Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a legendarac Sr nov 18, 2020 11:49 am

sašo5 je napisal/-a:vsak normalen pelje WV/Audi...Matjažu(RSR)



En in edini v SLO ki mu zaupam. :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a vojkostar Sr nov 18, 2020 2:41 pm

sašo5 je napisal/-a:vsak normalen pelje WV/Audi...Matjažu(RSR)


jast sem mojega k CSS in sva naredila mapo po moji želji (nekaj strani nazaj imam objavljene ).

Revo vidim da je na novo, sicer pa nekaj so generik mape , nekaj pa če ti jo tuner sam popravi kot želiš

LP
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a avto fan1308 Sr nov 18, 2020 3:38 pm

sašo5 je napisal/-a:vsak normalen pelje WV/Audi...Matjažu(RSR)


Kam peljati BMW?
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Milan_48 Sr nov 18, 2020 4:19 pm

Jaz sem peljal BMW 525d E39 v Celje in dal v ta skupni vod vmesnik in zadeva je bila odlično popravljena, kar se vidi iz testiranj pri Senici - zadnji avto v videu. Prej sem imel tudi vmesnik na 525tds in je tudi odlično deloval. Cena obeh vmesnikov je bila 70€. Lahko sem sam montiral. Znižana poraba pri isti obremenitvi, izravnan in povečan navor v širšem področju vrtljajev, moč povečana za 30 kojnou. Ni bilo problema povečati moč pri 525, ker je imel vse glavne zadeve narejene za močnejši 530 (sklopka, menjalnik, hlajenje, podvozje, ...)
Video: https://youtu.be/-ndVa1GuEK8
Fotka diagrama: https://photos.app.goo.gl/RR9vk31ceNWNbBcs8
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a emozul Če nov 19, 2020 1:29 pm

Matey_ je napisal/-a:Pozdravljeni.

Ima kdo izkušnje z čipiranjem 2.0 TDI 150KM motorja od vag grupe? Dotično gre za passata 2017.
Zanimam se za Revo stage 1 tune. Naj bi mel med 180 in 190KM po tuningu.
Kako je z zaneslivostjo teh motorjev sploh na dolgi rok?
Vsaka info. je več kot dobrodošla.

LP
Matej


Zakaj so te zavrnili?
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Matey_ Pe nov 20, 2020 5:22 pm

Bil sem pri CSS za čipiranje Vectre. Že v štartu se mi je zdelo čudno, da zahtevajo dyno meritev pred posegom, ki jo plača kupec v primeru, da avto ni primeren za optimizacijo - drugače povedano, oni zahtevajo meritev na podlagi katere se odločjo a je varno čipirat in če ni varno more stranka plačat dyno meritev optimizacije pa ne nardijo ....
Pol pa sem vprašal kako je z porabo po optimizaciji in sem dobil odgovor, citiram: ''pol si dejte pa cegu pod gas, če vas skrbi poraba''.
Sm reku nasvidenje in adijo. Verjetno me nikol več tam ne vidjo.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a pskoda Pe nov 20, 2020 8:05 pm

Matey_ je napisal/-a:Kar se Revota tiče bi se oglasil pri 69performance v LJ - so uradni zastopnik. Edino me je ''zmotlo'' ker ne delajo na valjih. Velik sem prebral o CSS, da so kvalitetni in strokovni ampak mi je malo daleč se vozit, v ogledu imam še Enigma motorsport iz Lj, baje so tudi uredi. Izkušnje pa imam samo z CSS, ko so me hladno ''odpikali'' ... :evil:
Drugače pa hvala za info.

LP
Matej


Pri 69performance ne pišejo map. So zastopniki za Revota in je brezveze delati na valjih, ker oni samo posnemejo mapo in to je to. Lahko pa plačaš valje in ti zmerijo pred in po tuningu, če te zanima koliko si prifobil. Samo moč, krivuljo moči,..
pa ne popravljajo kot css, rsr, tunerc


Glede na to, da je avto iz uvoza z vprašlivimi kilometri oz jih ima veliko ga raje vržejo na valje in preverijo kako je z motorjem.
Poraba se naj bi znižala, ampak to je zelo odvisno kako voziš. Ponavadi tisti, ki pride na tuning ne pride zaradi nižanja porabe. Če te zanima poraba nekateri ponujajo "eko" tuning, ki je večji poudarek na porabi, ampak tukaj me ne spraševat, ker ne vem veliko o tem
Lp
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a vojkostar Ne nov 22, 2020 9:17 pm

Matey_ je napisal/-a:Bil sem pri CSS za čipiranje Vectre. Že v štartu se mi je zdelo čudno, da zahtevajo dyno meritev pred posegom, ki jo plača kupec v primeru, da avto ni primeren za optimizacijo - drugače povedano, oni zahtevajo meritev na podlagi katere se odločjo a je varno čipirat in če ni varno more stranka plačat dyno meritev optimizacije pa ne nardijo ....
Pol pa sem vprašal kako je z porabo po optimizaciji in sem dobil odgovor, citiram: ''pol si dejte pa cegu pod gas, če vas skrbi poraba''.
Sm reku nasvidenje in adijo. Verjetno me nikol več tam ne vidjo.

LP
Matej


nevem zakaj vsi pričakujete, da bo poraba po tuningu padla čudežno za 1 l in podobno, običajno je enaka ali pa malnekost naraste,
je pa vseeno bolje dati nekaj malega da ti naredi diagnostiko in meritev kot d apotem folk hodi nazaj in jamra da je šlo ono drugo tretje v maloro.
 
AlenD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po nov 23, 2020 7:09 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a AlenD To nov 24, 2020 12:58 pm

Pozdravljeni!
Kako se pri čipiranju obnesejo 1.7CDTI motorji?
Grese za Isuzu motor, Z17DTH, Bosch sistem vbrizga, menjalnik je Getrag F23 (Astra H).
Serijsko ima motor 100KM in 240Nm, po čipanju pa priblizno 130KM in 295NM.
Zanimajo me vaše izkušnje, če je kdo že čipal omenjeni motor in kako se obnese?
LP
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 24, 2020 1:41 pm

vojkostar je napisal/-a:
Matey_ je napisal/-a:Bil sem pri CSS za čipiranje Vectre. Že v štartu se mi je zdelo čudno, da zahtevajo dyno meritev pred posegom, ki jo plača kupec v primeru, da avto ni primeren za optimizacijo - drugače povedano, oni zahtevajo meritev na podlagi katere se odločjo a je varno čipirat in če ni varno more stranka plačat dyno meritev optimizacije pa ne nardijo ....
Pol pa sem vprašal kako je z porabo po optimizaciji in sem dobil odgovor, citiram: ''pol si dejte pa cegu pod gas, če vas skrbi poraba''.
Sm reku nasvidenje in adijo. Verjetno me nikol več tam ne vidjo.

LP
Matej


nevem zakaj vsi pričakujete, da bo poraba po tuningu padla čudežno za 1 l in podobno, običajno je enaka ali pa malnekost naraste,
je pa vseeno bolje dati nekaj malega da ti naredi diagnostiko in meritev kot d apotem folk hodi nazaj in jamra da je šlo ono drugo tretje v maloro.


Pred leti sem se zanimal za tuninfg pr CSS-u. Nisem se odločil. Zakaj ne? Ker je že v štartu njihov nivo komunikacije daleč pod podnom. Že v štartu, ko sem jim napisal kulk ma avto prevoženih, so zavrnli možnost tuninga in njihov odgovor je bil v smislu: to so zgonjena j***a. Ko sem jim objasnu v kakšnem stanju je motor, so pa začel, ja no pa prpel, pa bomo pogledal, pa če bo ok,bomo nardil. E pa ne, ne bote. Niti pod točko razno.

Kar pa se tiče porabe po čipanju: Zdej vozim italjanskega dizla. V orig setupu je 150KM, po updejtu ECU-ja na 188KM, je bila poraba višja pri gonjenju, v normalni vožnji enaka, pri šparovni vožnji za mišjega nižja. No 188KM ni blo dost zame, smo updejtal ECU na 215KM. Poraba pr gonjenju u višave, avto skoču ko fukjen, pri normalni vožnji je bila poraba nižja. V šparovni vožnji pa še nižja od fabriške deklarirane. Zdej sem spet na 188KM in z možnostjo izbire moči med 95KM in 188KM (LOW,ECO,NORM in FULL)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a AssKicker To nov 24, 2020 3:53 pm

mogoče malo offtopic, ampak zakaj si se odločil za nižanje moči?
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a DX5050 To nov 24, 2020 4:58 pm

Mene pa zanima kdo ti je to chipiru, pa naredu programe za različno moč. Nekje sm bral, verjetno celo na tem forumu, da se to ne da narediti oziroma, da naj bi bilo škodljivo večkratno preklapljanje med programi za motor?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a DePalmo To nov 24, 2020 6:31 pm

Nisem strokovnjak v tem, ampak sem nekaj časa nazaj bral da zato ni pametno ker se motorni računalnik skos uči. In če mu zamenjaš program, se spet uči znova in to traja par 100 km. Tako da če večkrat preklapljaš, motor ne laufa optimalno.

Če je kaj na tem, nevem, tako sem prebral in lahko da je bilo napačno.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a sašo5 To nov 24, 2020 8:04 pm

Je.....določeni parametri se morajo uskladit
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 25, 2020 7:20 am

AssKicker je napisal/-a:mogoče malo offtopic, ampak zakaj si se odločil za nižanje moči?


Čist tko...čist slučajno sem pršu do tega. Je pa nadvse uporabno pri vožnji po LJ gužvah, pri umirjeni vožnji po AC, ko ni zahteve po polni moči.

DX5050 je napisal/-a:Mene pa zanima kdo ti je to chipiru, pa naredu programe za različno moč. Nekje sm bral, verjetno celo na tem forumu, da se to ne da narediti oziroma, da naj bi bilo škodljivo večkratno preklapljanje med programi za motor?


Sam sem se s tem špilu. Škodit mu nima kej. Sej konc koncev, imajo tt neki francozi ECO tipko, k mu zmanjša moč motorja in s tem tut porabo. In tle mam po istem principu narejeno.
In tut ko mu nabijem gas v kickdown dobi polno moč ne glede na to v keri moči furam.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Kristjan123 Sr nov 25, 2020 7:23 am

To imas 1.9 jtdm?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 26, 2020 7:08 am

Nažalost, ja
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Kristjan123 Če nov 26, 2020 7:16 am

Sej ni taka katastrofa ;)
Poberi ven loputke sesalnega ce ze nisi, famozni M32 je verjetno ze saniran. Vse ostalo kar bo crknilo pa je nekako potrosni material...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 26, 2020 8:32 am

Odvisn kdo ga je šraufu prej. Mojga je pred mano pooblaščenec in sem moral popravljat za njimi. Loputke so bile taprva stvar,ki so letele ven...praktično sem menjal cel kolektor (od 156 16V, k je brez loputk ze serijsko), M32 pa nimam,mam pa aisin-a.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a vojkostar Pe nov 27, 2020 8:40 am

avte z velik KM res nerad tuna, vsaj na izkušnje, kol začnejo zadeve kadit črno, spodrsavanje sklopke in potem ima težave okol tega kako in zakaj.
CSS se pač ne gre samo za to da dobi denar, ampak da ima po tuningu tudi mir s stranko, kar pa pri avtih z veliko km ni vedno pravilo.

Imaš na vozilu narejen tuning ali imaš kakšen box ?
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov