm

garupz je napisal/-a:Če mislte kej čipirat res, đabe vozt na RSR ker je drago... Jest sm svojo astro pelov k Tunercu u novo mesto in mi je res naredu kvalitetno, tako da ni preveč navita mašina in še pocen... Sm poslov mejl na RSR za mojga kok bi prišlo in mi napiše nazaj kao 430€ pa popust na 350€ pol, pri tunercu sm pa plačal 250€... RSR je drag...


Neumno razmišljanje.. na takih stvareh se ne špara denarja.. Lahko ga pelješ tut k Lisici k ma delavnico tm v šiški, pa ti ga za 150€ čipira. Čez 2 mesca lahko računaš razpadlo turbino, in vetrnico pobereš čez auspuh vn. Stroška za popravilo pa 1500€ pa na gor..
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a R 34 GT-R So apr 20, 2013 7:22 pm

garupz je napisal/-a:Če mislte kej čipirat res, đabe vozt na RSR ker je drago... Jest sm svojo astro pelov k Tunercu u novo mesto in mi je res naredu kvalitetno, tako da ni preveč navita mašina in še pocen... Sm poslov mejl na RSR za mojga kok bi prišlo in mi napiše nazaj kao 430€ pa popust na 350€ pol, pri tunercu sm pa plačal 250€... RSR je drag...


kaj pa ti pojmuješ pod kvaliteto?
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a vojkostar To apr 23, 2013 6:52 am

tunerc menda zna, sicer sem slišal da mu bolj ležijo japonci (?)
no ostali domači tunerji je pa tko.........za ene vem da od kar dobrih tunerjov dobivajo mape in jih ne delajo sami ampak ne da se pa garantirati da je vedno tako
 
mitjam3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jan 05, 2015 4:30 pm

RSR motorsport - skupinsko čipiranje

Napisal/-a mitjam3 Če feb 05, 2015 5:04 pm

Pozdravljeni,

je kdo, ki v tem času planira čipiranje svojega avta pri RSR motorsport? Gre za to, da bi se skupinsko prijavili in si na ta način znižali ceno čipiranja... :)

Lp

p.s. vse zainteresirane prosim, da se mi oglasijo na ajtimm (afna) gmail.com.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: RSR motorsport - skupinsko čipiranje

Napisal/-a Mazda2 So feb 07, 2015 5:30 pm

mitjam3 je napisal/-a:Pozdravljeni,

je kdo, ki v tem času planira čipiranje svojega avta pri RSR motorsport? Gre za to, da bi se skupinsko prijavili in si na ta način znižali ceno čipiranja... :)

Lp

p.s. vse zainteresirane prosim, da se mi oglasijo na ajtimm (afna) gmail.com.

Ravno sedaj sem pomislil na čipanje, zato sem šel tud to temo gledat. Odvisno od tega koliko pride in kaj so prednosti? Baje, da poleg nekaj več moči avto tudi nekaj manj porabi?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a pskoda So feb 07, 2015 6:16 pm

Sploh pri mazdi 2 pridobiš največ ;)
Lp
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a Mazda2 So feb 07, 2015 6:57 pm

pskoda je napisal/-a:Sploh pri mazdi 2 pridobiš največ ;)

Saj ravno zato razmišljam, če bi imel močnejši avto niti nebi, tako pa bi rad iztisnil vsaj še kakšnega konja. Če ne bi na ta račun trpela vzdržljivost.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a Cefizelj So feb 07, 2015 7:02 pm

Mazda2 je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Sploh pri mazdi 2 pridobiš največ ;)

Saj ravno zato razmišljam, če bi imel močnejši avto niti nebi, tako pa bi rad iztisnil vsaj še kakšnega konja. Če ne bi na ta račun trpela vzdržljivost.


Mislu je ker maš atmosferskega bencinarja. Pridobil ne boš praktično nič.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a Mazda2 So feb 07, 2015 7:29 pm

Je to potem bolj učinkovito pri turbinarjih?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a pskoda So feb 07, 2015 8:30 pm

Sem bil malo nesramen ;)

Pri navadnem bencinarju brez turbinne ne boš pridobil skoraj nič in je škoda vsakega evra za to.
To je namenjeno za motorje z turbino in ni važen kateri ali je original turbo vgrajen ali predelano na turbo motor ali bencin ali dizel
Lp
 
mitjam3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jan 05, 2015 4:30 pm

Re: RSR motorsport - skupinsko čipiranje

Napisal/-a mitjam3 Ne feb 08, 2015 12:42 pm

Mazda2 je napisal/-a:
mitjam3 je napisal/-a:Pozdravljeni,

je kdo, ki v tem času planira čipiranje svojega avta pri RSR motorsport? Gre za to, da bi se skupinsko prijavili in si na ta način znižali ceno čipiranja... :)

Lp

p.s. vse zainteresirane prosim, da se mi oglasijo na ajtimm (afna) gmail.com.

Ravno sedaj sem pomislil na čipanje, zato sem šel tud to temo gledat. Odvisno od tega koliko pride in kaj so prednosti? Baje, da poleg nekaj več moči avto tudi nekaj manj porabi?


Cena 300-350 eur...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a Mazda2 Ne feb 08, 2015 4:40 pm

Dosti drago, glede na to, da pravijo, da se pri mojem nebi skoraj nič poznalo je potem brezveze. Kaj pa poraba, bi bila manjša? Če bi bila, za koliko % približno?
 
mitjam3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jan 05, 2015 4:30 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a mitjam3 Po feb 09, 2015 9:28 pm

Mazda2 je napisal/-a:Dosti drago, glede na to, da pravijo, da se pri mojem nebi skoraj nič poznalo je potem brezveze. Kaj pa poraba, bi bila manjša? Če bi bila, za koliko % približno?


Mislim, da tole ni zate. ;-)
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a 5cenic Sr feb 11, 2015 11:03 pm

Mazda2 je napisal/-a:Dosti drago, glede na to, da pravijo, da se pri mojem nebi skoraj nič poznalo je potem brezveze. Kaj pa poraba, bi bila manjša? Če bi bila, za koliko % približno?

Jaz sem dal povpraševanje tunercu. Mi je rekel da bi pri mojih 110 KM in 151 Nm navora pridobil 6 KM in 10 NM navora. Ni veliko ma pa zato ceneje, meni je rekel da 150 evrov. Jaz. če bo kaj denarja višla. ga bom definitivno pelal ker je avto malo podhranjen in mu bo tudi to malo pomagalo, pa poraba za par decilitrov pade.

Ne pričakuj pa kakšnih 30 KM pa 50 Nm navora več. Tudi neveč če je pametno za toliko povečati nekatere mašine ker potem določeni sklopi bolj trpijo kar je pa že druga debata.

Moj prvi avto je isto bencinar z isto mašino Renault Megane 1.6 16v in je bil tudi čipiran (ga je takrat brat pelal čipat) in morem rečt, ko sem od prijatlja nečipanga Megana z isto mašino sprobol se je malo poznala razlika. Ne pa veliko ;)
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a Veron Če feb 12, 2015 12:16 am

kaj ko bi v osnovi kupil 250hp pa je mir pr bajt? :D

Zakaj sm toliko proti cipiranju? Ker se enostavno premalo časa posveča detajlom... posledice so marsikje vidne, ampak si vsak zatiska oči, da se to pač njemu ne bo zgodilo
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a pskoda Če feb 12, 2015 8:43 am

hocevar91 je napisal/-a:
Mazda2 je napisal/-a:Dosti drago, glede na to, da pravijo, da se pri mojem nebi skoraj nič poznalo je potem brezveze. Kaj pa poraba, bi bila manjša? Če bi bila, za koliko % približno?

Jaz sem dal povpraševanje tunercu. Mi je rekel da bi pri mojih 110 KM in 151 Nm navora pridobil 6 KM in 10 NM navora. Ni veliko ma pa zato ceneje, meni je rekel da 150 evrov. Jaz. če bo kaj denarja višla. ga bom definitivno pelal ker je avto malo podhranjen in mu bo tudi to malo pomagalo, pa poraba za par decilitrov pade.

Ne pričakuj pa kakšnih 30 KM pa 50 Nm navora več. Tudi neveč če je pametno za toliko povečati nekatere mašine ker potem določeni sklopi bolj trpijo kar je pa že druga debata.

Moj prvi avto je isto bencinar z isto mašino Renault Megane 1.6 16v in je bil tudi čipiran (ga je takrat brat pelal čipat) in morem rečt, ko sem od prijatlja nečipanga Megana z isto mašino sprobol se je malo poznala razlika. Ne pa veliko ;)


Da boš čutil 6 konjev ti lahko samo rečem svaka ti čast :bow ker 99,9% slovencev jih ne bi ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a zgagaxxl Če feb 12, 2015 12:38 pm

No... Ti dam za vozit Fokusa 1.6 bencinarja. Mislim, da je Jugo 55 imel boljše pospeške!

Fokus se j***a po mestu in redko pride do 4 prestave. Verjetno je kolegov nečipan megan ista zaspana krava... :roll:
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a IcEm4n Če feb 12, 2015 6:20 pm

Veron je napisal/-a:kaj ko bi v osnovi kupil 250hp pa je mir pr bajt? :D


Scenic ne obstaja z 250 konji :mrgreen: :mrgreen:
Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a hippo Pe feb 13, 2015 9:30 pm

IcEm4n je napisal/-a:
Veron je napisal/-a:kaj ko bi v osnovi kupil 250hp pa je mir pr bajt? :D


Scenic ne obstaja z 250 konji :mrgreen: :mrgreen:

Kupiš Sharana V6, ima 204 KM.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: RSR Chip Tuning

Napisal/-a 5cenic Pe feb 13, 2015 10:02 pm

IcEm4n je napisal/-a:
Veron je napisal/-a:kaj ko bi v osnovi kupil 250hp pa je mir pr bajt? :D


Scenic ne obstaja z 250 konji :mrgreen: :mrgreen:

Nekateri se vedno na te načine delajo pametni na forumu kot, da denar leži po tleh. Pa bi to pa bi ono pa bi blo. Realnost je, da nekateri pač nimamo neomejeno denarja in v okviru finančnih zmožnosti želimo kupiti nekaj za kar smo najbolj sigurni, da nam bo delalo tako kot treba še naslednih nekaj let.

Pri tem pa je vedno potrebno sklepat kompromise. Sam sem raje kupil malo novejši avto, ki ima preverljivo zgodovino a bolj švoh mašino in manj opreme kot pa nekaj starejšega iz uvoza, ki se seveda blešči kot da je iz salona za več denarja, notri polno opreme in optimalna mašina. Na koncu pa še domov ne prideš ker avto prej razpade.

In ja, če za 150 evrov pridobiš nekaj malega na konjih in navoru ter si s tem tudi za nekaj decilitrov znižaš porabo se mi zdi kar uredu ponudba.

Raje bi se zamislil na položaju tistih, ki se smejijo da so za "le" 3x tok denarja dobili 30+ hp in 50+ Nm navora kar je 5x več pridobitka kot pri moji mašini in ne razmišljajo kako pri taki pridobitvi dodatno trpijo nekateri vitalni deli motorja in menjalnika.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov