Stran 1 od 5
Novi diski+ploščice - Kaj kupiti?
Objavljeno: Ne avg 05, 2007 1:47 pm
Napisal/-a Silverblitz
Zanimam se za nakup novih diskov + ploščic;
Sedaj pa me zanima vaše mnenje in izkušnje:
- ali kupiti ate (navrtani) + ate (original ploščico)?
- ali ate (navrtani) + ebc (greenstuff ali redstuff)?
- ali ebc (navrtani+narezani) + green stuff ali redstuff?
- ali ostati pristaš original diskov + ploščic;
Zanima me, predvsem vaše izkušnje z uporabo in vzdržljivostjo na prevožene kilometre, glede na malo bolj športno vožnjo s poudarkom na vzdržljivosti in celostni uporabi, koliko km zdrži potem takšen komplet? , predvsem kako je z diski in kakšne komplete mi predlagate spredaj, in kakšne zadaj...
Hvala že v naprej za vaše predloge...
Lp;
Objavljeno: Ne avg 05, 2007 1:57 pm
Napisal/-a Lesane Parish Crooks
jst sem nedavno dal gor Ate power pa roesch ploščice,zaenkrat zadovoljen.
če si pa pripravljen mal več odštet se pa oglasi pri Sinterju pa dej gor VR-e pa omenjene ploščice.zadeva dela super
Objavljeno: Ne avg 05, 2007 3:05 pm
Napisal/-a turtle
kot sem opazil daš nekaj poudarka na vzdržljivosti tako da lahko narezane diske odmisliš.
mogoče pa sem jaz pojem vzdržljivosti napačno razumel in ti ni problem menjavat ploščice na krajšem intervalu?
Objavljeno: Ne avg 05, 2007 4:43 pm
Napisal/-a zazi
uporabljam ebc (navrtani+narezani) + redstuff
K so hladni se vedno primejo dost bols kot serijski, ko so pa segreti pa splah nam zgublu besed, kot so zakon
Objavljeno: Ne avg 05, 2007 5:12 pm
Napisal/-a INFINITI
Sem imel EBC navrtane&narezane + green stuff. Na stroju ki meri zavorno silo je pokazalo 30% boljši pojemek. In ja v hitri vožnji so precej boljše limale od serijskih
Objavljeno: Ne avg 05, 2007 7:45 pm
Napisal/-a Mad
zazi je napisal/-a:uporabljam ebc (navrtani+narezani) + redstuff
K so hladni se vedno primejo dost bols kot serijski, ko so pa segreti pa splah nam zgublu besed, kot so zakon
... dobre samo si opazil kako pobirajo disk ? meni so bile boljše Ferodo racing sive - DS 2500 tri menjave isti diski po cca 100000 km - malo roba je na njih a dosti manj kot pri npr kombinaciji z R.Stuff ... L.p. Mad
Objavljeno: Po avg 06, 2007 9:45 am
Napisal/-a pinjas
sam ima roesch vr2 pa roesch carbonceramic ploščice in zadeva dela nenormalno. bolj ko jih goniš bolj držijo.
Pvoej kak avto imaš in me preko pm kontaktiraj pa se zmeniva.
Objavljeno: Po avg 06, 2007 11:57 am
Napisal/-a INFINITI
Zanimivi so tili roesch - imaš kakšne teste; po možnosti primerjalne?
Objavljeno: Po avg 06, 2007 3:54 pm
Napisal/-a pinjas
imam samo lastne izkušnje:) aja montirani so pa na honda civic type r 2004 to je vse.
No če smo že malo bolj precizni. Imam vrsto let izkušenj z dirkanjem sicer skuter klasa , roke sem pa imel po veliko dirkalnikih, tako cesti motorji, karti. avtomobili, minimoto.....itd itd.
Preluknjani diski pod visokim stresom počijo, pa naj bodo brembotovi ki so montirani na porche gt3 ali carera GT ali pa doma narejene luknje na originalnih diskih. Zato pa na dirkah menjajo dele pogosto ( nažalost tega nobe ne vidi). Na žalost ni materiala v avtomobilski industriji, ki bi zagotovil izdelavo večnih diskov. predvsem pa za športne namene ( keramika je dobra vendar tudi to ni večno).Če se take diske vporablja z glavo, saj se zaviranje močno izboljša glede na serisko zavriranje to pomeni da lahko zavore manj obremenimo in pridejo na plan predvsem v nevarnih situacijah vprometu , trajajo taki diski kar dosti. če pa se nalašč zaganjamo in zavirano po nepotrebnem potem je to druga zgoba.Diski bopo pri visoki obremenitvi popokali ob navrtanih luknjah.
Sam sem se odločil za te diske, ker sem videl kako jih delajo in ker sm primerjal tako brembotove diske kot TAROXove. materiali so drugačni in postopki izdelave prav tako. " NI VSE ZLATO KAR SE SVETI" za izboljšat zavirnaje je najboljša varianta povečava premera diska, to močno razbremeni zavor ein predvsme poveča hlajenje, ki je glavni dejavnik pri zavorah.
Objavljeno: Po avg 06, 2007 4:08 pm
Napisal/-a bass
Kolega iz kluba ima ebc tahude diske+redstuff in definitivno vem, da bodo naslednje zavore, ki jih montiram sigurno te.
Hudiče bi že montiral, pa sem ravno opravil mali servis in naročen sem na velikega.

Objavljeno: Po avg 06, 2007 4:36 pm
Napisal/-a pinjas
glede EBC kvalitete bi pa jaz malo bolje pogledal. v angliji jih ne hvalijo kaj preveč
Objavljeno: Po avg 06, 2007 4:43 pm
Napisal/-a bass
Daj malo opiši svojo alternativo. Ebc najboljši komplet za mojo bello pride 480€.
Koliko stane tvoja varianta? Torej, če si imel šanso sprobati ebc+red stuff si lahko predstavljaš kakšen nivo performans iščem. Več ne rabim.
Glede na tvoje ozadje me tudi zanima kakšen režim utekanja priporočaš za take zavore (8x 160-30km/h ali šparanje prvih nevemkoliko km)?
Prebrati je veliko stvari pa človek ne ve več kako in kaj.
Objavljeno: Po avg 06, 2007 5:07 pm
Napisal/-a Mate
Tudi sam imam sprednji komplet od Roescha. Avto je Golf IV 1.9 TDI s 150 KM. Zaenkrat sem z njimi zadovoljen. Ko se segrejejo se prav čuti, da je koeficient trenja precej večji od navadnih diskov in avto tudi precej bolj očitno zavira.
Kakšne bi pa bile izkušnje z drugimi zavorami pa na žalost ne vem.
Objavljeno: Po avg 06, 2007 5:23 pm
Napisal/-a INFINITI
Tisto glede pokanja naluknjenih tudi sam vem da drži, je mel kolega Brembo granturismo kit, pa imajo ti diski prav mostičke narejene med luknjami da kao nebi počile pa so se vseeno vsule.
Drugače sem googlal tele roesch pa nič pametnega, da bi izvedel kako se obnesejo - precej čudno za firmo ki toliko let dela zavore.
Objavljeno: Po avg 06, 2007 5:29 pm
Napisal/-a Nejko87
pri moji vožnji sem red suff menjal na 12k km.. TGD diski bodo zdržali nekje 25k km..
prime uredu mogoče jim zadnje čase rahlo pada kvaliteta...
vendar useeno priporočam....
PS: km -> moja vožnja, za normalno nevem...

Objavljeno: Po avg 06, 2007 5:39 pm
Napisal/-a DaDDo
Sam mam komplet ebc diske, navadne in green stuff zavorne ploščice... Rečeno je blo, da bom z enimi ploščicami skuril tudi disk, tak da bomo vidli, kak dolgo bo držalo. Narezanih pa se tak ne splača met, ker ti pa ploščice požirajo, pa še dragi so.
Glede zaviranja pa se opazi očitna razlika. Ploščice lepo primejo in ne dajejo občutek drsenja po disku kot navadne. Bolj stiskaš, bolj primejo

Je pa res, da so kr drage, naprav navadnim. Sam sem zaenkrat zelo zadovoljen

Objavljeno: Po avg 06, 2007 5:41 pm
Napisal/-a INFINITI
Glede narezanih - jaz sem imel ebc TGD diske + greenstuff, pa so precej se manj obrabljali od serijskega setup-a recimo, tako da ni res kar si zapisal
Objavljeno: Po avg 06, 2007 5:57 pm
Napisal/-a DaDDo
Za narezane nevem kak požirajo ploščice. Sam jih nisem hotel met zarad cene pa še ploščice "bi naj" bolj žrli.
Kak dolgo pa bom mel svoj komplet, pa bom videl. Sam sem mišljenja, da bi mogel ob enaki vožnji tudi držati dlje. Saj zato sem kupil to varianto. Drugače se itaq ne splača

Objavljeno: Po avg 06, 2007 5:57 pm
Napisal/-a Lesane Parish Crooks
jst mam na golfu IV tole
Ate power + Roesch carbon-ceramic,men dela super,tudi po ful zaviranju ko original že zgubijo na moči ti če vedno delajo.
je pa nekaj,če bi imel močnejši avto se pa definitivno odločim za VR2 diske in zgornje ploščice,sem jih imel šanso probat prej(serijski) in pol (roesch).Razlika je.Grizejo.
Objavljeno: Po avg 06, 2007 7:05 pm
Napisal/-a De_Tomaso
Na zavorah brembo, original prvovgradnja za 911 (996) so luknjice spokale prej kot v enem letu. Sedaj smo zamenjali ploščice, ki jih itak druge kot original ni mogoče dobiti, in bomo videli kako dalje. Tako, da imam občutek, da vse navrtani diski slej kot prej okoli luknjic spokajo.
Glede prvega vprašnja pa bi sam svetoval EBC diske in red stuff, zelo lepo deluje.