Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Po nov 02, 2009 10:43 am

Hladni, tebe nihče ne sili, da čipaj. Oziroma čipaj pri ABT, hvala Bogu.
Glede RSR-a ti pa zdaj ne mislim komentirati. Je bilo napisano ohohoho o njih. Nisem njihov fan, so mi pa naredili, kot je treba (za zdaj).

Glej tukaj smo, da povemo o svojih izkušnjah. Avto pri 250.000 km lahko crkne s čipanjem ali brez. Ničesar ni večnega. Lahko pa da gre 500.000 brez problemov (kdo bo to vedel za vnaprej!). Še vedno pa trdim, da ob civilizirani vožnji, čipanje nima veze na obremenitev motorja. Ob taki vožnji pa kljub temu lahko uživaš ob vsem razkošju navora (ne da bi divjal 200 km/h).

Pa kar beri naprej tuje forume, se boš še veliko naučil.
Mi se bomo pa medtem lepo vozili.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Po nov 02, 2009 12:04 pm

Saj ne da imam koj proti čipanju, saj zato pač je, samo le zakaj bi kupil nek "švoh" avtomobil, in potem znjega delal raketo. Kaj ni bolj enostavno tega prodati, in kupiti močnejši avtomobil, saj jih je povsot kot dre** :?:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Po nov 02, 2009 12:50 pm

Hladni, zdaj pa se umiri, ker se že kažeš kot pravi primitivec. Ti to meni, stare gare in to...ohladi se fante! Za avto sem zapravil 35.000 EUR. Tako, da ne primerjaj prosim svoje gare z mojim. Ups, presenečen, ker si je nekdo drznil čipat več vredne gare od tvojih...? Kdo glumi, kaj glumi? In kaj si s tem mislil, ne moremo dat čipat k ABT? Si mogoče pijan al kaj? Kdo ne more, kaj ne more, zakaj ne more? Pojasni!!!

Ne pametuj, kako si ti najbolj brihten zdaj, ker se nisi odločil, kot ostali. Sem ti napisal jasno, da ne favoriziram nobenega. Da pa ne boš iz mojega "smeha" dobil nobene koristne informacije, pa sem ti že povedal, da v tej temi ne bomo že 100-tič odkrivali tople vode za nekoga, ki se je tukaj zdaj nekaj sprdnil! Saj ti pravi, da beri tuje forume in komentiraj tam, če doma ne dobiš ničesar uporabnega. Da pa se ne boš obešal nama z lenivcem za vrat, pa imaš tukaj npr. 30 STRANI že povedanega. :bonk
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... e10cc0fbce

Glede na to, da si poznavalec foruma al kaj že, je žalostno, da ti moram sedaj jaz kazati, kje je kaj...

Moj odgovor na tvoje provociranje. :roll:
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 Po nov 02, 2009 1:12 pm

enostavno recen,mal denarja mal muske.dobro cipiranje avta nanese oreng kupcek desetakov.nebom komentiral izjav nekaterih ker so bedne.sem se pa spotaknil v eno,kjer je napisano zakaj ne prodas in kupis mocnejsi.mogoce zato ker za manjsi denar zrihtas avto ki bolj leti kot bolsji drazji.pa tud beseda tuning ima tuki pomen :D
verjamem pa da je komu cip unicil avto.ampak sigurno ne zato ker je delal strokovnjak pa masno placal.ampak je hotel iz mal denarja naredit bugatija :D :D :D
 
Uporabniški avatar
Borcix
Novinec
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne maj 11, 2003 11:48 am
Kraj: Prekmurec v Ljubljani

Napisal/-a Borcix Po nov 02, 2009 1:48 pm

Jaz sem svojega bivšega Passata 1.9TDi 74kw čipal po velikem servisu, ko je mel 176.000km, avto je vse do nesreče laufal ko urca, v času nesreče jih je števec kazal 225.000km (možno da kaki tisočak več).
Čipal mi ni ne RSR ne SKN ampak en tip ki se "privat" s tem ukvarja.Za čipanje sem pa dal takratnih 38.000SIT ... se pravi slabih 160€ takrat ko so RSR in ostali imeli cene okoli 100.000SIT (ni vse kar je dražje tudi boljše ;) ).

Tolko z moje strani.

LP
Borcix
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 Po nov 02, 2009 2:01 pm

imel si kurjo sreco.aja pa imas mogoce graf iz dyna,al sta vidla sm govorila tko na oko o nekih astronomskih prirastkih konj za 38k sit :D :D :D
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Napisal/-a R 34 GT-R Po nov 02, 2009 2:23 pm

hladni je napisal/-a:v čem tiči problem? Ti povem: Ja mogoče je res več pozitivnih kot negativnih izkušenj, vendar negativne izkušnje so in bodo tudi ostale. Jaz raje prebiram tuje forume/nemške, kjer lahko dobiš nek filing ali je zadeva ok ali ne.
Kaj je kvalitetno čipanje? Kdo je strokovnjak in lahko oceni, da je rsr kvaliteten. Kaj je boljše skn, ki je znan po celi eu ali rsr, ali abt-ki je original za vag grupo. Dileme so in bodo ostale. Recimo meni nikakor ni jasno, da abt čipa vedno za 10 konjev manj in ima 20nm več navora. Osebno ne bi dal drugemu kot abt-plačam res več, mam pa garancijo in sem lahko 90% da ne bo šlo kaj narobe. H kakemu rsr pa ne bi niti povohal...ja predsodki res je. Ko pa kaj crkne, ja ti si kriv ker si gonil mrzlega in ugašal vročega. Tega ne dela 80% ljudi pa avti laufajo normalno. Ja smeji se vam ko ga peljete domov, to pa vam rad verjamem. Upam, da tako tudi ostane do 250t kilometrov. :roll:


Tudi pri RSR so že popravljali izdelke priznanih tunerjev...Ti kar ostani na tujih forumih, nekateri bomo pa še vedno verjeli v domače znanje....
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Po nov 02, 2009 3:18 pm

R 34 GT-R je napisal/-a:
hladni je napisal/-a:v čem tiči problem? Ti povem: Ja mogoče je res več pozitivnih kot negativnih izkušenj, vendar negativne izkušnje so in bodo tudi ostale. Jaz raje prebiram tuje forume/nemške, kjer lahko dobiš nek filing ali je zadeva ok ali ne.
Kaj je kvalitetno čipanje? Kdo je strokovnjak in lahko oceni, da je rsr kvaliteten. Kaj je boljše skn, ki je znan po celi eu ali rsr, ali abt-ki je original za vag grupo. Dileme so in bodo ostale. Recimo meni nikakor ni jasno, da abt čipa vedno za 10 konjev manj in ima 20nm več navora. Osebno ne bi dal drugemu kot abt-plačam res več, mam pa garancijo in sem lahko 90% da ne bo šlo kaj narobe. H kakemu rsr pa ne bi niti povohal...ja predsodki res je. Ko pa kaj crkne, ja ti si kriv ker si gonil mrzlega in ugašal vročega. Tega ne dela 80% ljudi pa avti laufajo normalno. Ja smeji se vam ko ga peljete domov, to pa vam rad verjamem. Upam, da tako tudi ostane do 250t kilometrov. :roll:


Tudi pri RSR so že popravljali izdelke priznanih tunerjev...Ti kar ostani na tujih
forumih, nekateri bomo pa še vedno verjeli v domače znanje....


x 2, hladni: na koncu boš pa pri abtju dal še enkrat več za isti software , jaz imam po čipu prirastek malo več kot 70 hp, z avtom se vozim dnevno 150 km , v slabih dveh letih sem naredil skoraj 70 000 km in nimam nobenega problema, vem pa da avto ob normalni vožnji zaradi velikega prirastka navora v nižjih vrtljajih, kuri manj, sicer ne veliko, ampak manj...in če ne zaupaš našim firmam , predvidevam da tudi avto voziš na servis v tujino? pa še več denarja bi dal za manjši prirastek moči, zakaj, ker to dela abt, get a life!, sicer ja pa to itak tvoja odločitev...vem samo, da so naši tunerji isto kvalitetni kot nekateri tuji ( abt)
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 Po nov 02, 2009 4:41 pm

nekateri nasi tunerji so dosti bolj podkovani in opremljeni,kot marsikateri v celi evropi.pri nas jih je res dovolj.ceprav se zmeraj lahk ker popravi software od drugega.odvisno s cim clovek vecina dela.kje je bolj podkovan.pa tudi princip cipanja.pa seveda odvisn tudi od valjev.kaksne izgube imajo.tko da fantje ce vozte nasim poznanim tunerjem cipirat.se ne rabite bat,kaj bo z avtom cez cas,sigurno bo laufal se nadaljnih 200k km.ce ga bote z pametjo vozil in redno vzdrzeval
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 Po nov 02, 2009 4:50 pm

mogoce so ga odslovili zato.ker je motor ze tko cudn laufal.da ce bi se odprl mal boosta.bi ole sprical.cez bate ven :D nkol nebomo vedl zakaj.sam vem pa da si ti hotel to povedat tko.kot da obstaja tko velik rizik,da lahk prec motor uzame k vragu :D
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Po nov 02, 2009 5:10 pm

svojega golfa sem chipal 2 leti nazaj pri cca.150.000km,sedaj jih ima skoraj 200k.
nobenih tezav,seveda redno ga servisiram.poraba je pa manjsa,kot so mi zagotovili.
cipal mi je en tip iz bosne,ki je zivel v nemciji in tam pobral znanje ter izkusnje glede tega in se marsicesa kar se tice avtoelektronike.kostalo me je 180€, tole je pa njegova spletna stran,pa si mal preberte ce vas zanima kako dela http://www.chiptuning.ba/index2.html
vsekakor toplo priporocam taksen poseg ;)
 
Uporabniški avatar
Borcix
Novinec
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne maj 11, 2003 11:48 am
Kraj: Prekmurec v Ljubljani

Napisal/-a Borcix Po nov 02, 2009 5:13 pm

rover416 je napisal/-a:imel si kurjo sreco.aja pa imas mogoce graf iz dyna,al sta vidla sm govorila tko na oko o nekih astronomskih prirastkih konj za 38k sit :D :D :D


Vidim, da zagovarjaš ubitačno velike zaslužkarje (zgleda da si med njimi) za zadeve ki so poceni (samo znajt se je pač treba) ... in ja čip (program) je prišel z nemčije tako kot marsikateri drugi s tem da pač eni bajno služijo na ta način.

Od kot ti ideja o astronomskih prirastkih konj?
Vidim da si poln sebe in nisi zmožen kaj pametnega napisati tako da raje ne odgovarjaj z butastimi komentarji in se drži teme ;)

Pač pišem iz lastnih izkušenj ;)

LP
Borcix
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Po nov 02, 2009 5:28 pm

Borcix je napisal/-a:Vidim, da zagovarjaš ubitačno velike zaslužkarje (zgleda da si med njimi) ..

LP
Borcix


Malo OFF: Samo glede na avto, mislim da zate enako velja, pa brez zamire. ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Po nov 02, 2009 5:33 pm

sašo5 je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:
Dajte se držat teme pa napište kaj uporabnega. Ne zanima samo mene, ampak marsikaterega !

mene pa zanima zakaj (čemu) bi ti čipal avto :?: sem kr :shock: pogledal, ko sem videl tebe v tej temi....)
.......pa ne mislim nič zlonamernega, da se ne boš jezil, samo za 90 na uro se vozit, sorry škoda denarja.....

PS. mogoče pa bi ti res prav prišel eko tuning (SKN-ovci so pravi naslov za to)...ziher bi ti potem pri porabi (ki jo tako rad omenjaš) 3 (trojka) "kolo vodila".....nekje 3.6 mislim, da bi imel ................a, to pa že je nekaj, ne bi mogel pogleda od BC-ja odmaknit :P


Glej, dobro preberi kaj sem napisal. Občasno bi potreboval malo več moči, napisal pa sem tudi čez 2-3 leta. Torej v čem je fora tega tvojega sarkastičnega sporočilca?
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 Po nov 02, 2009 5:50 pm

Borcix je napisal/-a:
rover416 je napisal/-a:imel si kurjo sreco.aja pa imas mogoce graf iz dyna,al sta vidla sm govorila tko na oko o nekih astronomskih prirastkih konj za 38k sit :D :D :D


Vidim, da zagovarjaš ubitačno velike zaslužkarje (zgleda da si med njimi) za zadeve ki so poceni (samo znajt se je pač treba) ... in ja čip (program) je prišel z nemčije tako kot marsikateri drugi s tem da pač eni bajno služijo na ta način.

Od kot ti ideja o astronomskih prirastkih konj?
Vidim da si poln sebe in nisi zmožen kaj pametnega napisati tako da raje ne odgovarjaj z butastimi komentarji in se drži teme ;)

Pač pišem iz lastnih izkušenj ;)

LP
Borcix


ne zagovarjam jaz nobenega.enostavno nalepi graf tvojega avta da vidim kaj ste to vi scipiral.pa bom ratal tiho.drugace se ne oglasaj.ker me ne poznas,tak da psssst.
sam hocem tebi in vsem drugim pomagat s tem.da vas folk ne zavaja in da si ne delate skode po nepotrebnem.

aja drugace nisem noben zasluzkar.ce te moti spodaj link,ja rej je najbolsi tuning majstr za honde pa tud druge avte okol evrope.ce pa ne verjames.pa vprasaj druge clane foruma.pa bos videl.zgleda si slabo podkovan z znanjem.in pristanes na lazi vsakega mimoidocega
 
Uporabniški avatar
Borcix
Novinec
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne maj 11, 2003 11:48 am
Kraj: Prekmurec v Ljubljani

Napisal/-a Borcix Po nov 02, 2009 6:07 pm

lancia hf je napisal/-a:
Borcix je napisal/-a:Vidim, da zagovarjaš ubitačno velike zaslužkarje (zgleda da si med njimi) ..

LP
Borcix


Malo OFF: Samo glede na avto, mislim da zate enako velja, pa brez zamire. ;)


Lej pač sem napisal svojo izkušnjo glede čipanja TDi motorja, zamerim pa itaq nič, nič bat :)

rover416 je napisal/-a: ... ne zagovarjam jaz nobenega.enostavno nalepi graf tvojega avta da vidim kaj ste to vi scipiral.pa bom ratal tiho.


Žal te moram razočarati, kot sem napisal je avto mel nesrečo tako da ga več nimam (malo bolj podrobno bo treba brat ...)

Moram pa povedat da nikoli nisem rekel za koliko je šla moč gor, eni pravijo da 30% ... čisto možno, jaz sem rast konjičkov čutil v sami vožnji in me po pravici povedano niti ni mikalo da bi ga na valje peljal in si dodatne stroške nabijal ...

Pa brez zamere.

LP
Borcix
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 Po nov 02, 2009 6:10 pm

no vredu pol bova tuki zaklucla.da nebojo kake rumene pike talal :D
 
Uporabniški avatar
rokc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To avg 25, 2009 6:58 pm

Napisal/-a rokc Po nov 02, 2009 6:16 pm

A se da iz mojga polota tud še kakšn kw vn potegnt je pa samu 1.4 :lol:
 
Uporabniški avatar
rover416
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Če okt 13, 2005 7:39 am
Kraj: žužemberk

Napisal/-a rover416 Po nov 02, 2009 6:17 pm

rokc je napisal/-a:A se da iz mojga polota tud še kakšn kw vn potegnt je pa samu 1.4 :lol:
tm do ene 400km ce das masino od supre not :D :D :D :D :D
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov