Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a TrijoAdijo Pe nov 27, 2020 8:54 am

Eno je da se stranko povpraša o predhodnem servisiranju avta, drugo pa je, da te odreže sam ko sliši da ima avto prevoženo šestmestno številko,katera prva cifra je najmanj 2. Tak je blo v mojem primeru. Drgač...pa se nardi tkole: Avto prpeleš, prkolpijo rač. nanj, se preveri parametre, se pregleda...se čipne, se gre na robno, odčitat parametre itd...Eventuelno nardit dyno run, pa še mogoče kakšen popravek in rešeno. Te klinci,ki pa samo delajo copy/paste pa mislijo da so boga za j***a prjel in to krasno zaračunavajo.

Js mam narejen pravi tuning imam pa tut box...samo ne power box ampak pedal box od race chipa (za hitrejšo odzivnost pedala, kar pa je po mojem mnenju OK sam do S+ programa, kar je višje...je BV in nerealno)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a AssKicker Pe nov 27, 2020 4:27 pm

Ne vem zakaj ne naredijo neko pogodbo, kjer je zabeleženo da na ne dajo garancijo pri vozilu z 200.000km+. Jaz bi recimo rad dal mapirat mojega, ki bo kmalu obrnil 400kkm, pa se ga verjetno noben tudi dotaknit nebo hotel. Kljub temu da so vitalni deli že zamenjani, sam blok motorja je pa bulletproof.
 
chrom369
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To mar 23, 2021 4:23 pm

Vw golf 2.0 tdi 81kw chip tuning?

Napisal/-a chrom369 Sr mar 24, 2021 1:45 pm

Pozdravljeni

Golf 6 2.0 TDI 81kw 110km, bi dal cipirat. Zanima me, ce kdo ima izkušnje s cipiranjem podobnega motorja. Ko sem klical delavnico v bližini, kjer opravljajo tudi chip tuning, so mi rekli da ga lahko cipirajo na 170km brez kakršnihkoli težav in posledic. Avto ima 245 tisoc prevozenih ampak je vse redno servisirano in je brez napake.

Zanima me vas nasvet ali pa ce ima kdo podobne izkušenj. Vnaprej se vam
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a xxl Sr mar 24, 2021 8:01 pm

Ta motor to res omogoča, jaz bi to izkoristil, stanje motorja je pa druga stvar. Lepo vozi in konje uporabi z glavo. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Vw golf 2.0 tdi 81kw chip tuning?

Napisal/-a golfabimu Sr mar 31, 2021 5:36 pm

chrom369 je napisal/-a:Pozdravljeni

Golf 6 2.0 TDI 81kw 110km, bi dal cipirat. Zanima me, ce kdo ima izkušnje s cipiranjem podobnega motorja. Ko sem klical delavnico v bližini, kjer opravljajo tudi chip tuning, so mi rekli da ga lahko cipirajo na 170km brez kakršnihkoli težav in posledic. Avto ima 245 tisoc prevozenih ampak je vse redno servisirano in je brez napake.

Zanima me vas nasvet ali pa ce ima kdo podobne izkušenj. Vnaprej se vam


Živjo,

Sam se imel (do prejšnjega tedna/ prodan) Golf 6 s tem motorjem (CBDC) čipiran na 160HP/330Nm (namensko ga nisem odprl do konca) . Poseg je bil narejen pri dobrih 130.000km, takoj ko sem avto kupil, avto sem prodal s 350.000km. Težav nisem imel. Turbina, šobe, visokotlačna, menjalnik vse še OK, edino vztrajnik mi je pojebalo pri dobrih 200.000km, je pa res da se je vztrajnik malo slišal že ko sem kupil avto. Potem sem montiral LUK robo in pri 350.000km ni kazalo nobenih znakov, da bi bil že kaj načet.
Sodelavc ima isto 6ko čipano na 180 konjev tudi že dobre 2 leti, pa nima pripomb.
Pazi le, da ti mapo naredi tako, da bo max navor dosegel v malo višjih obratih, ker tej vztrajniki v 5.gang menjalnikih so malo bolj švoh v primerjavi s tistim, ki so v 6. gang. Navor naj ne presega 350Nm.

Lp,
 
korenje
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To avg 19, 2003 4:41 am

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a korenje Pe apr 02, 2021 5:07 pm

A kdo ve če imajo kateri BMW 5 (2017) poenoteno podvozje za različne modele? 530i, 540i, 550i? Ima 540i večje gredi in zobniške prenose kot recimo 530i?
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a japanac To apr 13, 2021 7:57 pm

Dokler bomo vozili dizle, bomo dali čipat vsakega, trenutno v lasti BMW 320d in VW Golf Plus 2.0 tudi, naša družina do sedaj čipala, mislim da 8 vozil pri Vizual Tuningu. Razlika očitna, predvsem nižja poraba pri enakem načinu vožnje in navor ko/če ga potrebuješ in seveda ugodna cena v primerjavi s konkurenco. Mape pa pošlje partnerju v tujino, ki jih predela. Nikoli nobenih težav z motorji, niti s sklopkami, vsa vozila prodana s 300k+ kilometri. Trenutni BMW ima slabih 300k km, v naši lasti slabih 150k km in čipan od začetka Ne razumem pa debate o dynu oz. valjih, kaj vam bo list papirja? Bo avto več vreden ali se boste hvalili pred kolegi, brezveze. Sami gledamo predvsem na funkcionalnost.
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a golfabimu Če apr 15, 2021 7:25 pm

Aha, prirastek moči pa kar na uč oceni al kako?
Zato se uporablja valje, pa še za kaj drugega, če pač razumeš osnove chiptuning. A vsaj Racelogic uporablja al tud to ne?
Taki kvazi tunerji, ki zberejo 2 do 3 jurje za nek Flash tool in kupujejo mape za tokene mene pač ne prepričajo. Kaj naredi tak tuner, ko mu pride stranka in mu po naloženi mapi, ki ji je kupil za 1 token ( cca, 80 eur) v špici navora potrese dmf? Sam ne popravi mape, ker ne zna in smo tam. Vrjamem pa da marsikoga prepričajo. Tako kot to zmore top shop.

Lp,
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a japanac Pe apr 16, 2021 9:20 am

Napisal sem naše mnenje glede omenjene teme.

Ravno o tem sem pisal, da nekateri bolj zaupajo "papirju" kot pa občutku med vožnjo.

Pri našem mojstru ne gre za kupovanje predelanih map, ampak pošlje mapo partnerju v tujino, kjer jo prilagodijo glede na stanje motorja.

Prav tako rešujejo težave, ki so posledica "kupljenih map" in tudi ostale napake vezane na računalnik motorja ki jih naši strokovnjaki na "pooblaščenem" servisu niso sposobni rešiti (lastna izkušnja).

Npr. Starejši NOV golf plus 1.9 tdi je imel težave pri speljevanju, menjalnik in motor nista bila najbolj sinhronizirana, po čipanju je težava izginila in je bilo speljevanje lepo tekoče tudi za babico, kateri je motor konstantno ugašal.

Zadnja predelava je bila za pubeca Touareg 3.0 tdi, kjer je bilo takoj opaziti tudi lepše bolj zvezno pospeševanje in odzivnost avtomatskega menjalnika zraven dodatne moči.

Najbolj očitna razlika je bila pri trivaljni Seat Cordobi 1.4 tdi, kjer je bila sprememba iz 75 na 100 konjev in čeprav so vsi govorili, kako bo "kosilnica" skihala, še sedaj služi lastniku s 400+ k km.

Sicer pa vsak po svoje, sami smo z našim mojstrom zalo zadovoljni in ker ne divjamo po cestah, tudi ne pogrešamo kakšnega "izgubljenega" konja na papirju. Vsekakor pa je razmerje cena/storitev optimalno.
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a golfabimu Pe apr 16, 2021 10:56 am

Kaj pa drugega to, kot predelana mapa? Če mapo snameš iz avta in pošlješ nekomu, da jo predela je pač predelana. No važn da ste vi zadovoljni. Dejstvo pa je, da pravi tuner bo odkartal tistih 50.000 eur plus za valje, ker ve zakaj. In ne grebse zgolj za kos papirja kakor ti misliš. Naprej ti ne bom razlagal, ker se mi ne da prepričevati prepričanega. Lahko pa se zapelješ do RSR, CSS ali Tunerca pa ti mogoče kdo od njih razloži. Ervin je ogromno časa namenil izobraževanju v ZDA in je uradno šolan tuner (EFI univerza) ...
Srečno vožnjo še naprej.

Lp,
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a japanac Pe apr 16, 2021 12:18 pm

Verjetno sem te narobe razumel, sam ločim med:
- mapo, ki jo snameš iz interneta za določen tip motorja (zastonj),
- mapo, ki jo kupiš (kot si napisal),
- mapo, ki ti jo nekdo predela, glede na stanje motorja (za storitev plačaš) ter
- mapo, ki jo predela sam mojster.

Kot si napisal, važno, da smo VSI zadovoljni, le da me je stalo največ tretjino cene. Tudi tebi želim še veliko prevoženih kilometrov.

Spodnje porabe niso ažuriranje, saj imam za sabo Covid avanturo (50 dni kome, 10 dni intenzive, 32 dni plastike) trenutno se doma učim hodit in celim dekubitus 20x20 cm.
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a golfabimu Pe apr 16, 2021 1:02 pm

Sam se plačal 250 eur za remap z meritvami na valji... Sem dobil nekaj popusta... No pustimo zdaj to.
Želim ti tudi čimprejšnje okrevanje.

Lp,
 
Uporabniški avatar
KickFlipCore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po sep 24, 2018 12:01 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a KickFlipCore Ne maj 16, 2021 4:39 pm

Živjo, še moje vprašanje glede čipiranja: Golf 4, 1.9 TDI 110 KM, 210.000 prevoženih bi dal čipirat na cca. 130-140 KM. Se ob tem izpostavljam kakšnim potencialnim okvaram? Je smiselno pred čipiranjem menjat kakšen del, ki se ga običajno ne menja in bi bil nov boljši za večje obremenitve?
Motorja nimam namena grozno terat, gre se mi za malo boljši navor.

Še to, kje bi priporočali za VAG v osrednji Slo? :) Lahko načeloma tudi dlje.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a xxl Ne maj 16, 2021 5:10 pm

RSR, če bo hotel tvojemu starčku vbrizgat viagro.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a golfek Če maj 20, 2021 7:05 pm

ne bo...nad 200 jurjev je preveč tvegano... pusti tako kot je in bodi vesel da še laufa :D
 
hojnikb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So maj 15, 2021 6:25 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a hojnikb So maj 22, 2021 9:21 am

Ali pa kupiš namenski ecu flasher in to nardiš sam. Mape se pa tudi najdejo ze narejene za male pare. Če so ti t.i. tunerji takoj zeleni. če ma avto arbitrano neko cifro na števcu :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Firediver So maj 22, 2021 11:03 am

Ni s tunerji ali pa s "tunerji" čisto nič narobe, da nočejo...je pač dejstvo, da so šanse za težave po posegu toliko večje pri avtomobilih z preveč prevoženimi.
Če se lastnik avta sam loti, naj tudi ve, da so tudi za njega šanse za težave večje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
D3ryc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 29, 2019 1:29 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a D3ryc So maj 22, 2021 5:44 pm

Kam priporočate za Ford fiesta st mk7
 
Harygolt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jan 20, 2022 3:35 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Harygolt So jan 22, 2022 8:44 am

Ima kdo izkušnje s čipanjem 2.0 dci 165 motorja? Kakšni so prirastki na papirju vem, bolj me zanimajo potencialni problemi in občutki v praksi.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a vojkostar Po apr 11, 2022 2:09 pm

Firediver je napisal/-a:Ni s tunerji ali pa s "tunerji" čisto nič narobe, da nočejo...je pač dejstvo, da so šanse za težave po posegu toliko večje pri avtomobilih z preveč prevoženimi.
Če se lastnik avta sam loti, naj tudi ve, da so tudi za njega šanse za težave večje.

focusa mk2,5 sem čipiral pri css
naredil sem 200k km preden se je začelo pojavljati razni EGR... tako da je držal 10 let+
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov