Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a ludbe Ne okt 18, 2009 8:30 am

kakšen P-box pa maš steinbauer al kej druzga?
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a ludbe Sr okt 21, 2009 8:18 pm

jst mam sicer že čipano svojo fabio RS, vendar sem iz čiste radovednosti dal not še ta t.i. Power box kterga sm naročil na ebayu za pičlih 15€. Avtu se je dobesedno strgalo še s tem P-Boxom, kadil ni nič, laufal je normalno, vendar sem ga zaradi previdnosti vseeno dal ven. Je pa res da sem naredil vsegaskupej mogoče 20KM.Pač me je mučila radovednost. Sem pa bral po tujih forumih in dost uporabljajo te P-boxe za zmanjševanje turbo luknje.

Kolk je pa zdravo za motor pa ne bom komentiral :D
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Pe apr 16, 2010 10:20 pm

Slicker je napisal/-a:bom jz svojega v soboto če bo čas razstavil in poslikal kaj se skriva notri, da končno razrešimo to misterijo kaj se skriva notri.

mi pa še vedno čakamo na slike pa jih ni in ni :lol:
morda že vse skupaj prodal? :D
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Pe apr 16, 2010 10:34 pm

ima morda kdo z čem takim kj izkušenj ....

http://cgi.ebay.de/Chiptuning-Box-Fiat- ... 3efeaff4e3

http://www.fiat-sportiva.de/product_inf ... erMAP.html

http://shophost.net/shop_n/catalog/prod ... ts_id=1766

predvidevam da bi najbol ziher varjanta bila tretja, ali s emotim?
želel bi pa, da dobim kak komentar uporabnika k je kaj takega že uporablal, mislim saj istega proizvajalca če že modela avta ne ;)
 
Uporabniški avatar
jurcek3
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Če nov 01, 2007 9:04 pm

Napisal/-a jurcek3 So apr 17, 2010 7:28 pm

pinny je napisal/-a:
Slicker je napisal/-a:bom jz svojega v soboto če bo čas razstavil in poslikal kaj se skriva notri, da končno razrešimo to misterijo kaj se skriva notri.

mi pa še vedno čakamo na slike pa jih ni in ni :lol:
morda že vse skupaj prodal? :D


Slika
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Ne apr 18, 2010 3:49 am

Super fokus, si lepo prikazal globinsko neostrino na stvarci. Opazil nisi da so ostri gumbi za električni pomik stekel?
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW Ne apr 18, 2010 9:27 am

q_verde je napisal/-a:je pa dejstvo, da so cipi narejeni za vsak avto posebaj in jih tuner posebaj optimira zate, skatlice so pa od >>boga<< dane in ko jih ti vgradis v avto je to tto!!! avti se pa nazalost razlikujejo. vsi golfi tdi 90KM nimajo 90km, tudi ALfe ne, da ne bo kreganja!! zato cudezna skatlica nekomu da vec kot drugemu. pri cipu pa lahko bolj optimalno >>optimiras<<. pri cipu se lahko bolj detajlno posvetis vsakemu motorju posebaj.

Ce bi blo tak ja,... keri se te optimira za vsak avto posebej?
Gor ti da mapo, za tvoj tip motorja, pa je to to,...
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Napisal/-a xxl Pe maj 21, 2010 8:55 am

-saj je itak vse zalito
-boxi,ki jih imam jaz, imajo potenciometer za prilagoditev vsakemu avtu posebaj ;)
-za črpalka-šoba pa ustavim program za vsak PD TDI motor posebaj ;) in kako izgleda vsebina lahko pogledate na avto net ;)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Napisal/-a hippo Pe maj 21, 2010 9:47 am

Fantje, ne mešat hrušk in jabolk.
Princip delovanja pri boxih ni isti.
Najslabša varianta je za PD motorje. Tam je res to vezano na senzor temeprature, pri ostalih pa ne.
Bom poslikal kaj je notri v boxu za CR motorje in za VP37 motorje.
Zadeva dejansko dela, če voziš po pameti ne bo nobenih problemov. Pa tudi znati si moraš naštelat box tako, da bo delal optimalno.
99% ljudi, ki je boxe kupilo pri meni so bili zadovoljni, nekateri delajo tudi po 50kkm na leto, pa nimajo nobenih pripomb, kaj šele, da bi bilo kaj narobe z motorjem...
 
M156
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: Če apr 10, 2008 11:44 pm

Napisal/-a M156 Pe maj 21, 2010 10:02 am

kaj pa za motorje ki niso ne PD ne CR...torej 110-konjski 1.9TDI iz SEAT Leona?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Napisal/-a hippo Pe maj 21, 2010 10:15 am

M156 je napisal/-a:kaj pa za motorje ki niso ne PD ne CR...torej 110-konjski 1.9TDI iz SEAT Leona?


To so motorji, ki uporabljajo VP37 Bosch pumpo. Ti motorji (SDI in TDI-90 in 110 KM) so zelo dobri za uporabo boxa. Dejansko je ta box nadomestilo čipanja, ker se čuti sprememba moči tudi pri pospeševanju (pri PD tega ni oz. je zemlo malo opazno ne glede na to, da naj bi PD box dvignil moč od 15-20 KM, pri CR je bolje, ampak pri teh VP37 je pa to najboljše).
Box dvigne moč iz 110 KM na 134 KM in deluje zelo dobro. Ljudje, ki so ga pri meni kupili so bili zelo zadovoljni in nimajo nobenih problemov, tako da vem iz prve roke kaj in kako.
 
M156
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: Če apr 10, 2008 11:44 pm

Napisal/-a M156 Pe maj 21, 2010 10:25 am

hippo je napisal/-a:
M156 je napisal/-a:kaj pa za motorje ki niso ne PD ne CR...torej 110-konjski 1.9TDI iz SEAT Leona?


To so motorji, ki uporabljajo VP37 Bosch pumpo. Ti motorji (SDI in TDI-90 in 110 KM) so zelo dobri za uporabo boxa. Dejansko je ta box nadomestilo čipanja, ker se čuti sprememba moči tudi pri pospeševanju (pri PD tega ni oz. je zemlo malo opazno ne glede na to, da naj bi PD box dvignil moč od 15-20 KM, pri CR je bolje, ampak pri teh VP37 je pa to najboljše).
Box dvigne moč iz 110 KM na 134 KM in deluje zelo dobro. Ljudje, ki so ga pri meni kupili so bili zelo zadovoljni in nimajo nobenih problemov, tako da vem iz prve roke kaj in kako.


odlično!

se strinjam da je motor zelo dober, sploh če laufa ceu dan...malo pije in ni občutljiv na kakovost goriva kot PD in CR motorji, ima sicer v prostem teku bolj robat zvok ampak je pa pravi delovni stroj...rohni in gre dobro, ni sunkovit kot PD in anemičen kot CR.

tnx za odgovor
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Napisal/-a hippo Pe maj 21, 2010 11:04 am

M156 je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:
M156 je napisal/-a:kaj pa za motorje ki niso ne PD ne CR...torej 110-konjski 1.9TDI iz SEAT Leona?


To so motorji, ki uporabljajo VP37 Bosch pumpo. Ti motorji (SDI in TDI-90 in 110 KM) so zelo dobri za uporabo boxa. Dejansko je ta box nadomestilo čipanja, ker se čuti sprememba moči tudi pri pospeševanju (pri PD tega ni oz. je zemlo malo opazno ne glede na to, da naj bi PD box dvignil moč od 15-20 KM, pri CR je bolje, ampak pri teh VP37 je pa to najboljše).
Box dvigne moč iz 110 KM na 134 KM in deluje zelo dobro. Ljudje, ki so ga pri meni kupili so bili zelo zadovoljni in nimajo nobenih problemov, tako da vem iz prve roke kaj in kako.

odlično!

se strinjam da je motor zelo dober, sploh če laufa ceu dan...malo pije in ni občutljiv na kakovost goriva kot PD in CR motorji, ima sicer v prostem teku bolj robat zvok ampak je pa pravi delovni stroj...rohni in gre dobro, ni sunkovit kot PD in anemičen kot CR.
tnx za odgovor

Cena boxa je 120 eurov, montaža gratis 8)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Napisal/-a xxl Pe maj 21, 2010 3:07 pm

-takšne boxe ponujam tudi sam,imam za skoraj vse tipe TD motorjev,tudi tisti za PD,ki gre na senzor temp. goriva,ampak to ni resen box
-za PD imam,kot sem še napisal,programirajoči box,ki se montira na veliki okrogli konektor,ta pa res poviša moč za cca 30%
-za vse boxe je možna vgradnja daljinca,to je zlasti primerno za avte s DPF filtrom,ki jih stalno vklopljen box lahko zaduši,,ampak pri VAG ni problema
-cene so konkurenčne
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo Pe maj 21, 2010 3:20 pm

kaj zdej že kr vsak te škatlice prodaja,al kaj?
sej ni čudno,da tričetrt folka sploh več ne ve kaj je chiptuning,sploh takih ki se ne spoznajo kaj preveč na avte in te zadeve :roll:
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Napisal/-a xxl Pe maj 21, 2010 4:02 pm

-zakaj pa ne?
-nikoli ne trdim da gre za čip-tuning in me tudi "dvigne," ko to pišejo in ponujajo razni "tunerji" in obljubljajo vse in svašta
-jaz nimam čunga-lunga boxe ampak http://www.donatorstore.it/index.php
-cene so brez popustov ;)
 
Uporabniški avatar
Tomi000
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Sr jul 14, 2004 9:27 pm
Kraj: Šentjur pri Celju

Re: P-BOX

Napisal/-a Tomi000 Po avg 22, 2016 10:28 pm

Na drugem forumu je nekdo še tega P-BOX omenil, mogoče je temu za verjet?
En primer RaceChip
https://www.racechip.com
S tem da Racechip one je zelo švoh in ima počasen procesor druga dva sta pa uredu. Te sem dejansko tudi stestiral (vse 3) in lahko rečem da zadevšna deluje, sicer ne dejansko da toliko kot piše ampak pa zelo popravi krivuljo in imaš pospešek že pri nizkih obratih.
Dobiš pa za 350€+ že "čipiranje" kot se spodobi z testom in optimizacijo na valjih


ker sam nekaj iščem za svojega VOLVO v50 1.6D 2005, hvala Vam!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: P-BOX

Napisal/-a pskoda To avg 23, 2016 7:46 am

Tukaj imaš teste z grafi in je tudi ta testiran - viewtopic.php?f=8&t=97426
Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: P-BOX

Napisal/-a hippo To avg 23, 2016 10:42 am

Tomi000 je napisal/-a:ker sam nekaj iščem za svojega VOLVO v50 1.6D 2005, hvala Vam!

Naredi raje remap, kot pa tlačit gor box. Je že tako poceni, da se ne splača. Je pa res, da ni vsak tuner dober.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov