Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Boljši zvok moneo mk1

Napisal/-a Technologic Ne maj 10, 2009 12:34 pm

Zdravo,
zvok mojga mi že gre pošteno na ku**c, zato sem včeraj odprl filter (mondeo ima tako narejeno da zrak v filter pride izpod blatnika. Od filtra do blatnika pa je taka gumijasta cev. Tisto cev sem odstranil, tako da gre sedaj zrak direktno v filter) Zvok je boljši oz. bolj muka, pri višjih obratih.

Zanima me kaj se še da naredit. Mislite da bi z športnim filtrom bil še bolj glasen ali je to vse kar lahko da od sebe?

Zanima me kaj je tole rdeče označeno na sliki. Od tega naprej kot vidite gre cev potem je MAF in filter. Nekateri pravijo da tale zadeva "duši" zvok in naj jo vzamem dol in namesto tega dam odtočno cev do MAF-a. Se strinjate?
Slika

Potem me zanima še nekaj. Imam malo počen izpuh, vseeno na zadnjem loncu dobro pihne ven (ni nekih velikih izgub) če dam samo zadnji lonec powerfull bo ok ali moram menjat tud srednjega?

Vsi predlogi glede "home made" predelav pri filtru itd. glede zvoka so dobrodošli.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Ne maj 10, 2009 12:54 pm

malo uporabi iskanje je ze par sto debat o filtrih in zvoku
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic Ne maj 10, 2009 2:23 pm

Res je samo pri mondeu ni isto kot pri kaki hondi ali čem podobnem. Na hondo daš športni filter iz špara pa se že dere pa muka, mondeo pa ne spremeni glasa kar tako, je treba še veliko drugega spremenit. Tako da če je kak uporabnik ko ve zakaj gre kar na dan z besedo ;)
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov