Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a favorites Ne apr 26, 2015 7:31 pm

Živjo,

Ima mogoče kdo izkušnje z CCL chip tuningom?

Zanimivo mi je da so cene od ponudnika tako različne. RSR oz Avtoelektroniki je cena približno 400eur tukaj pa polovica tega. Pri obeh je postopek enak dobi že narejeno mapo potem jo pa malenkost še po korigira glede na dobljene rezultate valjev. Nobenih box-ov in ostalega bulšita.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Gyga Pe maj 15, 2015 4:01 pm

favorites je napisal/-a:Živjo,

Ima mogoče kdo izkušnje z CCL chip tuningom?

Zanimivo mi je da so cene od ponudnika tako različne. RSR oz Avtoelektroniki je cena približno 400eur tukaj pa polovica tega. Pri obeh je postopek enak dobi že narejeno mapo potem jo pa malenkost še po korigira glede na dobljene rezultate valjev. Nobenih box-ov in ostalega bulšita.


Za CCL osebno poznam 2 zadovoljna uporabnika, nezadovoljnih (zaenkrat) ne. Kolikor sem razumel, gre za CSS mape, nima pa fant (uporabnik IgorMM, če se ne motim) neke konkretne delavnice/valjev. Dela pa tudi mobilno. Razlika med CSS in CCL je verjetno v tem, da pri CCL ni meritev na valjih in dodatnih nastavitev, glede na meritve.

Za valje je potemtakem potrebno direktno na CSS oz. RSR oz. 69Performance/SKN/Revo oz. Avtoelektronika oz. Tunerc oz. VSTuning (da ne pozabim na vse, ki se bolj ali manj omenjajo na a.com). Tu je potrebno vedeti, da večina nima v prvotni ceni vključenih meritev. Nekateri zagovarjajo, da so le-te nepotrebne, vsaj neposredno po remap-u (predlagajo meritve pozneje).

Iz mojega laičnega vidika je prav tako zelo pomembno v kakšnem stanju je avtomobil oz. njegove vitalne komponente.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dominic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 655
Pridružen: Ne jul 04, 2004 5:23 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a dominic Pe jun 12, 2015 7:32 am

saj tuner sam oceni, ce je avto v vredu stanju, po meritvah ki jih opravi...kompresija, prevozeni km, kak sen afr, pa se kaj (ampak zadnje case pomoje to nima veze, ker se vidi samo $$$ )...glede na vse to se pol izda tud neka garancija (redki)...sicer pa pri serijskih avtih, neke tople vode ni odkrivat, al je to bencinar ali dizlas seveda z prisilnim polnjenjem, navadnih atmosfercev se tako ne splaca, ker ni efekta (razen izjem)...mape so tako dobili, saj noben ne razvija mape posebej za vsak avto...pa so prisle iz nemcije, italije, ali anglije (trg je nasicen s tem, in vsi so povezani z nekom, vecjim)...pa se kaj se bi naslo...rolling road pa tako ni dalec od valjev, kk pa se je vcasih delalo ko ni bilo valjev...je pa povsod problem, tem. vstopnega zraka, vlaga, pritisk... razlicni pogoji, najbolj pa sam pogonski sklop, prenosi od od same gume na tla, do menjalnika, sklopke...se da to malce prilagodit, in pri vsakem avto je to drugace. popravki se lahko pa vnesejo. Zato pa vcasih gledas, 100tunerjev, 50 jih ima recmo neke realne meritve, 50 pa za oddtenek vec...ali pa razlika, prehod iz enga k drugemu =)...ze samo kaksen 3,4x obisk pri istem zna prinesti razlicne rezultate...sicer pa to ni neka znanost, govorim o splosno/logicno razmisljujocih zadevah...

povem samo lahko to, da bil pri tunerju brez imen, gledal zraven kako zadeva nastaja, sicer je bil avto atmosferc, vec ali majn serijski, predelan na itb, plus neke blage odmicne(glede odmicnih nisem 100%)...tip je bil z avtom na valjih 4h, in delo opravil odlicno, po drugi strani pa sem bil poleg, kjer je bila menjana turbina+ic+sobe+pumpa...in se je samo klicalo v tujino, kako to, kako ono...in pol se je naslo 1000 izgovorov, da je krivo to, krivo ono...kaj vse bi bilo potrebno se manjati...nakar se je menjalo se to, in se vedno problemi...in klicanje, ce imas feedback, kaksne so meritve, pa si ja tuner, moras vedet kaj delas...razlike so...ali pozitivne ali negativne...
..::"Burn Ruber....Keiichi Tsuchiya.... Not Your Soul"::..
 
drinyy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne avg 24, 2014 1:14 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a drinyy Pe jun 12, 2015 10:53 am

Pozdravljeni.
Zanima me kaj pravite na ti mali stvarci? Mogoče res malo zmeša štrene ecuju da dela bolje :huh:

Deluje za kak procent tudi pri bencinskih atmosferskih motorjih? Sploh deluje :?:

Je že probal kdo? Če ne bom jaz prvi, kajti na alixpres stane okrok 8 dolarjev brez poštnine. Ko bom dobil poročam kak pa kaj.
Kar je čvavek naredo vahko čvavek popraji!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a abbe Pe jun 12, 2015 12:39 pm

pjt na kavo za ta dnar..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a honeybee Pe jun 12, 2015 3:18 pm

Samo to priklopiš in imaš +35% moči? Hja zanimivo.
To mi deluje enako butasto kot Fuel Shark, ki ga priklopiš in prihraniš gorivo. V resnici pa je sestavljen tako, da sveti ena lučka samo noter.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a pskoda Pe jun 12, 2015 7:40 pm

Če je prirastek samo 15% pa kupiš dva in imaš 30% :D
Lp
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a honeybee So jun 13, 2015 3:23 pm

Če kupiš 2 imaš prirastek moči 70% kar se pa že pozna. To bodo tunerji zagrabili priložnost in to uporabljali. Bo dosti ceneje :)

lp
darkside
 
tvirus
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Ne maj 04, 2008 2:26 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a tvirus To jun 16, 2015 9:26 am

Jaz sem mojega že pred več leti čipal pri VS Tuning Celje in deluje vse brezhibno, sem prevozil že preko 100.000km.
 
Uporabniški avatar
riflex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: So sep 18, 2010 7:42 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a riflex Pe jun 19, 2015 5:34 pm

Mojega je prešnji lastnik čipal pri VS tuning-u. Jaz sem ga sedaj dal CCL-u, ki sodeluje s CSS in avto je drug. Moč, navor, avto trga. Kot bi imel 100 konj več.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a TOYOTA Pe jun 19, 2015 6:05 pm

Rad bi videl, kako "tuner" pregleda motor in se odloči ali je avto ok ali ne, sploh tista z merjenjem kompresije je butasta...sploh za tunerje, ki "samo" povozijo original mapo....najraje bi videli, da to delajo za 100€, zraven naredijo še meritve na valjih in pregledajo motor, seveda ob garanciji..... :ue , ko pa poči ste pa vsi pametni....
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Matey_ Ne jun 21, 2015 4:56 pm

riflex je napisal/-a:Mojega je prešnji lastnik čipal pri VS tuning-u. Jaz sem ga sedaj dal CCL-u, ki sodeluje s CSS in avto je drug. Moč, navor, avto trga. Kot bi imel 100 konj več.


No kar se mene tiče je tole znak slabega tuninga.
Neenakomerno razporejen navor, ki ''trga'' in slej ko prej gre sklopka, vztrajnik al pa še kej u maloro ...
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a INFINITI Ne jun 21, 2015 7:43 pm

Matey_ je napisal/-a:
riflex je napisal/-a:Mojega je prešnji lastnik čipal pri VS tuning-u. Jaz sem ga sedaj dal CCL-u, ki sodeluje s CSS in avto je drug. Moč, navor, avto trga. Kot bi imel 100 konj več.


No kar se mene tiče je tole znak slabega tuninga.
Neenakomerno razporejen navor, ki ''trga'' in slej ko prej gre sklopka, vztrajnik al pa še kej u maloro ...


Točno tako
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Milan_48 Če jun 25, 2015 5:09 pm

Jaz sem bil z mojim boxom prezadovoljen, ker se je tako povečala moč in predvsem sem bil zadovoljen s širokim območjem visokega navora, ker sem tako hotel. 8) Deset sekund montaža, demontaža. Poglej na filmu pri zadnjem avtu navor in moč. Fotke povedo kako lepo se je naredil navor in moč napram tovarniškim podatkom za 525d. Poraba pa precej dol. Nazaj gred Ce - Lj po AC, Lj -Kp po stari. Povsod okrog 10km/h nad omejitvami. 3,8l/100km. Moja normalna vožnja pa je malo drugačna, ker sicer ne bi dodal box. :DDD

Utrinek iz valjev:
http://youtu.be/-ndVa1GuEK8

Box:
Slika

Na valjih:
Slika

Diagram avta z boxom in 120.000km:
Slika

Diagram novega avta:
Slika
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a pskoda Če jun 25, 2015 5:27 pm

:lol: 3.8l :lol: mogoče si se zmotil in hotel napisat 2.8l ali je pa mogoče šlo celo v plus oz +3.8l je pridelal nafte :lol: :roll:

ps.: tudi glede boxsa lahko druge farbaš. Če boš enega odprl in pogledal kaj je noter ti bo takoj jasno zakaj tak odziv iz moje strani ;)

ps1.: bmw 525d ima tovarniško povprečno 6.7l na 100km in to porabo vsi vemo, da je težko doseči oz moraš biti previden z gasom če govorimo o tovarniški povprečni porabi za določen tip avtomobila. Jaz vam priporočam, da se zaposlite pri bmw-ju in vsem njihovim modelom z vašim vrhunskim znanjem zmajšate porabo za 3l na 100km
Lp
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Milan_48 Če jun 25, 2015 5:59 pm

Preko skupnega voda se da marsikaj narediti. V mojem boxu je bilo kar precej elementov in IV in rezultat tudi vidiš. 33 konjev več in lep, raven, širok navor. Priče pa lahko tudi prepoznaš iz tistega filmčka in Senico tudi.

Glede porabe: Tako nikoli več nisem vozil. V Kp je sicer tudi navzdol iz Ce in Lj. Povprečno sem potem normalno rabil 10,5l/100km z istim avtom. Precej hitreje, gas zavora, ipd.

PS: Danes gre tudi tako: https://www.youtube.com/watch?v=N5jZZpVPQgc. Brez boxa in ćipanja.
Nulla tenaci invia est via!
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a vipe5s Pe avg 07, 2015 11:52 am

Nikoli ne bi dal box-a na moj avto.
Pri tuniranju je tolko različnih parametrov, nikjer pa razlage, kako jih lahko box vse postreže in uredi.
Če je kje tak info, kar z besedo na dan.
Poleg tega se s tuniranjem pri določenih avtih izklopi EGR, popravi hot start fix.
 
smuggler007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po feb 15, 2016 2:37 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a smuggler007 Po feb 15, 2016 2:45 pm

Spoštovani !!
Trenutno zdajle mi TunERC Novo Mesto odstranjuje DPF filter na AUDI-ju 2.0 TDI 125kw 2007 L, ker je bil zabit in se je hotel skoz regenerirat.
Vam sporočim kaj bo s tega, Do zdaj je kolegu isto naredu na BMW ju pohvalno.
Upam, da bo tud men naredu super.
LP...ŽN
 
smuggler007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po feb 15, 2016 2:37 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a smuggler007 Po feb 15, 2016 2:57 pm

No to sm pozabu, če bo z AUDI jem vse uredu ga mislim v bodoče še čipat.
Sporočim,
- o obnašanju avtomobila po odstranitvi DPF-ja
- kakšna bo poraba,
- pa še kej če se bo kaj.

Al ma kdo slučajno kej več izkušenj po odstranitvi DPF ja.
Namreč zdej ga kr dosti odstranjujejo ker se pojavljajo težave.
Mal sem se pozanimal pr bl kvalitetnih Tunercev kot so RSR, SBS, CSS, Avtoelektrika, Tunerc, Večkonjev.si..
V ožji izbor sta prišla Tunerc in RSR, baje imata oba zlo velik izkušenj in priznanj, no tudi ostali so pohvalni.
Tunerca sem zbral zato ker ima same pohvale in cena je kr primerna. BOMO VIDELI REZULTAT.

HVALA vsem, ki ste napisali kej oprijemljivega za odstranitev DPF-ja in čipiranja avtomobilov.

LP..
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a blaze11 Po feb 15, 2016 3:47 pm

Kok smo dvolični. Vsi smo pluvali po VW glede izustov, ko pa sami čipamo pa odstarnjujemo dpf in katalizatorje in gre iz euro5 na euro1 je pa to čist ok!! :roll:
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov