Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Sr jan 06, 2010 6:03 pm

brett je napisal/-a:Hvala za prve odgovore!

Citiram: ...Obstaja tudi precejsnja verjetnost, da bos dobil ob vsakem upgradeu softwarea nazaj privzet ECU (kar pomeni, da bo predelana mapa povozena)...

Ali to laično rečeno pomeni, da mi "formatira" nastavitve (KM oz. kw in navor) na tovarniške. In je potem potrebno "jovo na novo".


Še tole:

Pa je nujno prijavit pri reg. vozila, da je čipan (kaka kazen, če te dobijo?) ali ne?
Ker če ni, bi itak stvar zamolčal.

Glede garancije: če prav razumem, bi v primeru čipanja izgubil le garancijo na motor, ostalo velja naprej??!
Ker gre se mi za to t.i. splošno 2-letno garancijo (na vso vozilo), da ostane. Posamezni sklopi so pa itak še dlje. + prodajalec mi je obljubil, da če bom k njim vozil vozilo na servise, da mi lahko t.i. splošno garancijo podaljšajo vsako leto za leto dni (max. do 5 let).

Aja: ali se čipa lahko manj kot je max možno? Npr. za mojega iz 122KM na 162KM = MAX. Jaz pa bi si npr. želel manj?

Hvala 100x vsem


Glede prvega citata - tocno tako. Delno lahko resis problem tako, da predelovalca poprosis, da ti shrani predelano mapo in ti jo vnovic nalozi, ko je potrebno. Ce bos imel s tem tezave enkrat letno ti bo verjetno to storil brezplacno...

Nujno ni nic - kazen pa bos, v primeru, da te dobijo, seveda placal. Verjetnost, da se to zgodi pa je (zaenkrat) relativno nizka. V primeru, da ti gre sklopka zaradi povecanega navora, je ne bos mogel uveljavljati pod garancijo. Enako velja za ves pogonski sklop vozila.

"Cipa" - oz. predela se lahko mapo povsem po zeljah - zavedaj pa se, da so ti specificni posegi, ko se mapo dela prilagojeno uporabniku (zame osebno tudi edini pravi "remap") nakoliko drazji, saj si je za to potrebno vzet nekaj vec casa. Z obzirom na to, da ima 1.4 TSi izredno lepo krivuljo navora in moci, se jaz na tvojem mestu ne bi kaj zelo igral. Pred tem pa bi ti vsekakor svetoval obisk kakega specificnega foruma namenjenega doticnemu problemu in se tam pozanimal o konkretnih receh - glede na tvoj avtomobil.

LpF
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Sr jan 06, 2010 6:08 pm

brett je napisal/-a:prodajalec mi je obljubil, da če bom k njim vozil vozilo na servise, da mi lahko t.i. splošno garancijo podaljšajo vsako leto za leto dni (max. do 5 let).



to si ziher na porscheju vzel avto ne? :lol: tudi meni so tako rekli :lol: .... "sanja svija kukuruz" ko boš kaj hoto uveljavljat. :x

ko se avto čipal,so mi tam rekli,da če mi bo servis "povozo" čip,lahko pridem tja pa mi bodo naložli znova brez problema nazaj.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Napisal/-a brett Sr jan 06, 2010 6:48 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
brett je napisal/-a:prodajalec mi je obljubil, da če bom k njim vozil vozilo na servise, da mi lahko t.i. splošno garancijo podaljšajo vsako leto za leto dni (max. do 5 let).



to si ziher na porscheju vzel avto ne? :lol: tudi meni so tako rekli :lol: .... "sanja svija kukuruz" ko boš kaj hoto uveljavljat. :x


Ne, nisem v LJ jemal, ampak v Ajdovščini. In to obljubo je lastoročno v pogodbo dopisal vodja prodaje, ki je obenem bil tudi moj prodajalec. Stvar je edino v tem, da moram sedaj avto na servise voziti doli na Primorsko - čas+ km :( . Sam pa sem iz okolice Domžal.

Bom pa kmalu imel (še cca. 2500km) prvi servis - na 15.000km, pa bom malce "pobaral" glede veljave garancije oz. koliko mi gredo lahko na roko.


Glede na to, da obstaja 1.4TSI motor tudi s 160KM (118kw) in ga "nosi" golf VI, ne verjamem, da so za ta motor vstavljali drug pogonski sklop, niti zavore. Ali se motim!?
Ker moj čipan, bi potem bil tam-tam s temi KM in navorom. In če tam deluje optimalno ves sistem, potem bi moral tudi tukaj pri mojem čipanem. Ali ne?!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Sr jan 06, 2010 6:55 pm

ne
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN Sr jan 06, 2010 7:46 pm

brett je napisal/-a:
Patrik_A3 je napisal/-a:
brett je napisal/-a:prodajalec mi je obljubil, da če bom k njim vozil vozilo na servise, da mi lahko t.i. splošno garancijo podaljšajo vsako leto za leto dni (max. do 5 let).



to si ziher na porscheju vzel avto ne? :lol: tudi meni so tako rekli :lol: .... "sanja svija kukuruz" ko boš kaj hoto uveljavljat. :x


Ne, nisem v LJ jemal, ampak v Ajdovščini. In to obljubo je lastoročno v pogodbo dopisal vodja prodaje, ki je obenem bil tudi moj prodajalec. Stvar je edino v tem, da moram sedaj avto na servise voziti doli na Primorsko - čas+ km :( . Sam pa sem iz okolice Domžal.

Bom pa kmalu imel (še cca. 2500km) prvi servis - na 15.000km, pa bom malce "pobaral" glede veljave garancije oz. koliko mi gredo lahko na roko.


Glede na to, da obstaja 1.4TSI motor tudi s 160KM (118kw) in ga "nosi" golf VI, ne verjamem, da so za ta motor vstavljali drug pogonski sklop, niti zavore. Ali se motim!?
Ker moj čipan, bi potem bil tam-tam s temi KM in navorom. In če tam deluje optimalno ves sistem, potem bi moral tudi tukaj pri mojem čipanem. Ali ne?!


Itak, da ti bodo obljubili vse najboljše, ko bodo pa težave .....

Preberi si malo temo od patrika glede uveljavljanja garancije, ki jo je občutil na lastni koži oz. lastni denarnici :-P
 
Sharky90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po sep 29, 2008 1:11 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a Sharky90 So jan 30, 2010 9:08 pm

zanima me če se s čipanjem pridobi okoli 30-40 konjev na vsaki mašini??? sam imam trenutno opel vectro 1.8 z 92kw oz. 125 konji...koliko bi mi dvignilo konje??če kdo ve..hvala
ABRAKADABRA!! f***..You are still ugly
 
Pro_Tuning
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 559
Pridružen: Pe avg 14, 2009 4:30 pm
Kraj: LJubljana

Napisal/-a Pro_Tuning So jan 30, 2010 9:20 pm

Velja samo za turbo motorje. Kjer s cipanjem turbina da vec od sebe.
Pri atmosferskih se pridobi 5 do 10KM.
Nic ni nemogoce, vse se da sfrizirat
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda So jan 30, 2010 9:27 pm

Ne vem koliko tem je bilo pisano, da se splača čipat samo turbače, za atmosferce je bezveze ker z tvojio 1.8 mašino bi pridobil okrog 6 konjev
 
Sharky90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po sep 29, 2008 1:11 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a Sharky90 So jan 30, 2010 9:53 pm

hvala na odgovorih...torej čip odpade..heh.. :)
ABRAKADABRA!! f***..You are still ugly
 
Uporabniški avatar
jurcek3
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Če nov 01, 2007 9:04 pm

Napisal/-a jurcek3 Ne jan 31, 2010 1:21 am

ko chipas avto, ponavadi placas se garancijo, seveda na software in ne motor. ce ti pac na servisu povozjo prejsni program ti zaradi garancije seveda brez problema ponovno chiperajo.
 
.GT.
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: Pe sep 05, 2008 3:50 pm
Kraj: MB

Napisal/-a .GT. Ne jan 31, 2010 8:43 am

saj nena vsi čipajo zarad moči enim se gre pa za porabo samo če ti normalno skos furaš pa čipaš zato da maš manjšo porabo mislim da ni ovire skoraj da ne lp
sdted
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Ne jan 31, 2010 9:43 am

.GT. je napisal/-a:saj nena vsi čipajo zarad moči enim se gre pa za porabo samo če ti normalno skos furaš pa čipaš zato da maš manjšo porabo mislim da ni ovire skoraj da ne lp


Ja že, samo potem ne pridobiš 30-40 konjev. Eco tuning-u pridobiš okrog 5% na moči, 5% manjšo porabo na avtocesti in 20% v mestni vožnji
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Ne jan 31, 2010 11:04 am

pskoda je napisal/-a:
.GT. je napisal/-a:saj nena vsi čipajo zarad moči enim se gre pa za porabo samo če ti normalno skos furaš pa čipaš zato da maš manjšo porabo mislim da ni ovire skoraj da ne lp


Ja že, samo potem ne pridobiš 30-40 konjev. Eco tuning-u pridobiš okrog 5% na moči, 5% manjšo porabo na avtocesti in 20% v mestni vožnji


Ni glih tako. Tudi pri običajnem čipanju ("30-40 konjev") se poraba zmanjša oz. ostane enaka kljub hitrejši vožnji.
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo Ne jan 31, 2010 11:46 am

če po čipanju voziš normalno,bo poraba manjša,če ga pa žgeš bo pa precej večja.logično,saj da motor več od sebe. še vse avte do sedaj sem imel čipane,pa je blo zmeri tako.
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Ne jan 31, 2010 12:30 pm

peroRS je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:
.GT. je napisal/-a:saj nena vsi čipajo zarad moči enim se gre pa za porabo samo če ti normalno skos furaš pa čipaš zato da maš manjšo porabo mislim da ni ovire skoraj da ne lp


Ja že, samo potem ne pridobiš 30-40 konjev. Eco tuning-u pridobiš okrog 5% na moči, 5% manjšo porabo na avtocesti in 20% v mestni vožnji


Ni glih tako. Tudi pri običajnem čipanju ("30-40 konjev") se poraba zmanjša oz. ostane enaka kljub hitrejši vožnji.


Samo če čipaš +30-40 konjev se poraba pri isti vožnji malenkost zniža, z eco tuningom pa je kar občutno večja razlika
 
Uporabniški avatar
bronski1
Novinec
 
Prispevkov: 225
Pridružen: Pe mar 03, 2006 11:06 am

Napisal/-a bronski1 To feb 09, 2010 10:36 am

Patrick-a3 ,kje pa si chipal oz.kje so ti ga chipali ,kako vejo,da si chipal.
 
vwafn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jan 18, 2011 6:23 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a vwafn Če jan 20, 2011 8:56 pm

Pozdrav vsem! Sam si lastim Škodo Octavio 2 z motorjem 2.0 tdi 140 konjskim letnik 2007.avto ima prevoženega 185.000 in sem ga dal chipirat na nekje 170-180 konjev navor pa iz 320 na 410.Avto dela povsem brez problema sklopka in vztrajnik ne delata težav ko menijo eni.avto gre kot sneta sikira in poraba 4-7L/100km seveda odvisno od vožnje. 2.0 Tdi so imeli problem avtih letnikih 2005. Turbine so šle,vztrajniki,glave so pokale itd... ampak so potem vse to odpravili. če avto čipiraš preko računalnika ti na servisu ne morajo to ugotoviti! Tako da lahko uveljavlaš garancijo za turbino in motor,menjalnik brez problema!Tako da tisti ki ima željo odpret 2.0 tdi ga lahko brez težav. Avto ima od 0-100kmh merjeno preko računalnika z vag-com 8.2 sek. končna pa do sedaj 235kmh. L.p
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jan 20, 2011 9:17 pm

na servisu ti ne morejo ugotoviti da imaš naložen drug software oz. druge parametre ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
vwafn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jan 18, 2011 6:23 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a vwafn Če jan 20, 2011 9:25 pm

Ne! nikakor ne saj ima vsak računalnik zaščitno kodo v katero chip tunerji vdrejo. Na servisu nimajo dostopa do teh kod! niti po parametrih ne ugotovijo.Tako da se ne sikirat.
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a CSS Tuning Pe jan 21, 2011 6:40 am

vwafn je napisal/-a:Ne! nikakor ne saj ima vsak računalnik zaščitno kodo v katero chip tunerji vdrejo. Na servisu nimajo dostopa do teh kod! niti po parametrih ne ugotovijo.Tako da se ne sikirat.



NI Res.Vse vidijo.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov