Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Dr_S
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne feb 09, 2003 9:03 pm

Napisal/-a Dr_S Ne nov 16, 2008 4:30 pm

pinjas je napisal/-a:sedaj sem dal dvodelne diske CTF originalnih dimenzij in ferodo DS2500 pločice in zadeva dela nenormalno


Mogoče kakšen link od teh diskov oz. kje se jih lahko kupi?

Pa pletene zavorne cevke kje se dobijo.
 
BroKeR90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To nov 03, 2015 5:33 pm

Re: Športne zavorna ploščice in navadni diski.

Napisal/-a BroKeR90 Pe mar 09, 2018 12:55 pm

Pozdravljeni!

Vozim Clio IV RS Cup in sem ravno pred nakupom novih kolutov in ploščic. Za diske sem se odločil, da vzamem Zimmermanne (spredaj navrtani), medtem ko glede ploščic nisem ravno prepričan. Ferodo DS2500 je sicer priznan, vendar ga je težko dobiti in je izjemno drag, potem je tukaj EBC Yellow, ki se jih dobi za cca 180 EUR (spredaj + zadaj) in navadne Brembo ali Ferodo Premier (cca 70 EUR spredaj + nazaj).
Kaj svetujete za kakšno vikend vožnjo na polno in nekajkrat na leto dirkališča? :roll:

Hvala in LP! 8)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Športne zavorna ploščice in navadni diski.

Napisal/-a pskoda Pe mar 09, 2018 7:38 pm

Navrtnani diski niso dobri, ker okrog luken poka. Veliko boljši so zarezani.

Jaz bi dal gor ate power diske in ate keramične ploščice
Lp
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Športne zavorna ploščice in navadni diski.

Napisal/-a pinny Pe mar 09, 2018 11:18 pm

Js mam že drugi set navrtanih in narezanih pa ni nobenih problemov z kakim pokanjem ali čem drugim, so pa diski Tarox Sport Japan, ploščice pa Tarox Strada
 
BroKeR90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To nov 03, 2015 5:33 pm

Re: Športne zavorna ploščice in navadni diski.

Napisal/-a BroKeR90 Pe mar 09, 2018 11:37 pm

Navrtani diski so pomoj čisto ok, sploh če je izdelava pod okriljem Zimmermanna. Em, ATE poznam, ampak nimam izkušenj. Kakšna je sploh cena ATE-ja spredaj in zadaj, ker dobavljivost ni ravno enostavna?

Še kak drug predlog?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Športne zavorna ploščice in navadni diski.

Napisal/-a pskoda So mar 10, 2018 8:17 am

BMW M4 grem stavit, da nima slabe original navrtane diske pa so bili razpokani okrog luknic in to zaradi prevelike temp. razlike. Če zavoro samo šlataš (kot večina ljudi) ne bodo razpokali, ko pa šponaš zaviraš na moč, da kar zažarijo pa garantiram, da bodo razpokal.

1x sem gledal razlago, teste in imajo te luknice v dishih več negativnih učinkov kot pozitivnih oz bil je 1 pozitiven in to je videz za vse ostalo pa je zarezan disk veliko boljši

ATE je kvalitetna firma samo jaz priporočam komplet diske in ploščice istega proizvajalca

Jaz osebno za vaju bolj priporočam navadne diske, ker so čisto ok in so cenejši razen, če rada gledata tiste praktično neuporabne luknice
Lp
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Športne zavorna ploščice in navadni diski.

Napisal/-a danci1973 So mar 10, 2018 10:30 am

BroKeR90 je napisal/-a:Pozdravljeni!

Vozim Clio IV RS Cup in sem ravno pred nakupom novih kolutov in ploščic. Za diske sem se odločil, da vzamem Zimmermanne (spredaj navrtani), medtem ko glede ploščic nisem ravno prepričan. Ferodo DS2500 je sicer priznan, vendar ga je težko dobiti in je izjemno drag, potem je tukaj EBC Yellow, ki se jih dobi za cca 180 EUR (spredaj + zadaj) in navadne Brembo ali Ferodo Premier (cca 70 EUR spredaj + nazaj).
Kaj svetujete za kakšno vikend vožnjo na polno in nekajkrat na leto dirkališča? :roll:

Osebno bi se izognil navrtanim diskom, še posebej, če se dejansko nameravaš podit po dirkališču... Poglej, kaj pravijo o navrtanih diskih tisti, ki se poklicno podijo po dirkališču:

https://www.youtube.com/watch?v=mOSo9tz1rRU


Vikend vožnje 'na polno' ti v splošnem odsvetujem, ker ni preveč fajn lezt iz Cliota:
IMG_2610.jpg


Raje idi malo večkrat na dirkališče...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Športne zavorna ploščice in navadni diski.

Napisal/-a pskoda So mar 10, 2018 11:00 am

https://www.youtube.com/watch?v=78wbht355R8

ps.: luknje v diskih je za ljudi, ki šminkirajo ne znajo pa vozit
Lp
 
BroKeR90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To nov 03, 2015 5:33 pm

Re: Športne zavorna ploščice in navadni diski.

Napisal/-a BroKeR90 Ne mar 11, 2018 8:46 pm

Hvala vama za nasvete! Očitno res navrtani diski za racing niso najboljša izbira. Tako sem se odločil za navadno zračene diske od Zimmermanna in ploščice od EBC-ja, in sicer Yellow Stuff varjanto. Javim kako se ploščice obnesejo še v praksi ;)
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov